Şimdi Ara

Hangi İpad Modelini Getirtelim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Amerikadan bir arkadaşımıza ipad getirecekler de pek model bilgimiz yok en üst model en iyi donanımlı Apple ipadin hangi modelidir. Hangi modeli getirtmeliyiz.

• İpad 4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ipad i usa dan almaj pek mantikli degil fiyat asagi yukari ayni burda garanti 2 yil ustelik.

• Genel olarak en iyisi iPad with Retina Display 128 GB + 4G.
    Ama bence 128'e pek gerek yok.

Wi-Fi'lılarda kapasite arttıkça 100'er $ artıyor. 500'den başlayıp 800$'a kadar var.
    4G'lilerde de kapasite arttıkça 100'er $ artıyor ama normalden 130$ daha pahalı. Yani: 630'dan başlayıp 930$'a kadar gidiyor.

Kısaca:
    http://store.apple.com/us/buy/home/shop_ipad/family/ipad

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zig Zag -- 20 Haziran 2013; 14:50:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

Genel olarak en iyisi iPad with Retina Display 128 GB + 4G.
    Ama bence 128'e pek gerek yok.

Wi-Fi'lılarda kapasite arttıkça 100'er $ artıyor. 500'den başlayıp 800$'a kadar var.
    4G'lilerde de kapasite arttıkça 100'er $ artıyor ama normalden 130$ daha pahalı. Yani: 630'dan başlayıp 930$'a kadar gidiyor.

Kısaca:
    http://store.apple.com/us/buy/home/shop_ipad/family/ipad

Retina , ekranı ile ilgili birşey değil mi ? bir de 4g olunca hat mı takılıyor nasıl oluyor.

• Nightmare667 kullanıcısına yanıt
    Evet aynen öyle. Retina'lı olursa ekran çözünürlüğü çok yüksek oluyor.
    iPad with Retina display dediğim Türkiye'de iPad 4 diye geçen model. Lightning yani ufak şarj girişi var.

4G de aynen dediğiniz gibi Sim kartlı yani hatlı model. Her yerde internete girebilirsiniz onunla. Ama aylık internet paketi almanız lazım bir operatörden.

Başka sorunuz varsa yanıtlayabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zig Zag -- 20 Haziran 2013; 17:18:39 >
  • O zaman bu iphonelardaki gibi kapanma tehlikesi olabilir. Pasaport kaydı mı gerekecek 2 yılda bir.

@Zig Zag

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightmare667 -- 20 Haziran 2013; 19:01:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

O zaman bu iphonelardaki gibi kapanma tehlikesi olabilir. Pasaport kaydı mı gerekecek 2 yılda bir.

@Zig Zag

Bi kerelik pasaport kaydı yaptırmanız gerekir

• İpad 4 küçük olsun dersen iPad mini

• Mesajıma cevap verirken Alıntı ya da Cevapla seçeneğini kullanırsanız daha hızlı yanıtlayabilirim. Bilgilendirmek için söyledim yanlış anlamayın lütfen

Sorunuza gelirsek: Hayır kapanmayacak. Bir kere pasaport kaydı yaparsanız ömür boyu kullanabilirsiniz kesinlikle düşmez

• bence mini al hocam daha ufak daha kullanışlı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexi7

bence mini al hocam daha ufak daha kullanışlı :)

ben olsam mini alırım zaten kendim almıyorum . bir arkadaş dışardan kuzenine getirtecek de en üst model en iyisi hangisiyse onu getirteyim diyor da.
  • quote:

Mesajıma cevap verirken Alıntı ya da Cevapla seçeneğini kullanırsanız daha hızlı yanıtlayabilirim. Bilgilendirmek için söyledim yanlış anlamayın lütfen

Sorunuza gelirsek: Hayır kapanmayacak. Bir kere pasaport kaydı yaparsanız ömür boyu kullanabilirsiniz kesinlikle düşmez

Teşekkür ederim . peki hat takmak zorunlu mu o 4g olana hat takmadan da kullanabilir değil mi.
    Tabii ki. İster tak ister takma. Ama kullanmayacaksan boşuna para verme yani.

Yine de istersen 4G'li alırsın, istediğin zaman hat kullanırsın, istediğin zaman kapattırıp Wi-Fi'lı model gibi kullanırsın.

Ama 4G'li alırsan: hattını ister tak ister takma yine de cihaz GPS'li olur. Wi-Fi'lıdan da farkı bu zaten
  • quote:

Yine de istersen 4G'li alırsın, istediğin zaman hat kullanırsın, istediğin zaman kapattırıp Wi-Fi'lı model gibi kullanırsın.

Ama 4G'li alırsan: hattını ister tak ister takma yine de cihaz GPS'li olur. Wi-Fi'lıdan da farkı bu zaten

+1 her kelimesine katılıyorum.
    En iyi model iPad with Retina Display 128 GB + 4G.

En üst modeli isteyecek parası varsa alsın. 930$'ı gözden çıkartacak sadece cihaza. Bu da 1850 TL yapar sonuçta $ uçtu şuan.
    E bununla da kalmıyor, hattını takıp kullanması için pasaport kaydı lazım. 115 TL. Bir de hat açma ücreti filan ekle rahat 2000 TL verecek.
    Bir de her ay gelecek internet ücreti var...
    Arkadaşında para bol galiba.

Yalnız şunu da belirteyim. Yeni nesil Macbook Air'ler tanıtıldı. 11"liğinde 9 saat internet dolaşımı için pil var. 11"liğin başlangıç fiyatı 1000$.
    Yani arkadaşın en iyi iPad modelini alıp da kaydettirip kullanana kadar, en yeni nesil Macbook Air'in başlangıç modelini alır. Hem de aylık fatura ücretinden kurtulur.

Son paragrafı öylesine ekledim. Sonra pişman olmayın diye seçenek sundum, siz bilirsiniz. Çünkü bir tablete o kadar para vermek yazıktır. O paraya dediğim gibi en son nesil Macbook Air alınıyor siz düşünün

• quote:

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.