- x
Chevrolet LACETTİ kullanıcıları
1539 Cevap314846 Görüntüleme16 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

46 Mesaj
15 Haziran 2006; 16:22:19 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Chevrolet lacetti kullanıcıları veya almak isteyenler burada araç hakkında paylaşımlarımızı yapabiliriz.
Ben 2005 yılında laçetti 1.4 sedan se aldım şu ana kadar yakıttan kaynaklanan bir problem dışında bir problemlede karşılaşmadım, varsa sizlerin sorunlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum herkese teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekodin -- 15 Haziran 2006; 16:26:16 >

484 Mesaj
15 Haziran 2006; 17:27:22 

LACETTİ KULLANICI DEİLİM AMA ALMAYI DÜŞNÜYODUK Bİ ARA ASLINDA GÜZEL ARABA AMA TÜRKİYEDE PAZAR YAPAMADI DAHA PARÇA SIKINTISI VAR FİYAT DONANIM GÖRÜNÜM İLİŞKİSİ İYİ

1334 Mesaj
15 Haziran 2006; 23:58:19 

ilk ithal edildiginde asık oldum ,hb gelince almaya karar verdim.tam alacam bin kafadan ses çıktı.yok deawoo.yok şu yok bu.ulan alet daha yollara düşmemiş bin tane yorum.neyse başbakan (hanım) olaya son noktayı koydu.alamadık.çok bozulmuştum.aradan 3 sene falan geçmiştir heralde,hatuna söylemiyorum ama iyi kide almamışım.fakat hala tipi hoşuma gidiyor.

Today Tomorow Toyota Tofaş
Cumhuriyet'e sahip çık!

828 Mesaj
11 Temmuz 2006; 15:32:03 

CHEVROLET KULLANICISI DEĞİLİM AMA ARACIN DURURŞU ÇOK GÜZEL FİYATDA ÖZELLİKLERİNE GÖRE ÇOK UYGUN FAKAT SERVİS VE PARÇA KALİTESİ İÇİN MALESEF İYİ ŞEYLER DUYMADIM.

serkan

404 Mesaj
16 Temmuz 2006; 2:59:44 

arkadaşlar ben lacetti 1.4 se kullanıcısıyım ben de arabanın tipini beğenerek aldım .aracımı daha önceki aracım olan 1997 model vw polo ile ister istemez karşılaştırdım acaba hata mı ettim diye karşılaşmırmak hata biliyorum ama benimdekafamda bir takımsorunlar vardı
şimdi ise lacettihakında sizlerinde duyduğu birçok şeyin yanlış ve yersizolduğunu söyleye bilirim
öncelikle aracın duruşu çok gzel olduğuna bir çok kişi katılacaktır motor sorunsuz ve çok sessiz binenler bilecektir aracın dış yaltımı üst düzeyde çoğukez motor çalışıyormu diye kulak kabarttığım olmuştur
yakıta gelince aracım da benzin ışığı yanarken 70 ytl lik benzin koyarak 450 km yol yaptım aracın plastik kalitesinin pek iyiolmadığını söylemek isteterim ama aracın fiyatına bakılırsa kendi sınıfındaki çok araçtan iyi bir fiyata donanımlı bir arabaya sahip olacaksınız derim ben bir yıldır bu aracı kullanıyorum ve çok memnunum ...ilgilenlere bilgi olsun diye yazıyorum yardımcı oldumsam ne mutlu bana

3665 Mesaj
23 Temmuz 2006; 0:41:21 

Ülkemizdeki Chavilere yürüyen konserve kutusu diyorlar.Ben diyorum abartılıyor fln geçende bindim bi arkadaşın lacettiye en ufak tümsekte süspansiyolardan tak tuk diye sesler geliyor Ne iş bu dedim nası ne iş dedi ses olm fln dedim o hep öyle dedi şaşırdım Ya ben focusun mükemmel süspansiyonlarına alıştığım için öyle geldi ya da harbiden chavi bashsedilen gibi

2 Mesaj
28 Temmuz 2006; 1:53:33 

ben arabamdan memnunum fiyatınagöre güzel araba,uzun yoldagüzelgidiyor amavirajlı yolda biraz dikkatli olmak gerekçünkü türkiyenin yolları malum,motoruçift egzantrık genarel motor destekli opel astra motoru,vites değiştirirken motorun devri hemen düşmüyor,buda bence artısıdır,amerıkalılar şirketi almış genaral motor desteklemiş italyan vealmanlar iç dizaynı yapmış bizim bütçeye uygun bir araç piyasa sürmüş alanda çoooook pişman olmaz,servis belirli noktalarda var opelserviside bakımını yapıyor, teknikaçıdan şikayetler okudum,inanın bunlar her markada tektük oluyor ,mersds,bmvde,dobloda onlarda multijet denen motor fabrikada değilde piyasadadeneniyor,ilk çıkanhyunda-de oldu motor dizelolmasına ramen benzinli gibiyaktı şikayetler üstüne ufak değişiklerle aynı kasave işlem görmüş motorla piyasaya girdi ben sanaiye takılırım bazen babamın yanına,araştırırım bilgiler ordankafadan değil,lacetti ismine birara çok taktılar bir arka.şmız avrupada aveo olğ.u bulmuşve yazmıştı yeni modellerbuisimde çıktıama kasa benim hoşuma gitmedi lacetti kasasıbana farklı geldi ,yollarda benzeri bir kasa görmedim

efe

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Ağustos 2006; 0:45:49 

mrb arkadaşlar,
2005 veya 2006 model 15000 km de lacetti alma imkanım var, chevroletin kendi müdür arabalarından, ne dersiniz?
fiyatta 17-18000 ytl civarı..............uygunmu?
selamlar

404 Mesaj
7 Ağustos 2006; 19:12:34 

ewt fiyatı uygun ama bir şey alırken iyi düşünmek ve araştırmak gerekiyor.aracımızın ikinci el piyasası olmadığı açık bu sorunun aşılması için aracın iyi tanınması ve çok satması gerekiyor. Bunu nasıl yapacakalar bilmiyorum ama genelde bana göre clio dan megandan, astradan ,gibi araclardan aşağı kalır yanı yok ilgilenlere ....

