Şimdi Ara

modifiye elektrikli bisiklet yardım lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
4
Favori
10.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende yuki dünya 1200 wattlık elektrikli bisiklet var. 60 km hız yapıyor. Yaklaşık 40 km menzili var. Ama aküsü bitince mal gibi kalıyorum. 95 kiloluk motoru otoyolun kenarında itmek hiçde komik değil. Ayrıca uzun mesafelere gidemiyorum. Bende elektrikli bisiklete benzinli 1kw lık jeneratör takiyim böylece giderken şarj ederim menzil sıkıntım kalmaz diye düşündüm. Motorsikletin ön tarafına 1kw lık bir jeneratör koyucam Aküyüde şarj aleti ile jeneratöre bağladıkmı aküm bitsede jeneratörle şarj ederek motorsikleti istediğim kadar kullanabileceğim. Bir nevi hibrit motorsiklet olacak. Ama benim bilgimin yetersiz kaldığı, internette arayıp cevaplarını bulamadığım, bazı sorunlar var.

1) Jeneratör ile motoru şarj ederken sanki evde şarj ediyormuş gibi şarj aleti ile aküye bağlayarak şarj etmeyi düşünüyorum. Yani akü fişe takılı bir şekilde dolarken aynı zamanda motoru çalıştıracak. İnternette aküyü şarj ederken kontağın kapalı olmasına dikkat ediniz diyordu. Ben böyle yapınca motora ve aküye bir zarar vermiyim? (Motor yanmasında akü yıpransada olur)
    2) Jeneratörün ürettiği enerjiyi daha güvenli bir şekilde kullanmanın bir yolu varmı?
    3) Akü doluyken jeneratörü aynı anda çalıştırırsam. 2000 wattlık enerjiyle motorsikletin hızını 60 km den 90 km ye çıkartabilirmiyim?
    4) Yasal olarak böyle bir araçla trafiğe çıkabilirmiyim? (Neticede jeneratör taşıyan bir elektrikli bisiklet. sıkıntı olmaz herhalde)
    5) Nasıl bir jeneratör kullanmalıyım?
    6) Bütün bunların maliyeti bana kaça patlar?

Bu benim elektrikli bisikletim:http://www.yuki.com.tr/urun/13/em-05-dunya
    Bu takmayı düşündüğüm jeneratörün benzeri:http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-elektrik-enerji-jenerator-indirdik-fiyatlari-150-tl-oldu-1-kva-128066068/detay

• konu güncel
  • Konuyu Hortlatalım :) güzel konu takipçisiyim...
  • Hocam neden o kadar uğraşıcaksınızkiii ?? akü şarj felan filan hiç gereği yok bence benim bi fikrim var
    aküyü kaldırın şarjı kaldırın jeneratörü direk motora bağlasınız benzin bitene kadar ki jeneratör ne kadar elektrik verir bilmiyorum gider gezersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: apparel

Hocam neden o kadar uğraşıcaksınızkiii ?? akü şarj felan filan hiç gereği yok bence benim bi fikrim var
    aküyü kaldırın şarjı kaldırın jeneratörü direk motora bağlasınız benzin bitene kadar ki jeneratör ne kadar elektrik verir bilmiyorum gider gezersiniz

hiç uğraşmasın arkadaş motosiklet alsın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mt2465

quote:

Hocam neden o kadar uğraşıcaksınızkiii ?? akü şarj felan filan hiç gereği yok bence benim bi fikrim var

Eğer bişeyler yapmak kendim yaptım bunu demek istiyosa kendi yaptığı şeye binmek keyfini çıkarmak istiyosa motorsiklet almasın yapsın ama amacı sadece istediklerini yerine getiren bişeyse motosiklet almak dediğiniz gibi çok daha mantıklı geliyor ama arkadaşın kendi kararına saygı duymalıyız değilmi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mt2465

quote:

Eğer bişeyler yapmak kendim yaptım bunu demek istiyosa kendi yaptığı şeye binmek keyfini çıkarmak istiyosa motorsiklet almasın yapsın ama amacı sadece istediklerini yerine getiren bişeyse motosiklet almak dediğiniz gibi çok daha mantıklı geliyor ama arkadaşın kendi kararına saygı duymalıyız değilmi

tmm ama bir bisiklet 50-60 km hız yapması için 1 kw motor lazım ki o motoru besleyebilmesi için 1 kw jeneratör lazım 1 kw jeneratör bisiklette çok kaba gözükecek ve ağır olacak vede çok gürültülü....

