Şimdi Ara

iPhone 3G-3GS [Ana Konu] (İlk mesaj sürekli güncel)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
2
Favori
3.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın forum halkı,yüksek izinleriniz ile,forumun ilk iPhone 3G ve 3GS kullanıcı paylaşım portalını kurmuş bulunuyorum.Ben de bir 3GS sahibiyim (16gb siyah)
    Lütfen sorularınızı sormadan önce başlığımıza göz atın.
    SSS;
    Bölüm 1-Tercih ve satın alma ;

Soru 1-Neden iPhone 3GS almalıyım?
    Cevap;Çünkü iPhone 3GS,hala hızını koruyan,Apple desteği arkasında olan,her iPhone'da olduğu gibi içeriği bol olan,tasarımı şık,kullanımı kolay bir telefondur ve sadece 400 tl bandında temiz bir 2.el bulabilirsiniz.

Soru 2-iPhone 3G alınır mı?
    Cevap-iPhone 3G,güncelliğini kaybetmiş olsa ve düşük performanslı olsa da,şık tasarımı,kısıtlı dahi olsa içeriği ile,eğer yüksek beklentiler içerisinde değilseniz,ihtiyacınızı karşılar.Mesela,sadece internette sörf ve telefon özelliğini istiyorsanız,sizin için ideal bir telefondur.

Soru 3-iPhone 3G-3GS in hangi kapasite olanını seçmeliyim?
    Cevap-Kapasite,ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterse de yine de en yüksek kapasiteli modeli seçmeye özen gösterin.Eğer kapasite sizin için fazla önemli değilse,iPhone 3GS in 8GB lik olan modelini tercih edin;çünkü o 16 veya 32gb lik olan modellerden hem daha ucuzdur,hem de en kötü ihtimalle 1 yıl ya da yakın bir süre daha yenidir.

Soru 4-iPhone 3G mi 3GS mi?
    iPhone 3G ve 3GS arasında tercih yapacaksanız,sadece ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun
    iPhone 3G-Sadece telefon özelliği,internette sörf,kısıtlı içerik
    iPhone 3GS-3G ye ek olarak sesli kontrol,daha iyi içerik ve daha hızlı internet ayrıca pusula ve arka planı değiştirebilme olanağı.
    Eğer sadece telefon ve web sörfü için kullanacaksanız,iPhone 3G sizin ihtiyaçlarınızı karşılar.
    Ancak ben oyun da oynarım derseniz 3GS sizin için daha iyi olacaktır.

Soru 5-iPhone 3G ve 3GS arasındaki farklar nelerdir?
    Cevap-1-iPhone 3GS te pusula vardır ancak 3G de yoktur
    2-iPhone 3GS in iPhone yazısı ve seri numarası yazıları parlakken iPhone 3G ninki mattır.

3-Eğer iPhone 3G veya 3GS'te iOS 4 veya 3GS için daha üstü yüklüyse (ki bunu dock diye tabir edilen en alttaki 4 ikondan tanırsınız) dock ları farklıdır.iOS 4 üstü cam temalıdır ve eğer iOS 4 yüklü iPhone da wallpaper varsa,iPhone 3GS dir yoksa iPhone 3G dir

Soru 6-iPhone 3G-3GS de kronik arızalar nelerdir
    Cevap-Kronik arızalar mevcuttur.Sonuçta bunlar da kul yapımıdır kusursuz değildir
    Ekran çatlağı,ortak bir problemdir

Kasada çatlaklar oluşabilmektedir.Özellikle sessiz slider'ına ve konektör çevresinde

Soru 6-iPhone 3G-3GS alırken nelere dikkat etmeliyim?
    Cevap-Kronik arızalı modelleri almamaya özen gösteriniz.3G mi 3GS mi olduğundan emin olunuz.Pil durumunu,kutu içeriğini sorunuz ve ne kadar temiz ve yüksek kapasiteli olursa olsun iPhone 3G için 300,iPhone 3GS için 500 tl den yukarısını vermeyiniz.

