Şimdi Ara

F20 116 - 118 vs A3 1.4TFSI COD

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar. Yakın zamanda bir araç almayı düşünüyorum. Düşündüğüm 3 araç var:

Yeni A3 1.4 TFSI COD (Cylinder on Demand)
    F20 116
    F20 118

Geleyim sorularıma;

İlk defa araç sahibi olacağım. Yıllarca bineceğime de eminim. Minimum olarak 3 sene kullanırım diye düşünüyorum. İstanbul'da yaşıyorum. Gereksiz yere oraya buraya araba ile gitmeyeceğim açıkçası. Ayda bir kez memlekete giderim (git gel 800km) yılda bir kez de güneye vs yola çıkarım. Bunlar dışında aracı şehir içinde deli gibi kullanmaya niyetim yok. Toplu taşıma ile gidip gelirim çoğu yere.

Böyle olunca dizel araç olayından vazgeçtim gibi. Yılda belli bir kilometre yapmazsanız dizellerin amorti etmediğini her yerde duyuyorum. Kaldı ki son teknoloji benzinli motorlar da tüketim açısından gayet makul. Annemin 2004 Model Golf 1.6 FSI (tiptronic) aracıyla uzun yolda 120km/h hızla giderken hala 6lt/100km değerlerini görebiliyorsam, bunun altında değerler sunar bu 3 araba, daha da ne olsun..Fazla bir beklentim yok.İngiltere'de yaşayan arkadaşım da 1.4 TFSI COD bir A3 aldı.Dizele bulaşmaya gerek yok abi, saçma sapan az yakıyor diyor. Güveniyorum da sözüne.

Gel gelelim, dolu bir araç istiyorum. Sunroof'du Xenon-Led farlardı bilmemneydi..Gerçekten dolu araba istiyorum. Kendi kendime fiyat listesi isteyip Audi'den bir A3 yaptım. Anahtar teslim 110.000TL gibi bir fiyat çıkardı. İndirimler vs belli değil tabi de, yapsalar yapsalar 10.000 TL indirim olur,o kadarını sanmıyorum bile hatta.

1 Serisi'nin yeni tasarımı, özellikle de ön farları şahsen hoşuma gitmiyor. A3 gibi şahane bir tasarımı yok bana kalırsa aracın. Fakat şanzımanının çok çok çok daha iyi olduğunu biliyorum. Forumlarda insanlar Stronic şanzımanın sesinden falan bahsediyorlar. Ürkütmüyor değil. Bir de benzin deposuna dalga kıran koymamışlar arabanın. Arkada gürültü kopuyormuş. Bilemiyorum artık nedir olay.

Sonuç olarak size sormak istediğim, 118 modeline gerek var mı? Yoksa 116 alıp yola devam mı edeyim? 34 hp'lik fark nasıl ikisini de kullanan var mıdır? Fiyatlar ve kur böyleyken böyle dolu arabayı 0 mı almalıyım (a3 için 0 dışında seçenek yok zaten şimdilik gerçi) ? Mesela sahibinden'de bir 118 buldum.Neredeyse hakikaten full bir araç.Deri koltuk, elektrikli ayarlanabilir koltuk ve harman kardon yok sadece araçta.19.000km'de 79.000TL. Değer mi mesela buna? 118 ve 116'nın rodaj sonrası şehir içi/şehir dışı tüketim değerleri nasıl? Performanslı uzun yol tüketimi de ilgilendiriyor açıkçası biraz. Şehir içinde çok cimriyimdir ama şehir dışında yolu bulunca da giderim acımam :P

Unutmadan ekleyeyim, arkadan itişin hastasıyız. Konforu, viraj performansı vs çok daha iyidir A3'ten eminim buna. Ses yalıtımı konusunda da bu araçlar hakkındaki yorumlarınızı öğrenmek isterim.

Ayrıca Audi ve BMW'de taş çatlasın alabileceğimiz indirimler nelerdir? Deneyimlerinizi söyleyebilir misiniz?

