Şimdi Ara

Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
2
Favori
14.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 31.10.2013 tarihi itibariyle kobu güncelldir.

Merhaba arkadaşlar.Ürünü Vatan Bilgisayar'ın kampanyasından aldım.Çok sık inceleme yapan biri değilim.O yüzden şimdiden kusura bakmayın.

Kutu İçeriği:Garanti belgesi,4 adet vida
    Sistem:Corsair Force LS 120GB,i7 3770K 4,50Ghz 1,2V-Maximus V Gene-Zotac GTX 670 AMP 1240/7000Mhz-8GB G.Skill RipjawX DDR3 2000Mhz CL10 1.6V-OCZ 600W
    Harddisk doluluk miktarı:71,4GB
    Harddisk toplam alan:111GB
    Firmware.S8FM05,8
    31.10.2013 tarihi itibariyle kobu güncelldir ve firmware S8FM06,5 firmware sürümü çıktı.Corsair SSD Toolbox programıyla firmware yüklenebilir.

fatiko_0047 arkadaşımızın Sata2 Portundaki İncelemesi.Kendisine teşekkür ederiz.

quote:

Orijinalden alıntı: fatiko_0047
     Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar

Sata3 3GB/S portundayken ve Smart Technology ve Rapid Storage Kapalıyken

Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar

Sata3 6GB/S portundayken ve Smart Technology ve Rapid Storage Açıkken

Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar  Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar  Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar Corsair Force LS 120GB İncelemem >>Yeni Sonuçlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 31 Ekim 2013; 19:37:50 >

• Güzel sonuçlar fiyatına göre.
    Force GT benzeri puan almış totalde as-ssd den. ama atto sonuçları ona göre düşük, ifyatına göre iyi gibi.

Biri de Vertex 450 incelemesi yapaydı iyiydi
    benimkinin kargosu haftaya ertelendi. iade edebilirim

edit : bir arkadaş başka konuda eklemiş vertex 450 sonucunu, LS ile yakın totalde. Sağdaki vertex 450, soldaki ise vector sata2 puanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 5 Ekim 2013; 19:56:41 >

• teşekkürler
  • Selamlar,

Hayırlı olsun & elinize sağlık. Fakat sonuçlar olması gerekenden biraz düşük çıkmış. Sistem farkı nedeniyle olabilir. Yongaseti driverları güncel mi?

http://www.thessdreview.com/our-reviews/corsair-force-series-ls-240gb-ssd-review/4/
    http://www.vortez.net/articles_pages/corsair_force_ls_240gb_review,5.html

• Hocam pc nin açılış süresinden hiç memnun değilim.CCleaner ile temizlik yaptım 22 saniye 32 saniyeye çıktı.Daha önce de ssd kullandım ama bu kadar vasat değildi.Yongasetinden kastınız nedir?Anakartın chipset sürücüsü mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 5 Ekim 2013; 22:03:45 >
  • eğer yonga seti marvell ise gayet normal intel olmassa verim alamassın fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC Kırıklar

Hocam pc nin açılış süresinden hiç memnun değilim.CCleaner ile temizlik yaptım 22 saniye 32 saniyeye çıktı.Daha önce de ssd kullandım ama bu kadar vasat değildi.Yongasetinden kastınız nedir?Anakartın chipset sürücüsü mü?

kırmızı sata slotlarının ikisi intel ikisi asmedia imiş. asmedia için anakartın sayfasında depolama amaçlıdır diyor. ama hangi kırmızı intel onu yazmamışlar
    intele takman lazım ssd yi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

quote:

Orijinalden alıntı: AC Kırıklar

Hocam pc nin açılış süresinden hiç memnun değilim.CCleaner ile temizlik yaptım 22 saniye 32 saniyeye çıktı.Daha önce de ssd kullandım ama bu kadar vasat değildi.Yongasetinden kastınız nedir?Anakartın chipset sürücüsü mü?

kırmızı sata slotlarının ikisi intel ikisi asmedia imiş. asmedia için anakartın sayfasında depolama amaçlıdır diyor. ama hangi kırmızı intel onu yazmamışlar
    intele takman lazım ssd yi.

