Şimdi Ara

Hangisini alsam?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar bir kaç tane beğendiğim bisiklet var karar veremedim hangisini önerirsiniz nedeniyle birlikte yazarsanız sevinirim ve Hi-Ten kadro ile Alüminyum gövde arasında çok fark var mıdır ? Profesyonel olarak kullanmıyorum gezmek için alacağım çok etkiler mi ?
    Bu bisikletler haricinde başka öneriniz varsa söyleyebilirsiniz fakat 550 TL'yi geçmesin.

1) Salcano Nova D 26

Hangisini alsam?

Kadro:Hi-Ten Ön-Arka Amortisörlü Kadro
    Maşa:Amortisörlü
    Vites:Shimano SL-RS35 / RD-TX
    Vites Sayısı:21 Vites
    Fren:ZOOM DB280 Ön-Arka Mekanik Disk
    Jant:Çift Duvar
    Gidon Boğazı:ZOOM AHEAD Gidon Boğazı
    Lastik:Salcano DAILY COMFORT XCM 26x1,95

2) Bianchi Montana D

Hangisini alsam?

Kadro:26" YÜKSEK DAYANIMLI ÇELİK SÜSPANSİYONLU
    Maşa:SÜSPANSİYON "HL-ZOOM" 1.1/8"
    Jant:26X559/19 XLC ÇİFT KAT ALÜMİNYUM SİYAH 36H
    Lastik:26X1.95 53-559 SİYAH
    Vites:SHIMANO TOURNEY TX35 -21 VİTES
    Fren:ÖN-ARKA:MEKANİK DİSK HJMD11 ROTOR 160mm
    Sele:FM 5103 BIANCHI

3) Salcano NG 650 D 26

Hangisini alsam?

Tip: 26" MTB
    Kadro: 6061 Alüminyum
    Vites: Shimano ST-EF 40 / RD-TX 35
    Vites Sayısı: 21 Vites
    Maşa: ZOOM Alüminyum Taçlı Amortisörlü
    Krank Takımı: Suntour XR178
    Gidon Boğazı: ZOOM Ahead
    Fren Takımı: Tektro Novella Mekanik Disk
    Tekerlek Seti: Salcano X-PROD 8x4 Özel Örüm
    Lastik: Salcano Sporty XCM Race 26x2.1

4) Binachi Speed 3000

Hangisini alsam?

Kadro: 26" Yüksek Dayanımlı Çelik 1.1/8"
    Maşa: Süspansiyon Zoom 26" 1.1/8"
    Jant: 26/559x19 XLC Çift Kat Alüminyum siyah 36H
    Lastik: 26x1.95 53-559 siyah
    Vites: Shimano Tourney Series
    Vites Sayısı: 21 Vites
    Ön-Arka Fren: Ön: Mekanik Disk RDM 2.0 ROTOR 160mm
    Sele:FM 5307 Bianchi
    Ağırlık: 17kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Berke1903- -- 21 Haziran 2013; 15:34:13 >

• içlerinde en mantıklısı ng650 . burdakı lınkten kadro cesıtlerıne bakabılırsinhttp://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=279
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRO319

içlerinde en mantıklısı ng650 . burdakı lınkten kadro cesıtlerıne bakabılırsinhttp://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=279

Bir kaç foruma baktım ng650 fren problemi çıkartıyormuş bazen frene basınca fren boşa giriyormuş yada yokuş aşağı inince tutmuyormuş gibi yorumlar var bu doğru mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Berke1903-

quote:

içlerinde en mantıklısı ng650 . burdakı lınkten kadro cesıtlerıne bakabılırsinhttp://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=279

Bir kaç foruma baktım ng650 fren problemi çıkartıyormuş bazen frene basınca fren boşa giriyormuş yada yokuş aşağı inince tutmuyormuş gibi yorumlar var bu doğru mudur?

Bakımla alakalı bir durum tamamen

• 1 Hafta geçmeden sorun yaşayan arkadaşlar da olmuş ng650 modelinde valla en az 50 tane olumsuz yorum gördüm ng650 modeli ile ilgili biraz uzaklaştım gibi.

Bir sorum olacaktı alüminyum kadrolu bir bisiklet ile hi-ten kadrolu bir bisikletin ortalama ağırlı ne kadardır ?
  • quote:

quote:

Bilmiyorum olabilir . Bu soyledıklerın ıcınde en mantıklısı ng650 idi . ondan onu soyledım . Bende kron xc 250 var v fren kullandıgım ıcın mekanık , hidrolık dısk fren hakkında yorum yapamıcam . Çift amortısor almanı onermem . hi-ten kadro da almanı onermem . Bende sehır bısıkletı var çelik kadrolu dag bısıkletı var bıde kron xc 250 . Şehir bisikletı daha cok yoruyor :D Kron xc 150 var mesela . Kullanıcı yorumları fena degıl . Arada tek tuk memnun olmayanlar da var ama benım gordugum cogunluk memnun oldugunu soyluyor fıyatı da ng650 ıle aynı heral . 400tl cıvarında .

