Şimdi Ara

Bosch ksu 40600 no frost karlanma!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
7.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar.Öncelikle buzdolabının dondurucu bölümündeki strafor arkasındaki adını tam bilmiyorum ama rezistan mı ne (petek petek olan) o bölüm karlanıyo dondurucu bölümünü açıp erittim alt kısma soğuk hava gönderen hava kanalınında karlanıp tıkandığını fark ettim.Alt bölüm soğutmuyor yani.Bu olayı karlanmayı temizledikten sonra haftada bir yine yine yapıyor.Ayrıca buzdolabımın bu süreçte dondurucu bölümün derecesini gösteren led işıklar yanmamaya başladı.Alt bölümün derece ledleri yanıyor.Kısaca Alt bölüm soğutmuyor,dondurucudaki kısım karlanıyo,dondurucu bölüm derecesini gösteren ışıklar yanmıyor.Sorunlar nelerdir?Buzdolabımın yenisni mi almalıyım yoksa..Şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: eren46

Herkese merhabalar.Öncelikle buzdolabının dondurucu bölümündeki strafor arkasındaki adını tam bilmiyorum ama rezistan mı ne (petek petek olan) o bölüm karlanıyo dondurucu bölümünü açıp erittim alt kısma soğuk hava gönderen hava kanalınında karlanıp tıkandığını fark ettim.Alt bölüm soğutmuyor yani.Bu olayı karlanmayı temizledikten sonra haftada bir yine yine yapıyor.Ayrıca buzdolabımın bu süreçte dondurucu bölümün derecesini gösteren led işıklar yanmamaya başladı.Alt bölümün derece ledleri yanıyor.Kısaca Alt bölüm soğutmuyor,dondurucudaki kısım karlanıyo,dondurucu bölüm derecesini gösteren ışıklar yanmıyor.Sorunlar nelerdir?Buzdolabımın yenisni mi almalıyım yoksa..Şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

BUZU ERİTTİОİNİZ BÖLÜM EVAPARATÖRDÜR.BUZLANMASI NORMALDİR.ANCAK BUZDOLABİ BELİRLİ ARALIKLARLA EVAP ÜZERİNDE VE EVAP KANALINDA BULUNAN REZİSTANSLARI DEVREYE SOKARAK DEFROST İŞLEMİ YANİ SİZİN YAPTIОINIZ ERİTME İŞLEMİNİ YAPAR.BU İŞLEM YAPILMAZ İSE ALT BÖLMEYE SOОUK HAVA AKIŞI YAPAN KANALLAR TIKANIR VE ALT BÖLÜM SOОUTMAZ.
    BUZDOLABINDA DERFOST SORUNU VAR.EVABIN TEPESİNDE DURAN UCU SİYAH BEYAZ KABLOLU SENSÖRDE ARIZA YAPMIŞ OLABİLİR , SULAK REZİSTANSIDA OLABİLİR. EVAP REZİSTANSINDAN DA HATTA KANAL REZİSTANSIN BOZULMASI DA YAPAR.ELEKTRONİK KART ARIZASIDA BU DURUMA SEBEP OLUR AMA DÜŞÜK İHTİMAL.
    YANİ NEDEN ÇOK.
    EĞER UZUN SÜREDİR BU ARIZAYI VERİYORSA ARA BÖLME TADİLATI İSTEYEBİLİR.
    RESİMLERDEN ANLADIĞIM KADARIYLA DAHA ÖNCE SERVİS HERHANGİ BİR İŞLEM YAPMAMIŞ.SENSÖR FABRİKA ÇIKIŞINDA OLDUĞU YERDE DURUYOR.ÖLÇMEDEN KESİN BİR ŞEY SÖYLENMEZ.ANCAK ŞU KADARINI SÖYLEYEYİM BUZDOLABINI DEĞžİŞTİRECEK KADAR BÜYÜK ARIZA DEĞİL.
    3 NEDEN ÜZERİNDE KONUŞUYORUM
    1-EVAP REZİSTANSI YADA SULAK REZİSTANSI
    2-EVAP SENSÖRÜ (BENCE BÜYÜK İHTİMALLE SENSÖR)
    3-ARA BÖLME TADİLATI