Başınız ağrıttıysam kusura bakmayın. Görüşlerinizi almak beni memnun edecektir. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi valknut -- 20 Haziran 2013; 1:36:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: valknut

Arkadaşlar selamlar. Yakın zamanda bir araç almayı düşünüyorum. Düşündüğüm 3 araç var:

F20 116
    F20 118

Geleyim sorularıma;

İlk defa araç sahibi olacağım. Yıllarca bineceğime de eminim. Minimum olarak 3 sene kullanırım diye düşünüyorum. İstanbul'da yaşıyorum. Gereksiz yere oraya buraya araba ile gitmeyeceğim açıkçası. Ayda bir kez memlekete giderim (git gel 800km) yılda bir kez de güneye vs yola çıkarım. Bunlar dışında aracı şehir içinde deli gibi kullanmaya niyetim yok. Toplu taşıma ile gidip gelirim çoğu yere.

Böyle olunca dizel araç olayından vazgeçtim gibi. Yılda belli bir kilometre yapmazsanız dizellerin amorti etmediğini her yerde duyuyorum. Kaldı ki son teknoloji benzinli motorlar da tüketim açısından gayet makul. Annemin 2004 Model Golf 1.6 FSI (tiptronic) aracıyla uzun yolda 120km/h hızla giderken hala 6lt/100km değerlerini görebiliyorsam, bunun altında değerler sunar bu 3 araba, daha da ne olsun..Fazla bir beklentim yok.İngiltere'de yaşayan arkadaşım da 1.4 TFSI COD bir A3 aldı.Dizele bulaşmaya gerek yok abi, saçma sapan az yakıyor diyor. Güveniyorum da sözüne.

Gel gelelim, dolu bir araç istiyorum. Sunroof'du Xenon-Led farlardı bilmemneydi..Gerçekten dolu araba istiyorum. Kendi kendime fiyat listesi isteyip Audi'den bir A3 yaptım. Anahtar teslim 110.000TL gibi bir fiyat çıkardı. İndirimler vs belli değil tabi de, yapsalar yapsalar 10.000 TL indirim olur,o kadarını sanmıyorum bile hatta.

1 Serisi'nin yeni tasarımı, özellikle de ön farları şahsen hoşuma gitmiyor. A3 gibi şahane bir tasarımı yok bana kalırsa aracın. Fakat şanzımanının çok çok çok daha iyi olduğunu biliyorum. Forumlarda insanlar Stronic şanzımanın sesinden falan bahsediyorlar. Ürkütmüyor değil. Bir de benzin deposuna dalga kıran koymamışlar arabanın. Arkad...........................

benzinli ve kilometre yapmayacak araç alacaksanız, ikinci el ve biraz daha güçlü bir araç alabilirsiniz.
    En azından uzun yolda keyfi olur, ikinci elleri de daha uygun olur. Tabii satarken de sıkıntı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 29 Haziran 2013; 21:22:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: valknut

Arkadaşlar selamlar. Yakın zamanda bir araç almayı düşünüyorum. Düşündüğüm 3 araç var:

F20 116
    F20 118

Geleyim sorularıma;

1 Serisi'nin yeni tasarımı, özellikle de ön farları şahsen hoşuma gitmiyor. A3 gibi şahane bir tasarımı yok bana kalırsa aracın. Fakat şanzımanının çok çok çok daha iyi olduğunu biliyorum. Forumlarda insanlar Stronic şanzımanın sesinden falan bahsediyorlar. Ürkütmüyor değil. Bir de benzin deposuna dalga kıran koymamışlar arabanın. Arkada gürültü kopuyormuş. Bilemiyorum artık nedir olay.

