Şimdi Ara

7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler.. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
18
Favori
51.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: falken34

104 bin tl fiyat verdikleri aşağıdaki araç olsa gerek..
    eğer buysa gayet dolu bir araç sunuyorlar..
    orjinal navigasyon olması güzel...
    ne kadar fark ediyormuş acaba?

7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler..

Evet hocam araç ahşap kaplamaydı ancak navi+elektrikli koltuk yok.Onlar bu fiyatın dışında.

• Konu başlığını rexton w olarak değiştirebilirseniz umarım çok daha fazla insana ulaşabilir.Arabanız hayırlı olsun bende öylesine bir deneyip test sürüşü yaptım gerçekten konforuna ve sürüş pozisyonuna rahatlığına hayran kaldım .Captiva, fremoont(en kötüsü),nissan qasqai vs hepsinle test sürüşü yaptım ama aklım rexton da kaldı.....
  • hakannoyan1 kullanıcısına yanıt
    konu başlığını değiştirince yanlış anlaşılır.beni ssanyong satıcısı felan ilan ederler mazallah... anlamaları için okulmaları gerek
  • falken34 kafama takılan bir kaç soru var, yardımcı olabilirsen sevinirim.

Aracı alırken yaptığınız incelemede bahs ettiğiniz sorulara ait cevap bulabildiyseniz bizimle paylaşabilirmisiniz ?
    FTCS sistemi hangi prensiple nasıl çalışıyor?
    4H-4L geçiş pimi selenodi mi? pnömatik mi? (farkı ve avantajları nedir ?)
    defransiyellerin hava alma tapaları defransiyel üzerinde mi yoksa bir hortum vasıtasıyla yükseğe alınmış mı?
    araç altında şanzıman geçiş selenoid ise su yalıtımı var mı ?
    artikülasyon olayı nedir ?
    stepne arka bagajın altında demişsiniz, buradan stepneyi çalabilirler mi ?
    Aracı ilk aldığınız orijinal , (Nexen) lastiklerle yaklaşık 100 km. kaÇ litre yakıyordu, şimdi A/T lastikleriniz ile ne kadar fark etti.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErdincD -- 13 Eylül 2013; 15:21:32 >
  • Çok çok teşekkür ederim. Sayenizde bilgi dağarcığımıza, araziye giden yolda bir kaç bilgi daha eklemiş olduk, en yakın zamanda ziyaretinize geleceğim.
  • ErdincD E kullanıcısına yanıt
    dudullu organize tarafına gelirseniz mutlaka beklerim
  • Kardeşim senı Ssang rexton dh yetkılı uzman ilan etmek istıyorum musadenle

Ayrıca. Gezenbilir Ssang sayfasında bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: pozitif man

Kardeşim senı Ssang rexton dh yetkılı uzman ilan etmek istıyorum musadenle

Ayrıca. Gezenbilir Ssang sayfasında bekliyoruz

Yok Sabri abi uzmanlık ne haddimize.. Ne görüyor ve ne biliyorsak onu paylaşıyorum.

Gezebilir in eski havası ve tadı yok. Orayı şa takip etmeyi çalışıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba lar bizde talibiz size engin tecrubeleriniziwww.ssangyongclubtr.com tr de paylasmanizi dileriz modarator luk vermek isteriz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yerindeservis Y kullanıcısına yanıt
    esfağfirullah..engin tecrübem yok ama kullanıp araştırdıkça daha çok bilgi sahibi oluyorum...
    marka olarak hiçbir markaya karşı fanlık taşımıyorum,ama forumunuza üye olup,bilgi isteyenleri elimden geldiğince bilgilendirebilirm...
  • Ilginiz icin tesekkur ederim bilgilerinizden ve tecrubelerinizden ben dahil yuzlerce insan faydalaniyor tsk ederim.
  • herkeze saygılar, 2013 başında rexton w 4x4 otomatik satın aldım, geçenlerde bayiye difransiyel kilidi ve yükseltme kiti için fiyat, montaj ve nezaman temin edebilecklerini sordum fakat net bir bigi alamadım.

eğer bilgisi olan arkadaşlar var ise aşağıdaki hususlar için bilgiye ihtiyacım bulunmakta,
    1-arazide orta veya arka difransiyel kilitlerinden hangisinin kullanılması daha verimli
    2-ikisininde kullanılması araç motor ve yürüyen aksamına hasar verirmi
    3-bu kilitler istenildiğindemi yoksa devamlı mı devreye sokulabiliyor
    4-yetkili servislerce bu kilitlerin montajı yapılabiliormu ve garanti kapsamına dahil oluyormu

