Şimdi Ara

Chevrolet LACETTİ kullanıcıları (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.848
Cevap
32
Favori
585.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar, biz de babamla lpgli lacetti sedan almayı düşünüyoruz. fiyatı gayet makul, fena araba da değil ancak yapılan yorumlara baktığımda ikide bir sorun yaşayanı da var; memnun olanı da var. bir de opelle olan ilişkisi bende biraz şüphe uyandırıyor. biliyorsunuz opel kullanıcıları servislerle mahkemelik oluyor ayrıca opel kullanmış tanıdıklarım da var gerçekten çok sık servisle muhatap ettiren bir araba. lpg konusunu da araştırdım galiba fiat da lpg seçeneği sunuyormuş, bu konuda bilginiz var mı? fiat linea da seçeneklerimiz arasında. onun fiyatı lacetti'den 2-3 milyar daha fazla. sizce hangisi daha uygundur?
  • slmlar arkadaşım karşılaştırdığın arabaya bi bak birisi linea diğeri lacetti linea lacettinin yanından bile geçemez test sürüşlerine çık bak istersen ama derimki şaşma lacettiden.opel konusuna gelince kafanda soru işareti olmasın opel ayrı bu ayrı ha eğer performans konusuna gelirsen bende lacetti cdx hb var astralar yaklaşamıyor yanıma hbrin olsun karar senin
  • lacetti lineaya göre çok daha ferah ve ekonomik bir seçenek. bildiğim kadarıyla LPG fiatlarda garantiye dahil edilmiyor. GM türkiye müşterisine sahip çıkmaya çalışan bir firma. fiyat, görünüm ve rahatlık açısından lacetti derim ben hele bir de CDX alırsan değme keyfine
    quote:

Orjinalden alıntı: batu6008

selamlar, biz de babamla lpgli lacetti sedan almayı düşünüyoruz. fiyatı gayet makul, fena araba da değil ancak yapılan yorumlara baktığımda ikide bir sorun yaşayanı da var; memnun olanı da var. bir de opelle olan ilişkisi bende biraz şüphe uyandırıyor. biliyorsunuz opel kullanıcıları servislerle mahkemelik oluyor ayrıca opel kullanmış tanıdıklarım da var gerçekten çok sık servisle muhatap ettiren bir araba. lpg konusunu da araştırdım galiba fiat da lpg seçeneği sunuyormuş, bu konuda bilginiz var mı? fiat linea da seçeneklerimiz arasında. onun fiyatı lacetti'den 2-3 milyar daha fazla. sizce hangisi daha uygundur?