Bölüm 2-Temel iPhone kullanımı

1-iPhone en üstteki güç tuşuyla açılır-kapanır.
    2-Home tuşu,herhangi bir uygulamadan menüye dönmenizi sağlar.
    3-Kilit ekranından menüye dönmek için kilidi aç'ı sola kaydırın
    4-Kısa yoldan iPhone'u sessize almak için yan taraftaki slider'ı kaydırın.Kırmızı ise sessiz,birşey yoksa sesli moddadır (yazıları silinik değilse)
    5-Kilit ekranında müzik dinlemek için kilit ekranında iken hızlıca iki kez home tuşuna basın.
    6-Rehberde bir kişiyi aramak için,numarasının üzerine dokunun.Kaydetmek için ya rehberdeki artı tuşuna basın,ya da tuşlar bölümünde numarayı çevirdikten sonra kişi ekle deyin.
    Ek olarak iPhone 3GS için;
    6-Herhangi bir appte iken (Cydia'da önermiyorum) hızlıca iki kez home tuşuna basarak çoklu görev ekranını görürsünüz.Herhangi bir uygulamaya geçmek için dokunun,kaldırmak için uygulamayı basılı tutun.Eğer bir kez sola kaydırırsanız,müzik oynatıcısını,iki kez kaydırırsanız ses ayarını görürsünüz.
    7-Sesli kontrol,İngilizce Almanca vb destekler ve Türkçeyi desteklemez.Açmak için home tuşuna veya tıklamalı kulaklıktaki tuşa uzun basın.Sinyal sesinden sonra,seçtiğiniz dilde yavaş ve düzgünce komutunuzu söyleyin.(Mesela Play songs by xxxx Call xxxx Shuffle vb.)
    8-Pusula,standart olarak İzlenceler klasöründe bulunur.Açtıktan sonra,yönü görebilirsiniz.Eğer parazit varsa,iPhone sizden sekiz çizmenizi istiyecek.Döndürdükten sonra devam edebilirsiniz.
    9-Klasör yapmak için iki uygulamayı üst üste getirin.

Bölüm 3-App Store,iTunes store.

1-Bunlar nedir?
    App store uygulama marketimiz,iTunes store da zil tonu,müzik ve video film marketimizdir
    2-Nasıl hesap açarım.
    Bu konu hakkında bir video koyacağım;

(video benim yapımım değildir.)
    3-Paralı bir uygulama indirdim.Sonra sildim.Nasıl tekrar yüklerim?
    Ya uygulamayı arar,ordan YÜKLE seçeneğine tıklarsınız,ya da Güncellemeler bölümünden satın alınanlar dersiniz.Tekrar para ödemezsiniz.

Bölüm 4-JailBreak-Unlock

1-Bunlar nedir?
    JailBreak,telefonumuza bir tür kod enjekte etmek suretiyle kırma işlemidir.Yasal değildir,risk size aittir ve bedava app indirmek,tema-tweak kurmak gibi işlemler yapabilirsiniz.Unlock ise simkilitli telefonunuzu sim kilitten kurtarma yöntemidir.
    2-Yapmalı mıyım?
    Bana sorarsanız hayır,çünkü telefonu öldürme ihtimaliniz var,yasal değil ve telefonu yavaşlatan bir işlem.Ancak tavsiye eden çok kişi var.
    3-Nasıl yaparım?
    iPhone 3G iOS 4.2.1 için

Alıntıdır.

1) Öncelikle cihazımızda kesinlikle ios 4.2.1 kurulu olmalıdır. Eğer yüklü değilse lütfen cihazınızı update ediniz.

2) Ardından greenpois0n windows sürümünü indiriyoruz

3) Indirdiğimiz klasör içierisindeki greenpois0n programını çalıştırıyoruz ve aşağıdaki ekran ile karşılaşıyoruz.