SERVİS ÇAĞIRIP BAKTIRIN.DEDİĞİM NEDENLERDEN BİRİSİNİ SÖYLEYECEKTİR.FİYAT ALIN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYIN KARANLIK YÜZÜ -- 2 Haziran 2013; 1:43:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AYIN KARANLIK YÜZÜ

quote:

Herkese merhabalar.Öncelikle buzdolabının dondurucu bölümündeki strafor arkasındaki adını tam bilmiyorum ama rezistan mı ne (petek petek olan) o bölüm karlanıyo dondurucu bölümünü açıp erittim alt kısma soğuk hava gönderen hava kanalınında karlanıp tıkandığını fark ettim.Alt bölüm soğutmuyor yani.Bu olayı karlanmayı temizledikten sonra haftada bir yine yine yapıyor.Ayrıca buzdolabımın bu süreçte dondurucu bölümün derecesini gösteren led işıklar yanmamaya başladı.Alt bölümün derece ledleri yanıyor.Kısaca Alt bölüm soğutmuyor,dondurucudaki kısım karlanıyo,dondurucu bölüm derecesini gösteren ışıklar yanmıyor.Sorunlar nelerdir?Buzdolabımın yenisni mi almalıyım yoksa..Şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

BUZU ERİTTİОİNİZ BÖLÜM EVAPARATÖRDÜR.BUZLANMASI NORMALDİR.ANCAK BUZDOLABİ BELİRLİ ARALIKLARLA EVAP ÜZERİNDE VE EVAP KANALINDA BULUNAN REZİSTANSLARI DEVREYE SOKARAK DEFROST İŞLEMİ YANİ SİZİN YAPTIОINIZ ERİTME İŞLEMİNİ YAPAR.BU İŞLEM YAPILMAZ İSE ALT BÖLMEYE SOОUK HAVA AKIŞI YAPAN KANALLAR TIKANIR VE ALT BÖLÜM SOОUTMAZ.
    BUZDOLABINDA DERFOST SORUNU VAR.EVABIN TEPESİNDE DURAN UCU SİYAH BEYAZ KABLOLU SENSÖRDE ARIZA YAPMIŞ OLABİLİR , SULAK REZİSTANSIDA OLABİLİR. EVAP REZİSTANSINDAN DA HATTA KANAL REZİSTANSIN BOZULMASI DA YAPAR.ELEKTRONİK KART ARIZASIDA BU DURUMA SEBEP OLUR AMA DÜŞÜK İHTİMAL.
    YANİ NEDEN ÇOK.
    RESİMLERDEN ANLADIĞIM KADARIYLA DAHA ÖNCE SERVİS HERHANGİ BİR İŞLEM YAPMAMIŞ.SENSÖR FABRİKA ÇIKIŞINDA OLDUĞU YERDE DURUYOR.ÖLÇMEDEN KESİN BİR ŞEY SÖYLENMEZ.ANCAK ŞU KADARINI SÖYLEYEYİM BUZDOLABINI DEĞžİŞTİRECEK KADAR BÜYÜK ARIZA DEĞİL.
    3-ARA BÖLME TADİLATI