Sonuç olarak size sormak istediğim, 118 modeline gerek var mı? Yoksa 116 alıp yola devam mı edeyim? 34 hp'lik fark nasıl ikisini de kullanan var mıdır? Fiyatlar ve kur böyleyken böyle dolu arabayı 0 mı almalıyım (a3 için 0 dışında seçenek yok zaten şimdilik gerçi) ? Mesela sahibinden'de bir 118 buldum.Neredeyse hakikaten full bir araç.Deri koltuk, elektrikli ayarlanabilir koltuk ve harman kardon yok sadece araçta.19.000km'de 79.000TL. Değer mi mesela buna? 118 ve 116'nın rodaj sonrası şehir içi/şehir dışı tüketim değerleri nasıl? Performanslı uzun yol tüketimi de ilgilendiriyor açıkçası biraz. Şehir içinde çok cimriyimdir ama şehir dışında yolu bulunca da giderim acımam :P

Unutmadan ekleyeyim, arkadan itişin hastasıyız. Konforu, viraj performansı vs çok daha iyidir A3'ten eminim buna. Ses yalıtımı konusunda da bu araçlar hakkındaki yorumlarınızı öğrenmek isterim.

Ayrıca Audi ve BMW'de taş çatlasın alabileceğimiz indirimler nelerdir? Deneyimlerinizi söyleyebilir misiniz?

Başınız ağrıttıysam kusura bakmayın. Görüşlerinizi almak beni memnun edecektir. İyi forumlar.

Merhaba. İmzamda görüldüğü gibi bende 1.18 M Sport kullancısıyım. Aracı alalı 2 ay oldu. Bana sorarsan alabiliyorsan Sport veya M Sport kasa almanı öneririm. Yeni 1 serisi yakıt konusunda gerçekten çok iyi. Eğer aracı fazla kullanmayacaksan benzinli al derim. Benzinli motor = Az sorun az ses bunu unutma. 34 hp çok fark varmı demişsin. 2 aracı kullanmadan bilemezsin ama 1.18i 1.16d'ye göre daha güçlü. 0-100 km/sa hıza 7 sn'de çıkıyor. Yanlış olmasın 3. serisindeki araçlarla aynı motoru kullanıyor 1 serisi. Gayet tasaruflu ve bir o kadar güçlü motora sahip. BMW'nin senelerdir tecrübeli olduğu mühendislik eseri diyebilirim. Aracı az kullanacaksan deri koltuk elektrikli ayarlanabilir koltuk harman kardon çok önemli değil gerçekten. Bende senin gibi kılı kırk yarmıştım ama memnunum. Tüketim konusunda ise olay tamamen senin elinde. Ne kadar çok basarsan o kadar çok yakıyorsun bu araçta. 3.5-5 lt arasıda gördüm. 8-10 lt'de gördüm. Eğer klima full açık+90 km/sa hızla gidersen 3.5-5 lt garanti. (Yoldaki eğimde önemli) Kısaca BMW'nin kendine özgü keyifli bir sürüşü ve konforu var.

Benim bildiğim %3-5 arası indirim yaparlar. Bunu yanı sıra iskontolu sıfır araçta satıyorlar. Tamamiyle şans buda.

• Ben audinin hiç bir modelini bmw ye değişmem fakat 1 serisini tasarım olarak bmw'nin yüz karası olarak görüyorum. Teknik konuda ise 1 serisi her türlü iyidir. Fakat dediğim gibi tasarım yüzünden audi ye kullanıyorum oyumu.

Yalnız 100 bin li rakamlara araba alacaksanız 2012 320d dolu araç rahat alırsınız. A3 1 serisi hikaye kalır...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreq

Ben audinin hiç bir modelini bmw ye değişmem fakat 1 serisini tasarım olarak bmw'nin yüz karası olarak görüyorum. Teknik konuda ise 1 serisi her türlü iyidir. Fakat dediğim gibi tasarım yüzünden audi ye kullanıyorum oyumu.

Yalnız 100 bin li rakamlara araba alacaksanız 2012 320d dolu araç rahat alırsınız. A3 1 serisi hikaye kalır...

Emreye katılıyorum eger sıfır takıntınız yoksa ikinci el daha üst segment dolu bir araba almak mantıklı a3 e 100bin lira vermek çok mantıklı degil bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.