Şimdi Ara

Logitech G430 Sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
11.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu nereye açacağımı bilemedim ve buraya açıyorum kulaklığı vatandan 230TL'ye daha cumartesi günü aldım.Kulaklık tek kelimeyle muhteşem ve mükemmel hiçbi sorunu yok diyecektimki bir sorun ortaya çıktı.Bundan sonrasını okuyun cidden önemli bir sorun.Alacakların kesinlikle okumasını tavsiye ediyorum.Kulaklığı aldığım günden beri içinde gelen Dobly 7.1 Surround desteklemesini sağlayan USB adaptörü ile kullanıyorum.Skype veya TS3 gibi programlarda surround sesi açınca sorunlar ortaya çıkıyor.(bu esnada oyun yada farklı birşey oynamıyorum sadece skypetayım.)Hele surround açıkken oyuna girdiğimde (League of Legends.) ya oyunun sesleri köten gidiyor yada yarım yamalak duyulmaya başlıyor.Aynı zamanda masaüstündeki client'ten oyundan bile çıkamıyorum lobbyde yazı yazamıyorum neredeyse client üzerindeki hiçbişeye tıklayamıyorum işlemlerden sonlandırmak zorunda kalıyorum.Sonra surround sesi kapatıp denedim gene aynı şeyler oluyor(unutmayın USB üzerinden bağlı şu an pc ye ;)) ve bu surround u kapatıp aöarkende Logitech Gaming Software'i açınca programdan bi anda kulaklık kayboluyor aynı zamanda bilgisayarında sesi gidiyor.(yani kulaklığı usb ile bilgisayardan çıkarmadığım halde (kulaklık halen pc de takılı) oluyor.)2-3 kereden sonra geri geliyor ve surround sesi kapayıp açabiliyorum.Şimdi size şaka gibi olan kısmını söyliyimmi bu olanlerın hepsi SKYPE veya TS3 yüzünden oluyor.Daha demin denedim skypı kapatıp logitech gaming software ı açtım ne kendiliğinden usb den çıkarılmış gibi gösterdi nede başka bişi oldu.Şimdi olayın bi başka kısmı ise USB KARTSIZ analog girişler ile (mik ve hoparlör jakları) ile kullandığımda zerre kadar sorun çıkarmıyor.Ama surround sestende faydalanılmıyor elbette aynı şekilde USB KART İLE ve Gaming Software'siz gene sorun çıkarmıyor.İnternette araştırdım çoğu kişide bu sorun var.Logitech gibi büyük bir firmanın nasıl böyle bir hata yaptığını hâlen anlamış değilim.

İşletim Sistemi Win7-Prof.-64Bit.

Forumda Logitech ile çalışan bir arkadaş vardı yanılmıyorsam konuya el atarsa çok iyi olur

Buyrun burdada benim başıma gelenlerin bi benzeri

http://forums.logitech.com/t5/Headphones-Headsets-Microphones/Logitech-G430-cutting-in-and-out-after-talking-on-Skype-and-in/td-p/1036761

Edit:Skype ve Team Speak 3'te bu sorunla karşılaştım.Raidcall temiz bir sorun yaşamadım.Skypetakiler ile Raidcall üzerinden konuşmaya başladım artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R3PL4C3R -- 12 Ağustos 2013; 0:46:21 >

• ey gidii siparişi verdim mesajını gördüm, bahtsızlığıa bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaMIsabeT

ey gidii siparişi verdim mesajını gördüm, bahtsızlığıa bak

Hocam endişelenmeyin iyi kulaklık siberia v2 frostum var duruyo ama bunu kullanıyorum daha hoşuma gitti nedensiz yere.Halbuki frost ışıklı falan daha bi iyi ama bu daha hoşuma gitt belkide arkadaşımın olduğundan fazla kullanmak istemememdendir.

Kulaklık cidden iyi hocam sorunu tek yaşayan ben değilim eğer sizdede aynı problem olursa büyük igtimalle olucaktır.. Sizden ricam logitech e telefon veya mail gönderip geri bildirim(feedback) yapmanız driver ile alaklı bir sorun isteseler 1-2 günde güncellemeyi basarlarda biraz dile getirmek lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: R3PL4C3R

quote:

ey gidii siparişi verdim mesajını gördüm, bahtsızlığıa bak

Hocam endişelenmeyin iyi kulaklık siberia v2 frostum var duruyo ama bunu kullanıyorum daha hoşuma gitti nedensiz yere.Halbuki frost ışıklı falan daha bi iyi ama bu daha hoşuma gitt belkide arkadaşımın olduğundan fazla kullanmak istemememdendir.

