Şimdi Ara

Dark Evopad M7200 3g Tablet (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
554
Cevap
12
Favori
41.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir kaç tane hat taktım. Farklı operatör denedim. Reset attım. Açtım sorun aynı. Sıfırlamaktan kastın nedir bunların format gibi bir durumu varmı. Yeniden programı baştan yüklesek
  • Teknobiyotikten cevap veriyorlar. Öncelikle bu kadar ilgi gösterdikleri için teşekkür etmek gerekir. Sabahtan beri yazdığım mesajlara yarım saat içerisinde mail ile cevap veriyorlar. şimdilik programı dark.com.tr den güncelleme yapmamı olmazsa servise göndermemi yazmışlar. Bir deneyelim bakalım.

Forumda ve yorumda ilgilenmiyorlar diye yazanlar olmuştu. Ben buna katılmıyorum. servis olarak çok ilgi gösterdiler bence
  • garipkatip kullanıcısına yanıt
    vodafone ile hiçbir sorun olmadan telefon ve 3g hizmetini alabiliyorum ve 5 diş çekiyor hat seviyesi bencede başka bir hat deneyin cihazda bir problem yoktur büyük bir ihtimal
  • tufanhakan55 kullanıcısına yanıt
    Wodafone ve Türkcell denedim ikisinde de çekmiyor. Zaten cihazdan iki tane vardı. Birinde sorun yok o çok iyi çekiyor. Ama diğerinde işte böyle bir sorun oldu. şimdi iş yerindeyim akşam gidince siteden bi program güncelleme yapacağım. Deneyeceğim
    birde dial programı yerine nova launcher kullanarak deneyin daha iyi sonuç alacaksınız
  • yükledim oda var her iki tablette. ama sorun çözülmedi malesef
    Yükledim nova launcher'i kullanımı tabi daha kolay ama sorun çözülmedi. Yani çekme konusunda ciddi bir sorun var. Ev şebekeye yakın diğer tablet fulle yakın çekiyor
  • aleti sıfırladım, yeniden sürücü yükledim ama olmadı. Servis gönderin bize çözelim sorunu diyo. Artık öyle yapacağız

Bu arada bu tabletin dokunmadığı çok hassas. Daha barmağımın dokunduğunu bile ben hissetmeden hemen algılıyor. şaşırdım ve çok güzel tabi
    bazı serilerde bazı böyle basit hatalar çıkabiliyor umarım düzeltilmiş bir şekilde size cihaz yollanır yada cihaz değişimi yapılır
    birde bu sorunu m7200 ilemi yoksa alt sürüm bir cihaz ilemi yaşıyorsunuz
    Sorun m 7240 da yaşıyorum. Bu gün göndereceğim. dediğiniz gibi inşallah en kısa zamanda yaparlar. Gerçi bazı yerlerde cihazların tamir edilmeden gönderildiği yazmış. Ama ben buna ihtimal vermiyorum. Çünkü attığım maillere bile yarım saat içinde cevap veriyorlar. Gönderin bakalım dediler.
  • Bende de Dark Evpad 7300 var. hepsiburada.com'dan aldım. Performans müthiş, şarjı süper fakat ben de bu tableti alırken telefon olarak kullanma özelliğinden dolayı aldım ama aldığınızda telefon olarak kullanılamıyor. Bunun için Smart Phone Flash Tool(Runtime Trace Mode) yüklenememiz gerekiyormuş. Yükledim ama olmadı. Bilen varsa yardım edebilir mi?
    Sarp Esat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarp Esat

Bende de Dark Evpad 7300 var. hepsiburada.com'dan aldım. Performans müthiş, şarjı süper fakat ben de bu tableti alırken telefon olarak kullanma özelliğinden dolayı aldım ama aldığınızda telefon olarak kullanılamıyor. Bunun için Smart Phone Flash Tool(Runtime Trace Mode) yüklenememiz gerekiyormuş. Yükledim ama olmadı. Bilen varsa yardım edebilir mi?
    Sarp Esat

http://forum.donanimhaber.com/m_95874363/tm.htm

• osa9999 O kullanıcısına yanıt
    hocam bu modelde hdmı çıkışı varmı birde flash desteği ne durumda ? dizi seyretmek için alacağım
  • okuma35 kullanıcısına yanıt
    m7200'da bulunmakta kablo kutuda yoktur flash desteği bulunmakta yazıyor kitapçığında
  • quote:

Orijinalden alıntı: garipkatip

Sorun m 7240 da yaşıyorum. Bu gün göndereceğim. dediğiniz gibi inşallah en kısa zamanda yaparlar. Gerçi bazı yerlerde cihazların tamir edilmeden gönderildiği yazmış. Ama ben buna ihtimal vermiyorum. Çünkü attığım maillere bile yarım saat içinde cevap veriyorlar. Gönderin bakalım dediler.

