Şimdi Ara

Avira AntiVir PersonalEdition Classic 8.1.0.295 (En İyi Ücretsiz Virüsten Koruma Yazılımı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
14.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Avira AntiVir PersonalEdition Classic 8.1.0.295 (En İyi Ücretsiz Virüsten Koruma Yazılımı)

AntiVir Personal Edition Classic ücretsiz bir kişisel sistem güvenlik yazılımıdr. 8 numaralı sürümü ile bünyesine çok iyi özellikler ekleyerek daha başarılı bir yazılım haline gelmiştir. Zararlıları algılama ve sistemden temizleme konusunda en az ücretli rakipleri kadar başarılıdır.

Virüs algılama ve temizleme özelliğinin yanısıra truva atlarına, solucanlara, numara çevirici olarak tabir edilen ve sizin denetiminiz dışında aramalar yaparak kabarık faturalarla karşılaşmanıza neden olan dialerlara,arkakapıdan sisteme sızan zararlılara, phishing denen ve özelliikle internet bankacılığında bir tehdit oluşturup şifrelerinizi çalma amaçlı hareketlere, zararlı oyun ve şaka amaçlı yazılımlara, çift uzantılı dosyalara karşıda sistemi koruyup, bunları sistemden temizleyebilmektedir.

AntiVir Personal Edition Classic internet üzerinden veritabanının sürekli güncellenmesine imkan tanıyarak, yeni zararlılara karşı da sisteminizin hazır olmasını sağlamaktadır. Kolay güncelleme yapılabilmesi için yazılımın içerisinde bir İnternet Güncelleme Sihirbazı mevcuttur. Veritabanı sıksık güncellenen yazılım bu konuda da rakiplerinden geri kalmamaktadır.

Günümüzde AntiVirus yazılımlarının mevcut zararlıları algılama-temizleme özelliğinin artık yetmediği görülmüştür. Çünkü ne kadar çabuk çözüm getirilirse getirilsin virüsler daha önce yazılmaktadır. Durum böyle olunca AntiVirus yazılımları yapılarını değiştirerek henüz tanımlanmamış zararlıları da algılayıp, sisteme zarar vermelerini engelleme özelliği getirmişlerdir. Heuristic tarama olarak tabir edilen bu özellik ile yeni yazılmış ya da veritabanında antivirüsü bulunmayan zararlıyı program algılamakta ve vereceği zararın önüne geçmektedir. Bu özellik AntiVir Personal Edition Classic yazılımında da mevcuttur. Bir çok ücretli yazılımda bulunmamasına rağmen bu hizmeti AntiVir'in sunması güvenliğe verdiği önemi göstermektedir.

AntiVir gerçek zamanlı koruma özelliğine de sahiptir. İçerisindeki AntiVir Guard modülü ile sistem üzerindeki hareketleri sürekli takip etmekte ve her an koruma sağlamaktadır. Görev çubuğunda şemsiye simgesi ile etkin olarak çalıştığını göstermektedir.

AntiVirus yazılımlarının en önemli özelliklerinden birisi olan kaynak kullanma konusunda da AntiVir rakiplerine oranla daha az kaynak kullanmaktadır. Özellikle düşük sistem konfigürasyonuna sahip kullanıcılar fazla kaynak kullanan AntiVirus yazılımlarını kullanamamakta ya da zorluk çekmektedirler. Minumum düzeyde işlemci ve bellek kullanan AntiVir kullanıcılara bir sorun oluşturmamakta, düşük sistem konfigürasyonuna sahip kullanıcılarında iyi bir yazılıma ücretsiz olarak sahip olmasına imkan tanımaktadır.

Kullanım kolaylığını merkezi denetleme özelliği ile ortaya koyan yazılım 7 numaralı sürümü ile tamamen yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü geliştirmiştir. Yazılımın ana penceresindeki sekmeler ile her alanına kolayca erişilebilmekte ve kullanıcıların kendilerine özel olarak yazılımı yapılandırmaları sağlanmaktadır.

Sistem tarama özelliğine bakıldığında ise yazılım size bir çok seçenek sunmaktadır. İster sürücülerinizi, ister hard diskinizi, sistem klasörlerini, belgelerinizi vb. tarama imkanı sunmaktadır. Ayrıca tarama sırasında bir zararlı tespit edildiğinde otomatik olarak nasıl bir işlem uygulanacağını da ayarlayabilirsiniz.

Yazılımın Genel Özellikleri
    *230000 ve üzerinde virüsü tanıyıp, silebilmektedir.
    *Bilgisayar dergilerinin karşılaştırmalı özellik testlerinde her zaman kazananlar arasında yeralmaktadır.
    *Yerleşik Virus Kalkanı ile dosya hareketlerini izleme hizmeti vermektedir, tarama için gerekli verileri internetten indirmektedir.
    *Makro virüsleri tarayıp onarabilmektedir.
    *Tanımlanamamış makro virüslere karşı da koruma sağlamkatadır.
    *Çevirmeli bağlantı kullananların sistemlerine sızan numara çevirici programların karşında koruma sağlayıp, verdikleri zararın önüne geçebilmektedir.
    *Truva atlarına, solucanlara, arkakapıdan sisteme sızanlara, şaka amaçlı yazılımlara ve diğer zararlılara karşı koruma sağlamaktadır.
    *Kolay işlem yapılabilmektedir.
    *Kolay güncelleme için İnternet Güncelleme Sihirbazına sahiptir.
    *Önceden tanımlanmamış başlangıç virüslerine ve ana başlangıç virüslerine karşı koruma sağlamakatadır.
    *"AntiVir Bulletin Board" ile ücretsiz destek verilmektedir.