1715 Mesaj
7 Ağustos 2006; 19:27:48 

Evet bizde ilk başlarda Lacetti HB alacaktık ama motoru Daewoo falan diye duyunca Accent Admire almaya karar verdik.

2012 Kia Pro_Cee'd ConceptSR

1235 Mesaj
12 Ağustos 2006; 11:43:41 

Arkadaşlar güvenlik testlerini inceleyin bi isterseniz,çift egzantrik Astra motoru falan hikaye bana göre,hiç Astra ile kapışan bir Lacetti gördünüzmü,zaten performansı geçin bizim kuş serisi gibi kaportası var,sakın dıştan dolgun duruşuna aldanmayın,Accentin tırnağı olamaz fikrimce..!

2011 Renault Megané Sport Tourer 1.5 dCI 105 ps
2012 Volkswagen Crafter 2.0 TDI 163 ps
2012 Otokar Sultan Comfort 140 S
2011 Mercedes Sprinter 315 CDI * 2

Geçmiş: 2007 Mercedes Vito 111 CDI, 2012 Passat 1.4 TSI, 2001 Passat 1.9 TDI, 2009 Seat Leon 1.4 TSI, 2004 Hyundai Santa Fe, 2011 Volkswagen Caravelle 2.0 TDI, 2004 Seat Cordoba 1.4 TDI

155 Mesaj
30 Ekim 2007; 18:25:08 

superboy911 sen accentini tofaş ın kuş sarisiyle karşılaştır bence:)) yanlış araçla mukayese ediyorsun..Türkiyenin en hızlı dağılan arabası Hyundai dir:))
araç bir yıl sonra boyası atmaya ve kaportasında standart aralıkların arası açılmaya başlar..

Chevrolet Yedek Parça

5551 Mesaj
30 Ekim 2007; 20:09:24 

quote:

Orjinalden alıntı: SuPeRBoY911

Arkadaşlar güvenlik testlerini inceleyin bi isterseniz,çift egzantrik Astra motoru falan hikaye bana göre,hiç Astra ile kapışan bir Lacetti gördünüzmü,zaten performansı geçin bizim kuş serisi gibi kaportası var,sakın dıştan dolgun duruşuna aldanmayın,Accentin tırnağı olamaz fikrimce..!

Sen hangi araca laf ettiğini biliyormusun Astra'dan daha performanslı motoru var, evet kapışmazlar(1.6'lar için konuşuyorum) çünkü Astra'lar Lacetti'yi geçemeyeceklerini bildikleri için kapışmak istemezler. Asıl Accent Lacetti'nin tırnağı olamaz. Arabayı incelemeden onun bunun fikriyle konuşuyorsunuz. Kaç kere Lacetti'yi kullandınız soruyorum size? Diğer şeyleri zaten Parçaci çok güzel bir şekilde açıklamış

Gökberg_ß arkadaşım direk arkadaşının aracına binip ne ses geldiğini söylemişsin. Bizim araçtan böyle bir ses gelmiyor. En doğrusunu test aracını kullanarak öğrenebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 30 Ekim 2007; 20:27:20 >

Birinci Sistem Intel i7 2600k 3400@4800 Mhz with Noctua D14 (1.37v) | Asus Maximus IV Gene-Z | 16 Gb (4*4) Gskill Ares Cl9 1600 Mhz DDR3 | 2 Gb Asus GTX 670 DirectCU II TOP | Corsair Force 3 GT 120 Gb SSD | OCZ ZS Series 750W 80+ Bronze | Thermaltake Kandalf | 27" Dell U2711
İkinci Sistem Intel i5 2500k 3300@4500 Mhz with Cooler Master Seidon 120v (1.265v) | Asrock Z77 Fatal1ty Professional | 4*2 Gb Kingston HyperX Cl9 1600 Mhz DDR3 | 3 Gb Sapphire HD 7970 Dual-X OC (GHz Ed. Bios) | Sandisk Extreme 120 Gb SSD| OCZ ZS Series 750W 80+ Bronze | Creative SB Audigy Value 7.1 (X-Fi Mod) | Zalman Z3+ | 23" Asus VS239HR LED IPS | Razer Lycosa | Logitech G9x | Microlab M-820 | Creative Sound Blaster ARENA Surround
Üçüncü Sistem Intel Q6600 2400@3400 Mhz with Xigmatek Red Scorpion (1.4v) | MSI P35 Platinum | 4*1 Gb Kingston HyperX 1066 Mhz DDR2 | 1 Gb Sapphire HD 5870 Vapor-X | Samsung 500 Gb | Enermax MODU82+ 525 Watt | Antec (Alüminyum) Kasa | 19" Samsung 940BW