Kulaklık cidden iyi hocam sorunu tek yaşayan ben değilim eğer sizdede aynı problem olursa büyük igtimalle olucaktır.. Sizden ricam logitech e telefon veya mail gönderip geri bildirim(feedback) yapmanız driver ile alaklı bir sorun isteseler 1-2 günde güncellemeyi basarlarda biraz dile getirmek lazım..

Alıntıları Göster
    ben şimdiden maili atıyımda, nasrettin hoca gibi testiyi kırmadan dövmek lazım, hiç muzdarip olmayan birisi olmuşmu? :)

• quote:

ben şimdiden maili atıyımda, nasrettin hoca gibi testiyi kırmadan dövmek lazım, hiç muzdarip olmayan birisi olmuşmu? :)

Zannetmem olanda skype kullanmıyordur teamspeak kullanmıyordur zaten belli oyunlarda sorun çıkarıyor o skype TS3'te gerisinde sadece konuşssun gene bişi yok.O belli oyunlarda benim oynadığım oyunlar.

Soruna gelince kesin vardırda üşeniyordur supporta konu açmaya telefon etmeye veya mail göndermeye.

Hocam maili gönderirken bi taslağını banada yollayın sizin gönderdiğiniz gibi göndereyim biraz spam gibi olmuş olur ama en azından takarlar belki bizi

• Benim dusundugum kulakliklar arasindaydi halbuki sıkı bi LoL oyuncusuyumdur. Arkadaşlar forumda yeniyim de kulakliklarla ilgili actigim bi konu var creative sigma - gamecom780 diye bi inceleyebilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackSaruman

Benim dusundugum kulakliklar arasindaydi halbuki sıkı bi LoL oyuncusuyumdur. Arkadaşlar forumda yeniyim de kulakliklarla ilgili actigim bi konu var creative sigma - gamecom780 diye bi inceleyebilirseniz sevinirim.

Zamanım olduğunda bakarım hocam sizede alıntı veya haberdar ederek görüşümü bildiririm buraya kadar geldiğiniz okuduğunuz için teşekkür ederim ayrıca
  • Vay anasını bende bugün sipariş ettiydim vatandan inş. Dota 2 de Bi sıkıntı çıkarmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogkasa

Vay anasını bende bugün sipariş ettiydim vatandan inş. Dota 2 de Bi sıkıntı çıkarmaz

sadece belli programlarda yapıyor dediğim gibi TS3 ve skype raidcall iyi ventriloyu da denemedim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ogkasa

Vay anasını bende bugün sipariş ettiydim vatandan inş. Dota 2 de Bi sıkıntı çıkarmaz

sadece belli programlarda yapıyor dediğim gibi TS3 ve skype raidcall iyi ventriloyu da denemedim

Alıntıları Göster
    benim kulaklıkta sorun çıkmadı kardeşlik, skypelayken bf3 oynuyorum gayet rahat bir biçimde sorunsuz çalıştırıyor.
  • quote:

Konuyu nereye açacağımı bilemedim ve buraya açıyorum kulaklığı vatandan 230TL'ye daha cumartesi günü aldım.Kulaklık tek kelimeyle muhteşem ve mükemmel hiçbi sorunu yok diyecektimki bir sorun ortaya çıktı.Bundan sonrasını okuyun cidden önemli bir sorun.Alacakların kesinlikle okumasını tavsiye ediyorum.Kulaklığı aldığım günden beri içinde gelen Dobly 7.1 Surround desteklemesini sağlayan USB adaptörü ile kullanıyorum.Skype veya TS3 gibi programlarda surround sesi açınca sorunlar ortaya çıkıyor.(bu esnada oyun yada farklı birşey oynamıyorum sadece skypetayım.)Hele surround açıkken oyuna girdiğimde (League of Legends.) ya oyunun sesleri köten gidiyor yada yarım yamalak duyulmaya başlıyor.Aynı zamanda masaüstündeki client'ten oyundan bile çıkamıyorum lobbyde yazı yazamıyorum neredeyse client üzerindeki hiçbişeye tıklayamıyorum işlemlerden sonlandırmak zorunda kalıyorum.Sonra surround sesi kapatıp denedim gene aynı şeyler oluyor(unutmayın USB üzerinden bağlı şu an pc ye ;)) ve bu surround u kapatıp aöarkende Logitech Gaming Software'i açınca programdan bi anda kulaklık kayboluyor aynı zamanda bilgisayarında sesi gidiyor.(yani kulaklığı usb ile bilgisayardan çıkarmadığım halde (kulaklık halen pc de takılı) oluyor.)2-3 kereden sonra geri geliyor ve surround sesi kapayıp açabiliyorum.Şimdi size şaka gibi olan kısmını söyliyimmi bu olanlerın hepsi SKYPE veya TS3 yüzünden oluyor.Daha demin denedim skypı kapatıp logitech gaming software ı açtım ne kendiliğinden usb den çıkarılmış gibi gösterdi nede başka bişi oldu.Şimdi olayın bi başka kısmı ise USB KARTSIZ analog girişler ile (mik ve hoparlör jakları) ile kullandığımda zerre kadar sorun çıkarmıyor.Ama surround sestende faydalanılmıyor elbette aynı şekilde USB KART İLE ve Gaming Software'siz gene sorun çıkarmıyor.İnternette araştırdım çoğu kişide bu sorun var.Logitech gibi büyük bir firmanın nasıl böyle bir hata yaptığını hâlen anlamış değilim.