şimdiden teşekkür ederim saygılar.
  • Sayın falken 34 bi konuda fikrinizi almak istiyorum.Geçenlerde rexton w test sürüşü yapmıştım ve araç çok hoşuma gitti fakat dün birde 2007 model makyajlı kasa 2.5 vw taoureq kullandım onadada aklım kaldı yaklaşık olarak fiyatları aynı ama biri sıfır diğeri 7 senelik bir araç sizin öneriniz ne olur,fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim..
  • karar verilmiş ama ben genede fikrimi söyleyeyim.
    Bu sınıfta Kia Sorento kesinlikle es geçilmemesi gereken bir model. Hatta bu sınıfın yaratıcısıdır. Daha önce SUV lar sadece premium markalarda vardı ve gerçekten ulaşılamaz modellerdi. Ancak Kia ilk nesil sorento ile büyük başarı kazandı. Bu tecrübesini ikinci nesile aktardı ve gerçekten sınıfının bana göre en iyisi. üç dört yıllık rextonlara binerseniz her tarafından ses geldiğini göreceksiniz. Kia da böyle bir sorun yok . Çok rijit bir araba. 2.2 lik motor çekişide çok iyi.
    Bu arada bana kalsa bahsi geçen araçların hiçbiri bana hitap etmiyor. Kia da dahil. Bunu objektif olduğumu bilesiniz diye söyledim.
  • Ben yıllarca vw kullanmış biri olarak söylüyorum, arkama bakmadan kaçarım. Benim yaşadıklarımı tüm forumlarda bulabilirsin, herşey açık ve net.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MENFI

karar verilmiş ama ben genede fikrimi söyleyeyim.
    Bu sınıfta Kia Sorento kesinlikle es geçilmemesi gereken bir model. Hatta bu sınıfın yaratıcısıdır. Daha önce SUV lar sadece premium markalarda vardı ve gerçekten ulaşılamaz modellerdi. Ancak Kia ilk nesil sorento ile büyük başarı kazandı. Bu tecrübesini ikinci nesile aktardı ve gerçekten sınıfının bana göre en iyisi. üç dört yıllık rextonlara binerseniz her tarafından ses geldiğini göreceksiniz. Kia da böyle bir sorun yok . Çok rijit bir araba. 2.2 lik motor çekişide çok iyi.
    Bu arada bana kalsa bahsi geçen araçların hiçbiri bana hitap etmiyor. Kia da dahil. Bunu objektif olduğumu bilesiniz diye söyledim.

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErdincD

Ben yıllarca vw kullanmış biri olarak söylüyorum, arkama bakmadan kaçarım. Benim yaşadıklarımı tüm forumlarda bulabilirsin, herşey açık ve net.

2006 0 km ve 2008 0 km cady,halende 2011 0km 140bg trasporter kullandım servis pahalılığı dışında arçlardan hiç birinde sorun yaşamadım antalyada yım ve günde en az 100km yol yaparım tabi burda dur kalk pek yok genelde sehir içi sehir dışı kullanım gibi....
  • hakannoyan1 kullanıcısına yanıt
    Çok şanslıymışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

merhabar hakan bey:

güzel bir konuya el atmışsınız...2ci el araçla sıfır araç bir olmuyor...(bekar ile dul arasındaki fark gibi)
    rextonun 2ci el araçlara kıyasla artılarını da daha önceki mesajlarımda yazmıştım.bana çok cazip geldiği için detaylı inceledim ve aldım..
    rextonun tek eksisi ikinci el piyasası..alınınca 3 sene binmek gerek..aldım 3 sene sıkılmadan binerim...

bu sınıfta bu paraya bu kalitede başka sıfır km alternatif yok.. tüm olasılıkları inceledim değerlendirdim...rexton her koşulda mantıklı geldi...
    zaten para ve bütçe sıkıntım olmasa gider 2013 land cruiser vx200 alır paşa paşa binerdim..inceleme gereğinde bile bulunmazdım... zaten dünyada kendini ispatlamış bir araç..

ben kendi düşüncelerimi yazıyorum.

*tuareg güzel araçtır ama 7 yaşında en az 150,000km yapmış bir vw insanın kafasında çok soru işareti bırakır..neticede servisi ve yedek parçaları pahalı bir araçtan bahsediyoruz...olası bir arızada bayağı bir masraf çıkarır...

ben 2.el arazi aracı alacak olsam vw almam... japonlar dururken tuareg almak abesle iştigal olur...

son nesil kia sorentonun sıfırına da 160.000tl vermem..verene de şaşarım...

Fiat Freemont (yada Dodge Journey) hakkinda ne dusunuyorsunuz bu arada?

• Janjan kullanıcısına yanıt
    4x4 olanı için konuşuyorum.
    freemonta fiat demek yanlış aslında..dediğiniz gibi tüm aksamlar dodge journey..freemont suv sınıfında güzel araç..captiva ve diğer rakiplerinden daha dolgun ve daha kullanışlı....motor fiat FPT 2,0 daha önce kullandığım doblodan dolayı gayet iyi tanıyorum motoru..gayet yeterli..ş.içi 10lt den aşağı yakmaz...

haftasonu ailemi alayım pikniğe gideyim,bozuk yollarda patikalarda ilerleyeyim,hafif çamurda sıkıntı çıkarmasın,karda kaymasın,konforlu olsun deniyorsa alınabilir...
    kumda kullanılır mı..bence kullanılmaz...arazi çanzımanı olmayan hiçbir araç kumda sıkıntı çıkarır.

sesli düşünüyorum:
    *ben 115,000tl verip de arazi şanzımanı olmayan arazi aracı almam...alanada mani olmam..neticede herkes beklentilerini karşılayacak araç ister...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 17 Eylül 2013; 18:58:46 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.