1179 Mesaj
30 Ekim 2007; 21:05:37 

uzun zamandır pek yazamıyordum kusurma bakmayın. yeni gelen arkadaşlarımız hepiniz hoşgeldiniz desevigne abim bilir geçen haftalarda kendi arabamı değiştirmek istemiştim yine note alıcaktım ama bu sefer chevroletlerede baktım. REİS chevrolet e gittim. kafamda belirli bir model yoktu. tek kriterim otomatik vites olmasıydı. Note den sonra eğer otomatiği olsaydı Rezzo ya bakardım. aveo sedana ben sığrım ama arkama kimse geçemez lacetti sedanı beğendim. hem içi geniş hemde oturaklı bir model. satış yapan bayana CDX modeli ile ilgilendiğimi ve otomatik vites istediğimi söyledim. o da bana CDX modelinde artık otomatik vites seçeneği yok. ayrıca yine CDX modelindeki 5li CD changer kaldırılmış. artık tekli cd player var. bayan bana SX modelini tavsiye etti çünkü full otomatik birtek o oluyormuş. lpg seçeneği ilgimi çekti ve lpg li model için konuştum. 1,900 fark istediler. bana makul geldi. neticede SX otomatik+metalik renk+lpg : 29,300 e bıraktılar. bence bu fiyat bu donanımda bir araç için gayet makul. neyse derken ben siyah lacetti sx ile deneme sürüşüne çıktım. bir tur attım. araba gerçketen çok rahat, sessiz. uzun kaput insana güven veriyor. çekişi flnda çok güzel. açıkcası arabayı beğendim. sonra bayiye döndüğümüzde bayan bana bu arabanın LPG li olduğunu söyledi bende şaşırdım. çünkü ne içerde bir gösterge var ne de arabanın sağında solunda depo kapağı var ayrıca arabanın çekişi süperdi. direksiyonun sol altında bir kapak vardı sanırsam bozuk para gözü gibi bişey. gösterge o kapağın içine saklanmış. kapağı açmadan arabın tüplü olduğunu anlamak imansiz. depo kapağı biraz ters çünkü arabanın altına koymuşlar. stepne seviyesine karşılık geliyordu. lpg tankını stepne yerine takmışlar 42lt simit kasa. stepneyi (ztn yarım boy stepne) arka koltuğun oraya montajlamışlar ve öyle gzl ayarlamışlarki bagajdan kayıp nerdeyse 0. aracı cidden beğendim. ilerde aracımı değiştirecek ya da takas yapmadan bir araç alıcak olursam kesinlikle nissan noteden(muhtemelen note den şaşmam ama) sonraki ilk tercihim olucak. gerçekten bu fiyata alınabilecek en iyi araba bence. benzer özelliklerdeki astra sedan nerdeyse 40 milyarlara geliyordu.

yorum sizin.

2012 Nissan Juke 1.5 dCİ Tekna MT
2012 Fiat Linea 1.6 Multijet Emotion Plus
2012 Fiat Albea Sole 1.4 Premio

54 Mesaj
7 Aralık 2007; 14:39:51 

slm arkadaşlar ben geçen hafta 2008 model lacetti hb 1.6 sx aldım uzun yoldada kullandım çok rahat çok konforlu bi araç ben çok beğendim.araç hakkında yapılan olumsuz eleştiriler biraz acımasızca geldi bana eminim bu yorumları yapanlar bu araçları kullanmayan ve hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar kulaktan dolma laflarla yapıyolar bu eleştirileri.kendi sınıfındaki araçlarla karşılaştırdığımızda hiçte aşağı kalır tarafları yok hatta artıları var bi kere bu sınıfta bu özelliklerde bu fiyata başka bi araç yok bilen varsa sölesin ben aracımı çok uygun fiyata aldım piyasanın altında bi fiyata ve benim istediğim herşey var araçta.aldığım bayide orjinal tüp taktırdım araca inanın tüplemi gidiyo benzinlemi anlamak mümkün değil ne bi çekişte düşme var ne araçta bi kasılma.şimdi daha iyi anlıyorum ne kadar iyi bi seçim yaptığımı.aracı almadan önce yapılan olumsuz eleştiriler biraz kafamı karıştırmıştı ama görüyorumki iyi bi seçim yapmışım.bu fiyata bu konforda ve kalitede bi araç hemde 3 yıl garanti süperrrr.

1984 Mesaj
21 Aralık 2007; 17:46:40 

Bende 2005 model Lacetti N/B var, ayrıca şirkete ait 3 chevrolet var. Bunlardan bir tanesi 65.000 km de ve hiç birinde bir problem ile karşılaşmadık. Bunun yanıda şirkette bir çok marka araç var ve renault, peugeot ve citroen de bir çok sorunla karşılaştık ve bir daha almamaya karar verdik. Çok km yapanlar lpg li alabilirler. Bence otomobil almadan önce iyi araştırın, fiyatına göre donanımlı ve sağlam bir araç. Ben tavsiye ederim. Bence elektronik zengini fransız arabalarından daha sorunsuz bir araç.

700 Mesaj
22 Aralık 2007; 12:56:49 

quote:

Orjinalden alıntı: SuPeRBoY911

performansta laf ettirmem ben. astralarla kapışamazmış :)) komik. istediğin 1.6 arabyla kapıştır. Bizimki 53000kmde, motorda tık yok, arkadaşın dediği gibi yağını değiştir benzini al git. Ayrıca sessiz ama 100km yi geçince bence sesli oluyor arbanın içi. eksi yönü yüksek hızda ses yalıyımı iyi değil bence. Malzeme kalitesi olarak da paranın hakkını veriyor, biz 2004 aralıkta 2005 model olarak 24 milyara almıştık. Donanım olarak SX, otomatik klima, alaşım jant yok sadece. Bir de biz şehiriçinde 8 litre civarı yakıyoruz bence fazla değil. Eksi yön olark bagajı diyebilirim, sanırım HB 280 litre, gerçekten ufak. Süspansiyondan da ses gelmiyor bizimkinden, bir sorunumuz yok yani.

2005 Chevrolet Lacetti 1.6 SX - Gümüş

700 Mesaj
22 Aralık 2007; 15:19:23 

Bu arada yedek parça sorunu olduğunu sanmıyorum, sonuçta GM arabası, Opelle aynı servisi kullanıyor.

2005 Chevrolet Lacetti 1.6 SX - Gümüş

4 Mesaj
14 Ocak 2008; 10:36:32 

Merhaba Arkadaslar,
2005 Lacetti HB sahibiyim. Arac henüz 26 binde ve her servis döneminde yeni bir arıza ile tanışıyorum. İlk yıl bakımı zamanlarında katalitik konvektör arızası veriyordu, birkaç kez servise gitti ve sonunda parça değiştirdiler. Benzinden dediler ama İstanbul'lular bilir, benzini de düzenli olarak Maslak Opet Mehmetçik Vakfı'ndan alıyorum. Şimdi ise 2. yıl bakımı yapılıyor ve arac elektrik arızası verdi. Kontağı kapatıp anahtarı çıkardığım halde, şoför kapısını açana kadar motor stop etmiyor. Servis, arızayı bulamadı, çarşamba günü beyin için yeni bir program gelecekmiş, onu yükleyip, sorunu gidereceklerini düşünüyorlar. Birkaç kişiden de aracın elektrik donanımında bir fabrika hatası olduğu şeklinde duyum aldım. Ayrıca katalitik konvektör arıza ışığı da dün yandı. Sizde böyle sorunlar oldu mu? Selamlar.. Atalay

2388 Mesaj
26 Ocak 2008; 9:54:36 

pekiyi nazar değmesindenmi korkuyorsunuz neden resimler yok

2008 siyahastra sedan 1,3cdti njoy+sp
elinden geliyorsa bir ağız tatlandırmaya bak,o ağıza yumruk atmak erkeklik değildir
kötülere iyilik yapmak, iyilere kötülük yapmak demektir

256 Mesaj
3 Mart 2008; 0:21:12 

Merhaba arkadaşlar,

Chevrolet Lacetti aracını satan varsa nakit para ile talibim.

