Şimdi Ara

7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
18
Favori
51.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her ne kadar off road ile pek ilgim olmasada araba bakma maceraniz resmen teknik bir konuya donusmus ben kendi adima cok sey ogrendim ve severek bir cirpida okudum.

Araciniz hayirli olsun kazasiz belasiz gule gule kullanin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volvo nedinmi dostum? XC60 yada XC90
  • @falken34 arazi testlerini de burada paylaşmanı rica ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ssangyong'u garantisi yüzünden sıfır km almak iyi cesaret...

Aracınız hayırlı olsun. Gelecek olan diff lock'ın orjinal parça olduğundan emin olun derim ben naçizane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

quote:

Orijinalden alıntı: Praetor

Ssangyong'u garantisi yüzünden sıfır km almak iyi cesaret...

Aracınız hayırlı olsun. Gelecek olan diff lock'ın orjinal parça olduğundan emin olun derim ben naçizane.

Ssanyong U sırf garanti var diye tercih etmedim.
    Kullananlardan birçok bilgi aldım. Kronik bir hastalığı yok. Motor ve şanzıman Mercedes patenti altında. Bu da parça sıkıntısı yok demek.

Yürür aksam ve alt düzeni de kendim gözlemledim. Gayet sağlam görünüyor. Diff lock orijinal olsa iyi olur. Arb,tjm felan olsa daha iyi olur.

Arazi testlerinde zaten ne olup olmadığı çıkacak zaten.
    Buradan paylaşırım.

Ssangyong'un servis hizmetlerinin sıkıntısını çokça duydum. Mercedes'in motorunu artık kullanmıyor bildiğim kadarıyla ancak şanzıman halen mercedes olabilir.

• Praetor kullanıcısına yanıt
    bir donem 2008 model actyon ların sanzımanlarında sorunlar vardı cogunu servis degistırdı aynı sanzıaman land rowerlar da da kullanılıyor borg warner 6 ileri otamatık ...

3 senedir actyonla ve sahsuvaroglu ile ic iceyim son derece memmunum hem aracdan hem servisden ,
    gecen seneactyon sports la off road yaparken derin su gecısınde arac tavanına kadar suya gomuldu , merkez servis ersah oto cok yardımcı oldu aracın garantısı bitik oldugu halde ecu yu ucretsiz degistırdı ... vsvs genel olarak ıyı niyetliler son derecede yardımcı oluyorlar .
  • Hocam hayırlı uğurlu olsun aracınız. Ben de bir ara Korando sports alacaktım ilk çıktığında, nasip olmadı ama hala aklımda.

Keşke tüm kullanıcılar sizin kadar bilgili olsa da herkes ne aldığını bilse. 2 kişilik aile için hafif ticari arayan, asfaltta gezmek için suv arayan bir milletin içinde ne aradığını bilen insanları görmek güzel oluyor.
  • falken34 kullanıcısına yanıt
    Eh bu kadar farklı marka ve model aracın canını iyi okumuşsun yahut bahtsız bedevi türünde bir ah almışsın sanırım. Bu kadar araç bu kadar sorun valla pes diyorum, sen iyisi mi ssangyong'u hemen okut tekrar LC'ye dön yoksa durumun vahim.
    Şaka bir yana umarım sizi üzmez, kullandığınız mecralar bana yabancı ancak mesleğinini acemiliğinde davaların duruşmaları için altında bir araba ile bodrum'dan ığdır'a, kadar giden benim gibi biri için asfalt kullanım özelinde yanından bile geçmeyeceğim bir marka.
    Ama sanırım aynı grubun Ford'unu (Focus I&II)tek geçerim özellikle stabilize, bozuk yolları olan mecralarda.
  • Güzel seçim, hayırlı olsun .
  • vincentvega kullanıcısına yanıt
    kardesim bf at lastiklerin hayırlı olsun ,aynı lastikle yagmur sonrası en dik yerden bende inip cıkıyordum kayısdagına , sen boyle yazdıkca icim gidiyor valla ,
    toyota kullanan senın gibi tecrubeli profosyonel bir off road cu ssang hakkında olumlu yorumlarını okumak cok guzel ..
    yukseltme ıstersen gezenbılırde ssang sayfasında ediz arkadasımız var yardımcı olur polyamıdden den 4,5 cm yukseltmek mumkun ,
    defender satıp actyon sportsla tanısdıgım gun ssangların off road camıası ıcın ideal araclar oldugunu kendımce kesftmıstım zamanın benı haklı cıkarması cok guzel ...
  • Rexton çok güzel olmuş, güle güle kullan.
  • Hayırlı olsun.

Umarım yepyeni aracını elinden almaz devlet. Malum savaş kapıda ve 4x4 araçlara devlet el koyacakmış
    Sayenizde otomobillerle ilgili biri olarak faydalı bilgilerde öğrenmiş olduk.Bilgilendirmeleriniz ışığında teşekkür eder,yeni aracınızı kazasız belasız kullanırsınız İNŞALLAH.
  • quote:

allah razi olsun sağolun arkadaşlar...sabri abi yükseltmeyi kendim yapıcam atölyede..vinç çeki demiri felan da takıcam zaman içinde..

yağmur yağıp çamur olsa da test yapsak

Bu konularda pek fazla bilgim yok ama bir şey sormak istiyorum:

Bu bull bar dedikleri barların off-road'da ne gibi bir avantajı oluyor? Sanırım artık yasaklandı şehir içinde yayaları direk biçtiği için. Aracı önden korumak dışında bir görevi var mı acaba?
  • Öncelikle hayırlı olsun hocam bende bu aralar araba almayı düşünüyorum.(inşallah alırım)İlk baktığım bu araçtı ve çok hoşuma gitmişti ama fiyat olarak beni aşardı.Sınıfına göre fiyat olarak çok iyi ama bana göre fazla Sonra renault captur a baktım ordan nissan juke a ordan dacia duster a ordan ford c-max b-max focus a sonra peugeot 2008 e sonra seat leon alteaxl ye ordan fiat 500lye ordan kia ceed e en son hyundai i30a gittim en sonunda i30da karar verdim sizce nasıl bir arabadır ? Daha pazarlık yapmadım fiyat 64.200 tl Ya da bu arabalar içinden hangisini önerirsiniz ? Aile olarak 3 kişiyiz öyle offroad amacımız yok zaten yapılıcak yol yok burada Yani kısacası bu araçlardan hangisi sizce en iyisidir hocam ?

• bende tam i30 tavsiye edecektim demek doğru kararı vermişsiniz.
  • quote:

bende tam i30 tavsiye edecektim demek doğru kararı vermişsiniz.

Sağolasın hocam
    off road testlerine nerelere gidiyorsunuz

gelip sizi izlemek isterim fırsat buldukça

hem olaki batma kalma oldumu yardım vs
  • kardesim makinenın motoru 10 binı gecsın sen o zaman gor asıl torku ve gucu , malum alman da dahil tokatlamadıgım arac kalmadı akıllara zarar bir performans var motorda ..

ilk iş yakıt deposuna alt 2 mm sacdan koruma yap ve hava hortumu en onemlı iş nacızane fikrim ,

selamlar tekrar hayırlı olsun rexton ..
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın jeep hakkinda baya bilgilisiniz bilincli kullanicilari görmek güzel ben satış danismani olsam sizin gibi müşteriye araci anlatmaktan zevk alırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.