Şimdi Ara

AOC E2461Fwh LED Monitör 23.6' İncelemesi, 75 Hz Yapmak Resimli Anlatım! (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.071
Cevap
54
Favori
164.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de hbden aldım ürünü. ölü piksel falan çıkmadı da ışık sızması olayı hafif var gibi. ancak siyah renk haricinde belli de olmuyor, pek karar veremedim :D
    benim kafamı kurcalayan, renk kalibrasyonunun kaçık oluşu. bir iki saat uğraştım, eski ekrandaki renklere ayarlayamadım bir türlü :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: etozlu

ben de hbden aldım ürünü. ölü piksel falan çıkmadı da ışık sızması olayı hafif var gibi. ancak siyah renk haricinde belli de olmuyor, pek karar veremedim :D
    benim kafamı kurcalayan, renk kalibrasyonunun kaçık oluşu. bir iki saat uğraştım, eski ekrandaki renklere ayarlayamadım bir türlü :(

son verdiğimiz ayarları beğenmedin mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

ben de hbden aldım ürünü. ölü piksel falan çıkmadı da ışık sızması olayı hafif var gibi. ancak siyah renk haricinde belli de olmuyor, pek karar veremedim :D

son verdiğimiz ayarları beğenmedin mi ?

muratım son verdiğin ayarlar ilk mesajda yok galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antking

Eklendi

26.12.2014

Picture Boost

Bright Frame ON

Frame Size 100

Br : 35 Contrast : 45

Color Setup >> Color Temp sRGB

Oyuna girince

Color Temp USER 53 53 53
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: antking

Eklendi

26.12.2014

Picture Boost

Bright Frame ON

Frame Size 100

Br : 35 Contrast : 45

Color Setup >> Color Temp sRGB

Oyuna girince

Color Temp USER 53 53 53

hocam luminance kısmında bir ayar yapıyor muyuz. user 53 53 53 yapınca renkleri parlaklık sanki fazlaca artıyor.

AOC E2461Fwh LED Monitör 23.6' İncelemesi, 75 Hz Yapmak Resimli Anlatım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etozlu -- 26 Aralık 2014; 15:42:54 >

• quote:

hocam luminance kısmında bir ayar yapıyor muyuz. user 53 53 53 yapınca renkleri parlaklık sanki fazlaca artıyor.

o zaman 51 yapabilirsin normal kullanımda zaten sRGB olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 26 Aralık 2014; 15:56:39 >
  • monitör bugun elime ulaştı, korktugum gibi ışık sızması fln yoktu, elimde bilgisayar olmadıgı için 1366x768 olan dizüstüme taktım testleri yapmak için, dizütüm full hd desteklemedigi için görüntü konusunda birşey söyleyemem full hd değil pc çünkü, ayarları falan kurcaladım biraz DCR diye birşey var mesele ne işe yarıyor o acık mı kalmalı on yapınca zaten eco mod devre dısı kalıyor, birdr overdrive ve DCB mode var off mu olması onlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ritchie88

monitör bugun elime ulaştı, korktugum gibi ışık sızması fln yoktu, elimde bilgisayar olmadıgı için 1366x768 olan dizüstüme taktım testleri yapmak için, dizütüm full hd desteklemedigi için görüntü konusunda birşey söyleyemem full hd değil pc çünkü, ayarları falan kurcaladım biraz DCR diye birşey var mesele ne işe yarıyor o acık mı kalmalı on yapınca zaten eco mod devre dısı kalıyor, birdr overdrive ve DCB mode var off mu olması onlar