1 NEDENİ DAHA VAR AMA ONU SÖYLEYEMEM.

ÖNCELİKLE VERDİĞİNİZ BİLGİLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.(1 NEDENİ DAHA VAR AMA ONU SÖYLEYEMEM.) CÜMLESİ BENİ MERAKLANDIRDI.NEDEN SÖYLEYEMEYECEĞİNİZİN NEDENİNİ ÖĞRENEBİLİR MİYİM.?bU EVAPARATÖRÜN ÖNÜNDEKİ STRAFOR VE PLASTİK KAPAGI İKİ ADET SIKIŞTIRMA VİDASI VAR FANIN YAN TARAFINDA BİR TARAFI KIRILDI.BUSTRAFOR VE KAPAĞIN ARALIKLI DURMASI BU KARLANMAYI YAPAR MI?yANİ DONDURUCU BÖLÜMÜN İÇ ARKA KISMI.AYRICA DONDURUCU BÖLMENİN GÖSTERGE IŞIKLARI YAN MIYOR.ANCAK TEST YAPTIĞIMDA YANIYOR.HANİ İLK AÇILIŞTA 5 SN. BASILI TUTUYOSUN.-16 VE-18 DERECELER TEST YAPARKEN YANIYOR.ŞAŞTIM KALDIM.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AYIN KARANLIK YÜZÜ

quote:

YANİ NEDEN ÇOK.
    3-ARA BÖLME TADİLATI

1 NEDENİ DAHA VAR AMA ONU SÖYLEYEMEM.

ÖNCELİKLE VERDİĞİNİZ BİLGİLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.(1 NEDENİ DAHA VAR AMA ONU SÖYLEYEMEM.) CÜMLESİ BENİ MERAKLANDIRDI.NEDEN SÖYLEYEMEYECEĞİNİZİN NEDENİNİ ÖĞRENEBİLİR MİYİM.?bU EVAPARATÖRÜN ÖNÜNDEKİ STRAFOR VE PLASTİK KAPAGI İKİ ADET SIKIŞTIRMA VİDASI VAR FANIN YAN TARAFINDA BİR TARAFI KIRILDI.BUSTRAFOR VE KAPAĞIN ARALIKLI DURMASI BU KARLANMAYI YAPAR MI?yANİ DONDURUCU BÖLÜMÜN İÇ ARKA KISMI.AYRICA DONDURUCU BÖLMENİN GÖSTERGE IŞIKLARI YAN MIYOR.ANCAK TEST YAPTIĞIMDA YANIYOR.HANİ İLK AÇILIŞTA 5 SN. BASILI TUTUYOSUN.-16 VE-18 DERECELER TEST YAPARKEN YANIYOR.ŞAŞTIM KALDIM.

aralıklı durması önemli değil zati buzluk bölümünü monte ettiğinizde zaten vidası olmasada sıkışıp yerine oturacaktır.fanın çalıştığından eminseniz yani dolap kapalı iken alt kapı kapalı dursun ,üst kapı kapandığında bastığı bir sivic var ona elinizle basıp fanın dönüp dönmediğini kontrol edin.fan dönüyorsa evap üzerinde ve alt kısmında ki karlanmayı saç kurutma makinesiyle eritin.bakın bakalım arkada kompresör üstündeki plastik kap su ile doldu mu.dolduysa kanal tıkalı değil dir.o zaman evabı yerinden çıkarın dikkat edin öne tam gelmez alt kısmından tutup yukarı kaldırın ve evabın alt kısmının oturduğu kanala elinizi sokun.orada iki kat arası parmaklar girecek kadar boşluk var.parmaklarınızla aradaki boşluğukta bulunan straforlar çok yumuşak ise ara bölme tadilatı yapılacak demektir.teste alsanızda ölçü aletine yada prize takılan watt ölçere ihtiyacınız var.test programı kademe kademe fan rezistanslar vs.kontrol içindir.
    burdan yardımcı olmak çok zor.dolap eski ise ve aralıklı bu arızayı veriyorsa ara bölme büyük ihtimalle değişir ve arızaya neden olan parçada değişir.yani bu yazı bu şekilde uzayıp gidecek.dediğim gibi dolap elimin altında olmadığı yardımcı olmak çok zor.

• Arkadaslar bu Buzdolabinin elektrik harcaması çok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.