Şimdi Ara

Indigoblue'nun ev sinema sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
468
Cevap
9
Favori
18.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3-5 aydır forumu sıkı olarak takip etmekte ve mümkün olduğunca paylaşım yapmaktayım. son bir kaç aydır oturma odamda kendimce güzel geliştirmeler ve yatırımlar yaptım ve yaptığım yapacağım tüm güncellemeleri bu başlıkta toplama kararı aldım

bir kaç ay önce pioneer 921 ve klipsch rf82lerle başladığım ev sinemamı yenileme çalışmalarımı aşama aşama sizlerle paylaşıp gelecekteki yapmak istediklerimi sizlerin de desteği ve fikirleriyle şekillendirmek istiyorum. forumun durgun olduğu bu günlerde de biraz hareket kazandırabilirsek ne mutlu bana. Fotoğraflardan bazılarını daha önce foruma koymuş olabilirim anlayışınız için teşekkürler.

Salonun ilk hallerinin fotoları yok ama şekillenmeye başladıktan sonraki ilk hali ile son hali arasında yine de ciddi bir gelişim olduğunu düşünüyorum

sistemin bileşenlerinden bahsetmek gerekirse; Nuri arkadaşımızdan aldığım Emotiva XPR-5 5x400 power ampliyi kısa bir süre umc-1 pre ile kullandıktan sonra bir yurt dışı seyahatimde iyi bir fiyata Marantz AV8801 çıkınca hem uzun süredir aklımda olan bu cihazı denemek hemde fırsatı kaçırmamak için alımı gerçekleştirdim. ikisininde ışıklarının mavi olması güzel bir tesadüf oldu ve şimdilik bu birliktelik beni oldukça memnun ediyor. tahminimce 8801 benimle uzun bir süre kalır ama emotivayi şu an kestiremiyorum :)

heybetli görünüş

RF7leri ilk başta eşim yadırgadıysa da sonradan alıştı fakat bana arka duvar fazla boş kaldığı için dekoratif bir duvar kağıdı yaptırmak istedim. duvar kağıdı uygulandıktan sonra salon, oturma düzeni ve sistemin genel görünüşü bu şekilde oluştu.

sinema ses sistemi şekillenmeye başlamıştı fakat fotolarda da göreceğiniz gibi TV o duvarda ve RF7lerin arasinda ufak kalmaya başladı. Serdar abinin (astramastra) da desteği ile bir perde ve projeksiyon arayışına girdim ve 120" EliteScreen Vmax2 perde ve Epson TW5910 modeline karar verdim.

perdeyi indirdirmek icin frontların arasını açtıgımda simetri bozuluyordu bende bu yuzden tekli ile 3lu koltuğun yerini değiştirerek daha ferah bir ortam elde ettim.

Arada ufak fakat sese pozitif yönde katkı sağlayan eklemeler yapıldı. Center speaker icin açı verecek bir stand alındı, XPR5 ile AV8801 arasindaki Ecosse RCA kablolar Blue Jeans 1800F Belden XLR lar ile değiştirildi. Kablo organize etmeyi sevdiğimden etiketleme yapıldı. düzenleme konusunda henüz sıkıntı olsa da o konuda da çalışmalarımız sürmekte :)

hep aklımda bir HTS5100 almak vardı, sadece bahsedilen sese pozitif etkisi degil bunca elektronik cihazın bir nevi voltajdan etkilenmesini engellemek icin sigorta olarak görüyorum. iyiki de almışım diyorum çünkü evimdeki voltaj seviyesi 230-240 arasında oynuyor.
    bir arkadaşım da amerikadan gelirken kendisine region free oppo105 siparişi vermem ile emektar ikea sehpanın miadını doldurduğunu görmüş olduk :)

son güncellemeden sonra sistemin ses kısmı hemen hemen bu şekilde oluştu.

sırada ne var peki ?
    15 yıllık tarihi sub imi değiştirmek istiyorum, ekim ayında komple seyahat edecegimden bu kasıma kalır diye dusunuyorum.
    en önemlisi tabiki sehpa yenilenecek. eşimin tasarladığı şu sehpayı yaptırmayı düsünüyorum. spikeların siparisini verdim, elime ulaşınca rack in üretimine başlıyacağız.