BuRHaN
05552227835
İstanbul

ßíR ZamanLaR LaMêR'Dím,ßü¥üDüm Ha¢KêR øLDum..¢Lønê ¥apTım Nukê ¥apTım ŞíFRê ÇaLDım Ama Ha¥aTTan Zêvk ALmaDım.SønRa êRíDím GuêST øLDum İLêRLêDím Vøí¢ê(+) øLDum,ßuDa ¥êTmêDí @ øLDum,AzıTTım íR¢øp øLDum,ÇıLDıRDım ADmín øLDum,KaFa¥ı ¥êDím HaSTanêLík øLDum ŞímDíDê KøpTum Disconnect Oldum.

İMZAMI ÇALANIN .... !!! Uğraşın kendinizde yaparsınız.

5 Mesaj
3 Mart 2008; 2:41:21 

arkadaşlar kim ne derse desin bu araç bence on numara 2005 otomatik sx sedanım vardı 45000 olmuştu inanın kaputu açıp bakmadım ne var ne yok diye sattım ve 1 ay önce 2008 sx aldım düz vites bence bu araç fiyatının hakkını fazlasıyla vermekte tüm araç sahiplarini dinlerim saygı da duyarım ama kullandığım arabadan da son derece memnunum.

5 Mesaj
3 Mart 2008; 2:50:29 

isteyen varsa da arabayı hemen satarım 3000 km de 2008 sx sedan metalik gri renkte orjinal lpg li park sensörlü alarm ve diğer sx lerdeki tüm özellikler mevcut.

1610 Mesaj
3 Mart 2008; 21:07:48 

herkese selam.
2005 model HB lacetti SE almayı düşünüyoruz,
araç 35bin km'de, kazasız, birkaç küçük taş eziği dışında görünümde sorun yok.
sıralı LPG mevcut.
15,500 ytl'ye nasıl sizce?

2013 salcano astro 241sv :)
2005 daihatsu sirion 1.3 touring at
2008 renault clio3 hb extreme 1.2 16v BVR
2001 renault clio2 hb rxt 1.4 16v BVA (2007-2011)
1988 renault 11 GTS (2001-2008)

uzaylı

5 Mesaj
4 Mart 2008; 0:43:03 

bence güzel arkadaşım almadan önce soruver triger değişmişmi değişmemişmi

1610 Mesaj
4 Mart 2008; 0:56:06 

quote:

Orjinalden alıntı: hikiam

bence güzel arkadaşım almadan önce soruver triger değişmişmi değişmemişmi

teşekkür ederim fikrin için fakat triger 60bin km bakımında değişmiyor mu?

2013 salcano astro 241sv :)
2005 daihatsu sirion 1.3 touring at
2008 renault clio3 hb extreme 1.2 16v BVR
2001 renault clio2 hb rxt 1.4 16v BVA (2007-2011)
1988 renault 11 GTS (2001-2008)

uzaylı

5 Mesaj
4 Mart 2008; 2:29:23 

ben de 40 000 lerde biliyorum ama çokda önemli değil

209 Mesaj
6 Mart 2008; 14:32:12 

turkiyede satılan bazı chevrolet modellerinin çarpışma testleri tamamen facia

0

0

0

Ekteki dosya (3)

2420 Mesaj
6 Mart 2008; 15:39:35 

bu çarpışma teslerine göre motoru kucaga almamak içten degil.. bu tesler bizim ülkede ara mahalle sokaklarda yapılan hızla yapılıyor

birde e5 teki araçların hızlarına göre yapsalar düşünemiyorum

"Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak onları , korkundan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.."

Dükkan: http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=75200

5 Mesaj
7 Mart 2008; 0:11:26 

kaça aldın arkadaşım arabayı bu arada

37 Mesaj
7 Mart 2008; 20:06:33 

hikiam verdiğin cevaplar için teşekkür ederim.
yakında otomatik lacetti sahibi olarak görüşmek üzere

.. Bu vatan ya bizim ya hiç kimsenin ..

1984 Mesaj
12 Mart 2008; 8:29:44 

İkide bir bu çarpışma testlerini felan söyleyip duruyorsunuz ama bu haftaki Auto Show dergisinde pick up testleri vardı, Nissan Navara yarım yıldız, Isuzu D-Max 1,5 yıldız, Mitsubishi L200 de 4 yıldız aldı. Koca Navara yarım yıldız almış, Çin arabaları gibi.