• Hocam bence gürültü sıkıntı olmaz en fazla bir motosikletten çıkan ses kadar olur oda zaten motosiklet kullanıyo hissi verir gibime geliyo
    ağırlık ve kabalıkderseniz hocam ne kadar büyük bilmiyorum ama ağırlık pek sorun olmaz zaten elektrikli bisiklet ağır kaldırmıcak ya arkadaş
  • Ben bu konuyu baya araştırdım ama henüz yaptırmadım. Elektrikli bisikletin ortasına 1000 wattlık bir jeneratör koyuyoruz.(rahatlıkla sığıyor) Bu jeneratörü aküye ve motora bağlıyoruz. Jeneratörü çalıştırdığımızda akü tam dolu değilse ve hareket etmiyorsak jeneratör aküyü dolduruyor. Eğer hareket edersek jeneratör motora enerji vererek çalışmasını sağlıyor aynı zamanda artan enerjiyle aküyüde dolduruyor. Bu sırada motor aküden enerji çekmiyor. Eğer akü doluysa ve hareket etmiyorsak jeneratör rolantide çalışıyor. Bu sırada çok gürültü olmuyor ayrıca motorun veya akünün yanma riski bulunmuyor. Maliyeti ise sadece jeneratör fiyatı. İstediğimiz jeneratörü takabiliriz. İstersek 250 wattlık jeneratör takarız ama onun vereceği enerji daha az olacağı için en fazla 30 km sürat yapabiliriz. istersek 2500 wattlık jeneratörde kullanabiliriz ama motorun kapasitesi 1000 watt olduğundan sadece 1000 wattlık kısmını kullanabiliriz.
    Son olarak yuki dünya elektrikli bisikletimi satmak istiyorum. Araç 8000 km de. 5000km de iken aküsünü bir defa değiştirdik. Şu an aküsü sağlam gibi. Ama 2-3 bin km sonra tekrar değiştirmek gerekicek. Birkaç defa kaza yaptım. Plastik kaplamalarında birkaç kırık ve çatlak var ama sadece görsel olarak sıkıntılı. Aracın kendisinde hiçbir sıkıntı yok sorunsuz çalışıyor. Aküyü değiştirince yeni gibi olur. Sıfırı 2000 tl olan aracı 900 tlye satıyorum. 250 wattlık olanların sıfırı 1200 tl. 250 wattlık alacağınıza 60 km hız yapan iki katı menzili olan 2. el 1000 wattlık almak daha mantıklıdır. Satın almak isteyenler özel mesaj atabilirler.

• quote:

Hocam bence gürültü sıkıntı olmaz en fazla bir motosikletten çıkan ses kadar olur oda zaten motosiklet kullanıyo hissi verir gibime geliyo
    ağırlık ve kabalıkderseniz hocam ne kadar büyük bilmiyorum ama ağırlık pek sorun olmaz zaten elektrikli bisiklet ağır kaldırmıcak ya arkadaş

hiç çalışan bir jenaratör gördünüz mü görürseniz anlarsınız ne demek istediğimi ayriyeten diğer arkadaşda biraz sallamış 250 watt lık bir motorlar 60 km/s hız rüyanda olur
    yok neymiş 2500 wattlık jeneratör falan sallama kardeşim bisikletten bahsediyoruz aküyü jeneratörü nereye koyacaksın? kullandığın elektirikli bisiklet fabrika yapımı geniş plastik kaplamalı ona benzer bişey yapacaksak maliyeti o bisikleti bulur hiç uğraşma yok ben olduğu gibi akü jeneratörü sıgdıracam baglayacam dersen o kadar çirkin bi görüntünün olduğu bisiklete binilmez haa bak size tavsiyet jeneratör işini hiç karıştırmayın 3-5 kw lık bir elektrik motoru ile go kart yapmayı deneyin tavsiyem olur iyi bir sistem yaparsanız 100 km/s hızı bile görebilirsiniz ayrıyeten yapımı daha kolaydır hurdalıktan eski bir go kart kasası alırsınız motorunu sök at yerine elektirik motoru ve akü koy 10 numara olur....
    http://www.youtube.com/watch?v=C5lp3fP1WKo
    bakın bu adam herşeyini kendisi yapmış siz daha iyisini yapabilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda324

