Şimdi Ara

Huawei Kullanıcıları ve Yardımlaşma Kulubü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
7
Favori
5.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huawei markalı cihaz kullanan arkadaşlarımızın tüm Huawei modelleri hakkında genel bilgi alışverişi,teknik destek,içerik,yazılım,firmware,root,aksesuar ve püf noktaları gibi bir çok sorusuna cevap bulacağı bir başlık olsun istedim..

Ayrıca bu başlık altında ilk mesajda yer alan listede kullandığınız Huawei marka cihazınızın model ve rengini belirtirseniz nickinizle beraber listede yer alsın..Listede yer almak isteyen Huawei kullanıcıları pm atarak cihaz bilgisini ve rengini belirtirse liste güncellenecektir..

Huawei Kullanıcıları

1-Teodor34-Huawei Ascend G301-Siyah

2-altef4-Huawei Ascend G301-Siyah

3-serdarkalkan-Huawei Ascend G301-Beyaz

4-Config-Huawei Ascend G301-Siyah

5-three3up -Huawei Ascend G301-Siyah

6-acem_i-Huawei Ascend G301-Siyah

7-qazrfv-Huawei Ascend P1-Siyah

8-qazrfv-Huawei İdeos X5-Siyah

9-dec_chaos-Huawei Ascend G301-Beyaz

10-Technological Person-Huawei Ascend P6-Siyah

11-fxaxtxixh-Huawei U8850 Vision-Silver Grey

12-skenderbeu-Huawei Ascend P6-Siyah

13-lazerx-Huawei Ascend G301-Beyaz

14-erhan_kilic-Huawei Ascend P1-Siyah

15-bert16-Huawei Ascend G301-Siyah

17-LanxtiN -Huawei Ascend G301-Siyah

18-cetinky-Huawei Ascend G301-Beyaz

19-İndependence-Huawei İdeos X5-Siyah

20-tecnikadamoguz01-Huawei Vision-Dark Grey

Liste güncellenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex Murphy -- 9 Ekim 2013; 20:09:50 >

• ascend 301 beyaz
    dostlar bi sorum olacak... orijinal kvk romu kullanıyorum... görev yöneticisi sürekli aktif ve kısa yolu da sürekli ekranda (yukarda) görünüyor.. buna nasıl son verebilirim... bi çaresi var mıdır?
    tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarkalkan -- 1 Ekim 2013; 22:55:35 >
  • Ascend G301-Siyah
  • Hızlıal.com'u zengin etmişiz G301 kullanıcıları had safhada
  • ascend G301-Siyah hocam sana zahmet araya bizi de ilistiriver herkese hayirli olsun bu arada ilk soruyu da ben soram sicak firsatlardaki konuda sordum ama kimse iplemedi bu telde istemedigimiz sistem uygulamalarini silsek garanti disi kalir mi bir de Z4rootu bu telde calistiramadim var mi calistiran ya da daha iyi bir program bilen simdiden ilginize tesekkur ederim son olrak birde imza ayarlayin da havamiz olsun diger gruplardan neyimiz eksik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdarkalkan S kullanıcısına yanıt
    hocam onu yok etmeyi bende bulamadim ama lisans anahtari ile onu aktif ediyorsun yanlis anlamadiysam o antivirus

• Ascend G301-Siyah
    ben akıllı telefonda yeniyim. şuan maalesef bilgi vermekten çok alıyorum. ama gün gelir aynı sorunla karşılaşan olursa buradan faydalanacak.yani verdiğiniz bilgiler 1 kişiye özel değil çok kişinin sorununu çözmüş olacak deyip soruma geçiyorum;
    rehberde gruplandırmada sıkıntım var. system grup adında 3 grup var bunlara telefondaki tüm rehberden kayıt alabiliyorum fakat Türkçe olan guruplara veya kendi açtığım guruplara kayıt alacağım zaman 143 kayıt görünüyor. 700 e yakın tel kaydı olduğu halde diğerlerini göremiyorum.

sadece sim veya sadece telefonu görüyor diyeceğim ama simde 22 telefonda5 kayıt var. peşin peşin teşekkür edip bu konuda bilgisi olanları piste davet ediyorum :)
  • Ascend p1 siyah kullanıyorum.
    İdeos x5 siyahı ablama verdim ama hala onlada ilgileniyorum.
    Beni eklerken iki cihazıda belirtirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: three3up

ascend G301-Siyah hocam sana zahmet araya bizi de ilistiriver herkese hayirli olsun bu arada ilk soruyu da ben soram sicak firsatlardaki konuda sordum ama kimse iplemedi bu telde istemedigimiz sistem uygulamalarini silsek garanti disi kalir mi bir de Z4rootu bu telde calistiramadim var mi calistiran ya da daha iyi bir program bilen simdiden ilginize tesekkur ederim son olrak birde imza ayarlayin da havamiz olsun diger gruplardan neyimiz eksik