5 Mesaj
4 Nisan 2008; 23:47:33 

bırakın çarpışma testlerini arkadaşlar siz cok saglam arac arıyorsanız volvo saab mercedes bmv gibi malzemeden çalmayan arac kullanmalısınız :):):) amerikan otosu aslında saglam olur ama neyse ne diyelim kazasız belasız sürüşler....herşeyin bir kusuru vardır kusursuz hangiarac varmışki..her zaman olumsuz birşeyler uretilir...chevroleti olmayan insanların cok seyler söylediginide duydum nereleri,nden uydurmuyorlarki:):)aldım kullanıyorum memnunum simdilik..ama su kadarını söylim içindeki parçalardakırılmalar olmuş kimse mükemmel degildir amerika türkiyeye bu aracları verdiyse vardır bir bildigi...öpmedigi eşşege yanaşmaz..opel servisi ilgileniyormuş firması izmirdeymiş...servislerden ve fabrikasından memnun olan varmı parça fiyatları nasıl cokmu tuzlu?????bilen varmı....

imza by asi

323 Mesaj
15 Nisan 2008; 3:10:41 

Satın almayı planladığınız 2005 model, Chevrolet Lacetti marka aracın arkasında otomotivde bir dünya devi olan GM'in desteği bulunmaktadır. Uzakdogu'da yaşanan ekonomik kriz sonrasında Daewoo markasını satın alan GM, teknoloji transferiyle ve Chevrolet markasıyla Güney Kore'deki tesislerde yeni modeller tasarlamaya ve üretmeye
başladı. Lacetti modelinin temeli ise Daewoo zamanlarına ve o dönemlerde Daewoo'ya destek veren Opel markasına dayanır. Öte yandan Chevrolet markası Türkiye pazarında girdiğinde, Türkiye genelinde Opel’in hali hazırda kurulu bulunan yetkili satıcı ve servis bayi ağını kullanmaya başladı. Bu nedenle Türkiye'deki servis yedek parça hizmeti konusunda Chevrolet markasının herhangi bir sıkıntısı bulunmamaktadır. Ayrıca aracınızın mekaniği de büyük ölçüde Opel teknolojisi taşımaktadır. Aracınızdaki 1.6 litre 16 supaplı motor ise günümüzde en az sorunu olan tasarımlardan biridir.

9 Mesaj
17 Nisan 2008; 23:08:27 

2005 lacetti cdx aldım arkadaşlar yağmur sensörü nasıl çalışıyor bu konu hakkında bilgi verirmisiniz herhangi bir tuşa basmamız gerekçekmi önce

124 Mesaj
25 Nisan 2008; 21:36:04 

Selamlar
İnşallah hayırlısıyla 3-4 güne 2008 lacetti sahibi olacağım, samsun reis den aldım

Lacetti Sedan Beyaz 1.4 Lpg 2008

202 Mesaj
26 Nisan 2008; 13:08:05 

bende eskişehir de lacetti HB 1.4 SE almayı planlıyom ama bakalım ne zaman nasıl olcak :D gerçekten cok hoş bir araba

Bir yanlişlik war
Sen bu denli guzel
Ben bu denli sevdali
Olmayacaktik...

2 Mesaj
18 Mayıs 2008; 18:41:27 

arkadaşlar araba ile ilgili eleştirlere fazla kulak asmayın bence. lacetti'yi eleştirenler eğer lacetti sahibi değillerse neden eleştiriyorlar ki? kore meselesine gelince kia kore değil mi, hyundai kore değil mi? yıllarca italyan diye şahinlere bindiğimizi unutmayalım.

2 Mesaj
20 Mayıs 2008; 23:42:02 

Arkadaşlar bende de 2004 model 1.6 HB SX (siyah) var. ilk alanlardanım bu fiyata bu özellikler çoğu arabada yok. Gören insanların hayranlıkla baktıkları ve dikiz aynasına baktığınızda dönüp dönüp bakan insanları gördüğünüz nadir araçlardandır. Almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ediyorum. 4 ncü senesinde tek bir sorun yaşamadan kullanıyorum.

9 Mesaj
21 Mayıs 2008; 19:45:35 

lacetti cdx sahibiyim alalı 2-3 ay oldu laf atan arkadaşlar donanım,hız ve hertürlü özelliğiyle kapışabilirim sizinle beklerim.araç 1 numara

2 Mesaj
23 Mayıs 2008; 8:58:48 

selamlar, biz de babamla lpgli lacetti sedan almayı düşünüyoruz. fiyatı gayet makul, fena araba da değil ancak yapılan yorumlara baktığımda ikide bir sorun yaşayanı da var; memnun olanı da var. bir de opelle olan ilişkisi bende biraz şüphe uyandırıyor. biliyorsunuz opel kullanıcıları servislerle mahkemelik oluyor ayrıca opel kullanmış tanıdıklarım da var gerçekten çok sık servisle muhatap ettiren bir araba. lpg konusunu da araştırdım galiba fiat da lpg seçeneği sunuyormuş, bu konuda bilginiz var mı? fiat linea da seçeneklerimiz arasında. onun fiyatı lacetti'den 2-3 milyar daha fazla. sizce hangisi daha uygundur?

9 Mesaj
23 Mayıs 2008; 19:36:23 

slmlar arkadaşım karşılaştırdığın arabaya bi bak birisi linea diğeri lacetti linea lacettinin yanından bile geçemez test sürüşlerine çık bak istersen ama derimki şaşma lacettiden.opel konusuna gelince kafanda soru işareti olmasın opel ayrı bu ayrı ha eğer performans konusuna gelirsen bende lacetti cdx hb var astralar yaklaşamıyor yanıma hbrin olsun karar senin

1179 Mesaj
23 Mayıs 2008; 23:01:01 

lacetti lineaya göre çok daha ferah ve ekonomik bir seçenek. bildiğim kadarıyla LPG fiatlarda garantiye dahil edilmiyor. GM türkiye müşterisine sahip çıkmaya çalışan bir firma. fiyat, görünüm ve rahatlık açısından lacetti derim ben hele bir de CDX alırsan değme keyfine
quote:

Orjinalden alıntı: batu6008

selamlar, biz de babamla lpgli lacetti sedan almayı düşünüyoruz. fiyatı gayet makul, fena araba da değil ancak yapılan yorumlara baktığımda ikide bir sorun yaşayanı da var; memnun olanı da var. bir de opelle olan ilişkisi bende biraz şüphe uyandırıyor. biliyorsunuz opel kullanıcıları servislerle mahkemelik oluyor ayrıca opel kullanmış tanıdıklarım da var gerçekten çok sık servisle muhatap ettiren bir araba. lpg konusunu da araştırdım galiba fiat da lpg seçeneği sunuyormuş, bu konuda bilginiz var mı? fiat linea da seçeneklerimiz arasında. onun fiyatı lacetti'den 2-3 milyar daha fazla. sizce hangisi daha uygundur?