Forumda Logitech ile çalışan bir arkadaş vardı yanılmıyorsam konuya el atarsa çok iyi olur

http://forums.logitech.com/t5/Headphones-Headsets-Microphones/Logitech-G430-cutting-in-and-out-after-talking-on-Skype-and-in/td-p/1036761

Edit:Skype ve Team Speak 3'te bu sorunla karşılaştım.Raidcall temiz bir sorun yaşamadım.Skypetakiler ile Raidcall üzerinden konuşmaya başladım artık

Bugün aldım g430. Ve hiç bir sorun olmadan arkadaşlarla skypedan LoL oynuyorum gold 5 olurum yarın sanırım :) Senin pc ile alakalı bir sorun olabilir.

• quote:

quote:

Konuyu nereye açacağımı bilemedim ve buraya açıyorum kulaklığı vatandan 230TL'ye daha cumartesi günü aldım.Kulaklık tek kelimeyle muhteşem ve mükemmel hiçbi sorunu yok diyecektimki bir sorun ortaya çıktı.Bundan sonrasını okuyun cidden önemli bir sorun.Alacakların kesinlikle okumasını tavsiye ediyorum.Kulaklığı aldığım günden beri içinde gelen Dobly 7.1 Surround desteklemesini sağlayan USB adaptörü ile kullanıyorum.Skype veya TS3 gibi programlarda surround sesi açınca sorunlar ortaya çıkıyor.(bu esnada oyun yada farklı birşey oynamıyorum sadece skypetayım.)Hele surround açıkken oyuna girdiğimde (League of Legends.) ya oyunun sesleri köten gidiyor yada yarım yamalak duyulmaya başlıyor.Aynı zamanda masaüstündeki client'ten oyundan bile çıkamıyorum lobbyde yazı yazamıyorum neredeyse client üzerindeki hiçbişeye tıklayamıyorum işlemlerden sonlandırmak zorunda kalıyorum.Sonra surround sesi kapatıp denedim gene aynı şeyler oluyor(unutmayın USB üzerinden bağlı şu an pc ye ;)) ve bu surround u kapatıp aöarkende Logitech Gaming Software'i açınca programdan bi anda kulaklık kayboluyor aynı zamanda bilgisayarında sesi gidiyor.(yani kulaklığı usb ile bilgisayardan çıkarmadığım halde (kulaklık halen pc de takılı) oluyor.)2-3 kereden sonra geri geliyor ve surround sesi kapayıp açabiliyorum.Şimdi size şaka gibi olan kısmını söyliyimmi bu olanlerın hepsi SKYPE veya TS3 yüzünden oluyor.Daha demin denedim skypı kapatıp logitech gaming software ı açtım ne kendiliğinden usb den çıkarılmış gibi gösterdi nede başka bişi oldu.Şimdi olayın bi başka kısmı ise USB KARTSIZ analog girişler ile (mik ve hoparlör jakları) ile kullandığımda zerre kadar sorun çıkarmıyor.Ama surround sestende faydalanılmıyor elbette aynı şekilde USB KART İLE ve Gaming Software'siz gene sorun çıkarmıyor.İnternette araştırdım çoğu kişide bu sorun var.Logitech gibi büyük bir firmanın nasıl böyle bir hata yaptığını hâlen anlamış değilim.

Bugün aldım g430. Ve hiç bir sorun olmadan arkadaşlarla skypedan LoL oynuyorum gold 5 olurum yarın sanırım :) Senin pc ile alakalı bir sorun olabilir.
    E hocam ozaman bu adamlar yalanmı söylüyor? O zaman üretim hatası var USB kartlarıyla alakalı yada sadece benim pc ye özel bişi

forums.logitech.com/t5/Headphones-Headsets-Microphones/Logitech-G430-cutting-in-and-out-after-talking-on-Skype-and-in/td-p/1036761

• R3PL4C3R kullanıcısına yanıt
    Valla bilmiyorum belki bazı ses kartlarında bi problem vardır pek bi bilgim yok :D
  • quote:

Valla bilmiyorum belki bazı ses kartlarında bi problem vardır pek bi bilgim yok :D
    Gene bi telefon açalım bakalım logitech'e

Edit:LGS Güncellemesi gelmiş yeni G serisi kulaklık klavye ve mouse için şu an indiriyorum sorun devam ederse gene editleyeceğim.

