Şimdi Ara

GeceKuşu Kamp. 00:00-06:00 AKK YOK!! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
672
Cevap
3
Favori
42.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ekostros

Bende 3-4 aydır kullanıyorum gece kuşu henüz hiç bir sorun ile karşılaşmadım kota konusunda. Devamlı kontrol ediyorum 1 gün bile gece saydığı olmadı henüz. Bu geceleri kotaya sayma problemi genel bir problem değil demek ki artık sistemleri nasıl ve neye göre çalışıyor bilmiyorum ama bölgesel veya farklı sebeplerden kaynaklanıyor olabilir ve bu sorunu yaşayanlar hep böyle kalmaz düzeltirler mutlaka. Bana kalırsa gece kuşu paketi ülkede ki berbat internet hizmeti içinde alabilceğiniz en işe yarar paket. Kötünün iyisi gibi birşey. Normal kotalı paketlerde 100-200 gb ile sınırlı oluyorsunuz ama gece kuşunda minimum 5 mb/sn ile indirme yaptığınızı var sayarsak ayda 2.5 - 3 TB civarında download yapabilmeniz mümkün.

Kardeş dediklerine katılıyorum sorun herkeste yaşanmıyor bazılarımızda var. Senin özel yaptığın bir yöntem var mı ? Aynen paket çok güzel ama şu sorunları aşsam tadından yenmez de işte sorunu atlatamadık.

• quote:

Orijinalden alıntı: apaci0834

quote:

Orijinalden alıntı: realpapa

pakete üye olmak istiyordum ama buradaki sorunlardan sonra vazgeçmek üzereyim.
    Kota sorunu devam ediyor mu? @apaci0834

Doğruyu söylemek gerekirse hızım 3 mbps'ye düşünce pek üzerine düşmedim bu gece son deneme daha yapacağım bakalım gene sorun devam ediyor mu belli olur. İçimden bir ses düzelmedi diyor ama genede bakacağım durum ne diye. Yüklü bir liste yapıp abanmam lazım ki bariz belli olsun. Özelden bir arkadaş firmada çalışan olduğunu söyledi bana düzeltme yapacaklarmış sistemlerinde. Bu sorunu her insan yaşamıyor ama bilmiyorum bakalım gece deneyeceğim olmadı kota sıfırlanınca tekrar denerim olmuyorsa başka çözümler bakarım.

Sizden sonra Superonline'ı aradım, "böyle bir genel hata yok. kişi bazlıdır" dediler.
    Sistemin düzgün çalıştığını iddia ediyorlar.

• quote:

quote:

quote:

pakete üye olmak istiyordum ama buradaki sorunlardan sonra vazgeçmek üzereyim.
    Kota sorunu devam ediyor mu? @apaci0834

Doğruyu söylemek gerekirse hızım 3 mbps'ye düşünce pek üzerine düşmedim bu gece son deneme daha yapacağım bakalım gene sorun devam ediyor mu belli olur. İçimden bir ses düzelmedi diyor ama genede bakacağım durum ne diye. Yüklü bir liste yapıp abanmam lazım ki bariz belli olsun. Özelden bir arkadaş firmada çalışan olduğunu söyledi bana düzeltme yapacaklarmış sistemlerinde. Bu sorunu her insan yaşamıyor ama bilmiyorum bakalım gece deneyeceğim olmadı kota sıfırlanınca tekrar denerim olmuyorsa başka çözümler bakarım.

Sizden sonra Superonline'ı aradım, "böyle bir genel hata yok. kişi bazlıdır" dediler.
    Sistemin düzgün çalıştığını iddia ediyorlar.

Hocam onlara kalsa sisteme bariz işlemiş olan kotaya çok nadir olmuş olabilir yok 1 senedir çalışıyorum ilk defe bu sorunu sizden duydum vs vs diyorlar. Yani şikayet sitelerinde çokkk muzdarip olan insan var nasıl sadece benden duymuşlar anlamadım gitti. Oradakiler sallıyorlar insanı. 3 4 defa aradım en az 15 er dakika konuştum gene yok gene yok. Adama şikayetimi yaz oraya diyorum yazacak imkanım yok diyor ne diye koymuşlarsa oraya Onlara hiç güvenim kalmadı.