• teşekkürler arkadaşlar. zaten dediğiniz gibi fiat lpg'yi garantiye dahil etmiyormuş. bize de lpg lazım; bu yüzden lacetti 1.6 sx'te karar kıldık. linea 1.4 77bg ile aynı fiyata hem lpgli hem daha güçlü hem daha zengin donanımlı. gerçi iç mekan kalitesi biraz düşük ama olsun. zaten düşündüm arabayı çok fazla zorlamicaz iyi de baktık mı pek sorun da çıkmaz heralde. iyi oldu bu ya..
  • İç mekan kalitesi linea dan düşük değil. Linea nınki takır tukur.
  • 2006 model lacetti sedan aracım var şu ana kadar beni üzmedi heryıl düzenli bakımını yaptırıyorum.Chevrolet araçları karalama amaçlı yapılan yorumlar önyargıdan ileri gitmemektedir.Bu araçlar chevrolet marka ve GM güvencesi altındadır.Hatırlatmak istedim saygılar.
  • Arkadaşlar 2004 model 1.6 hb aldım kasım 2007'de. Özelliklerine göre fiyatına bakılırsa süper bi araba. Hiç bi sorun yaşamadım. İlgilenen varsa satabilirim. LPG'li-Mavi renk. Satıp 2007 yada en kötü ihtimalle 2006 aynısından almayı düşünüyorum. Ama renk olarak gri olmalı bence.... Lacetti ile ilgilenen varsa şiddetle tavsiye ederim. Marka yerine başka isim yazın bu arabaların ikinci eli en az 25000 ytl eder. Kalıbımı basarım.
  • Lacettilerde artık 3+2 yıl - 150.000km garanti var deniliyor, bilgisi olan varmı bu konuda? hangi modeller için acaba bu?
  • Lacetti sedan 1.6 SX aldı 3+2 yıl garantili. Galiba tüm modellerde var bu.
  • Arkadaşlar, ben ikinci el lacetti almayı düşünüyorum, fakat 1.4 ve 1.6 konusunda kararsızım. 1.4 , performans konusunda, 1.6 da yakıt sarfiyatı acısından dusunduruyor. 1,4 un performansı ve 1,6 nın yakıtı kıyasladığımız zaman nasıl. Karasız kaldım da ,arada da 2. ellerde 1-2 milyar fark var. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • Ankaradan muğlaya (700 km) 8,5 saatte girdim. Yaklaşık 1,5 saat mola vererek (115 ytl ceza'da cabası. Hızdan korkarken kırmızı ışıktan ceza yedik iyimi...). Klima sürekli açık lpg'de 150 kuruş( 1 lt: 1,72 ylt-ankara). Ama klimayı hiç kapatmadım. Uzun yola ilk defa çıktım performans ve yol tutuşu, konfor süperdi. Gene tekrarlıyorum şiddetle tavsiye ederim.Müzik sistemi harika, klima sizi soğuk hava deposunda hissi veriyor. Bu fiyatlarla başka model araba alınmaz. Yok daewo'dan geçmeymiş yok şöyleymiş... Bence aracı almadan gidin test edin. Memnun kalacaksınız...
  • Bu yazıyı Sivastan yazıyorum, kardeşin mezuniyeti dolayısıyla, Amasya'dan dün sabah, ailecek (5,5 kişi) atladık 1.4 Lpg li Lacettimize (1500 km de daha) Sivasa geldik (235km iki şehir arası)

Yolculuk; Araba doluydu, 80-90 ile de gittim, yol düzgün olduğunda 150 de yaptık, kilimayı açtım, üşüdük, kapattım (yani 10dk açtım, 15 dk kapattım gibi), yol çok düzgün değildi.

Yakıt; Yola çıkmadan depoyu doldurdum, pardon tüpü doldurdum (Aygaz kullanıyorum) Sivasa geldim yine doldurdum. 15,970 Lt lpg aldı depo (1 lt'si 1.88 ytl) 30 ytl verdim. sanırım yaklaşık 13ykr yaktı km de.

1.4 ile 1.6 farkı; Ben bundan önce ve hala ara sıra citroen xsara 1.6i 110 hp araç kullanıyorum (araba yabancıya gitmedi.), acayip uçan kaçan bir araba, pasatlarla kapışıyorumdum (sonuçta geçiyorlar tabi )
    bunun üzerine 2008 1.4 lpg'li SE Sedan Lacetti sahibi olduk, arabayı 1.5 aydır kullanıyorum, ve memlunum. bence 1.4 aile arabası şehir içi ani hızlanmaları güzel, uzun yolda dik rampalarda vites küçültmem gerekiyor.
    sakin bir insan için 1.4 95hp yetiyor. Fakat 1.6 gibide değil, tabi,

Sonuç olarak ben arabamdan gayet memnunum, kim ne derse desin önemli olan kendi görüşünüzdür bence,
    Arabayı almadan önce sağda solda yazılan yorumları hiç okumadım, çünkü çoğu arabaya binmemişti bile.

