Şimdi Ara

Western Digital'den 5mm kalınlığında hibrit depolama sürücüsü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Western Digital incelik sınırlarını zorlayan Ultra Slim isimli sabit diskini Computex 2013'te tanıttı. 5mm kalınlığı ile tablet bilgisayarlar ve ultrabook'lar için geliştirilen sürücü aynı zamanda melez yapıda olup içerisinde 24GB kapasiteli bir NAND Flash (SSD'lerin depolama kısmı) yonga da barındırıyor. Detaylar videomuzda.

• Uçmuş ama gerek yok :(

• Başarılı bir disk olmuş ama zaten ultrabook gibi maliyet odaklı olmayan platformlarda daha az güç tüketen ve hareketli parça bulundurmayan ssd lere alternatif olabileceğini sanmam. Ona keza tabletlerde de mekanik disk kullanmak cihazın ömründen çalmak demek olur.

• neyin israri mu mekanikte, sdd leri ucuzlatsalar artık.

• Kullandığım ultrabook - notebook karışımı (kalınlık 21mm) cihazda 9 mm 1TB Samsung HDD var. 5 mm kalınlığındaki bir disk gelecek nesil örn. 12 - 15 - 18 nm ULV işlemciler ile birleştirilirse 1 - 1.5 cm kalınlığında UYGUN MALİYETLİ pil ömrü uzun cihazlar üretilebilir. Ancak, SSD'lerin önüne geçebileceğini sanmıyorum.

• Ya şimdi kafa yordum. Yüzde doksan normal disklerden pahalı olacak(her ne kadar ssd ye nazaran ucuz deselerde normal hdd den pahali olacaktır). Ssd nin yanına yaklasamayacak. Koyduklari cihazlarda fiyatlar artacak şov yapilacak. Sonuç Ssd ler ucuzlamayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 5 Haziran 2013; 22:20:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • giriş müziğini merak edenler için M83 - Midnight City güzel seçim :)

• SSD varken ve her gecen gun ucuzluyorken kim napsin hybridleri artik.

• mükemmel gerçeken.

• Ssd lerin fiyatini en az 1 sene daha yukarida tutacak simdi bu alet. Damn WD!!! Ssd üretmiyosan, cekil üretenlere mani olma!!

• Yorumlara oy ver me niye yok ya :D

• Güzel ürün ama bunun yerine tamamen SSD olan depolama çözümünü tercih ederim. Sonuçta amaç düşük güç tüketimi ve hız olunca kimse SSD ile boy ölçüşemez. WD eğer bu diski makul fiyatla piyasaya sürerse, emin olun ki rakip SSD üreticileri armut toplamıyor, fiyatlarını rekabetçi bir şekilde düşürecektirler.

• Güzel bir gelişme ben çoğunlukla enerjiye ve depolama boyutuna bakıyorum hız fazla önemli değil benim için ama enrji konusunda nasıl acaba merak ediyorum.

• SSD ler mantık olarak ev kullanıcılarının F/P açısından beklediğini vermiyor !
    bu açıdan ev kullanıcıları için melez diskler en iyisi !

• Computex fuarından izlenimleriniz için teşekkürler, benimde kısmet olursa gitmek istediğim fuarlardan birisi.Gerçekten, yurtdışındaki tüm fuarlar buram buram teknoloji kokuyor. Dediğim gibi; üniversiteden mezun olduğumda, ilk işim şu fuarları gezmek olacak. Bu arada; müzikde çok güzel.Videoda gördüğümden beri dinliyorum.Bayağı bir zaman bağımlılık yapacak bir müzik oldu, benim için.
  • Bu tür ürünler ssd'lerin yerini tutamaz. Ssd geliştirip maliyetleri düşürmeye çalışacaklarına neden bu mekanik disklerde bu kadar ısrar ediyorlar anlaya bilmiş değillim. Eninde sonunda mekanik diskler yerini ssd'lere bırakacak...

• Herkes SSD diye tutturmuş. SSD isteyenler 1000 TL'ye 480 GB SSD'yi alır. Ama benim bir SSD'ye verecek 1000 TL'm yok. Bence bu tip ürünler çok iyi ve daha da geliştirilmeli. Sonra vay efendim ultrabookların fiyatları neden düşmüyor diye serzenişte bulunuluyor bir de. Zaten SSD'nin fiyatı pahalı. SSD bulunduran ultrabook ucuz mu olacak?

• inceltmek de güzel elbet ama bence inceltmek yerine şu kapasite sorununa el atsalar iyi olacak şöyle tek diskde 10 TB falan, evin her yeri harddisk doldu, bu full hd kameralar yüzünden, ultrabook um var ve disk alanı sadece 1 tb, hiçbir şeye yetmiyor

• inceltmek de güzel elbet ama bence inceltmek yerine şu kapasite sorununa el atsalar iyi olacak şöyle tek diskde 10 TB falan, evin her yeri harddisk doldu, bu full hd kameralar yüzünden, ultrabook um var ve disk alanı sadece 1 tb, hiçbir şeye yetmiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.