Şimdi Ara

Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
5
Favori
10.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu başlıkta yeni kartım olan Evga Gtx 780 Classified incelemesini, hava soğutma altında overclock potansiyelini ve günümüzün popüler oyunlarındaki performansını içeren detaylı testlerini yapacağım.

Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi

Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi

: Sistem Bileşenleri :

Anakart: Asus Rampage IV Gene
    Cpu: Intel Core i7-3930K
    Cpu Cooler: Corsair Hydro Serisi H100i
    Memory: Corsair Vengeance Pro DDR3-2133Mhz CL11 1.5V 32GB (8x4GB)
    Ssd: Samsung 840 Pro 256 GB x 3
    Ekran Kartı: Evga Gtx 780 Classified
    Kasa: Corsair Obsidian 350D
    Fanlar: Corsair SP120 Q.E
    Psu: Corsair Ax860i 80+ Platinum
    Sleeve Kablolar: Corsair Ax860i Gen. 2 Individually Sleeved Modular Cables

Max boost clock: 1150 Mhz - Gpu-Z ASIC Quality: %81

: Test Sonuçları :

: 3DMark11 Performance :

Stock =>  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi | Overclock 1346Mhz =>  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi

: 3DMark11 Extreme :

Stock =>  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi | Overclock 1346Mhz =>  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi

: 3DMark 2013 | Fire Strike Performance :

Stock =>  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi

: 3DMark 2013 | Fire Strike Extreme:

Stock =>  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi

: Unigine Heaven 4.0 :

: Unigine Valley 1.0 :

: Oyun Testleri :

: Tomb Raider :

Stock | Ultimate Pre-set TressFX OFF | Maximum Sıcaklık : 63

Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi

Overclock 1320Mhz | Ultimate Pre-set TressFX OFF | Maximum Sıcaklık : 72

Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi

: Guild Wars 2 :

Stock | Best Appearance Pre-Set | Maximum Sıcaklık :64

: Bioshock Infinite :

Stock | High Pre-set FXAA Enabled | DDOD Enabled | Maximum Sıcaklık :67

: Witcher 2 :

Stock | Ultra Pre-set | Maximum Sıcaklık :68

: World of Warcraft: Mists of Pandaria :

Stock | Ultra Pre-set & 32bit | Maximum Sıcaklık :44

: World of Warcraft: Mists of Pandaria :

Stock | Ultra Pre-set & 64bit | Maximum Sıcaklık :49

: Metro 2033 :

Stock | Very High Pre-set 4xMSAA | Maximum Sıcaklık :57

Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi

: Metro: Last Light :

Stock | Very High Pre-set SSAA ON - Advanced PhsyX: Enabled | Maximum Sıcaklık :60

Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi  Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi

: Crysis 2 :

Stock | Ultra Pre-set | Maximum Sıcaklık : 62

: Far Cry 3 :

Stock | Ultra Pre-set 4xMSAA | Maximum Sıcaklık :65

: Diablo III :

Stock | High Pre-Set | Maximum Sıcaklık :67

: Batman: Arkham Origins :

Stock | Ultra Pre-set TXAA High - PhysX High | Maximum Sıcaklık : 61

Stock | Ultra Pre-set TXAA High - PhysX Disabled | Maximum Sıcaklık : 66

: The Elder Scrolls V: Skyrim :

Stock | High Pre-set | Maximum Sıcaklık :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nessarien -- 5 Kasım 2013; 18:46:37 >

• : Güncelleştirmeler :

18/08/2013

* Backplate montajı ve kart kurulumu yapıldı.
    * 3DMark11 Extreme stock skoru eklendi.
    * 3DMark11 Performance stock skoru eklendi.
    * Unigine Heaven 4.0 ve Unigine Valley 1.0 stock skoru eklendi.

19/08/2013

* 1320 mhz heaven ve valley benchmark skorları eklendi.

* 326.41'den 320.49 driverına geçildi.
    * 1346Mhz 3dmark heaven ve valley benchmark skorları eklendi.

17/09/2013

*Guild Wars 2, Witchers 2, World of Warcraft ve Bioshock skorları eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nessarien -- 17 Eylül 2013; 1:29:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

: Güncelleştirmeler :

* Backplate montajı ve kart kurulumu yapıldı.
    * 3DMark11 Extreme stock skoru eklendi.
    * 3DMark11 Performance stock skoru eklendi.