• quote:

quote:

quote:

Bilmiyorum olabilir . Bu soyledıklerın ıcınde en mantıklısı ng650 idi . ondan onu soyledım . Bende kron xc 250 var v fren kullandıgım ıcın mekanık , hidrolık dısk fren hakkında yorum yapamıcam . Çift amortısor almanı onermem . hi-ten kadro da almanı onermem . Bende sehır bısıkletı var çelik kadrolu dag bısıkletı var bıde kron xc 250 . Şehir bisikletı daha cok yoruyor :D Kron xc 150 var mesela . Kullanıcı yorumları fena degıl . Arada tek tuk memnun olmayanlar da var ama benım gordugum cogunluk memnun oldugunu soyluyor fıyatı da ng650 ıle aynı heral . 400tl cıvarında .

teşekkürler yardımın için

• quote:

1 Hafta geçmeden sorun yaşayan arkadaşlar da olmuş ng650 modelinde valla en az 50 tane olumsuz yorum gördüm ng650 modeli ile ilgili biraz uzaklaştım gibi.

Bir sorum olacaktı alüminyum kadrolu bir bisiklet ile hi-ten kadrolu bir bisikletin ortalama ağırlı ne kadardır ?

çok satılan modelden şikayette çok olur bunu unutmayın. sonuçta abidik marka 100 tane satıyor salcano 1000 tane tabikide şikayet edenler abidik markadan çok olocak fren konusuna gelirsek oradaki kalibrasyon somununu 10 sn de sıkmayı bile akıl edemiyorlarsa zaten onlardan akıl dahi alma. bisiklet alıp sorunsuz kullanmaya niyetliyseniz hiç almayın çünkü bisiklet eşittir "yürüyen arıza makinası"dır her yeri bozulur her parçası arıza yapar. burada mahallendeki tamirci devreye girer yok ben servise götürürüm dersende salcanonun servisi sıkıntılıdır alma.

• quote:

1 Hafta geçmeden sorun yaşayan arkadaşlar da olmuş ng650 modelinde valla en az 50 tane olumsuz yorum gördüm ng650 modeli ile ilgili biraz uzaklaştım gibi.

Ağırlıktan ziyade kullanim ömrü olayida vardir hi-ten benim su borusu yada başka bi deyişle çelik kadro paslanir ve ağırlık olarak da min. 1-2 kg oynar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salcano NG 650
  • kısa bir araştırmadan anladığım kadarıyla arka süspansiyon önerilmiyor, zaten prof. bisikletlere bakarsan hiçbirinde arka süs. yok. o yüzden elinde 2 bisiklet kalıyor. Bianchi çelikten yapılmış, çok ağır bir bisiklet. Çok fazla yorulursun o bisiklette, düz yolda yada bayır aşağı inerken farkedemessin ağırlık farkını, yokuş çıkarken eziyet haline dönüşür. NG 650 bunlar arasından, ucuz bişey arıyorsan ümit bisikletin alüminyum olanlarına bak derim şayet az önce ümit neo cycle aldım. ama 600 700 lira civarı veririm diyorsanda birde buna bak derim, hidrolik disk freni var.http://www.hepsiburada.com/liste/salcano-astro-212-hd-dag-bisikleti/productDetails.aspx?productId=sporsalast212hd&categoryId=27058700

• quote:

Orijinalden alıntı: heart06

kısa bir araştırmadan anladığım kadarıyla arka süspansiyon önerilmiyor, zaten prof. bisikletlere bakarsan hiçbirinde arka süs. yok. o yüzden elinde 2 bisiklet kalıyor. Bianchi çelikten yapılmış, çok ağır bir bisiklet. Çok fazla yorulursun o bisiklette, düz yolda yada bayır aşağı inerken farkedemessin ağırlık farkını, yokuş çıkarken eziyet haline dönüşür. NG 650 bunlar arasından, ucuz bişey arıyorsan ümit bisikletin alüminyum olanlarına bak derim şayet az önce ümit neo cycle aldım. ama 600 700 lira civarı veririm diyorsanda birde buna bak derim, hidrolik disk freni var.http://www.hepsiburada.com/liste/salcano-astro-212-hd-dag-bisikleti/productDetails.aspx?productId=sporsalast212hd&categoryId=27058700

Ümit bisiklet nasıl? Fren, vites, kadro..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: heart06

kısa bir araştırmadan anladığım kadarıyla arka süspansiyon önerilmiyor, zaten prof. bisikletlere bakarsan hiçbirinde arka süs. yok. o yüzden elinde 2 bisiklet kalıyor. Bianchi çelikten yapılmış, çok ağır bir bisiklet. Çok fazla yorulursun o bisiklette, düz yolda yada bayır aşağı inerken farkedemessin ağırlık farkını, yokuş çıkarken eziyet haline dönüşür. NG 650 bunlar arasından, ucuz bişey arıyorsan ümit bisikletin alüminyum olanlarına bak derim şayet az önce ümit neo cycle aldım. ama 600 700 lira civarı veririm diyorsanda birde buna bak derim, hidrolik disk freni var.http://www.hepsiburada.com/liste/salcano-astro-212-hd-dag-bisikleti/productDetails.aspx?productId=sporsalast212hd&categoryId=27058700

Ümit bisiklet nasıl? Fren, vites, kadro..

12 kg civarında ağırlığı var 6061 alüminyum kadro, v fren tercih ettim ben, bakım onarım ucuzluğu bakımından vites shimao link veriyim de bak:http://www.umitbisiklet.com.tr/urun-detaylar.asp?id=10

• kesinlikle ng650
  • Ng650 v ya da ikinci el astro

geçen yazın konusuymuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DT Swiss -- 13 Nisan 2014; 15:50:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.