Hocam sana aşık oldum diyebilirim.Sıra Sıra deneyerek bulucam artık. Şu yavaş açılma saçmalığından kurtulayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 5 Ekim 2013; 23:07:53 >

• zaten intele takılıysa kurtulamazsın maalesef.
    kullanım kitapçığı varsa orda yazar herhalde hangisi olduğu. yoksa da netten indirebilirsin.
  • Hocam 3GB/S olan yere bağlamışım.6GB/S olan yere bağladım açılış süresi komple 28 saniyeye indi.17 sn boot 11 sn desktop...Çok teşekkür ettim.Yalnız şöyle bir gerizekalılık yapmış olabilirim. Bios SATA CONFIGURATIONS bölümünde AHCI modu aktif idi.AHCİ aktif görünce soluk yazılı kısımlara bakmadım bile.Soluk yazılı kıısmlarda harddisklerim(corsair ls ssd ve seagte 1,5tb green) vardı ve disabled gözüküyordu.Şimdi ben IDE modunda mu kurmuş oldum sistemi?Disabled olan şey ne?Format atmam gerekir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 6 Ekim 2013; 0:13:06 >
  • ben asrock kullanıyorum ve asusa benziyormuş dediklerine göre biosu. asus sevmiyorum pek, uefi bioslu asus kullanmadım hiç.

tam anlamadım ama yine de dediğin şeyin benim biostaki gibi olduğunu düşünürsem sorun yok demektir. sadece biosta ssd üstte olmalı, zaten öyledir muhtemelen. ona tıklayınca Solid State Drive diye bi seçenek çıkıyorsa onu seç kapat. benim bios otomatik tanıyor ssd olarak seçili orası.
    eğer o değilse sorun değildir muhtemelen. çünki ahci mod seçiliyse diskleri tek tek seçmene gerek yok, tüm diskler o şekilde çalışır zaten mecburen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

ben asrock kullanıyorum ve asusa benziyormuş dediklerine göre biosu. asus sevmiyorum pek, uefi bioslu asus kullanmadım hiç.

tam anlamadım ama yine de dediğin şeyin benim biostaki gibi olduğunu düşünürsem sorun yok demektir. sadece biosta ssd üstte olmalı, zaten öyledir muhtemelen. ona tıklayınca Solid State Drive diye bi seçenek çıkıyorsa onu seç kapat. benim bios otomatik tanıyor ssd olarak seçili orası.
    eğer o değilse sorun değildir muhtemelen. çünki ahci mod seçiliyse diskleri tek tek seçmene gerek yok, tüm diskler o şekilde çalışır zaten mecburen.

Hocam yeni ayarlarla yeni sonuçları upload ettim.Sayenizde düzelttim.21 sanyide açılıyor sistem artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 6 Ekim 2013; 0:21:00 >
  • neutron GTX ilk windows kurulumu ve driver lar yeni kurulu iken

anakart : ASUS P8Z77-V LE PLUS

• bu da bugünki durum

• Hayırlı olsun.

SSD ye kurulum yaparken biraz daha dikkatli ve titiz olmak gerekiyor , ssd insanda biraz heyecan yaratıyor
  • merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum
    sizden yardım isticektim bu ssd yi dün vatan bilgisayardan internet üzeri sipariş verdim
    daha elime ulaşmadı anakartım modeli
    GA-G31M-ES2L (rev. 1.x) doğal olarak sata 2 performansı verecek yanlız biosta ahcı modu bulamadım
    herhangi bi sorun veya performan için biosta bi değişiklik yapmam gerekiyormu şuanda
    kullandığım işletim sistemi

Windows 7 Professional 32 bit
    Intel® Core™2 Duo Processor E7500
    GA-G31M-ES2L (rev. 1.x)
    EAH6850 DC/2DIS/1GD5
    Kingston 2x2gb 800mhz ddr2
    FSP Epsilon 80Plus 600W

yardımlarınız için şimdiden teşekürler
  • Kullandiğiniz anakartin g41 olanini kullanmiştim, ACHI modu var o anakartta. Bulmaniz lazim

Hayirli olsun ssd'niz.
    Işlemciyi o.c. Ederseniz, ekran kartiniza da darboğazi olabildigince en aza indirgersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Hayırlı olsun.

SSD ye kurulum yaparken biraz daha dikkatli ve titiz olmak gerekiyor , ssd insanda biraz heyecan yaratıyor

Sormayın hocam saçmaladım Ama düzelttim.21-25 sn arası açılıyor pc.SSD benchmark test oranları da yükseldi.
  • ironblood19 kullanıcısına yanıt
    Cevap İçin Çok Çok Teşekürker. son bi soru biliyorum ekran kartı işlemciyle uyum sağlamıyor
    oc den fazla anlamıyorum yılbaşında Anakartı+Ram+İşlemciyi değiştirecem.
    peki hiç performans artışı göstermezmi tekrar teşekürler herkese.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatiko_0047

Cevap İçin Çok Çok Teşekürker. son bi soru biliyorum ekran kartı işlemciyle uyum sağlamıyor
    oc den fazla anlamıyorum yılbaşında Anakartı+Ram+İşlemciyi değiştirecem.
    peki hiç performans artışı göstermezmi tekrar teşekürler herkese.

Hocam ciddi anlamda performans artışı illaki olacaktır.Sadece %100 verimlilikte kullanamayacaksınız.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.