Bence ihtimal verin. Israrla hem pilin hem yakınlaştırma sensörünün bozuk olduğunu belirttiğim halde (eğer sizde de telefon geldiğinde ekran kararıyor ve görüşme bitmeden açılmıyorsa ve bu tüm 7200g lerde böyleyse teknik servisten özür dilerim. ) yapılmadan gönderilmiş. Pili değiştirdiklerini yazmışlar onu da daha test etmeye vaktim olmadı.
  • Standart Kullanıcı S kullanıcısına yanıt
    Valla kardeş benim tabletin sorunu kesin yani şebeke çekmiyor şöyle söyleyeyim şebeke ile 1 km mesafem var. Pencereye getiriyorum fule yakın çekiyor. Ama hemen yanında duran buzdolabının arkasına geçiyorum çekmiyor. yani arkadaş direk şebeke vericisini görecek. Onun dışında sesinde falan sorun yok. Zaten ben iki tane sipariş etmiştim modal 7240 diğerinde herhangi bir sorun yok. Pili dokunmatiği falan gayet iyi. Yani o paraya pili iyi ekranı ve dokunmatiği süper

bu gün yolladım bakalım takip edeceğim sonucunu da buraya yazarım. Telefon konusunda yardımcıa olmuyorlar çünkü normal tanıtımlarında telefon yok. Zaten telefon konusundaki arızalarda destek vermiyorlar. sadece 3g için destek verebileceklerini yazmışlar. bende dedim şebeke çekmediği için doğal olarak 3g de yok diye Bakalım sonuçunu bekliyorum şimdi. Ben direk h.. ada dan aldım. Oranın aracağıyla gönderdim Yapılmaz ise iade edceğim hemde ikisini birden.

pili sorunlu değildir 3d oyun oynarsanız 1 gün dayanıyor pili eğer kullanım kitapçığına bakıp o talimata göre şarj etseydiniz
    telefon görüşmesi yaparken ekran sensör tarafından kapatılması doğal çünkü bu sefer suratın ekrana değecek konuşma ortasında konuşma kapanacak bunu kimse istemez
    bir tek gps'i bence eksik yönüdür başka hiçbir problemi yoktur
    Ve tekrar hatırlatıyorum burası ""M7200" cihazı için açılmış konudur diğer cihazların problemleri benim ve arkadaşların cihazı olan "M7200"'ı ilgilendirmez
  • Bendeki tablette 7200 zaten. Bu cihazı root edebilen var mı? Hangi yöntemle yaptınız? Eğer root edebilirsem cihazdaki yakınlık sensörünü tamamen kapatabilirim. Çağrı geldiğinde ekranın kapanması tabiki sensör doğru çalışsa en güzeli. Ama çağrı bitince ekran geri gelmediği gibi, yüzünüzden uzaklaştırdığınızda da ekran siyah kalıyor. Yani 3 tuşla beşi tuşla gibi bir şey yapamazsınız banka vs. aradığınızda. Tam tersine GPS de önemli bir problem görmedim. AGPS seçeneği aktif edilecek üç beş kilobayt internetten feragat edilecek hepsi o kadar. İnternet bağlantısız verimli çalışmıyorsa da internet paketim olduğundan sorun olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Standart Kullanıcı -- 28 Ağustos 2014; 23:15:22 >
    framaroot ile rootlanıyor benim cihaz rootludur benim sensör iyi çıktı demekki sizinki gibi bir sorun olmuyor gps kullanmadığım için bir problem yok şimdilik ama zaten internet paketi ile dediğiniz gibi birlikte kullanılırsa olumlu sonuç alınacaktır
  • Arkadaşlar biraz uzun olacak ama hüsranla biten bi m7200 tecrübemi aktarmak istiyorum.
    Ben 12. ayda internet üzerinden m7200 tablet aldım. Özellik olarak gayet güzel bi tablet.
    ilk başta da zevkle kullanıyordum. Ta ki ilk arızasını verene kadar.

2-2,5 ay kadar kullandım ve sonra şarj olmamaya başladı. Önce kabloyu değiştirdim işe yaradı.
    bi süre sonra tekrar şarj olmamaya başladı. Akşam 7 gibi koyuyordum sabaha kadar bazen şarj olmuyor bazen de %10 gibi bi seviyede takılıp kalıyordu.
    Servisi aradım, "gönderin, bakalım" dediler ve ilk servis maceram başladı.