Donanımsal bir sorun olmadığı sürece garanti dışı kalmayacağını sanıyorum hiç birimiz dayatmacı zihniyeti sevmiyoruz haliyle sisteme gömülü gelen işe yaramaz uygulamaları sadece Huawei kullanıcıları değil genel anlamda pek çok cihaz kullanıcısı kaldırma yolunu seçiyor tabii burda önemli olan husus yazılımı kaldırmaktan ziyade bilinçsiz bir kullanım durumunda rootlu cihazın donanımsal işleyişini etkileyecek bir hata veya başka bir yazılımı silmek olarak ifade edilebilir..Root konusunda hala kesinleşmemiş bir garanti muamması söz konusu fakat bazı kullanıcılar yedekleme kullanarak orjinal firmaware'ye dönmek gibi yol izleyebiliyorlar bir başka hususta garantiyi veren firmanın izleyeceği prosedür..

Şu anda benim cihazım rootlu ve herhangi bir problem yaşamıyorum orjinal Kvk 2.3.6 Firmware zaten üreticinin sitesinde mevcut ayrıca root iznini geriye döndüren sayaç atmasını engelleyen uygulamalarda var yinede root konusu sizin insiyatifinizde hata yaparsanız yani sorumluluk sizde..

Cihazınızı root yetkisi kazandırmak istiyorsanız size tavsiye edeceğim yazılım eroot uygulaması ben onu kullanmıştım..Buradan ulaşabilirsiniz..

İmza konusunda benim kullanmış olduğum imzayı seçebilirsiniz veya daha güzel bir imza geliştirebiliriz Huawei kullanıcıları olarak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex Murphy -- 2 Ekim 2013; 0:09:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarkalkan

ascend 301 beyaz
    dostlar bi sorum olacak... orijinal kvk romu kullanıyorum... görev yöneticisi sürekli aktif ve kısa yolu da sürekli ekranda (yukarda) görünüyor.. buna nasıl son verebilirim... bi çaresi var mıdır?
    tesekkurler

Task Manager uygulmasını deaktif etmeniz gerekmekte..

Çözümü:

/system/app/TaskManager.apk (Bu işlemi yaparken sistem uygulaması olduğu için silmeyip deaktif konuma getirirseniz daha faydalı olur..aynı zamanda cihazınız rootlu olmalı sistem klasörlerine erişmek için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex Murphy -- 2 Ekim 2013; 0:21:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acem_i

Ascend G301-Siyah
    ben akıllı telefonda yeniyim. şuan maalesef bilgi vermekten çok alıyorum. ama gün gelir aynı sorunla karşılaşan olursa buradan faydalanacak.yani verdiğiniz bilgiler 1 kişiye özel değil çok kişinin sorununu çözmüş olacak deyip soruma geçiyorum;
    rehberde gruplandırmada sıkıntım var. system grup adında 3 grup var bunlara telefondaki tüm rehberden kayıt alabiliyorum fakat Türkçe olan guruplara veya kendi açtığım guruplara kayıt alacağım zaman 143 kayıt görünüyor. 700 e yakın tel kaydı olduğu halde diğerlerini göremiyorum.

sadece sim veya sadece telefonu görüyor diyeceğim ama simde 22 telefonda5 kayıt var. peşin peşin teşekkür edip bu konuda bilgisi olanları piste davet ediyorum :)

Anladığım kadarıyla tüm numaraları bir arada görmek istiyorsunuz..

Rehber/ayarlar/görüntü seçenekleri kısmından hem sim hemde telefon seçeneklerini işaretleyeceksiniz..Ayrıca eski cihazınızda kullandığınız telefon numaralarınıda gmail senkronizasyonu ile otomatik olarak alabilirsiniz gmail seçeneğini aktif ederseniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex Murphy -- 2 Ekim 2013; 0:29:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Teodor34

quote:

Ascend G301-Siyah

Rehber/ayarlar/görüntü seçenekleri kısmından hem sim hemde telefon seçeneklerini işaretleyeceksiniz..

rehberde ayarlar kısmını bulamadım.
    rehberi normalde tam olarak görüyorum gruplandırmada sıkıntı oluyor.

• quote:

quote:

quote:

Ascend G301-Siyah

Rehber/ayarlar/görüntü seçenekleri kısmından hem sim hemde telefon seçeneklerini işaretleyeceksiniz..