• quote:

quote:

Bende 3-4 aydır kullanıyorum gece kuşu henüz hiç bir sorun ile karşılaşmadım kota konusunda. Devamlı kontrol ediyorum 1 gün bile gece saydığı olmadı henüz. Bu geceleri kotaya sayma problemi genel bir problem değil demek ki artık sistemleri nasıl ve neye göre çalışıyor bilmiyorum ama bölgesel veya farklı sebeplerden kaynaklanıyor olabilir ve bu sorunu yaşayanlar hep böyle kalmaz düzeltirler mutlaka. Bana kalırsa gece kuşu paketi ülkede ki berbat internet hizmeti içinde alabilceğiniz en işe yarar paket. Kötünün iyisi gibi birşey. Normal kotalı paketlerde 100-200 gb ile sınırlı oluyorsunuz ama gece kuşunda minimum 5 mb/sn ile indirme yaptığınızı var sayarsak ayda 2.5 - 3 TB civarında download yapabilmeniz mümkün.

Kardeş dediklerine katılıyorum sorun herkeste yaşanmıyor bazılarımızda var. Senin özel yaptığın bir yöntem var mı ? Aynen paket çok güzel ama şu sorunları aşsam tadından yenmez de işte sorunu atlatamadık.

Yaptığım tek şey download'a 00:15'te başlamak ve 05:50'de kapatmak. Bazı postlarda modeme reset atmaktan bahsediliyor ama bunu yapmanıza gerek yok. Bu arada superonline'ın müşteri hizmetleri çok kötü, gerçekten bilgi sahibi ve size yardımı dokunabilcek birine denk gelmeniz mucize gibi bir şey. Eğer gece 00:00 - 06:00 aralığında ki download işlemlerinizi saymış ve bundan dolayı hızınız 3 mbit'e düştüyse telefon açın, soru sormayın sadece durumu anlatıp daha öncede aradığınızı fakat ilgilenilmediğini , sert bir dille tüketici mahkemesine başvuruda bulunacağınızı söyleyip kapatın. Eminim aynı gün veya ertesi gün sizi ararlar mağduriyet süreniz kaç günse bu günlerin karşılığını isteyin artık faturada indirim mi yaparlar yoksa 1 seferlik fazladan kota mı verirler bilmem ama bu mağduriyetin karşlıüını isteyin. Bu adamlar bundan anlıyor sadece superonline ve internet değil her sektörde durum ne yazik ki aynı telefon açıp ağızlarına sıçmadıkça , bağırıp çağırmadıkça kimse sizinle ilgilenmiyor. Bu arada bütün bu denemelerden sonra hala ilgilenilmesse tüketici mahkemesine gerçekten başvurun çözüyorlar. Hakkınızı alırsınız

• quote:

quote:

quote:

Yaptığım tek şey download'a 00:15'te başlamak ve 05:50'de kapatmak. Bazı postlarda modeme reset atmaktan bahsediliyor ama bunu yapmanıza gerek yok. Bu arada superonline'ın müşteri hizmetleri çok kötü, gerçekten bilgi sahibi ve size yardımı dokunabilcek birine denk gelmeniz mucize gibi bir şey. Eğer gece 00:00 - 06:00 aralığında ki download işlemlerinizi saymış ve bundan dolayı hızınız 3 mbit'e düştüyse telefon açın, soru sormayın sadece durumu anlatıp daha öncede aradığınızı fakat ilgilenilmediğini , sert bir dille tüketici mahkemesine başvuruda bulunacağınızı söyleyip kapatın. Eminim aynı gün veya ertesi gün sizi ararlar mağduriyet süreniz kaç günse bu günlerin karşılığını isteyin artık faturada indirim mi yaparlar yoksa 1 seferlik fazladan kota mı verirler bilmem ama bu mağduriyetin karşlıüını isteyin. Bu adamlar bundan anlıyor sadece superonline ve internet değil her sektörde durum ne yazik ki aynı telefon açıp ağızlarına sıçmadıkça , bağırıp çağırmadıkça kimse sizinle ilgilenmiyor. Bu arada bütün bu denemelerden sonra hala ilgilenilmesse tüketici mahkemesine gerçekten başvurun çözüyorlar. Hakkınızı alırsınız