Tableti servise gönderdim ve şarj makinesi bozuk diye yedek şarj makinesi gönderip makineyi de sıfırlamışlar. Tabi sorun hala devam ediyor. Ben zaten şarj makinesini değiştirip denemiştim. Tekrardan servisi aradım ve tekrar gönderin dediler. Ve tekrardan gönderdim...

Yaklaşık bi 15-16 gün sonra tablet geldi. Şarj problemi bitmişti. Bataryayı değiştirmişler ve gayet de güzel olmuştu. Orjinalinden daha uzun gidiyordu şarjı. Tek şarjla yaklaşık 2 gün kullanıyordum. Fakat bu seferde şebeke problemi yaşamaya başladım. Hattı kullanırken 3-4 dakikaya bir şebeke gidiyordu. Bazen kısa süreliğine gidiyor bazen de hiç gelmiyordu. Servisi aradım yine göndermemi istediler ve sorununu not edip tekrardan gönderdim...

Tablet geldiğinde bi sürprizle karşılaştım. Not yazmışlar. Demişler ki: "arıza tespit edilemedi. Bilgi notu yetersiz". Ve yine sıfırlayıp göndermişler. Bakın o kadar gönderiyorsunuz. arıza tespit edilemeyince bi arayıp sormuyorlar. Yine aradım servisi. "Beyefendi gönderin. İsterseniz değişim de talep edebilirsiniz" dediler. Dediğini yaptım. arızanın da videosunu çektim. Gönderdim. Değişim de talep ettim.

Ve yine tablet servisden geldi. Açtım paketi benim gönderdiğim tablet değil. Kasa değişmiş. Üzerinde orjinal ekran koruyucu duruyor. Herhalde yenisiyle değiştirmişler dedim ama açıklamada anakart değişti yazıyor. Neyse tablete simkartı taktım açtım makineyi bu sefer simkartı hiç görmüyor. O ara uğraşırken pili zayıfladı. Uyarı verdi. Uyarı sesinden tabletin hoparlörün de patlak olduğunu anladım. Bakın hoparlör normalde sağlamdı ama geldiğinde patlamış olarak geldi. Yine hemen servisi aradım ve durumu anlattım. Hatta tabletin başka bir cihazla karışmış olabileceğini de söyledim ama ihtimal vermediler. Ve yine göndermemi ve istersem değişim talep edebileceğimi söylediler. Arkadaşlar değişim hikaye tamamen bizi susturmak için söylüyorlar. Ertesi gün tableti yine gönderdim.

Gönderdikten sonra sık sık arayıp sordum ve durumu anlattım. Hatta bi aramam da tabletiniz tamir olmuş ve yarın gönderilecek dediler. Bunun üzerine ben de tabletin test edilmesi için ricada bulundum. Temsilci, kibar beyefendi de hemen iletiyorum. Arkadaşlar ilgilenecek dedi.

Ve ertesi gün tablet geldi. İnanın arkadaşlar problem aynen devam ediyordu. Kesinlikle müdahelede bulunulmamış. yine üzerine anakart değişecek yazmışlar. Hoparlör bile değişmemiş. Hoparlörü bile hala patlaktı.

Toplamda 5 defa servise gitti geldi. Servisi yine aradığımda arkadaşların kontrol ettiğini söylediler ama hiç inandırıcı gelmedi. Hadi tamir ettiler. Kontrolünü de yaptılar. Diyelim ki sim kart problemi yolda gelirken taşıma esnasında tekrarladı. Hoparlör nasıl patladı. Elemana bunu sorduğumda "Bilemem beyefendi. Arkadaşlar kontrol etmeden göndermezler" dedi. Ve yine göndermemi istediler. Ve yine değişim talebinde bulunabileceğimi söylediler.
    Uzun bi tartışmadan sonra iade etmek istediğimi söyledim ve ilgili birimle görüştüm.

Rapor hazırlayıp gönderdiler. En azından bunu tam yaptılar ve bugün aldığım yerle de irtibata geçtim. Gerekli belgelerle birlikte gönderdim. Param da iade olunca tam anlamıyla kurtulmuş olacağım. Dediğim gibi arkadaşlar uzun bi mesaj oldu. ama 8 ayda 5 defa servise gitti tablet. iade etmeseydim herhalde 5 defa daha giderdi.

Size tavsiyem bu tür çin malı cihazlarla uğraşmayın. Marka bişey alın rahat edin. Yoksa benim gibi başınız ağrıyabilir.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.