yapman gerekenleri çok açık ilk sayfada yazdık.
  • SounD_ S kullanıcısına yanıt
    Aynı dertten müzdarip olmussun sende benim gibi :(
    Yaklaşık olarak 7 ay oldu ama hala aynı çizliler mevcut,internette çok kez araştırmamam rağmen bir çözüm yada tavsiye göremedim.
    Fotoğraf çekerek v.s belli olmuyor.Fakat twitterda yada metin tabanlı sitelerde gezerken yatay çizgileri görebiliyorsun.
    Ekran kartında olacağını düşündüm çıkartıp anakarttaki ekran kartındanda sonuç maalesef aynı oldu.
    Modem monitöre yakın diye acaba wifi parazit yaptığı için mi dedim kapttım denedim sonuç aynı :(
    Monitörün ortasından aşağıya doğru olan bu milimetrik paralel çizgiler gören yaşayan varsa bir çözüm yolu bulduysa lütfen yardımcı olsun aksi taktirde vatan bilgisayara garantisi devam ederken
    servise götürmeleri için geri vereceğim.Uzun süre monitörsüz kalmak istemiyorum.:(
    Yardımlarınızı bekliyorum...

• haykoo kullanıcısına yanıt
    Hocam idareten monitör bulun dert etmeyin verin garantiye gitsin. Üzülmenize gerek yok elektronik eşya sonuçta böyle şeyler olabilir.
  • Bende yaklaşık 1 yıl önce vatandan 400 tl ye filan almıştım sanırım sizinle konuşmuştum gayet güzel göz koruma filtresi olması bence harika gözü yormuyor.
    ama ~~ Monitör Overclocklama ile 60 Hz Monitörü 75 Hz Çalıştırma ( AMD ile ) ~~ ile 75 hz yapamadım yabancı site + monitör özel ayarlarında 60 hz den yukarısı görünmüyor pc de 75 hz yaptığımda 1200x 1000 gibi otomatik çözünürlüğe alıyor :) görüntü bulanıklaşıyor :) aslında ~~ Monitör Overclocklama ile 60 Hz Monitörü 75 Hz Çalıştırma ( AMD ile ) ~~ kısmınıda açabilirsiniz gayet güzel olurdu :)

ÇÖzümü :) burda
    http://linustechtips.com/main/topic/5181-increasingoverclocking-stock-screen-refresh-rate-on-amd-graphics/ 75 hz görünmüyorsa bunu uygulayın çıkıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5EED104EE -- 28 Aralık 2014; 13:17:02 >

• bende AMD olmadığı için açamadım maalesef.

Kaynak vermiştim zaten oraya bakmadınız mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 28 Aralık 2014; 14:25:33 >
  • quote:

bende AMD olmadığı için açamadım maalesef.

Bende kaynak vermiştim zaten oraya bakmadınız mı ?

oraya baktım hdmi sorunu galiba ama çözümünü 1 kişi yazmış yaptım oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz639

evet bilgisayara format attım ya diyorum bir solukluk var ekranda bu ne böyle ayarı yapmayı unutmuşum valla 75 hz ' siz olmazmış onu anladım :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deniz639

evet bilgisayara format attım ya diyorum bir solukluk var ekranda bu ne böyle ayarı yapmayı unutmuşum valla 75 hz ' siz olmazmış onu anladım :)

bu tür sorunları ekle yapamayanlar için iş görür pc den 75 çıkmayabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haykoo

Aynı dertten müzdarip olmussun sende benim gibi :(
    Yaklaşık olarak 7 ay oldu ama hala aynı çizliler mevcut,internette çok kez araştırmamam rağmen bir çözüm yada tavsiye göremedim.
    Fotoğraf çekerek v.s belli olmuyor.Fakat twitterda yada metin tabanlı sitelerde gezerken yatay çizgileri görebiliyorsun.
    Ekran kartında olacağını düşündüm çıkartıp anakarttaki ekran kartındanda sonuç maalesef aynı oldu.
    Modem monitöre yakın diye acaba wifi parazit yaptığı için mi dedim kapttım denedim sonuç aynı :(
    Monitörün ortasından aşağıya doğru olan bu milimetrik paralel çizgiler gören yaşayan varsa bir çözüm yolu bulduysa lütfen yardımcı olsun aksi taktirde vatan bilgisayara garantisi devam ederken
    servise götürmeleri için geri vereceğim.Uzun süre monitörsüz kalmak istemiyorum.:(
    Yardımlarınızı bekliyorum...