2012 Nissan Juke 1.5 dCİ Tekna MT
2012 Fiat Linea 1.6 Multijet Emotion Plus
2012 Fiat Albea Sole 1.4 Premio

2 Mesaj
27 Mayıs 2008; 21:44:35 

teşekkürler arkadaşlar. zaten dediğiniz gibi fiat lpg'yi garantiye dahil etmiyormuş. bize de lpg lazım; bu yüzden lacetti 1.6 sx'te karar kıldık. linea 1.4 77bg ile aynı fiyata hem lpgli hem daha güçlü hem daha zengin donanımlı. gerçi iç mekan kalitesi biraz düşük ama olsun. zaten düşündüm arabayı çok fazla zorlamicaz iyi de baktık mı pek sorun da çıkmaz heralde. iyi oldu bu ya..

1984 Mesaj
28 Mayıs 2008; 10:54:22 

İç mekan kalitesi linea dan düşük değil. Linea nınki takır tukur.

85 Mesaj
1 Haziran 2008; 20:38:45 

2006 model lacetti sedan aracım var şu ana kadar beni üzmedi heryıl düzenli bakımını yaptırıyorum.Chevrolet araçları karalama amaçlı yapılan yorumlar önyargıdan ileri gitmemektedir.Bu araçlar chevrolet marka ve GM güvencesi altındadır.Hatırlatmak istedim saygılar.

Uzaklaştırılmış
4 Haziran 2008; 1:47:03 

Arkadaşlar 2004 model 1.6 hb aldım kasım 2007'de. Özelliklerine göre fiyatına bakılırsa süper bi araba. Hiç bi sorun yaşamadım. İlgilenen varsa satabilirim. LPG'li-Mavi renk. Satıp 2007 yada en kötü ihtimalle 2006 aynısından almayı düşünüyorum. Ama renk olarak gri olmalı bence.... Lacetti ile ilgilenen varsa şiddetle tavsiye ederim. Marka yerine başka isim yazın bu arabaların ikinci eli en az 25000 ytl eder. Kalıbımı basarım.

124 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:00:39 

Lacettilerde artık 3+2 yıl - 150.000km garanti var deniliyor, bilgisi olan varmı bu konuda? hangi modeller için acaba bu?

1984 Mesaj
17 Haziran 2008; 13:50:57 

Lacetti sedan 1.6 SX aldı 3+2 yıl garantili. Galiba tüm modellerde var bu.

24 Mesaj
21 Haziran 2008; 3:38:59 

Arkadaşlar, ben ikinci el lacetti almayı düşünüyorum, fakat 1.4 ve 1.6 konusunda kararsızım. 1.4 , performans konusunda, 1.6 da yakıt sarfiyatı acısından dusunduruyor. 1,4 un performansı ve 1,6 nın yakıtı kıyasladığımız zaman nasıl. Karasız kaldım da ,arada da 2. ellerde 1-2 milyar fark var. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Uzaklaştırılmış
21 Haziran 2008; 19:15:18 

Ankaradan muğlaya (700 km) 8,5 saatte girdim. Yaklaşık 1,5 saat mola vererek (115 ytl ceza'da cabası. Hızdan korkarken kırmızı ışıktan ceza yedik iyimi...). Klima sürekli açık lpg'de 150 kuruş( 1 lt: 1,72 ylt-ankara). Ama klimayı hiç kapatmadım. Uzun yola ilk defa çıktım performans ve yol tutuşu, konfor süperdi. Gene tekrarlıyorum şiddetle tavsiye ederim.Müzik sistemi harika, klima sizi soğuk hava deposunda hissi veriyor. Bu fiyatlarla başka model araba alınmaz. Yok daewo'dan geçmeymiş yok şöyleymiş... Bence aracı almadan gidin test edin. Memnun kalacaksınız...

124 Mesaj
22 Haziran 2008; 10:02:29 

Bu yazıyı Sivastan yazıyorum, kardeşin mezuniyeti dolayısıyla, Amasya'dan dün sabah, ailecek (5,5 kişi) atladık 1.4 Lpg li Lacettimize (1500 km de daha) Sivasa geldik (235km iki şehir arası)

Yolculuk; Araba doluydu, 80-90 ile de gittim, yol düzgün olduğunda 150 de yaptık, kilimayı açtım, üşüdük, kapattım (yani 10dk açtım, 15 dk kapattım gibi), yol çok düzgün değildi.

Yakıt; Yola çıkmadan depoyu doldurdum, pardon tüpü doldurdum (Aygaz kullanıyorum) Sivasa geldim yine doldurdum. 15,970 Lt lpg aldı depo (1 lt'si 1.88 ytl) 30 ytl verdim. sanırım yaklaşık 13ykr yaktı km de.

1.4 ile 1.6 farkı; Ben bundan önce ve hala ara sıra citroen xsara 1.6i 110 hp araç kullanıyorum (araba yabancıya gitmedi.), acayip uçan kaçan bir araba, pasatlarla kapışıyorumdum (sonuçta geçiyorlar tabi )
bunun üzerine 2008 1.4 lpg'li SE Sedan Lacetti sahibi olduk, arabayı 1.5 aydır kullanıyorum, ve memlunum. bence 1.4 aile arabası şehir içi ani hızlanmaları güzel, uzun yolda dik rampalarda vites küçültmem gerekiyor.
sakin bir insan için 1.4 95hp yetiyor. Fakat 1.6 gibide değil, tabi,

Sonuç olarak ben arabamdan gayet memnunum, kim ne derse desin önemli olan kendi görüşünüzdür bence,
Arabayı almadan önce sağda solda yazılan yorumları hiç okumadım, çünkü çoğu arabaya binmemişti bile.