4) Cihazımızı DFU moduna almamız isteniyor, bunu yapmak için telefonumuzu kapatıyoruz. Ardından DFU moduna geçmek için

Sırasıyla;

Cihazımızı kapatıyoruz, açma kapama tuşuna 2 saniye basılı tutuyoruz.

Açma kapama tuşuna basılı tutuyorken home tuşuna 10 saniye daha basılı tutuyoruz.

Açma kapama tuşuna basmayı bırakıp home tuşuna 15 saniye daha basılı tutuyoruz, bu esnada telefon kapanıp dfu moduna geçecektir.

5) Eğer cihazımızı başarıyla dfu moduna aldıysak, jailbreak butonuna basıp işlemi başlatıyoruz. Eğer alamadıysak yukarıdaki adımları tekrar deniyelim lütfen.

6) Ve cihazımız untethered jailbreak olmak üzere..

7) Ve windows platformunda başarıyla untethered jailbreak yaptık. Quit yazısına tıklayabiliriz, cihazımız restart edilecektir.

8) Cihaz açıldıktan sonra ekrandaki loader ikonuna tıklıyoruz.

9) Loader aracılı ile cydia kurulumunu yapıyoruz.

10) Cihaz kendisini restart edecektir, ve ardından cydia kullanıma hazır.

Tebrikler, ios 4.2.1 yüklü cihazımını windows platformunda greenpois0n ile untethered jailbreak yaptık.

Not: Greenpois0n yüklendikten sonra açılışta çıkan iskelet animasyonunu kaldırmak için herhangi bir ssh programı ile root/usr/bin klasörü içerisindeki animate adlı dosyayı silip iphone'u kapatıp yeniden açın.
    iPhone 3GS 6.1.3

iPhone 3GS için en stabil olan 5.1.1 için;

Unlock işlemini de Jailbreak'tan sonra "ultrasn0w" yükleyerek yapılır.

Bölüm 5-Arızalı cihazlar

1-Sıvı kaçması;
    Bu,benim iPod touch 4g'me geldi.(kolonya kaçtı)
    Eğer ekrana kaçmadıysa ve cihaz çalışıyorsa şanslısınız.Yine de bir önlem olarak 36 saat pirince yatırın.
    Ekrana kaçması durumunda,ekranı söküp,selilozik tiner ile temizlenmesi gerekmektedir.
    Ekrana kaçmadıysa ancak cihaz açılmıyorsa 36 saat boyunca pirinç veya nem emici paketlerle dolu hava almayan bir kapta bekletin.Eğer açılmaz ise servise verin ki garanti dışı kalacaktır.
    2-Ekran/Arka kasa kırılması
    Arka kasa veya ekran kırıldıysa,ya servise verirsiniz,ki bu size pahalıya patlar,ya da kendiniz tamir edersiniz

Not:iPhone 3G,iOS 4.2.1 ve o sürüme kadar,iPhone 3GS ise iOS 6.1.3 e kadar olan sürümleri alır.iPhone 3G için 3.1.1,iPhone 3GS için 5.1.1 en stabil sürümdür
    Kullanıcılar;

1-GreenHeart
    2-MuratbanK(Katkısı bol)
    3-ubus31
    4-Basketball is my life
    5-TheMasqurade
    6-rigtherus@
    7-ahmedyücel
    8-14bahar
    9-Zion78

İmzaların kullanılması zorunludur lütfen imzalarımızı kullanalım
    LİNKİ KOYMANIZ YETERLİDİR RESİM SİZE KALMIŞ

<<iPhone 3G-3GS Kullanıcı kulübü>>
    [center][image]https://store.donanimhaber.com/83/ad/98/83ad98c3552f44a48776ed02012c6a71.png[/image] 
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_78486424/tm.htm]<<iPhone 3G-3GS Kullanıcı kulübü>>[/link]

(Paylaşımlar gelecek...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreenHeart -- 22 Ağustos 2013; 16:41:39 >

• İyi, ekle beni.

