Şimdi Ara

yanıltıcı reklamlara karşı tüketici haklarında yeni merci (reklam özdenetim kurulu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
18
Favori
3.575
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • deniz bank cebime sms göndermişti banka kartıyla şu kadar harca şu kadar kazan diye. sms yi attım katıldım. bi baktım ki alışveriş yapılmıyor. neyse aradım bankayı sizin kartınız visa sadece maestro lar oluyor dedi. o zaman niye sms attınız hiçbi yerde yazmıyor bu dedim. şikayetvar dan itiraz edip sms paramı geri istedim. onu bile vermediler pişkin bi cevapla.
    bende reklam özdenetim kuruluna yazdım. 20 gün sonra bankanın özür amaçlı olarak kampanyadan gelecek 50 tl yi ve ekstradan 50 tl yi hesabıma yatıracağı bilgisini aldım. geçen gün de yatırmışlar. yani rok ciddi bir kurum. ve belli ki korkuyorlar firmalar bundan. çünkü cezai yaptırım koyabiliyor. 100 lria hesabıma geldi. hayır kurumlarına bağışlayacağım. ama bundan sonra vaddettiğini yapmayan yanıltıcı reklam veren firmalara günnü göstermek gerek. ama önce maddeleri inceleyin maddelere uygun bir şekilde şikayetinizi yapın
    adreshttp://www.rok.org.tr/basvuru.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 3 Haziran 2013; 11:53:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

deniz bank cebime sms göndermişti banka kartıyla şu kadar harca şu kadar kazan diye. sms yi attım katıldım. bi baktım ki alışveriş yapılmıyor. neyse aradım bankayı sizin kartınız visa sadece maestro lar oluyor dedi. o zaman niye sms attınız hiçbi yerde yazmıyor bu dedim. şikayetvar dan itiraz edip sms paramı geri istedim. onu bile vermediler pişkin bi cevapla.
    bende reklam özdenetim kuruluna yazdım. 20 gün sonra bankanın özür amaçlı olarak kampanyadan gelecek 50 tl yi ve ekstradan 50 tl yi hesabıma yatıracağı bilgisini aldım. geçen gün de yatırmışlar. yani rok ciddi bir kurum. ve belli ki korkuyorlar firmalar bundan. çünkü cezai yaptırım koyabiliyor. 100 lria hesabıma geldi. hayır kurumlarına bağışlayacağım. ama bundan sonra vaddettiğini yapmayan yanıltıcı reklam veren firmalara günnü göstermek gerek. ama önce maddeleri inceleyin maddelere uygun bir şekilde şikayetinizi yapın

Tebrikler, maşallah

• bildikleri ve korktukları halde siz şikayet edene kadar gözyummuşlar buna daha ağır bir ceza verilmeli. cezalar hafifki gözyumuyorlar. banka aidatından yılda kaç milyar alıyorlar, bunuda yetkili yetkisiz herkes biliyor ama no comment
  • quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

deniz bank cebime sms göndermişti banka kartıyla şu kadar harca şu kadar kazan diye. sms yi attım katıldım. bi baktım ki alışveriş yapılmıyor. neyse aradım bankayı sizin kartınız visa sadece maestro lar oluyor dedi. o zaman niye sms attınız hiçbi yerde yazmıyor bu dedim. şikayetvar dan itiraz edip sms paramı geri istedim. onu bile vermediler pişkin bi cevapla.

Gerçekten tebrik ederim,

• Hah şu uydu alıcı reklamlarını şikayet etmek istiyordum güzel oldu bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam aradığım merci.. darty'yi şikayet ediyorum hemen. umarım yaptırımları vardır..

