Şimdi Ara

IOS cihazınızı kablosuz olarak bilgisayarınızdan kontrol edin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
23
Favori
7.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  IOS cihazınızı kablosuz olarak bilgisayarınızdan kontrol edin!

Aslında, IOS cihazınızdaki görüntü ve sesi kablosuz olarak Windows PC ekranına aktarmak, Reflector, AirServer gibi uygulamalarla zaten mümkündü. Ancak bu uygulamaların hepsi ücretli ve 13 doların üzerinde standart fiyatları.

Birkaç aylık bir konu olduğu halde, gördüğüm kadarıyla çok da duyulmadı: iTools'u yapan Çinli kardeşler artık bunu ücretsiz olarak yapabilmemizi de sağlamışlar. Aslında iTools'un Çince versiyonuyla epeydir geliyormuş bu özellik. Ama, İngilizce versiyon kullananların ayrıca indirmesi gerekiyor airplay yapmaya yarayan AirPlayer adındaki bu uygulamayı.

AirPlayer'ı bu bağlantıdaki kırmızı zeminli düğmeye tıklayarak da indirebilirsiniz, direkt buraya tıklayarak da...

Uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra, zipten çıkartıp çalıştırın. Güvenlik duvarı uyarısında izin verin. Hepsi bu. Şu andan itibaren, bilgisayarınızla aynı ağdaki IOS cihazınızda home tuşuna çift tıklayıp altta açılan son kullanılan uygulamalar menüsünü sağa kaydırdığınızda sisteminizde airplay destekleyen başka bir cihaz yoksa bile, dikdörtgen içinde üçgen olan yeni bir ikon göreceksiniz. Tıklayın; Üstte cihazınızı görürsünüz, hemen yanında bir onay tiki vardır. Hemen onun altında iTools[Bilgisayar adınız] yazar. Hangisine tıklarsanız artık monitörünüz odur.

İster sadece sesi aktarır, iPod'unuzdaki müziği bilgisayarınıza bağlı ses sistemi üzerinden dinler, ister iPhone'unuzdaki fotoğraflarınızı daha büyük ekranda izler, ister iPadinizdeki filmi bilgisayarınızdaymış gibi izlersiniz. Dual screen destekleyen oyunları oyunun kontrolleri iPad, ana görüntü bilgisayar ekranında görerek oynayabilirsiniz. Vevo'da video görüntüsünü büyük ekranda izlerken, iPhone ekranında Vevo menülerinde dolaşmaya devam edebilirsiniz. Aktardığınız görüntüyü mpg4 olarak kaydetmek de mümkün PC üzerinde. PC ile TV arasında hdmi tarzı bir bağlantı kurarak TV ye de aktarabilirsiniz bu görüntüyü. Böylece dizüstü bilgisayarınız boş vakitlerinde bir çeşit AppleTv olarak hizmet görür.

Bu yöntemi IOS 5 ve üzeri yüklü iPhone4S ve sonrası, iPad2 ve sonrası, iPodTouch5 ve sonrası cihazlarla kullanabilirsiniz.

Önemli son dakika notu: Bilgisayardan iDevice ı kontrol edebilmek isteyen arkadaşlar bu mesaja bakabilirsiniz. Jailbreakliyseniz bu da mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncum -- 5 Eylül 2013; 1:27:31 >

• iPhone 4'de olmuyor mu hocam?
  • Takip sabah denicem bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Believe43 -- 4 Eylül 2013; 3:58:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ios 7 de oluyor mu ? Ayrica jailbreak falan mi gerekiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denedim oldu teşekkür ederim. saygılar...
  • güzelmiş

• iPhone4 de maalesef olmuyor.
    Bende 5.1.1 olduğu için deneyemiyorum ama IOS7 de sorun olmaması gerekir.
    Jailbreak gerekmiyor.
  • Denemem lazım ama Çinlilerden korkuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatov -- 4 Eylül 2013; 4:19:35 >
  • şu anda denedım ve mukemmel calısıyor :D bırde pc den kontrol olsa yanı mesela mesaj ekranını actıgımızda pc den yazabılsek harıka olurdu ama olmuyor
  • dbmaster kullanıcısına yanıt
    Jailbreak varsa o da olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

Jailbreak varsa o da olur.

Nasıl yaparız hocam?

*Ekleme: Bu uygulama Bonjour servisini istiyor. Yani bilgisayarınızda iTunes yüklü değilse çalışmaz ekleyeyim dedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiNaPSiS -- 4 Eylül 2013; 4:39:58 >
  • SiNaPSiS kullanıcısına yanıt
    Öncelikle söyleyeyim AirPlayer kadar hızlı çalışmaz.

Cydia'dan Veency indiriyorsunuz. Bilgisayara da TightVNC kuruyorsunuz.
  • airplay cok hızlı ama cok aktıvıte olunca kesmeler yapıyo o bıle az bişe
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

Öncelikle söyleyeyim AirPlayer kadar hızlı çalışmaz.

Cydia'dan Veency indiriyorsunuz. Bilgisayara da TightVNC kuruyorsunuz.

Teşekkürler hocam hemen bakıyorum
  • Teşekkür ederim güzel olaymış kusursuz çalıştı.
  • ios7de çalıştı teşekkürler.

IOS cihazınızı kablosuz olarak bilgisayarınızdan kontrol edin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thursy -- 4 Eylül 2013; 8:13:06 >
  • bi ara asphalt 7'nin görüntüsünü bilgisayara veriyordum ama kasmalar oluyordu
  • akşama ben de denemek istiyorum :)
  • Denedim ve gayet güzel çalışıyor... İos 6.1.3 İphone 5
  • İtools ta yillardir var bu ozellik jailbreak ile canli olarak jailbreaksiz fotoraf gibi gorebiliyorsun

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.