Bir anda 770 den soğudum :(
  • Soğuma sakın aman aman bi başladın mı kaptırıp gideceksin yine.
  • Nessarien kullanıcısına yanıt
    Yeni kartınız hayırlı olsun, gerçekten şahane bir kart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Yeni kartınız hayırlı olsun, gerçekten şahane bir kart.
    devamını bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krauser ll

devamını bekliyoruz.

Alıntıları Göster
    Sen Sli kullanmıyormuydun üstad, şu an neden tek karta düştün?
  • @R£DSTON£

Eyvallah teşekkür ederim

quote:

Orijinalden alıntı: osedon

780 SLI yaparken 2 adet daha Asus VG248QE almıştım ama 3lü monitör hoşuma gitmeyince iade edip tek monitöre döndüm. 1080p için 2 780 fazlasıyla overkill olduğu için bir süre tek kart kullanmayı tercih ettim Diğer Evga 780 boşta duruyor şimdilik.
  • quote:

@R£DSTON£

Eyvallah teşekkür ederim

quote:

Orijinalden alıntı: osedon

780 SLI yaparken 2 adet daha Asus VG248QE almıştım ama 3lü monitör hoşuma gitmeyince iade edip tek monitöre döndüm. 1080p için 2 780 fazlasıyla overkill olduğu için bir süre tek kart kullanmayı tercih ettim Diğer Evga 780 boşta duruyor şimdilik.

o kart boşta bırakılırmı bana verebilirsin

Benim kafa trilyon oldu :) sende şu an 3 tane mi oldu kart :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: CagriErcan

Benim kafa trilyon oldu :) sende şu an 3 tane mi oldu kart :P
    2 tane var 1 acx 1 classified.

1 tanesini sattim digerinin sozunu kestik
  • Belleklere dokunmadan gpu uzerinde max stabil ocyi bulmaya calisiyorum suanda 1300 mhzi astim bakalim ne kadar gidecek.
  • quote:

Belleklere dokunmadan gpu uzerinde max stabil ocyi bulmaya calisiyorum suanda 1300 mhzi astim bakalim ne kadar gidecek.
    Klasını konuşturmuşsun güzel kart.

1350ye kırbaçla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-19232E7C9 -- 18 Ağustos 2013; 12:46:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-19232E7C9

1350ye kırbaçla.

Alıntıları Göster
    takip..
  • quote:

1350ye kırbaçla.

Alıntıları Göster
    Hocam şu PSU kabloları nerde bulunuyor acaba .

Evga Gtx 780 Classified - Kullanıcı İncelemesi

• Eyvallah

1320 yaptim ama sicaklik yuzunden daha fazla zorlayamayacagim gibi geliyor 80 uzerine cikacak o sekilde.

1333 ve 1346 deneyecegim 1320 benchleri bitince. Kingpin 1410 yapti lakin o deli kesin klimayi sokup hava sogutma adi altinda ekran kartinin dibine sokmustur yoksa zor; biz yapinca hava ile 1410 suicide run olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nessarien -- 18 Ağustos 2013; 12:59:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VEGETTO

takip..

Alıntıları Göster
    Ben pek güle güle kullan eline sağlık demeyi sevmem ama senin çalışmalar da hep 10 numara

Bu arada Backplate'i hediye miydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Ben pek güle güle kullan eline sağlık demeyi sevmem ama senin çalışmalar da hep 10 numara

Bu arada Backplate'i hediye miydi

Alıntıları Göster
    Tesekkur ettim

Sadece 770 serisine hediyeli backplateler. Haricen almak gerekiyor 19 euroya ama evga backplatein kargo parasini arayip ikidir iade ediyor bana (14 euro)

1300 sınır diyelim o zaman daha fazla gidrei yok sanırım. Asic değerinden dolayı sanırım.
  • quote:

1300 sınır diyelim o zaman daha fazla gidrei yok sanırım. Asic değerinden dolayı sanırım.
    %86-88 evga forumlarinda gorulen en yuksekleri. 780 serisinde yaniltici oluyor o deger bazen.

1320 testleri bitti kart bu hizda stabil; heaven valley ve 3dmarklari tamamladim. Simdi 1333 heaven ve valley loop yapiyorum bu da stabil suana kadar ki henuz bios atmadim karta power target ve sicaklik limitini bulana kadar adim adim ilerliyorum. Akabinde bench alacagim 1333 ile.

Gece oda sicakligi azken 1346 ve uzerini deneyecegim. Kart suana kadar gayet iyi sonuclar veriyor diyebilirim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.