(1.4 bir lacetti kullanicisı olarak taraflı davranabileceğimide göz önüne alın)

Edit: imla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enson1 -- 22 Haziran 2008; 10:14:19 >

• sıralı sistem gaz takılan lacettiler için "orjinal" kelimesi kullanılıyor. ama bunlar fabrikasyon orjinal anlamında değil. bayiiye normal benzinli olarak geliyor, orada eğer lpg li tercihinde bulunursanız, bildiğim kadarı ile brc sıralı sistem takıyorlar. orjinal kelimesinin anlam kazandığı durum ise garanti kapsamından çıkmaması sanırım. yoksa bayiye fabrikadan takılı lpg li gelmiyor.

bazı arkadaşlar sıralı sistemin özelliklerini arabanın özellikleriymiş gibi değerlendirmişler. sıralı sistem lpg de bilinen karbüratörlü araç lpg sinin taşıdığı sorunları taşımıyor.

bunların dışında lacetti bazı ülkelerde opel olarak satılıyor. tam benzetmek gibi olmasın ama renonunu daciası gibi, ya da citroen-pejo gibi diyelim.

araç opeller gibi sert süspansiyonlu yapılmış, süspansiyondan ses geliyor derken nasıl bir ses anlayamadım. ikinci eli zayıf gibi, ama bunun da avantajları var çünkü "0" bir araç için özellikler ve fiyatı ile çok uygun "sınıf"
    bir araba özellikle sedanı bence çok çekici. doğrusu düşünüyorum bakalım.

her türlü alınan eşyanın hatalısı olabiliyor, buzdolabından tutun cep telefonuna kadar, tabii ki araçlarında olabilir, ancak bazı arabaların kronik sorunları olabiliyor merak ettiğimiz kronik sorunlardır. bu konuda tek istisnam fiattır. çünkü fiatta kronik olan bozulabilecek her türlü parçanın bozulmasıdır. örn. bir derginin test aracında albeanın sürücü koltuğunu değiştirmek zorunda kalmışlardı. gülmüştüm, yakışır ...

kullanan arkadaşım var ama hundaide bir bozulma olmadı doğrusu.

• quote:

Orjinalden alıntı: yuhu-jfa

sıralı sistem gaz takılan lacettiler için "orjinal" kelimesi kullanılıyor. ama bunlar fabrikasyon orjinal anlamında değil. bayiiye normal benzinli olarak geliyor, orada eğer lpg li tercihinde bulunursanız, bildiğim kadarı ile brc sıralı sistem takıyorlar. orjinal kelimesinin anlam kazandığı durum ise garanti kapsamından çıkmaması sanırım. yoksa bayiye fabrikadan takılı lpg li gelmiyor.

bazı arkadaşlar sıralı sistemin özelliklerini arabanın özellikleriymiş gibi değerlendirmişler. sıralı sistem lpg de bilinen karbüratörlü araç lpg sinin taşıdığı sorunları taşımıyor.

bunların dışında lacetti bazı ülkelerde opel olarak satılıyor. tam benzetmek gibi olmasın ama renonunu daciası gibi, ya da citroen-pejo gibi diyelim.

araç opeller gibi sert süspansiyonlu yapılmış, süspansiyondan ses geliyor derken nasıl bir ses anlayamadım. ikinci eli zayıf gibi, ama bunun da avantajları var çünkü "0" bir araç için özellikler ve fiyatı ile çok uygun "sınıf"

her türlü alınan eşyanın hatalısı olabiliyor, buzdolabından tutun cep telefonuna kadar, tabii ki araçlarında olabilir, ancak bazı arabaların kronik sorunları olabiliyor merak ettiğimiz kronik sorunlardır. bu konuda tek istisnam fiattır. çünkü fiatta kronik olan bozulabilecek her türlü parçanın bozulmasıdır. örn. bir derginin test aracında albeanın sürücü koltuğunu değiştirmek zorunda kalmışlardı. gülmüştüm, yakışır ...