çok acelesi olmamakla birlikte RF7lere uyum sağlaması açısından center hoparlorü RC64 ile değiştirebilirim. sehpa üzerinde ilustrasyonunu yaptık gayet hoş durdu :)

gönülde ne classeler ne parasoundlar yatıyor ama vakit ve nakit gerekli :)

herkese desteği ve paylaşımları için de ayrıca teşekkür eder, kasım ayından itibaren herkesi dinlemeye, izlemeye beklerim

hayat paylaşınca güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi indigo_blue -- 27 Ekim 2013; 15:15:27 >

• Sistemin Güncel Bileşenleri

Power : Emotiva XPR-5
    Processor : Marantz AV8801
    Front : Klipsch RF-7II
    Surround : Klipsch RF82-II
    Center : Klipsch RC-64II
    Sub : Sunfire TS-EQ12 Signature
    Bluray : Oppo BDP-105
    Console : Playstation 3
    Surge Protection : Monster Signature HTS5100
    Screen : Elite Screens 120" Cinetension2
    Projector : Sony VPL-HW55ES

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi indigo_blue -- 23 Kasım 2014; 18:05:06 >
  • indigo_blue kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun iyi günlerde kullanın inşallah, bileşenleriniz adeta birer canavar hoparlör, power ve avr çok heybetli görünüyorlar, ses açısından da çok memnunsunuzdur tahminimce. şu an biraz dağınık görüntü olsa da eşinizin tasarladığı sehpa yapılınca çok şık duracaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asafak76

hayırlı olsun iyi günlerde kullanın inşallah, bileşenleriniz adeta birer canavar hoparlör, power ve avr çok heybetli görünüyorlar, ses açısından da çok memnunsunuzdur tahminimce. şu an biraz dağınık görüntü olsa da eşinizin tasarladığı sehpa yapılınca çok şık duracaktır.
    Başlık hayırlı olsun. Daha derli toplu olur paylaşımlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

Alıntıları Göster
    Emeğinize sağlık çok güzel olmıuş,ufak bir detay : Kabloları etiketliyenin bir ben olmadığıma sevindim ŞAka bir yana büyük kolaylık sağlıyor neden daha yaygın olarak kullanılmıyorlar anlamıyorum.

• Vipracing kullanıcısına yanıt
    Çok güzel olmuş.Tebrik ederim.
    Etiketleme olayına katılıyorum.Bende tüm kablolarımı etiketliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gizmoo

Çok güzel olmuş.Tebrik ederim.
    Etiketleme olayına katılıyorum.Bende tüm kablolarımı etiketliyorum.
    Allah iyi gunlerde kullanmak nasip etsin.
  • Güle güle kullan süper.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

Allah iyi gunlerde kullanmak nasip etsin.

Alıntıları Göster
    Güle güle kullanın
    Acizane fikrim perdenin indiğinde mümkün olduğunca yere yakın olmasına gayret edin..
    Yere yakın perdenin bende hep daha farklı bir yeri vardır.
    Yeni sehpaya geçerseniz belki bu şekilde olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rgokdemir -- 10 Ekim 2013; 16:23:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asafak76

cok tesekkurler
    ses acisindan evet cok memnunum fakat malum bizim evler cimento oldugundan klipsch tarzi parlak ses veren hoparlorlerin yansimasini zapt etmek kolay degil. yurtdisi seyahatlerim bitince iyi bir kalibrasyon isine girmek istiyorum. su an icin akustik panel biraz uzak ama ufak ufak ne yapabilirsem yapmak istiyorum.

kablo isine acikcasi cok onem vermiyorum su an. nasilsa yeni rack gelince toptan yeniden yapmam gerekecek :)

• quote:

Delerium tesekkur ederim. aslinda baya dusundum acsammi baslik acmasammi diye fakat paylasim yapmanin yapmamadan daha mantikli olduguna kanaat getirdim. sonuc olarak burada bulunmanin amaci bir tecrubeyi paylasmak oyle degilmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rgokdemir

Güle güle kullanın
    Acizane fikrim perdenin indiğinde mümkün olduğunca yere yakın olmasına gayret edin..
    Yere yakın perdenin bende hep daha farklı bir yeri vardır.
    Yeni sehpaya geçerseniz belki bu şekilde olur.

hic acizhane degil cok dogru bir yaklasiminiz var. gonul istiyorki fixed frame perde alayim ama hanim home-ofis calisip gunduz TV seyrediyor o yuzden tv yi elimine etmek isime gelmedi. hal boyle olunca perde sart oldu perdenin de maksimum indigi mesafe bu. Hos perde konusundada bir takim degisiklikler oldu yakin zamanda burayi guncellerim :)

@altanpsx @capt. sparrow iyi dileklerinize cok tesekkurler. dinlemeye izlemeye de beklerim.