(1.4 bir lacetti kullanicisı olarak taraflı davranabileceğimide göz önüne alın)

Edit: imla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enson1 -- 22 Haziran 2008; 10:14:19 >

42 Mesaj
23 Haziran 2008; 12:00:17 

sıralı sistem gaz takılan lacettiler için "orjinal" kelimesi kullanılıyor. ama bunlar fabrikasyon orjinal anlamında değil. bayiiye normal benzinli olarak geliyor, orada eğer lpg li tercihinde bulunursanız, bildiğim kadarı ile brc sıralı sistem takıyorlar. orjinal kelimesinin anlam kazandığı durum ise garanti kapsamından çıkmaması sanırım. yoksa bayiye fabrikadan takılı lpg li gelmiyor.

bazı arkadaşlar sıralı sistemin özelliklerini arabanın özellikleriymiş gibi değerlendirmişler. sıralı sistem lpg de bilinen karbüratörlü araç lpg sinin taşıdığı sorunları taşımıyor.

bunların dışında lacetti bazı ülkelerde opel olarak satılıyor. tam benzetmek gibi olmasın ama renonunu daciası gibi, ya da citroen-pejo gibi diyelim.

araç opeller gibi sert süspansiyonlu yapılmış, süspansiyondan ses geliyor derken nasıl bir ses anlayamadım. ikinci eli zayıf gibi, ama bunun da avantajları var çünkü "0" bir araç için özellikler ve fiyatı ile çok uygun "sınıf"
bir araba özellikle sedanı bence çok çekici. doğrusu düşünüyorum bakalım.

her türlü alınan eşyanın hatalısı olabiliyor, buzdolabından tutun cep telefonuna kadar, tabii ki araçlarında olabilir, ancak bazı arabaların kronik sorunları olabiliyor merak ettiğimiz kronik sorunlardır. bu konuda tek istisnam fiattır. çünkü fiatta kronik olan bozulabilecek her türlü parçanın bozulmasıdır. örn. bir derginin test aracında albeanın sürücü koltuğunu değiştirmek zorunda kalmışlardı. gülmüştüm, yakışır ...

kullanan arkadaşım var ama hundaide bir bozulma olmadı doğrusu.

124 Mesaj
23 Haziran 2008; 12:46:39 

quote:

Orjinalden alıntı: yuhu-jfa

sıralı sistem gaz takılan lacettiler için "orjinal" kelimesi kullanılıyor. ama bunlar fabrikasyon orjinal anlamında değil. bayiiye normal benzinli olarak geliyor, orada eğer lpg li tercihinde bulunursanız, bildiğim kadarı ile brc sıralı sistem takıyorlar. orjinal kelimesinin anlam kazandığı durum ise garanti kapsamından çıkmaması sanırım. yoksa bayiye fabrikadan takılı lpg li gelmiyor.

bazı arkadaşlar sıralı sistemin özelliklerini arabanın özellikleriymiş gibi değerlendirmişler. sıralı sistem lpg de bilinen karbüratörlü araç lpg sinin taşıdığı sorunları taşımıyor.

bunların dışında lacetti bazı ülkelerde opel olarak satılıyor. tam benzetmek gibi olmasın ama renonunu daciası gibi, ya da citroen-pejo gibi diyelim.

araç opeller gibi sert süspansiyonlu yapılmış, süspansiyondan ses geliyor derken nasıl bir ses anlayamadım. ikinci eli zayıf gibi, ama bunun da avantajları var çünkü "0" bir araç için özellikler ve fiyatı ile çok uygun "sınıf"
bir araba özellikle sedanı bence çok çekici. doğrusu düşünüyorum bakalım.

her türlü alınan eşyanın hatalısı olabiliyor, buzdolabından tutun cep telefonuna kadar, tabii ki araçlarında olabilir, ancak bazı arabaların kronik sorunları olabiliyor merak ettiğimiz kronik sorunlardır. bu konuda tek istisnam fiattır. çünkü fiatta kronik olan bozulabilecek her türlü parçanın bozulmasıdır. örn. bir derginin test aracında albeanın sürücü koltuğunu değiştirmek zorunda kalmışlardı. gülmüştüm, yakışır ...

kullanan arkadaşım var ama hundaide bir bozulma olmadı doğrusu.

Sevgili yuhu-jfa;

Evet araçlar benzinli olarak, tüp ön hazırlığı yapılmış olaraka geliyor, nedeni ise bence, herkes aracı tüplü olsun istemiyor, güvenlik yada başka bir sebepten belki, örneğin babamı ikna edemedim aracına tüp taktırmaya (99 citroen xsara)

Ben aracımı alırken 1 hafta sonraya gün vermişlerdi oysaki araç yanımızda duruyordu, yani o an binip gidebilirdik fakat o zaman benzinli olarak kullanacaktık. Bana bu şekilde izah etmişlerdi. (23 nisan 2008)

Tüp, sıralı sistem BRC, 3 yıl garantisi var araç ile beraber (şimdi aracın garantisi 3+2 yıla çıkarıldı diye haberler var ama ben doğrulatamadım daha). Çok şükür araç veya tüp ile ilgili bir sorunum olmadı şimdilik İnşallahda olmaz (1.4 tüplü sedan lacetti)

Evet hepsi GM markası, mesela İngilterede Opelde başka bir isimle satılıyor sanırım. Biraz araştırılınca lacetti hakkında detaylı bilgiler buluna biliyor zaten.

2. el piyasası zaten artık kalmadı bence, şöyleki yeni bir araç alıyorum ben en azından 5 yıl binmeyi planlıyorum. 5 yıl sonraki piyasası o kadar da önemli değil, en azından aracın sorunsuz olması, masraf çıkarması ve kullanıcısını üzmesi kadar önemli değil.
Açıkcası aracı çok fazla piyasada görmeyince ben seviniyorum, çünkü buralardaki arabalar hep aynı sadece renkler değişiyor. Sahipleri bu sayede karıştırmıyor :)

şimdiye kadar kronik bir sorunla karşılaşmadım, diğer kullanıcı arkadaşlarda yorum yaparsa daha iyi fikir sahibi oluruz bu konuda.

Son olarak, ben Aveo sedan olmak için gitmiştim açıkcası, fakat bayide lacettiyi görünce ve aradaki fiyat farkını duyunca, üstelik iki aracı yan yana görünce fikrimi verdim.
Eğer aracı almayı düşünüyorsanız gidip bir binin, sürün ondan sonra siz bilirsiniz.