• halk bankasını sikayet ettim. (paraf)
  • Konu üst konu olmalı

• anladığım kadarıyla rok bunlara böyle böyle olmuş diyor savunmalarını alıyor. bunklar da savunmalarında geri adım atıp yanlşılıkla olmuş diye müşteri yanlısı bir tutum sergiliyorlar ceza almamak için. baksana denizbanka 60 kuruşumu vermemek için binbir çakallık yaparken bi anda 100 lira yatırdı hesabıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: sifres

bildikleri ve korktukları halde siz şikayet edene kadar gözyummuşlar buna daha ağır bir ceza verilmeli. cezalar hafifki gözyumuyorlar. banka aidatından yılda kaç milyar alıyorlar, bunuda yetkili yetkisiz herkes biliyor ama no comment

ROK bu konuda en iyidir ama karşı firma müşteri magduriyetini giderdiği an dosyayı kapatıyorlar, ben garantiyi şikayet etmiştim, bonusumu söke söke aldım, arkasından ROK'a tekrar mail attım, gelen cevap "Firmanın savunması ve magduriyetin gidermesi üzerine kurul gündeminden çıkarılmıştır."
  • quote:

Orijinalden alıntı: çaylaq

quote:

Orijinalden alıntı: sifres

bildikleri ve korktukları halde siz şikayet edene kadar gözyummuşlar buna daha ağır bir ceza verilmeli. cezalar hafifki gözyumuyorlar. banka aidatından yılda kaç milyar alıyorlar, bunuda yetkili yetkisiz herkes biliyor ama no comment

ROK bu konuda en iyidir ama karşı firma müşteri magduriyetini giderdiği an dosyayı kapatıyorlar, ben garantiyi şikayet etmiştim, bonusumu söke söke aldım, arkasından ROK'a tekrar mail attım, gelen cevap "Firmanın savunması ve magduriyetin gidermesi üzerine kurul gündeminden çıkarılmıştır."

Buna da şükür.

• Tebrikler Kesinlikle üst konu olmalı. İpini koparan reklam diye tonlarca aldatmaca yapıyor. ROK'n Roll!
  • Bu konu üst konu olmalı kesinlikle.
  • birisi mustafa eraslan ürünlerinden kullandım ve faydası olmadı diyip şikayet etsin lütfen.almayacak kadar zeki olduğum beni kapsamıyor maalesef

• Bir an evvel şikayet edeyim hepsiburada'yı. Bu arada tebrik ediyorum arkadaşımızı

• güzel bir kurum olmuş şimdi size bir sorum olacak:
    ben radyo 7 de yayınlanan aracınız benzinli, dizel... tırı vırı... yakıt tasarrufu... diye devam eden reklamı bu kuruma şikayet etmek istiyorum ama bu ürünü almadım şikayet edebilir miyim? reklamda tamamen ücretsiz diyor ama sonunda bir kere kısık sesle sadece 25 tl kargo bedeli ödeyeceksiniz diyor
    1) Türkiyede hangi kargo firması Türkiyenin herhangi bir tarafına 25 tl kargo ücreti alıyor?
    2) Bu ürün a101de bir ara 12tlye satılıyordu
    3) bir makina mühendisi olarak belirtiyorum: bu tamamen dolandırıcılıktır; %50ye varan yakıt tasarrufu sağlıyormuş! %0.5 verim artışı ve/veya tasarruf sağlamak için yıllardır binlerce mühendis çalışmış bu zımbırtı mı %50 tasarruf sağlayacak? teknik olarak imkansız.

radyoyu dinliyorum hoşumada gidiyor ancak bu reklamı duydum mu kan beynime fırlıyor ebruli midir venhar mıdır bir bayan spiker var onun programlarında yayınlanıyor. kaç kere aradım dedim hangi firma 25tl kargo ücreti alıyor diye verdikleri cevap "reklam anlaşmamız böyle"
    dinleyiciyi mal yerine koyuyorlar bu reklamı şikayet etsem yasal dayanağım var mıdır yoksa şikayet için satın almış olmak mı gerekir?

• Teşekkürler.Takip.
  • helal olsun sürekli yaşıyoruz bu tip şeylerden de keşke herkes senin gibi hakkını arıyabilse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnt-2

halk bankasını sikayet ettim. (paraf)

paraf ne yaptı? ona göre gerekirse ben de şikayet edeyim.
    bu arada arkadaşa helal olsun
  • En çok şu ADSL de " SINIRSIZ İNTERNET" aldatmacasına kızıyorum.
    Halbu ki hem Hız sınırlı hem kota.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.