Adamlar orada sisteme bakıyorlar. 12 saatte 1 sistem kapat aç yaptığı için detaya inemiyorlar mı nedir anlamadım. Mesela; akşam 18:00'de sistem aç kapat yapıyor bir sonraki sistem aç kapat saat 06:00'da falan. Diyelim ki 18:00'den sonra çok az kullanım yaptın 00:20'den sonra asıldın internete diyelim ki 30 GB indirdin. Adam orada işte 12 saatlik kısmı gördüğü için gece 00:00'dan önce mi kullandınız diyor. Diyorum ki hayır gece 12'den sonra indirdim adam anlamıyor. Soruyorum 12 saatlik süre içerisinde kaç gb gece kullanmışım kaç gb gündüz onu bile göremiyor ki adam gel ondan sonra 18:00 - 06:00 arası kullanımı izah et Onlar orada bana demesi lazım ki gece 00:00 - 06:00 arası bu kadar diğer saatlerde bu kadar kullanmışsınız. Onu diyemedikleri için sana da güvenmiyorlar. Mail attım 2 defa ama halen cevap yok. Sen orda elinde sistem varken göremiyorsan ben sana nasıl açıklık getireyim kullanmadığımı anlamadım gitti. İnşallah düzeltirler yoksa çıldırmak üzereyim.

• quote:

quote:

quote:

İlgilenen arkadaşlar için ; sorun hala devam ediyor .

Arkadaşın dediğini defalarca yaptım , diğer firmaların çağrı merkezlerinde çalışan arkadaşlarım da var neler yaşadaıklarını biliyorum o yüzden bu superonline'ın çağrı merkezlerindeki kişilerede çok yüklenmek istemiyorum , bağırsam ne fayda adam zaten 800 lira maaşla hiçbirşeyden habersiz telefonlara bakıyor orda , şöyle bi yöntem geliştirdim ; günde 1-2 defa arayıp telefondaki arkadaşa diyorumki , şimdi bu söylediklerime sen cvp verme nası olsa kayıt altına alınıyor , bu söylediklerim sana değil , belki dinlerler yetkililer diyorum. sonra saydırmaya başlıyorum bağırıyorum çağırıyorum , ağzıma geleni söylüyorum, bitincede arkadaşla normal bi şekilde konuşmaya devam ediyorum :) superonline'ı iptal etmeye karar verdim zaten ,ayın sonundada iptal edicem , çok fena hırs yaptım gerçekten gidicem tüketici mahkemesine.. en sonda taahhütten çıkınca kaç para ödeyeceğimi öğrendim falan , bu ayın sonunda çıkıyorum , çünkü gerçekten ilgi 0 , çağrı merkezindeki arkadaşların tek dediği evet siz haklısınız yalnız konu bizden çıkmış durumda , yapabiliceğimiz hiçbişey yok , arkadaşlar bu sorun için çalışıyorlar gerekli bilgiyi size vericekler..ee diyorum şimdi ben sırf sizin sisteminizin hatası yüzünden 50 mbps parası ödeyip 3mbps kullanıyorum. aldığım cevap bunuda not düşüyorum en kısa sürede ilgilenicez , ben daha ayın başında farkettim bu hatayı ve arayıp söyledim , ayın 5i veya 6 sından beri sorunda en ufak bi gelişme yok , önceleri arıyorlardı beni , geri dönüş yapıyorlardı , son 1 haftadır ne arayan var ne de soran :) yeni geçmeye düşünlerede tavsiyem , ne bilim geçmeden önce müşteri hizmetlerini arayın diyin böyle böyle bi sorun olursa ne yapıcaksınız vs ? kayıt altına alın konuşmayı sonradan taahhüt verip geçinki eliniz herhangi bir soruna karşı dahada kuvvetlensin .. şimdi yine aricam , 15 dk sonra yeniden yazıcam foruma , konuşmayı aynen ileticem..

• Herkese merhaba. Superonline fiber gece kuşu tarifesine geçeli yaklaşık 1 hafta oldu. Gece yarısından sonra yaptığım downloadlar kotaya yansımış. Dün MH ile görüştüm. İnceleme yapıp haklı olduğumu söyledi. Kayıt açtılar ama geri dönüş yok. Bu sabah hızım 3 mb'e düştü.

GeceKuşu Kamp. 00:00-06:00 AKK YOK!!

Tekrar aradım, şikayetin çözümlenme süresi 96 saatmiş. Yani 4 gün! Peki bu sürede benim haksız yere düşen hızım ne olacak? En önemlisi gelecekte bu sorunu yaşamayacağım ne belli?

Adsl kullanırken 75 gb kotayı baya geçtikten sonra hızım düşerdi. Yani 80 hatta bazen 90-100 gbları görürüdüm. Şu an online işleme girip bakıyorum, kotam 96 gb görünüyor ama hızım düşmüş bile?

