Şimdi Ara

İşlemcilerin oyun performansına göre sıralama listesi (tomshardware) ;

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
7
Favori
30.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Performansa göre sıralanmış İntel ve AMD işlemcileri (tomshardware) ;

01 - İşlemcilerin oyun sıralaması
    02 - İşlemcilerin tek çekirdek sıralaması
    03 - İşlemcilerin çok iş parçacıklı (çoklu görev) uygulama sıralaması
    04 - Eski-Yeni işlemcilerin sıralaması

Yeni işlemci almak (oyun sistemi toplamak) veya elindeki işlemciyi yükseltmek isteyenler için,

Link : https://www.tomshardware.com/reviews/cpu-hierarchy,4312.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 4 Mart 2023; 19:18:19 >

• faydali konu tesekkur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim core i3 2120 hala önlerde iş yapıyor güzel
  • fx 6300,fx 8350 ne olmuş öyle core2duo üst seviye işlemcileri ile aynı kefeye konmuş hatta fx 9590 ile kötü görünüyor.
    i3 yine iyi durumda.
  • sıralamalar doğru ve mantıklı olmuş, artık amd mi intelmi kavgası biter :)
  • Şu tabolaya bakarak intel ve nvidia gibi şirketlerin amd'ye karşı ortak bir tutum içinde olduğunu görebilirsiniz.9590 bile oyun sıralamasında bir alt basamağa konmuş.Bana kalırsa amd'nin ati'yi satın aldığından beri bu böyle.
  • Benim A8-5600K işlemcim 6100'ün üstündeymiş yeni bilgim oldu ve bu beni mutlu etti

Eline sağlık çok yararlı oldu bu konu en azından benim için
  • Ben tam anlamadim listeden birsey. Simdi oyun icin 4930k mi 4770k mi
  • R.Sambora kullanıcısına yanıt
    İkiside değil tek kart kullanacaksanız 4670K ötesi gereksiz.Ancak HT desteği veren oyunlarda 4770K daha iyi sonuç alacaktır.
  • i3 3220 oldukça iyi bir konumda f/p açısından. Giriş seviyesi için çok ideal.
  • Bu intelciler nvidiayacılar, istemeden intel nvidia kullananlar kazıklandıklarını anlamak istemediklerinden sanırım böyle tablolara bencmark programlarının sonuçlarına bakıp kendilerini rahatlatmaya çalışıyorlar. Aynı paraya aldığınız Amd ekran kartı Amd işlemci İntel ve Nvidia dan daha çok performans veriyor oyunlarda daha çok fps veriyor bu kadar basit. Oyun haricinde işler için üst seviye İntel işlemci kullananlara lafım yok alternatifte yok zaten. 300 liraya intel işlemci 300 liraya nvida ekrankartı aldığınızda intel nvidia herzaman aynı paraya alınan amd işlemci ve ekran kartından oyunlarda daha düşük fps verir bu kadar basit aksini söyleyen bana cevap yazsın da gülelim hepbaraber. Üstelik Amd anakartlar intel anakartlardan çok daha düşük fiyata alınıyor. Intel ve Nvida yı kalitesinden dolayı sevenlere bilerek daha çok para verenlere hiçbir lafım yok isteyen istediği şeyi seçmekte özgür.

• Performans olarak bir karsilastirma varmi tek ekran karti ve sli de?
    4770k ile 4930k nin

• Aha birazdan tıntel vida amd kavgası başlar. Peki benim gibi sinclair fanları napsın...

• Aralık 2013
  • gerçekten anlamsız bir liste... i5 2400ün en üst sırada yer alması ve fx8350nin onun altında olmasındaki amaç burda nedir... çok kaideye alınmaması gereken bir tablo...
  • Adını unuttum şimdi, kırmızı burun lakaplı bi dingil vardı. Fotoğraf makinası incelerdi. Kim parayı basarsa onun makinası neredeyse leicadan iyi olurdu. Nerdeyse D90'ı 1d'den falan iyi diye lanse edecek. Bi çok iş bilmez de herifin yazdıklarını referans alırdı.

Olur böyle şeyler. İplememek lazım. Artık sallamıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

Adını unuttum şimdi, kırmızı burun lakaplı bi dingil vardı. Fotoğraf makinası incelerdi. Kim parayı basarsa onun makinası neredeyse leicadan iyi olurdu. Nerdeyse D90'ı 1d'den falan iyi diye lanse edecek. Bi çok iş bilmez de herifin yazdıklarını referans alırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

Adını unuttum şimdi, kırmızı burun lakaplı bi dingil vardı. Fotoğraf makinası incelerdi. Kim parayı basarsa onun makinası neredeyse leicadan iyi olurdu. Nerdeyse D90'ı 1d'den falan iyi diye lanse edecek. Bi çok iş bilmez de herifin yazdıklarını referans alırdı.

Hatırladım....!!!!
    Saçmalama uzmanı Ken Rockwell

• Bence AMD yi bilerek kötülüyorlar hakkını vermiyorlar. FX 8350 kullanıyorum gayet memnunum ama böyle haksız rekabette olmaz. Bence AMD fiyat performans yönünden açık ara geçer.
  • core i3 ün yada core i5 in fx ten üstte olmasının nedeni f/p olarak önde olduğu için bazı arkadaşlar bu tabloyu yanlış yorumlayıp saçma diyorlar ama aksine çok yararlı bir tablo anlayana
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.