Şimdi Ara

Telefonu yarın garantiye yolluyorum ACİL TAVSİYE !! -- GÜNCEL DEĞİŞİM KARARI ÇIKTI 17.06.2013

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar brightstar garantili iphone um var.
    Cihaz henüz 10 aylık ama home tuşu çok zor basıyor. Yüklenmedikçe hiç almıyor komutu.

Yarın aldığım vodafone bayisine götürüp teslim etmeyi düşünüyorum.
    Yanımda cihazın tüm belgelerini götürücem.
    Tutanağı onlara mı doldurtayım kendim mi doldurayım ?
    Tavrım nasıl olsun ?
    Neleri kesinlikle yapmam gerek ?
    İlk defa bir ürünümde sorun yaşadım o yüzden bilgi sahibi değilim
    İyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coming Soon. -- 17 Haziran 2013; 19:20:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Telefonun değiştirilmesini talep ettiğini söyle...

• Bir arkdasim 4s i yolladi tusu sorunsuz degisitirip yollamislar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Doga.

Arkadaslar brightstar garantili iphone um var.
    Cihaz henüz 10 aylık ama home tuşu çok zor basıyor. Yüklenmedikçe hiç almıyor komutu.

Tavrım nasıl olsun ?
    İyi akşamlar.

Vodafone bayisi yerine telservise teslim etseniz daha cabuk sonuclanir. Bayide oraya gonderecek sonucta

• Tutanağı onlarda doldursa sen değişim talebinde bulun zaten onlar bildiklerini okur

• Merak etmeyin siz ne drseniz diyin garanti diyince suratlar düşücek ilgi azalıcak

• Direk teleservice görür araya aracı sokup vakit kaybetme sadece telefonu götürmen yeterli kutuyu falan yük etme. Tutanağana home tuşu sorunlu değişim talep ediyorum yazdır zaten onlar bildiğini okurlar.

• quote:

Arkadaslar brightstar garantili iphone um var.

Tavrım nasıl olsun ?
    İyi akşamlar.

sadece cihazı götüreceksiniz zaten geri kalan hiç bişeyi almazlar
    tutanağı onlar dolduruyor
    tavır yapmanıza gerek yok güzelce sorununuzu belirtin
    kesinlikle ek olarak araya bir kaç bahane sıkıştırın seste sorun var kilitleniyor sık sık diyin
    sıvı temas yada kullanıcı hatası yoksa ürününüz değişecek.

edit: bayiye götürme sonuçta 3 5 gün daha işi uzatmış olursun eğer yolun düşmüyorsa ara kapıdan gelip alıyor teleservice kargoyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 4 Haziran 2013; 22:36:56 >

• Malesef bulunduğum ilde teslim edebileceğim bir yer yok birde arkadaşlar cihazıma sonradan kaydettigim numaranın sime mi telefona mı kaydedildigini nasıl anlayacagım.

• İyi akşamlar arkadaşlar yaklaşık beş ay önce almış oldugum iphone 5 telefonum var telefonumda akşam normal sabah uyandıgımda bir anda hoparlörden ses gitti hoparlöerden ses gelmiyor . Arkadaşlar telefonum teleservis garantili bazı forumlarda okuduguma göre teleservis baya bir beklertiyor diyolar . Telefonumu tele servise versem degişim olurmu olursa ne kadar sürede degişir sıfırı ile . Yoksa degişmez mi degişmezse beklemeye gerek yok hemen hoparlörü ücretli bir yerde degiştireyim mi acil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cancan1907 -- 4 Haziran 2013; 23:59:07 >
  • quote:

Malesef bulunduğum ilde teslim edebileceğim bir yer yok birde arkadaşlar cihazıma sonradan kaydettigim numaranın sime mi telefona mı kaydedildigini nasıl anlayacagım.

iPhone hiç bir zaman sime kayıt yapmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

Malesef bulunduğum ilde teslim edebileceğim bir yer yok birde arkadaşlar cihazıma sonradan kaydettigim numaranın sime mi telefona mı kaydedildigini nasıl anlayacagım.