SO fiber ile geçirdiğim şu 1 haftalık süre tam anlamıyla hayal kırıklığı maalesef...

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtsbora -- 23 Şubat 2015; 15:03:48 >

• Beni bugün tekrar aradılar. Genel merkez'in sorunu kabul ettiğini ve genel bir sorun olarak ele alındığını ve çok kısa bir süre sonra sorunun çözüleceğini bildirdiler. Hadi bakalım, bekliyoruz. Çözdükten sonra, hakkı kaybolanlara da ekstra kota vb. falan vereceklerini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rtsbora

Herkese merhaba. Superonline fiber gece kuşu tarifesine geçeli yaklaşık 1 hafta oldu. Gece yarısından sonra yaptığım downloadlar kotaya yansımış. Dün MH ile görüştüm. İnceleme yapıp haklı olduğumu söyledi. Kayıt açtılar ama geri dönüş yok. Bu sabah hızım 3 mb'e düştü.

Tekrar aradım, şikayetin çözümlenme süresi 96 saatmiş. Yani 4 gün! Peki bu sürede benim haksız yere düşen hızım ne olacak? En önemlisi gelecekte bu sorunu yaşamayacağım ne belli?

Adsl kullanırken 75 gb kotayı baya geçtikten sonra hızım düşerdi. Yani 80 hatta bazen 90-100 gbları görürüdüm. Şu an online işleme girip bakıyorum, kotam 96 gb görünüyor ama hızım düşmüş bile?

SO fiber ile geçirdiğim şu 1 haftalık süre tam anlamıyla hayal kırıklığı maalesef...

ciddi ciddi 4 gün mü dediler :) bu adamlar cidden baya aşmış durumu ,

ben sorunun çözülmesi için tam 20 gündür bekliyorum :) senin sorduğun soruyu defalarca sordum , boşuna arayıp canını sıkma hiç , ben sizin yerinize günde 5 defa arıyorum zaten 20 gündür :)

• quote:

Orijinalden alıntı: emretntnc

quote:

Herkese merhaba. Superonline fiber gece kuşu tarifesine geçeli yaklaşık 1 hafta oldu. Gece yarısından sonra yaptığım downloadlar kotaya yansımış. Dün MH ile görüştüm. İnceleme yapıp haklı olduğumu söyledi. Kayıt açtılar ama geri dönüş yok. Bu sabah hızım 3 mb'e düştü.

ben sorunun çözülmesi için tam 20 gündür bekliyorum :) senin sorduğun soruyu defalarca sordum , boşuna arayıp canını sıkma hiç , ben sizin yerinize günde 5 defa arıyorum zaten 20 gündür :)

20 gün mü? Yağmurdan (ttnet) kaçarken doluya tutulduk yani? Sizin şikayetiniz neydi?

• quote:

quote:

quote:

20 gün mü? Yağmurdan (ttnet) kaçarken doluya tutulduk yani? Sizin şikayetiniz neydi?

sizikiyle aynı , üstteki mesajları okursanız detaylı olarak görüşmeleri vs, herşeyi anlattım zaten . yani size 4 gün içinde çözülecek dedikleri sorunla ben 20 gündür uğraşıyorum çözüldüğü yok..

• bu superonline iyice sapıttı artık :) bugün aradılar beni , efendim sorunu düzelttik artık kontrol edin lütfen dediler , ee dedim benim 20-25 gündür sizin hatanız yüzünden 3mbps kullanmamı nasıl açıklicaksınız , verdikleri cevap ; efendim onuda düzelttik , kotayı aşmamış gözüküyorsunuz , herşey halledildi... şimdi girip bakıyorum değişen hiçbişey yok , hızım aynı , 12-6 arası kullanıma yansıyor hala download'lar nası bil saçmalıktır :) diğer sorunu olan arkadaşlarda bir kontrol edip yazabilirler mi acaba buraya ?
  • quote:

bu superonline iyice sapıttı artık :) bugün aradılar beni , efendim sorunu düzelttik artık kontrol edin lütfen dediler , ee dedim benim 20-25 gündür sizin hatanız yüzünden 3mbps kullanmamı nasıl açıklicaksınız , verdikleri cevap ; efendim onuda düzelttik , kotayı aşmamış gözüküyorsunuz , herşey halledildi... şimdi girip bakıyorum değişen hiçbişey yok , hızım aynı , 12-6 arası kullanıma yansıyor hala download'lar nası bil saçmalıktır :) diğer sorunu olan arkadaşlarda bir kontrol edip yazabilirler mi acaba buraya ?