Iphone 3G Siyah 8 GB
    IOS 4.2.1 Jailbreak

Pek kullanmayınca da kullanım değerleri böyle bir şey çıkıyor:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuratbanK

İyi, ekle beni.

Iphone 3G Siyah 8 GB
    IOS 4.2.1 Jailbreak

Pek kullanmayınca da kullanım değerleri böyle bir şey çıkıyor:

Yuh senin telefonda arıza var hocam geri götürün onu

Şaka bi yana 1.5 ay şarj etmeden gidiyomu ?

• Iphone 3G tüm Iphone modelleri arasında bence en iyi hava durumu uygulamasına sahip. Arada bir tuş kilidini açıp hava durumuna bakmaktan başka bir şey yapmayınca Iphone 3G de Ipad gibi oluyor. Daha denemedim ama bakalım bu kullanım(sızlık)la kaç güne kadar şarj etmeden gidecek. Değerleri paylaşırım yine.

• İphone 3gs beyaz 16 gb İos 6.1.3 jbsiZ

• Galaxy Gio ile takas etmem mantikli midir arkadaslar? İnternet ve Whatsapp kullaniyorum sadece siz ne dersiniz?

• Way be,şu zamanda bile 3g/s için anakonu açılıyor,
    Apple'a gösterilen ilgiyi ispatlıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaz beni de iPhone 3GS 16 gb beyaz.iOS 5.1.1.Jb yapmadım bu sürümde ayrıca iOS 7 teması çıkınca tekrar iOS 6 ya geçeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erich von Manstein

Galaxy Gio ile takas etmem mantikli midir arkadaslar? İnternet ve Whatsapp kullaniyorum sadece siz ne dersiniz?

Etme bence ben son anda gio almaktan kurtulmuştum her elime geçişte iyi ki almamışım diyorum.Hayır göremezsin pek o telefondan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basketball is my life

quote:

Orijinalden alıntı: Erich von Manstein

Galaxy Gio ile takas etmem mantikli midir arkadaslar? İnternet ve Whatsapp kullaniyorum sadece siz ne dersiniz?

Etme bence ben son anda gio almaktan kurtulmuştum her elime geçişte iyi ki almamışım diyorum.Hayır göremezsin pek o telefondan

Yok hocam ben yanlış anlaşıldım elimde gio var 3GS ile takas etsem mi 100 tl fark vereceğim bir de.

• Yaz benide 3GS 16 gb siyah ios 6.0.1jb li

• iOS 7 Gelirmi Beyler :)
  • İmza için:

(1) Koyduğunuz resmin genişliği izin verilen büyüklük olan 100 pikseli geçmektedir

Diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratbanK -- 26 Temmuz 2013; 13:25:45 >
  • 3GS 16gb beyaz 5.1.1 absinthe jailbreakli

İmzayı sonra ekleriz

• ekle hocam imzamda
    edit:siyah bu arada
    ayrıca imzayı ayarlayın öyle kullanalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gukama -- 26 Temmuz 2013; 18:24:06 >
  • Cengiz Elektronik kullanıcısına yanıt
    Temayla falan idare edeceğiz artık
  • Evet kesinlikle etmelisin ama farkı düşürmeye çalış
  • Beni de yazın hocam 3gs 16 gb siyah 6.1 jb
    3g 8 gb siyah 4.2.1
  • GreenHeart kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun ben kendi konumu sildirecem ben ıphone 3gs 32gb siyah jbsiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengiz Elektronik

iOS 7 Gelirmi Beyler :)

Iphone 3G malumunuz zaten IOS 4.2.1'den sonrasındaki güncellemeleri alamıyor.
    3GS ise IOS 7'yi kesin olarak almayacak; Apple tarafından açıklanmıştı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.