Sevgili yuhu-jfa;

Evet araçlar benzinli olarak, tüp ön hazırlığı yapılmış olaraka geliyor, nedeni ise bence, herkes aracı tüplü olsun istemiyor, güvenlik yada başka bir sebepten belki, örneğin babamı ikna edemedim aracına tüp taktırmaya (99 citroen xsara)

Ben aracımı alırken 1 hafta sonraya gün vermişlerdi oysaki araç yanımızda duruyordu, yani o an binip gidebilirdik fakat o zaman benzinli olarak kullanacaktık. Bana bu şekilde izah etmişlerdi. (23 nisan 2008)

Tüp, sıralı sistem BRC, 3 yıl garantisi var araç ile beraber (şimdi aracın garantisi 3+2 yıla çıkarıldı diye haberler var ama ben doğrulatamadım daha). Çok şükür araç veya tüp ile ilgili bir sorunum olmadı şimdilik İnşallahda olmaz (1.4 tüplü sedan lacetti)

Evet hepsi GM markası, mesela İngilterede Opelde başka bir isimle satılıyor sanırım. Biraz araştırılınca lacetti hakkında detaylı bilgiler buluna biliyor zaten.

2. el piyasası zaten artık kalmadı bence, şöyleki yeni bir araç alıyorum ben en azından 5 yıl binmeyi planlıyorum. 5 yıl sonraki piyasası o kadar da önemli değil, en azından aracın sorunsuz olması, masraf çıkarması ve kullanıcısını üzmesi kadar önemli değil.
    Açıkcası aracı çok fazla piyasada görmeyince ben seviniyorum, çünkü buralardaki arabalar hep aynı sadece renkler değişiyor. Sahipleri bu sayede karıştırmıyor :)

şimdiye kadar kronik bir sorunla karşılaşmadım, diğer kullanıcı arkadaşlarda yorum yaparsa daha iyi fikir sahibi oluruz bu konuda.

Son olarak, ben Aveo sedan olmak için gitmiştim açıkcası, fakat bayide lacettiyi görünce ve aradaki fiyat farkını duyunca, üstelik iki aracı yan yana görünce fikrimi verdim.
    Eğer aracı almayı düşünüyorsanız gidip bir binin, sürün ondan sonra siz bilirsiniz.

• Arkadaşlar uzun yolda rampalarda 1,.6 çok iyi geldi bana. Açıkçası şehir içinde o kadar memnun değilim arabamdan ( 1.6 SX HB - 2004). Gaza bastım mı arabanın kaçması lazım. Şehir içinde pek mümkün olmuyor, tabi ankaranın trafiğini de göz önüne almak lazım. İlk kalkışlarda araba çok iyi. Rampada hızlanmışken önünüze araba geldiyse ve yavaşladıysanız hızlanması zaman alıyor. Ama dizel'lerdeki ivmelenme gibi olmasını isterdim tabi mümkün değil sanırım...
  • Eğer 1 Hazirandan sonra aldıysan 5 yıl garantisi var. Ben garantiye yazdırdım + bir de sertifika gelecek onu bekliyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: Enson1

quote:

Orjinalden alıntı: yuhu-jfa

sıralı sistem gaz takılan lacettiler için "orjinal" kelimesi kullanılıyor. ama bunlar fabrikasyon orjinal anlamında değil. bayiiye normal benzinli olarak geliyor, orada eğer lpg li tercihinde bulunursanız, bildiğim kadarı ile brc sıralı sistem takıyorlar. orjinal kelimesinin anlam kazandığı durum ise garanti kapsamından çıkmaması sanırım. yoksa bayiye fabrikadan takılı lpg li gelmiyor.

Sevgili yuhu-jfa;

Evet araçlar benzinli olarak, tüp ön hazırlığı yapılmış olaraka geliyor, nedeni ise bence, herkes aracı tüplü olsun istemiyor, güvenlik yada başka bir sebepten belki, örneğin babamı ikna edemedim aracına tüp taktırmaya (99 citroen xsara)

Ben aracımı alırken 1 hafta sonraya gün vermişlerdi oysaki araç yanımızda duruyordu, yani o an binip gidebilirdik fakat o zaman benzinli olarak kullanacaktık. Bana bu şekilde izah etmişlerdi. (23 nisan 2008)

Tüp, sıralı sistem BRC, 3 yıl garantisi var araç ile beraber (şimdi aracın garantisi 3+2 yıla çıkarıldı diye haberler var ama ben doğrulatamadım daha). Çok şükür araç veya tüp ile ilgili bir sorunum olmadı şimdilik İnşallahda olmaz (1.4 tüplü sedan lacetti)

Evet hepsi GM markası, mesela İngilterede Opelde başka bir isimle satılıyor sanırım. Biraz araştırılınca lacetti hakkında detaylı bilgiler buluna biliyor zaten.