Uzaklaştırılmış
23 Haziran 2008; 13:19:20 

Arkadaşlar uzun yolda rampalarda 1,.6 çok iyi geldi bana. Açıkçası şehir içinde o kadar memnun değilim arabamdan ( 1.6 SX HB - 2004). Gaza bastım mı arabanın kaçması lazım. Şehir içinde pek mümkün olmuyor, tabi ankaranın trafiğini de göz önüne almak lazım. İlk kalkışlarda araba çok iyi. Rampada hızlanmışken önünüze araba geldiyse ve yavaşladıysanız hızlanması zaman alıyor. Ama dizel'lerdeki ivmelenme gibi olmasını isterdim tabi mümkün değil sanırım...

1984 Mesaj
12 Temmuz 2008; 9:29:38 

Eğer 1 Hazirandan sonra aldıysan 5 yıl garantisi var. Ben garantiye yazdırdım + bir de sertifika gelecek onu bekliyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: Enson1

Sevgili yuhu-jfa;

Evet araçlar benzinli olarak, tüp ön hazırlığı yapılmış olaraka geliyor, nedeni ise bence, herkes aracı tüplü olsun istemiyor, güvenlik yada başka bir sebepten belki, örneğin babamı ikna edemedim aracına tüp taktırmaya (99 citroen xsara)

Ben aracımı alırken 1 hafta sonraya gün vermişlerdi oysaki araç yanımızda duruyordu, yani o an binip gidebilirdik fakat o zaman benzinli olarak kullanacaktık. Bana bu şekilde izah etmişlerdi. (23 nisan 2008)

Tüp, sıralı sistem BRC, 3 yıl garantisi var araç ile beraber (şimdi aracın garantisi 3+2 yıla çıkarıldı diye haberler var ama ben doğrulatamadım daha). Çok şükür araç veya tüp ile ilgili bir sorunum olmadı şimdilik İnşallahda olmaz (1.4 tüplü sedan lacetti)

Evet hepsi GM markası, mesela İngilterede Opelde başka bir isimle satılıyor sanırım. Biraz araştırılınca lacetti hakkında detaylı bilgiler buluna biliyor zaten.

2. el piyasası zaten artık kalmadı bence, şöyleki yeni bir araç alıyorum ben en azından 5 yıl binmeyi planlıyorum. 5 yıl sonraki piyasası o kadar da önemli değil, en azından aracın sorunsuz olması, masraf çıkarması ve kullanıcısını üzmesi kadar önemli değil.
Açıkcası aracı çok fazla piyasada görmeyince ben seviniyorum, çünkü buralardaki arabalar hep aynı sadece renkler değişiyor. Sahipleri bu sayede karıştırmıyor :)

şimdiye kadar kronik bir sorunla karşılaşmadım, diğer kullanıcı arkadaşlarda yorum yaparsa daha iyi fikir sahibi oluruz bu konuda.

Son olarak, ben Aveo sedan olmak için gitmiştim açıkcası, fakat bayide lacettiyi görünce ve aradaki fiyat farkını duyunca, üstelik iki aracı yan yana görünce fikrimi verdim.
Eğer aracı almayı düşünüyorsanız gidip bir binin, sürün ondan sonra siz bilirsiniz.

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2008; 14:23:52 

arkadaşlar izine memlekete gittiğimde herkes arabama bayıldı. Bizim ilçede sadece bi tane sedan varmış. Benimki hatcback. Küçük bi ilçe nufüs 20.000 filan (muğla-yatağan). Araba com da önce yiyatı 17,500 e çıkardım. Şimdide acaba satmasam mı diye düşünüyorum. Ankarada her geçen gün fazla önüme çıkmaya başladı kardeş arablar : )) ... Ayrıca satılık ilanlarında da baya görüyorum. Araba yavaş yavaş piyasa yapmaya başladı haberiniz ola... Bence akıllı düşünün...

44 Mesaj
20 Temmuz 2008; 22:39:46 

Bi Lacetti alalım dedik başımıza gelmeyen kalmadı. 2001 Fiat Siena ve 2005 Lada Vega'dan birini değiştirmeye karar verdik, babam Siena'ya kıyamadı Lada'yı değiştirmeye karar verdi. Ben de araştırdım ve Lacetti Sedan 1.6 CDX'i önerdim. Hay önermez olaydım Samsun Reis adama cinnet geçirtmiş. 2 Hafta önce babam gitti Vega'yı takasta 10000 YTL ye kabul ettiler Lacetti'yi ise 25000 YTL'ye veriyorlardı. Ev taşıdığımız için fırsat olup gidemedi, 2 gün önce gittiğinde ise Lada'ya 7000 YTL verip Lacetti'yer ise 29000 YTL çekmişler, babam neyse demiş kabul etmiş bu kez de Lacetti yok Kasım'da anca gelir demişler. Daha sonra babam Aveo 1.4 SX'e yönelmiş. Aracı test etmiş, Alaşım Jantlı olarak 25000 YTL'ye anlaşılmış. Daha daha sonra babam artık aracı almaya gitmiş bu kez adama jant kapaklı arabayı yedirmeye kalkışmışlar. Sonra adama 1200 YTL jant masrafı ve 700 YTL kredi masrafı çıkartmışlar. Adamcağız eve geldiğinde cinnete az kalmıştı

Sonra 25 yıldır Fiat kullanıcısı olmasının çok mantıklı olduğunu anladım.

Cellat uyandı yatagından bir gece
'Tanrım' dedi:'Bu ne zor bilmece;
Öldükçe çoğalıyor adamlar,
Bense tükenmekteyim öldürdükçe…

9 Mesaj
22 Temmuz 2008; 22:49:45 

yani kardeşim şimdi anlattığın şeyin chevrolet yada bu bölümle ne alakası var lacetti iyi bi araba ama baban ters bi satıcıya denk gelmiş arabayı ne kötülüyosun yani bidinmi hayatında.senin yaptığın arabanın camı kırıldı motora arıza verdirdi demek gibi