Rehbere girdikten sonra telefonunuzun en altta sol tarafta olan üzerinde 4 kesik çizgi alan tuş var ona basın rehber ekranında ardından ayar menüsü açılınca görüntü seçeneklerinden ayarlamanızı yapın..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ascend G301-Siyah

Rehbere girdikten sonra telefonunuzun en altta sol tarafta olan üzerinde 4 kesik çizgi alan tuş var ona basın rehber ekranında ardından ayar menüsü açılınca görüntü seçeneklerinden ayarlamanızı yapın..

Tesekkur ederim yeni birsey ögrenmeme sebep oldun.

• sanırım bahsettiğin linkteki rom(mu) ? değilse link eklermisiniz? . ancak bu g300 için bunu g301 e kurmayı nasıl yapabiliriz. ben henüz g300 romunu g301 e kurmayı beceremedim. zahmet olmazsa nasıl kurabileceğimizi anlatırmısınız? yardımlarınız için teşekkürler

http://consumer.huawei....tail/index.htm?id=13968

------------------------

Hocam bunu kursak ingilizce olarakmı görünür vede şuanda telefon kendisi sürüm güncellemesi yapmadımı telefon üzerinde güncelleme ne zaman mevcut olur arkadaşlar bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazerx

sanırım bahsettiğin linkteki rom(mu) ? değilse link eklermisiniz? . ancak bu g300 için bunu g301 e kurmayı nasıl yapabiliriz. ben henüz g300 romunu g301 e kurmayı beceremedim. zahmet olmazsa nasıl kurabileceğimizi anlatırmısınız? yardımlarınız için teşekkürler

http://consumer.huawei....tail/index.htm?id=13968

------------------------

Hocam bunu kursak ingilizce olarakmı görünür vede şuanda telefon kendisi sürüm güncellemesi yapmadımı telefon üzerinde güncelleme ne zaman mevcut olur arkadaşlar bilgisi olan varmı?

Maalesef G301 için resmi bir güncelleme yok ayrıca Huawei yetkilileri sadece Rusya'ya özel ics güncellemesi yayınladı..Rusya için yayınlanan ics sürümünü extract edip içine baktım maalesef Türkçe dil seçeneği yok..G300 için yayınlanan resmi firmware'ler G301'e uymuyor..Custom romlar var G301 ve G300 için fakat hiç birisi stabil değil..Rom yüklemeyi bilmiyorsanız biraz araştırma yapmanızı öneririm forumda bununla ilgili pek çok konu mevcut fakat cihazın orjinal romu oldukça istikrarlı bu yüzden rom yüklemenizi tavsiye etmem..Piyasadaki custom romların hiç birisi tam anlamıyla stabil değil üstüne basarak söylüyorum ya şarjınız hızlı biter yada uygulamalarda sıkıntı yaşarsınız CyanogenMod 9'u tavsiye edenlerden uzak durun bir kere denedim eski roma geri döndüm bariz şarj tüketimi sorunu var zira CyanogenMod 9 serisi halen stabil bir yapıya sahip değil CyanogenMod 10'u bekliyoruz final sürümü çıkınca paylaşırız..

• P6 siyah kullanıyorum.

• --Huawei U8850 Vision - Silver Grey--

Telefon yarın elimde . Nasıl bir telefon bilgi verirmisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxaxtxixh -- 2 Ekim 2013; 19:40:52 >
  • Huawei P6 - Siyah
  • quote:

Orijinalden alıntı: fxaxtxixh

--Huawei U8850 Vision - Silver Grey--

Telefon yarın elimde . Nasıl bir telefon bilgi verirmisiniz ?

Huawei genel anlamda güzel bir cihazlar üretiyor zaten yakın zamanda Samsung'un en büyük rakibi olacağıda belli..Vision iyi bir cihaz fakat ben seçimimi G301'den yana yaptım ilk düşündüğüm aslında Vision'du sonradan karar değiştirdim..Cihazın mükemmel bir web deneyimi yaşatacığını garanti edebilirim wifisi müthiş,şarj olayıda oldukça iyi akıllı bir telefondan beklenen tüm her şeyi kusursuzca yapıyor kameranın 5 mp ve tek çekirdek işlemci olmasından ziyade diğer 3 haneli fiyata sahip rakiplerinden aşağı kalmıyor..Şahsen Dual veya Quad core işlemci gibi farklarından dolayı 3 haneli rakamları vermeyi saçma buluyorum aşırı zorlayıcı oyunlar oynamadıktan sonra tüm smartphone'lerin yaptığı işi kusursuzca yapıyor..Vision'un sevmediğim 2 yanı var birisi ekranı 4 inç'ten ufak olması diğeri ise kör kasa olması bataryanın çıkartılamaz olması bir handikap..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex Murphy -- 2 Ekim 2013; 20:00:38 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.