Yazılımın 8 Versiyonundaki Değişiklikler
    *Yazılım tamamen yeniden tasarlandı.
    *Tamamen yeni bir kullanıcı arayüzücü oluşturuldu.
    *Kullanıcılara daha kolay bir rehberlik hizmeti verilmeye başlandı.
    *Merkezi denetim merkezi oluşturuldu.
    *Merkezi bir yapılandırma ortaya koyuldu.
    *Yeni bir karantina yönetim anlayışı getirildi.
    *Tarayıcı iyileştirldi.
    *Unicode yeteneği oluşturuldu.

Avira AntiVir PersonalEdition Classic 8.1.0.295 İNDİR 21.2MB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beytepe -- 11 Temmuz 2008; 23:49:37 >

• Sonra kullanıcam burayı da...
  • Sağol kardeş.
  • sağol kardeş bunu deniyorum..
  • bi sorum olacak
    yaklaşık 3 aydır sorunsuz olarak kullandığım antivir
    4 gündür güncelleme yapmıyor
    güncellemeyi kendim başlatıyorum yine olmuyor neden olabilir
  • Sanırım AntiVir'in sunucularında bir sorun var, ben yükledikten sonra ilk anda güncelleme yapılamadı.
    Daha bir kaç kez denedim, sorun düzeldi fakat epey yavaş güncelleme yaptım.
    Kısa zamanda düzelecektir @hupunu.

quote:

Orjinalden alıntı: hupunu

bi sorum olacak
  • Eline sağlık @beytepe

Ücretsiz antivirüs yazılımı tercih eden birçok arkadaşın işine yarayacaktır
  • Sağolasın @boldshark.
    NOD32 kullanamayan arkadaşlara her zaman öneriyordum AntiVir'i ama anlatımı falan olmayınca havada kalıyordu.

quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

Eline sağlık @beytepe

Ücretsiz antivirüs yazılımı tercih eden birçok arkadaşın işine yarayacaktır
  • TEŞEKKÜRLER
  • nod 32 mı bumu? daha az kastırır bıde bu tr mı
  • quote:

Orjinalden alıntı: beytepe

Sanırım AntiVir'in sunucularında bir sorun var, ben yükledikten sonra ilk anda güncelleme yapılamadı.
    Daha bir kaç kez denedim, sorun düzeldi fakat epey yavaş güncelleme yaptım.
    Kısa zamanda düzelecektir @hupunu.

quote:

bi sorum olacak

tamam beytepe sağolasın
    çok kafam bozulmuştu
    ayrıca antiviri kurduktan sonra bikaç ayar yapmak gerekiyor
    özellikle heuristic(önsezgili)tarama için istersen bu linkide ekleyelim herkes ayarları yababilsin
    ayrıca herkese tavsiye ederim çoğu ücretli programdan daha iyi

• Hemen hemen ikisi de aynı oranda kaynak kullanıyor.
    AntiVir ingilizce maalesef Türkçe sürümü bulunmuyor.

quote:

Orjinalden alıntı: # jackal #

nod 32 mı bumu? daha az kastırır bıde bu tr mı
  • kesinlikle katılıyorum beleş programlar arasında en iyisi antivir
    paylaşım için teşekkürler beytepe
  • @hupunu ayarları ben resimli olarak anlatacağım fırsat bulduğumda.
    İkinci iletiyi o nedenle boş bıraktım.

quote:

tamam beytepe sağolasın
    çok kafam bozulmuştu
    ayrıca antiviri kurduktan sonra bikaç ayar yapmak gerekiyor
    özellikle heuristic(önsezgili)tarama için istersen bu linkide ekleyelim herkes ayarları yababilsin
    ayrıca herkese tavsiye ederim çoğu ücretli programdan daha iyi

• oldu tamam
  • saolasın
  • Evet bende eve gidince kullanıcağım abimin bilgisayarına kurmam gerkiyor çok sağolasın +2
  • Yazılım hakkında sorularınız falan varsa sorun arkadaşlar, bakın sizler için NOD32'Yi kaldırdım, kesin yanıt vereyim diye.
  • quote:

Günümüzde AntiVirus yazılımlarının mevcut zararlıları algılama-temizleme özelliğinin artık yetmediği görülmüştür. Çünkü ne kadar çabuk çözüm getirilirse getirilsin virüsler daha önce yazılmaktadır. Durum böyle olunca AntiVirus yazılımları yapılarını değiştirerek henüz tanımlanmamış zararlıları da algılayıp, sisteme zarar vermelerini engelleme özelliği getirmişlerdir. Heuristic tarama olarak tabir edilen bu özellik ile yeni yazılmış ya da veritabanında antivirüsü bulunmayan zararlıyı program algılamakta ve vereceği zararın önüne geçmektedir. Bu özellik AntiVir Personal Edition Classic yazılımında da mevcuttur. Bir çok ücretli yazılımda bulunmamasına rağmen bu hizmeti AntiVir'in sunması güvenliğe verdiği önemi göstermektedir.

bu özellik sürekli can sıkıcı yanlış alarmlara neden olmaz mı???
    benim bildiğim kadarıyla ücretli anti-vir yazılımları bu özelliği yanlış alarm verdiği için tercih etmemektedir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.