@gizmoo @vipracing kablolama onemli konu bence. heleki bu kadar kablonun girdip ciktigi bir sistemde bence duzen sart. sadece etiketleme manasina degil rack arkasi kablolarin duzenli olmasi da onemli diye dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi indigo_blue -- 10 Ekim 2013; 16:40:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: indigo_blue

quote:

Delerium tesekkur ederim. aslinda baya dusundum acsammi baslik acmasammi diye fakat paylasim yapmanin yapmamadan daha mantikli olduguna kanaat getirdim. sonuc olarak burada bulunmanin amaci bir tecrubeyi paylasmak oyle degilmi ?

Alıntıları Göster
    Kesinlikle bir çoğumuz ilk buralara bakıyor aklındakileri yapmak için. Sadece cihaz anlamında değil tabiki bu. Geri dönüşümlü bilgi yığını hemen her başlık.

Aynı zamanda o son modüler sehpa çok hoş olmuş ve çok beğendim. Kapalı tip camlı bir modeli aklımdaki projeye uygun olabilir. Ben pek açıkta bırakmayı sevmiyorum cihazları bende de böyle bir takıntı var

• quote:

Kesinlikle bir çoğumuz ilk buralara bakıyor aklındakileri yapmak için. Sadece cihaz anlamında değil tabiki bu. Geri dönüşümlü bilgi yığını hemen her başlık.

Aynı zamanda o son modüler sehpa çok hoş olmuş ve çok beğendim. Kapalı tip camlı bir modeli aklımdaki projeye uygun olabilir. Ben pek açıkta bırakmayı sevmiyorum cihazları bende de böyle bir takıntı var

cihazlar isinmiyorsa sikinti yok tabiki fakat isiniyorsa eger yeterli tepe boslugu yok ise belirli sure sonra seste catlamalar yasamamak icin on yada arkadan bi yerden aciklik olmasi onemli. buna da dikkat etmekte fayda var.

benim sansim esim endustriyel reklam standlar tasarliyor ve uretiyor. bu sebepten istediklerimi yapacak hem tasarimcim hem ureticim var ;)

• quote:

Başlık hayırlı olsun.
    Sistem de gayet güzel ve dengeli kurulmuş.
    Keyifli dinleme ve izlemeler

• quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

Başlık hayırlı olsun.

Atila bey sanirim. forumdaki yeni eski yazilarinizi zevkle okuyorum. cevap verip mutlu ettiniz cok tesekuurler
  • quote:

quote:

Başlık hayırlı olsun.

Atila bey sanirim. forumdaki yeni eski yazilarinizi zevkle okuyorum. cevap verip mutlu ettiniz cok tesekuurler

Alıntıları Göster
    Hakikaten çok güzel... gta fotolarını hatırladım. sistem 8100 ile çok daha iyi olmuş. Tebrik ederim sizi.

• quote:

quote:

Başlık hayırlı olsun.

Alıntıları Göster
    Sadece kabinde arka bölümü komple açık tutuyorum. Yoksa ısı problem ve kablo bağlantılarıda aynı şekilde.

Tebrik ederim şanslıymışsınız bu konularda

• quote:

Sadece kabinde arka bölümü komple açık tutuyorum. Yoksa ısı problem ve kablo bağlantılarıda aynı şekilde.

Tebrik ederim şanslıymışsınız bu konularda

Alıntıları Göster
    Kardeşim , sistem birleşenleri gayet iyi ...güzel gunlerde kullanmak nasip olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

Kardeşim , sistem birleşenleri gayet iyi ...güzel gunlerde kullanmak nasip olsun

ersincim cok tesekkurler. zaten daha once konustuk mutlaka bekliyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.