Bana da az önce SMS ile bilgi geldi, sorun çözülmüştür diye. Ben kotayı aşmadığım için hız kontrolü yapamıyorum ama bu gece bir download yapıp duruma bakacağım artık. Ama harcanan kota 77 GB olarak görünüyor hala, orada değişen bir şey olmamış. Geriye dönük bir düzeltme yapılmamış anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 24 Şubat 2015; 17:06:38 >

• Arkadaşlar galiba sistemi düzeltmişler gece 4 - 4,5 GB kadar indirme yaptım kotaya yansımamış ve de kullanım yapılmamış olan saatler de sıfır olarak yazıyor. Birde sistem hep saat 11 geçe kapat aç yapmış, demek ki 11 geçeden sonra indirmek daha makbul Bu gece gene bir deneme daha yapacağım bakalım durum ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apaci0834 -- 24 Şubat 2015; 20:00:08 >

• quote:

Arkadaşlar galiba sistemi düzeltmişler gece 4 - 4,5 GB kadar indirme yaptım kotaya yansımamış ve de kullanım yapılmamış olan saatler de sıfır olarak yazıyor. Birde sistem hep saat 11 geçe kapat aç yapmış, demek ki 11 geçeden sonra indirmek daha makbul Bu gece gene bir deneme daha yapacağım bakalım durum ne olacak.

benimde şu an aynı , sizinkinden farklı olarak 41 geçe kapatıp açmışlar , yalnız öncekileri düzelmemişler ve bu yüzdende hala 3 mbps kullanmaya devam ediyorum , bu işin peşini bırakmicam inada bindi yarın yine aricam ve bu öncekileri sorucam :)

• Superonline geçtiğime çok pişmanım 50mbit tarifemde bir 50mbit hız alamadım hep inişli çıkışlı.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar galiba sistemi düzeltmişler gece 4 - 4,5 GB kadar indirme yaptım kotaya yansımamış ve de kullanım yapılmamış olan saatler de sıfır olarak yazıyor. Birde sistem hep saat 11 geçe kapat aç yapmış, demek ki 11 geçeden sonra indirmek daha makbul Bu gece gene bir deneme daha yapacağım bakalım durum ne olacak.

benimde şu an aynı , sizinkinden farklı olarak 41 geçe kapatıp açmışlar , yalnız öncekileri düzelmemişler ve bu yüzdende hala 3 mbps kullanmaya devam ediyorum , bu işin peşini bırakmicam inada bindi yarın yine aricam ve bu öncekileri sorucam :)

Kardeş gece 4 5 GB civarında indirme yaptım yansımamış ama dediğin gibi 3 mbps'ye düşmüş olan hız halen aynı ayın 8 - 9'undan beri 3 mbps'ydi alıştım Zaten 4 gün falan kaldı kota sıfırlanacak. Sistem bozulmasın da yeni ayda kapatırız açıyı

• quote:

Orijinalden alıntı: .Kara.

Superonline geçtiğime çok pişmanım 50mbit tarifemde bir 50mbit hız alamadım hep inişli çıkışlı.

Hocam hangi internet hizmeti sunan firma tam mbps'yi tutturuyor ?
  • quote:

quote:

quote:

Kardeş gece 4 5 GB civarında indirme yaptım yansımamış ama dediğin gibi 3 mbps'ye düşmüş olan hız halen aynı ayın 8 - 9'undan beri 3 mbps'ydi alıştım Zaten 4 gün falan kaldı kota sıfırlanacak. Sistem bozulmasın da yeni ayda kapatırız açıyı

Zaten yeni ay bir gelsin , gece 12-6 arası abuk subuk şeyleri indiricem , hiç boş durmicak pc . tabi sol'a belki hiç zararı olmicak ama hiç değilse böyle içimi rahatlatırım :)

• İnternet hızımı ölçtürüyorum full n desteği 55mbps den aşşağı gelmiyor ama 12 den sonra hiç bir torrent inmiyor ne hikmetse en fazla 50kb dan yukarı çıkmıyor sanırım kapatıyorlar sınırlamışlar bariz ben hiç bir şekilde bişey indiremiyorum ama interneti ölçünce herşey normal indirme hızı 55mbps görünüyor ben bu işten bişey anlamadım.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.