Hocam selamlar, ben artık dayanamadım çok sinir bozucuydu gönderdim servise. Benim işimde çizim olduğu için iyice gözüme batıyordu. Yaklaşık 5 gün oldu göndereli. Şu an yurtdışından değişim için onay gelmesini bekliyorlarmış. Yani arıza olduğu kesin malesef.

• Acemiyim kusura bakmayın arkadaşlar kafama takılan birkaç şey var.. Oyun oynamak, film izlemek ve envai çeşit şeyler için Yeni pc topluyorum geriye sadece monitör kaldı. Araştırmalarım neden bilmiyorum beni bu konuya getirdi incelemeyide okudum ellerinize sağlık..

Sorularıma gelecek olursam.

1- Monitörü 75 hz ye çıkarmasak yine aynı görüntüyü performansı vermez mi? Ben pek oc vs ile uğraşmak istemiyorum açık söylemek gerekirse.. Direk alıp konuyu açan arkadaşın vermiş olduğu ayarları yapıp kullanmak istiyorum.. Daha doğrusu nedir bu hz? 60hz ile 75hz arasındaki fark?
    2- Monitörde hoparlör yok demişsiniz, ekstra hoparlör mü almam gerekiyor pc den ses alabilmem için? Eğer öyleyse bana cebimi yakmayacak ama güzel ses veren bir hoparlör tavsiye eder misiniz?
    3- En önemlisi bu ürünün fiyatı neden bu kadar arttı 2013 de 500tl ye alan varken şimdi neden 624 tl vatanda? Normalde fiyat düşmesi gerekmiyor muydu? Dolar mı büktü belimizi :)
    4- Monitörün renk çeşidi yok mu? Masaya uyumluluk açısından beyaz bakıyordum ama inceleme bu monitöre kaydırdı fikirlerimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Meraxes. -- 29 Aralık 2014; 1:26:06 >

• .Meraxes. kullanıcısına yanıt
    1) arttırmalısın , o kadar diyeyim sen anla.

2) bütçe belirtmen şart.

3) tamamen vatanın işgüzarlığı bu ürünü ben burada bütün türkiyeye ünlü ettiğim için takip ediyorlar herhalde talepte olunca fiyatı arttırdılar almayın sakın paşa paşa düşürmek zorunda kalacaklar, hepsiburada' dan alınız şuan vatan bu açgözlülüğü yüzünden çok zarar etti bu konuda.

4) yok.
  • Selamlar,gerçekten büyük bir hevesle aldıktan sonra geçer diye düşündüğüm çizgiler gün geçtikte gözüme iyice takılır oldu.Umarım en kısa zamanda sorunsuz değiştiriler.Bende monitörü servise götüreceğim.Monitörü alalı ne kadar olmuştu?
    Olumlu haberlerinizi bekliyorum.

Ayrıca üzülme diye destek veren arkadaşlar olmuş :)
    Bir şekilde halledeceğiz inş.
    saygılar sevgiler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: haykoo

Selamlar,gerçekten büyük bir hevesle aldıktan sonra geçer diye düşündüğüm çizgiler gün geçtikte gözüme iyice takılır oldu.Umarım en kısa zamanda sorunsuz değiştiriler.Bende monitörü servise götüreceğim.Monitörü alalı ne kadar olmuştu?
    Olumlu haberlerinizi bekliyorum.

Ayrıca üzülme diye destek veren arkadaşlar olmuş :)
    Bir şekilde halledeceğiz inş.
    saygılar sevgiler :)

Alalı 5 gün olmuştu. Servise göndereli de 1 haftayı geçti. Artık yılbaşı sonrasına kalır heralde geri dönmeleri. Buraya neticeyi yazacağım merak etmeyin. Vardır bir hayır ne yapalım, üzülmeye gerek yok :)
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.