Edit 2:Sorun hâlen devam ediyo,r fakat yanlızca skype'ta iken LGS'yi açınca eğer eğer ellemezsem açmassam(ekolayzır ayarı surround açma veya kapama vb. için) hiçbirşeycik olmuyor (Surround açık - kapalı farketmiyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R3PL4C3R -- 27 Ağustos 2013; 0:21:37 >
  • quote:

Gene bi telefon açalım bakalım logitech'e

Edit:LGS Güncellemesi gelmiş yeni G serisi kulaklık klavye ve mouse için şu an indiriyorum sorun devam ederse gene editleyeceğim.

Edit 2:Sorun hâlen devam ediyo,r fakat yanlızca skype'ta iken LGS'yi açınca eğer eğer ellemezsem açmassam(ekolayzır ayarı surround açma veya kapama vb. için) hiçbirşeycik olmuyor (Surround açık - kapalı farketmiyor.)

Alıntıları Göster
    O zaman açmayın hocam yani aklıma bir şey gelmedi sorununuzla ilgili :) iyi ki bende olmadı yoksa kulakığı bile kırabilirdim kolay sinirlenebilen biriyim

• quote:

O zaman açmayın hocam yani aklıma bir şey gelmedi sorununuzla ilgili :) iyi ki bende olmadı yoksa kulakığı bile kırabilirdim kolay sinirlenebilen biriyim

Alıntıları Göster
    @REPL4C3ER hocam konu hortlamış gibi olacak ama size bende bu iki kulaklık arasında kaldım aradaki fiyata değer mi diye düşünüyorum şu an size bikaç sorum var o yüzden
    1)sorunu hala yaşıyormusunuz?
    2)ses kartı ile kullanınca ciddi bir ses kalitesi farkı oluyor mu?
    3)dışarıya çok ses veriyor mu?
    edit:
    4)gürültülü ortamlarda dışarıdan çok ses geliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turshusuyu -- 6 Ekim 2013; 0:05:41 >

• turshusuyu T kullanıcısına yanıt
    1-Evet(PC'de milyon tane ses kartı driverı yüklü + klavyenin bile kendi ses kartı var büyük ihtimalle benle alaklı bir sorun yada Realtek driverları ile alaklı bir sorun var bazı oyunlardada oluyordu.

2-Evet farkedilir derecede.7.1Surround cidden güzel bişi

3-Hayır.Ama full sessiz ortamda 7.1 Surround açık ve son ses metal rock elektronik bişi dinlersen evet duyulur.Çok değil ama yanındakilerde dinler hani

4-Dışarıda atom bombası patlasa duymazsın.
  • quote:

1-Evet(PC'de milyon tane ses kartı driverı yüklü + klavyenin bile kendi ses kartı var büyük ihtimalle benle alaklı bir sorun yada Realtek driverları ile alaklı bir sorun var bazı oyunlardada oluyordu.

2-Evet farkedilir derecede.7.1Surround cidden güzel bişi

3-Hayır.Ama full sessiz ortamda 7.1 Surround açık ve son ses metal rock elektronik bişi dinlersen evet duyulur.Çok değil ama yanındakilerde dinler hani

4-Dışarıda atom bombası patlasa duymazsın.
    Buna benzer sorun bende de var bir taraftan oyun diğer taraftan müzik dinleyince oyunun sesleri otomatik kısılıyor ses patlamaları oluyor nedenini anlayamadım galiba pc nin ses kartıyla çakışıyor gibime geldi.

• TaMIsabeT T kullanıcısına yanıt
    kardeşim bugun aldım ve aynı anlattıgın sorunu yaşıyorum lanet ettim teamspeak 3 te çalışmıyor mıc ten ses gitmiyor usb takıl oldugu zaman konuşulmuyo sesler gidip geliyo oyundayken ekranı aşagı alamıyorum pc den ses komple gidiyo ama bu sadece g 430da var heralde poınt blank oyuncusuyum g 35 kullananaalrda ve g 930 kulananlarda bölyle bi sorun yok napıcaz şimdi bilemedim :( ama creative x fi tatnıum ses kartına direk bağladıgımda hiç bi sorun yok kulaklık canavar da bi işe yaramıyo
  • DAĞLI34 D kullanıcısına yanıt
    Hcaom nasıl oldu bilmiyorum ama artık bende düzeldi.Skype teamspeak gayet rahat kullanıyorum.Logitech gaming software güncellemelerini yapın belki düzelir çünkü bende son güncellemeden sonra olmadı daha birşey.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.