Şimdi Ara

10 dakikada şarj imkanı ve 3 gün kullanım sunan Fujitsu Arrows A tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
1.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 10 dakikada şarj imkanı ve 3 gün kullanım sunan Fujitsu Arrows A tanıtıldı

Son dönemde piyasada boy göstermeye başlayan Snapdragon 800 işlemcili akıllı telefonlar performans yarışında kıyasıya mücadele etse de batarya konusunda aynı başarıyı gösteremiyorlar. Ancak Japon Fujitsu bu tabuyu yıkma iddiasıyla geliyor.

Fujitsu Arrows A 301F şeklinde adlandırılan model Aralık ayında piyasaya çıkacak ve tam 3 günlük kullanım süresi sunma konusunda oldukça ısrarcı. Günümüz amiral gemi modeli ile kapışacak donanıma sahip modelde 5 inçlik Full HD ekran ve Snapdragon 800 işlemcisi kullanılıyor.

Modelde OIS destekli 13MP çözünürlükte arka kamera, parmak izi okuyucusu, Bluetooth 4.0, 5. nesil WiFi, Android 4.2, GPS, NFC, 2GB RAM, 64GB depolama kapasitesi, microSD yuvası şeklinde diğer özellikler mevcut. 

Modelin 3 günlük kullanım süresini sağlayan ise 2600mAh gücündeki bataryası. Rakiplerine göre daha güçsüz olan bataryanın daha fazla kullanım süresi sunması ise iki neden dayanıyor. Birincisi enerji verimliliği sağlayan IGZO ekran paneli, ikincisi ise Fujitsu'nun özel güç tüketim optimizasyonları. Ayrıca batarya tahminen yüksek güçteki adaptörü ile tüm gün kullanım için 10 dakikada şarj olabiliyor. 

Bu denli önemli bir kullanım süresi sunabilen Fujitsu'nun bunu sadece 2600mAh gücündeki bir batarya ile başarıyor olması oldukça dikkat çekici. Modelin bu önemli avantajı şimdilik gerçek hayatta denenmiş değil. Bu bakımdan değerler hakkında kesin konuşmak için erken sayılabilir. 

• yaparsa başlangıç için güzel olur.umarım daha da gelişir bu batarya verimliliği
  • İşte Bizbuna Eskiden Koniçivalar yapiyor abi diyorduk . harbiden yapio lar :d

• s3 sandım
  • Demekki biraz isteyince oluyormuş

• Japonlar veya Caponlar

• info2 kullanıcısına yanıt
    Niye geliştirsinler ki ? Tüm firmalar sattıkları şarj aleti, adaptör, batarya, usb kablodan hatırı sayılır bir kar elde ediyorlar. Son 2 yılda 10 adet usb kablo 4 adette adaptör eskittim. Evde ayrı, işte ayrı, arabada ayrı şarj aletlerimiz yok mu bizim. 1 telefon için bu kadar aksesuar satmak varken neden geliştirsinler ki ? Bindikleri dalı neden kessinler ?
  • Böyle birşey devrim olur
  • F/p mi acaba ?
  • Çok iyi, şu batarya konusunda diğer firmalarda bir şeyler yapabilirlerse çok makbule geçicek
  • Arkadaşlar alakasız ama benim merak ettiğim bir şey var. Yukarıdaki gibi önde fiziksel tuşu olmayıp sadece kapasitif butonlara yer veren telefonlarda bu tuşlar belirtilen ekran boyutuna dahil mi. Mesela bildiğim kadarıyla lg G2 5.2" ekrana sahip. Bu ölçülere kapasitif butonlar dahil mi yoksa hariç mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi santhora -- 1 Ekim 2013; 0:08:47 >
  • Güzel gozukuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: santhora

Arkadaşlar alakasız ama benim merak ettiğim bir şey var. Yukarıdaki gibi önde fiziksel tuşu olmayıp sadece kapasitif butonlara yer veren telefonlarda bu tuşlar belirtilen ekran boyutuna dahil mi. Mesela bildiğim kadarıyla lg G2 5.2 ekrana sahip. Bu ölçülere kapasitif butonlar dahil mi yoksa hariç mi?

Tuşla ekran dahil.
    Ancak video tarzı bir şey açtığınızda kapanıyorlar.

• Bence olası gözükmüyor.Hele ki Android gibi bir işletim sisteminde...

• Igzo paneller o kadar az mı enerji tüketiyorlar, ips, lcd ve amoled ile karşılaştırıldığında nasıl bir sonuç çıkıyor acaba sayısal olarak?
  • fiyat Türkiye'de 5bin'den girmezse ve bırak 3 günüde 1 günü dolu dolu geçirtirse kapısında kuyruk olalım.

Telefona dokunmayınca şarjı 3 gün gidiyor yoksa.
    Buyrun benim galaxy wonder; 3gün 7saat
    10 dakikada şarj imkanı ve 3 gün kullanım sunan Fujitsu Arrows A tanıtıldı
  • 10 dakikada o batarya doluyorsa süper bir şey.
    Telefon işlemcileri ve diğer donanımları aktif olarak kullanılmazken çok az güç harcar. Askerde iken telefonuma İnternet'ten batarya göndertmiştim. Annem de açmış telefonu. Sadece günde 10 - 15 sms geldiğinde uyanarak başka bir iş yapmadan bir hafta sonra bataryası %40'larda imiş idi. :D O SMS'leri de kapatsam kullanma kılavuzundaki 21 güne vururdu belki. :D Gerçi o pil de hoşaf çıktı, pek enerjisi olmayan zayıf bir pildi.
  • Şarj olayı doğruysa süper haber.. Ama tasarım konusunda, S3 prototipini alıp model çıkarmışlar..
  • Haber doğru ise LG APPLE SONY SAMSUNG patronlarına sesleniyorum..Yakanıza yapışılıp boğazınız itina ile sıkılır...
    +Snapdragon 800 ü es geçmişim...Ağzınız burnunuz bile kırılır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 1 Ekim 2013; 1:31:41 >
  • Samsungun klonu olmuş tasarım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.