Arkadaşlar bende yuki dünya 1200 wattlık elektrikli bisiklet var. 60 km hız yapıyor. Yaklaşık 40 km menzili var. Ama aküsü bitince mal gibi kalıyorum. 95 kiloluk motoru otoyolun kenarında itmek hiçde komik değil. Ayrıca uzun mesafelere gidemiyorum. Bende elektrikli bisiklete benzinli 1kw lık jeneratör takiyim böylece giderken şarj ederim menzil sıkıntım kalmaz diye düşündüm. Motorsikletin ön tarafına 1kw lık bir jeneratör koyucam Aküyüde şarj aleti ile jeneratöre bağladıkmı aküm bitsede jeneratörle şarj ederek motorsikleti istediğim kadar kullanabileceğim. Bir nevi hibrit motorsiklet olacak. Ama benim bilgimin yetersiz kaldığı, internette arayıp cevaplarını bulamadığım, bazı sorunlar var.

1) Jeneratör ile motoru şarj ederken sanki evde şarj ediyormuş gibi şarj aleti ile aküye bağlayarak şarj etmeyi düşünüyorum. Yani akü fişe takılı bir şekilde dolarken aynı zamanda motoru çalıştıracak. İnternette aküyü şarj ederken kontağın kapalı olmasına dikkat ediniz diyordu. Ben böyle yapınca motora ve aküye bir zarar vermiyim? (Motor yanmasında akü yıpransada olur)
    2) Jeneratörün ürettiği enerjiyi daha güvenli bir şekilde kullanmanın bir yolu varmı?
    3) Akü doluyken jeneratörü aynı anda çalıştırırsam. 2000 wattlık enerjiyle motorsikletin hızını 60 km den 90 km ye çıkartabilirmiyim?
    4) Yasal olarak böyle bir araçla trafiğe çıkabilirmiyim? (Neticede jeneratör taşıyan bir elektrikli bisiklet. sıkıntı olmaz herhalde)
    5) Nasıl bir jeneratör kullanmalıyım?
    6) Bütün bunların maliyeti bana kaça patlar?

Bu benim elektrikli bisikletim:http://www.yuki.com.tr/urun/13/em-05-dunya
    Bu takmayı düşündüğüm jeneratörün benzeri:http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-elektrik-enerji-jenerator-indirdik-fiyatlari-150-tl-oldu-1-kva-128066068/detay

Öncelikle fikrin hoşuma gitti. Yapmanı tavsiye ederim ama şu şekilde 1500kwlık çin malı olmayan ikinci el bir jeneratör alırsın. Çin malı olmayan diyorum çünkü elektriği kullanmaya başlayınca boğuluyor. Bu jeneratörü akü adaptörüyle direkt aküye degil de bilgisayar güç kaynakları olur ya elektrikler gittiğinde bilgisayarı 5-10 dakka çalıştırmaya yarar. Jeneratörden güç kaynağına güç kaynağından akü adaptörüyle aküye bağlarsan daha sağlıklı ve verimli olur çünkü jeneratörden çıkan elektrik akımı sürekli olarak düşüp çıkacaktır ve amperi düşük olacaktır (bu arada hızlı ve uzun sure kullanıma dayanan akü istiyorsan amperi yüksek akü kullanmalısın). Bu güç kaynağı sayesinde aküye degil direkt elektrik motoruna elektrik verirsin güç kaynagindaki ve akü şarj aletindeki amper depolayan donanim sayesinde daha seri olabilir. Yanıldığın bir konuda aydınlatayım seni elektrikli motorlar (bendede vardı 4,5 yıl önce) 60 kmh yapmıyor maalesef sadece gösterge ekranında öyle görünüyor eğer 60 kmh hıza ulaşıyosa durmak o fren sistemine göre çok zor olurdu 90kmh demissin o motorla 90 yap annen baban arabaların altından seni toplasın yok oyle bişey dostum test ettim ben
    Ayrıca bir seçenek daha var yine güç kaynağıyla yaparsın gidip 90 amper bi akü al güç kaynağının icinde senin motorundaki gibi aku olur onun kablolarını aldığın aküye dogru sekilde bağla güç kaynağı o 12 volt elektriği 220 volta çıkaracak ordanda aku şarj aletiyle aküye bağlarsın 20 30 km daha uzun yol gidersin hızda pek artış olacağını sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 90 amper akü kac para biliomsun sen dünyanın parası hemde 3 4 adet lazım tanesi 12 zaten cok para tutar