2. el piyasası zaten artık kalmadı bence, şöyleki yeni bir araç alıyorum ben en azından 5 yıl binmeyi planlıyorum. 5 yıl sonraki piyasası o kadar da önemli değil, en azından aracın sorunsuz olması, masraf çıkarması ve kullanıcısını üzmesi kadar önemli değil.
    Açıkcası aracı çok fazla piyasada görmeyince ben seviniyorum, çünkü buralardaki arabalar hep aynı sadece renkler değişiyor. Sahipleri bu sayede karıştırmıyor :)

şimdiye kadar kronik bir sorunla karşılaşmadım, diğer kullanıcı arkadaşlarda yorum yaparsa daha iyi fikir sahibi oluruz bu konuda.

Son olarak, ben Aveo sedan olmak için gitmiştim açıkcası, fakat bayide lacettiyi görünce ve aradaki fiyat farkını duyunca, üstelik iki aracı yan yana görünce fikrimi verdim.
    Eğer aracı almayı düşünüyorsanız gidip bir binin, sürün ondan sonra siz bilirsiniz.

• arkadaşlar izine memlekete gittiğimde herkes arabama bayıldı. Bizim ilçede sadece bi tane sedan varmış. Benimki hatcback. Küçük bi ilçe nufüs 20.000 filan (muğla-yatağan). Araba com da önce yiyatı 17,500 e çıkardım. Şimdide acaba satmasam mı diye düşünüyorum. Ankarada her geçen gün fazla önüme çıkmaya başladı kardeş arablar : )) ... Ayrıca satılık ilanlarında da baya görüyorum. Araba yavaş yavaş piyasa yapmaya başladı haberiniz ola... Bence akıllı düşünün...
  • Bi Lacetti alalım dedik başımıza gelmeyen kalmadı. 2001 Fiat Siena ve 2005 Lada Vega'dan birini değiştirmeye karar verdik, babam Siena'ya kıyamadı Lada'yı değiştirmeye karar verdi. Ben de araştırdım ve Lacetti Sedan 1.6 CDX'i önerdim. Hay önermez olaydım Samsun Reis adama cinnet geçirtmiş. 2 Hafta önce babam gitti Vega'yı takasta 10000 YTL ye kabul ettiler Lacetti'yi ise 25000 YTL'ye veriyorlardı. Ev taşıdığımız için fırsat olup gidemedi, 2 gün önce gittiğinde ise Lada'ya 7000 YTL verip Lacetti'yer ise 29000 YTL çekmişler, babam neyse demiş kabul etmiş bu kez de Lacetti yok Kasım'da anca gelir demişler. Daha sonra babam Aveo 1.4 SX'e yönelmiş. Aracı test etmiş, Alaşım Jantlı olarak 25000 YTL'ye anlaşılmış. Daha daha sonra babam artık aracı almaya gitmiş bu kez adama jant kapaklı arabayı yedirmeye kalkışmışlar. Sonra adama 1200 YTL jant masrafı ve 700 YTL kredi masrafı çıkartmışlar. Adamcağız eve geldiğinde cinnete az kalmıştı

Sonra 25 yıldır Fiat kullanıcısı olmasının çok mantıklı olduğunu anladım.

• yani kardeşim şimdi anlattığın şeyin chevrolet yada bu bölümle ne alakası var lacetti iyi bi araba ama baban ters bi satıcıya denk gelmiş arabayı ne kötülüyosun yani bidinmi hayatında.senin yaptığın arabanın camı kırıldı motora arıza verdirdi demek gibi
  • papaza kızıp oruç bozmak gibi de olabilir arkadasın yaptıgı veya dam üstünde saksagan vur beline kazmayı :))
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.