iPhone hiç bir zaman sime kayıt yapmaz

Sonradan kayıt ettiğim numaralar ne olacak peki ?
  • Arkadaşlar cihazı bugün garantiye verdim.
    Benden cihaz ve faturayı teslim aldılar. Doldurdukları belgede cihazın kozmetik durumuyla ilgili her hangi bir boşluk doldurulacak yer KESİNLİKLE yok.
    Görevli bayana cihazı teslim ettim teleservice defterini çıkarıp oradan bir nüsha kendilerine, bir nüsha bana yazdılar. Kağıtta müşteri bilgileri, kendi bayi kodları, cihazın marka modeli, müşterinin operatörü, cihazın IMEI numarasıyla ilgili kısım ve arıza bilgileri var. Bana cihazın sıkıntısını sordular bende sadece Home tuşu sorunu olduğunu söyledim görevli arkadaşta Belgeye ''HOME TUŞU ÇALIŞMIYOR'' diye yazdı ve ardından 21 gün bekleme süreci olduğunu kendilerinin cihazla ilgili gelişmelerde bana döneceklerini söylediler.

ayrıca önemli olduğunu düşündüğüm bir nokta daha var görevli arkadaşa benimle aynı sorunu yaşayan müşterilere sonucun nasıl yansıdığını sordum söz vermiş gibi olmayayım ama büyük ihtimalle cihaz değişir dedi

artık bu noktadan itibaren hayırlısı olsun
    İyi akşamlar dilerim.

• daha sifir cihazin ilk gunden ahizesinden ses cikmadigini ogrenir ogrenmez, degisim talep ettim. gittim ellerimle teleservise teslim ettim. hemen degisim istiyorum dedim. olmadi yazdilar imeisini, arizayi filan. tam 20 is gunu yani 1 ay sonunda cihaz degisti. siz istediginiz kadar sert cikin Altunizade deki yerlerinde guvenlikte var, adamlar alisik herhalde sert cikislara. onlar bildigi proseduru okuyacaklardir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihazıma değişim kararı çıkartıldı yalnız suan merak ettigim tamamen 0 cihaz mı verilecek yoksa tamir edilmiş sıfırlanmış cihaz mı ?

Telefonu yarın garantiye yolluyorum ACİL TAVSİYE !! -- GÜNCEL DEĞİŞİM KARARI ÇIKTI 17.06.2013
  • değişim kararı çıkınca yeni telefon veriyorlar önceden tamir edilmiş ya da yenilenmiş telefon vermezler.. Benim de başıma geldi yenisini gönderdiler...
  • İnşallah dediğiniz gibi 0 kullanılmamış cihaz verirler.
    Eğer sıfırlanmış anakartı değişmiş bir cihaz verirlerse karşı çıkacağım çünkü
  • Bunu defalarca kez gördüm, duydum..

Garantiden gelecek cihaz kesinlikle ve kesinlikle piyasada mağazada satılan "0" cihaz değildir.. Swap cihazdır.. Swap cihazlar ise refurbished cihazlar ve herhangi bir sebeple garantiye girip kontrolü yapılıp sorunsuz olarak etiketlenen ama müşteriye verilmeyen cihazlardır.. Bu cihazlar jelatinlenip kutusuz, aksesuarsız olarak müşteriye verilir. Ama bunu farketmeniz çoğu zaman mümkün değildir. Refurbished'lerin zaten kasası değişir, diğerleri ise kozmetik olarak 0 cihazdan ayırt edilemez..

Garantiye örneğin bir kişi cihazını ekranda toz var diye gönderir, bir diğeri şebekeden düşüyor diye.. Test yapılır ve eğer firma standartlarına göre cihazlar sorunsuz diye etiketlenirse bile, müşteriye değişim kararı bildirilir ve ekranında toz olan cihaz, cihazım şebekeden düşüyor diyene, şebekeden düşen cihaz ise ekranımda toz var diyene gönderilir. Kozmetik olarak cihaz dış kasasında belirgin kullanım izi olanların kasa değişir o kadar..

Bu yüzden eğer cihazınızda çok keyfe keder bir durum yoksa garantiye göndermeyin, gelen cihazda şikayet ettiğiniz durumdan daha fazlasının olma ihtimali her zaman vardır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reason -- 18 Haziran 2013; 3:29:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

İnşallah dediğiniz gibi 0 kullanılmamış cihaz verirler.
    Eğer sıfırlanmış anakartı değişmiş bir cihaz verirlerse karşı çıkacağım çünkü

Hayır kullanılmamış verilecek tecrübeyle sabittir.

Kontrolünü değişim evrağından yapabilirsin swap yazacak.

• Aynen swap cihaz gonderiyorlar sifir gibi ama sifir degil. Olsun bir sekilde sifir sayilir. Yeniliyorlar oyle gonderiyorlar cizik filan varsa. Yukaridaki arkadasin soyledigi dogru, sebeke cekmeyenle ekranda toz olani degistirip cizik varsa sifirlayip farkli musterilere gonderiyorlar. Ama sorun olmaz, kafaniza takmayin. Bende de oyle oldu ama gelen cihazda sorun yoktu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.