jenaratörü arkaya koyar 100 150 liralık 750 wat veren jenratör alır kücüklerden
    http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-elektrik-enerji-jenerator-sifirdan-farksiz-atlas-950-benzinli-jenerator-132274926/detay

cıkan 220 yi adaptör ile direk akünün kaplolarına bağlar aküyü söker atar bir işe yaramaz cünkü hemen dolan birşey değil 3 4 saate doluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sessizlerin_umudu

90 amper akü kac para biliomsun sen dünyanın parası hemde 3 4 adet lazım tanesi 12 zaten cok para tutar

jenaratörü arkaya koyar 100 150 liralık 750 wat veren jenratör alır kücüklerden
    http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-elektrik-enerji-jenerator-sifirdan-farksiz-atlas-950-benzinli-jenerator-132274926/detay

cıkan 220 yi adaptör ile direk akünün kaplolarına bağlar aküyü söker atar bir işe yaramaz cünkü hemen dolan birşey değil 3 4 saate doluyor

Evet biliyorum. Fakat okudunuz mu bilmem ama arkadas daha uzun ve daha hızlı gitsin diyor ayrıca 3-4 taneye de gerek yok 12v elektriği 220ye çeviren cihazlardan kullanılacak 90 almasın 60 amper alsın aküde seçenek çok 60-80 arası bisey

• 60 amper küyü 60 80 e bul hemen alayım
  • quote:

60 amper küyü 60 80 e bul hemen alayım

Tamam, izmir karabaglar kaymakkuyu da satılıyor kac tane lazım 80+komisyon

• bana hangi yılda üretildiği fabrika cıkış tarihi rafta kalma zamanı lazım .kullanılmış aküyü bende 60 80 veririm kimse anlamaz üstüne cıkıp tepinmiyorumki olduğu yerde harcanıp bitiyor ömrü. merdiven altı dükkan acıp akü satan yerleri bana söyleme aynı aküler hurdacıdada var.aküyü kullanmasanda durduğu yerde 2 yıl ömrü var bitmek üzere olan akülerin fiyatını düşürüp satıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizlerin_umudu -- 23 Eylül 2013; 19:12:27 >
  • quote:

bana hangi yılda üretildiği fabrika cıkış tarihi rafta kalma zamanı lazım .kullanılmış aküyü bende 60 80 veririm kimse anlamaz üstüne cıkıp tepinmiyorumki olduğu yerde harcanıp bitiyor ömrü. merdiven altı dükkan acıp akü satan yerleri bana söyleme aynı aküler hurdacıdada var.aküyü kullanmasanda durduğu yerde 2 yıl ömrü var bitmek üzere olan akülerin fiyatını düşürüp satıyorlar

Sana tarif ettigim yerden bende akü alıyorum sıfır iki yıl garantili akü alıyorum herhangi bir sıkıntı oldugunda götürüyorum sorgusuz yenisini takıyo. Bende hurdacıyım dükkanda 40a yakın akü var her çeşit öyle bişey olsa ona satardım demi akunun 2 YIL ömrü var fazlasını kullandın mı op basına koy aldığı paranın hakkını sonuna kadar veren 2 marka biliyorum VA*** ve BO*** saydığın özelliklere bunlar hitap ediyo bunlarin da fiyatını az çok bilirsin ama dediğim fiyatlara da sıfır akü var yok değil hocam

• 35-45km yolgiden ı200 watt 60v elektrkli bs leri 55-65km menzile çıkarıyorz. ilgilenen arkadaşlara müjde
  • sen bu zekayla çok yaşamazsın
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.