Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: miakli
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.227
Cevap
294
Favori
1.548.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim bayiye gitmemize gerek kalmamış. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sarppy kullanıcısına yanıt
    Bazı detaylarda güncel c4 izleri var:

Ön kol dayama
    Sinyal kolu, silecek kolu
    Cam kumanda düğmeleri
    Torpido dizaynı
    Tavan lamba grubu ve emniyet kemeri ikaz adamları
    İç dikiz aynası
    Kaput açma kolu

Stop-start düğmesinin yeri c4 ten daha iyi, ancak sürücüye daha yakın olsa daha iyi olacak. Çünkü bu düğmeyi sürekli kullanan birisiyim.

Bu arada detaylı resimler için teşekkürler.
  • @Thomassee

quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Hocam harikasın ya

Tam Pugcusun

3008'in yan etkileri hep bunlar.

@hazrecevs

quote:

Orijinalden alıntı: hazrecevs

Bizim bayiye gitmemize gerek kalmamış. Teşekkürler.

Ben teşekkür ederim.

@bravaman

quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Bazı detaylarda güncel c4 izleri var:

Ön kol dayama
    Sinyal kolu, silecek kolu
    Cam kumanda düğmeleri
    Torpido dizaynı
    Tavan lamba grubu ve emniyet kemeri ikaz adamları
    İç dikiz aynası
    Kaput açma kolu

Stop-start düğmesinin yeri c4 ten daha iyi, ancak sürücüye daha yakın olsa daha iyi olacak. Çünkü bu düğmeyi sürekli kullanan birisiyim.

Bu arada detaylı resimler için teşekkürler.

Rica ederim.

Eğer bu düğmeden bahsediyorsak motorun çalıştırılıp durdurulmasına yarıyor hocam.

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

Hayır, ondan bahsetmedim.
    Şu resimde işaretledim:

• quote:

Hayır, ondan bahsetmedim.
    Şu resimde işaretledim:

Yok hocam o düğme dışarıdaki havanın içeriye girmesini engelleyip içerideki havanın devirdaimini sağlamaktadır.

Yeni 308'in kullanma kılavuzuna göre ECO OFF düğmesi eski modeldeki ile aynı yerdeymiş ancak bugün incelediğim araçta öyle bir düğme mevcut değildi. Yeni 308 ile aynı platformu kullanan yeni C4 Picasso'da Stop&Start sisteminin ayarı dokunmatik ekran üzerinden yapılmaktaydı. Test sürüşüne çıktığımda bu fonksiyona özellikle dikkat edeceğim.

Haklısınız,yanılmışım.

Bence bu düğme sağ elimizin altında kolay ulaşılabilir bir noktada olmalıydı.

Kılavuza baktım da, otomatik ya da yarı otomatik bir şanzumandan hiç bahsedilmemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravaman -- 12 Şubat 2014; 23:08:01 >

Emeğinize sağlık, aydınlatıcı fotolar.
  • quote:

Haklısınız,yanılmışım.

Bence bu düğme sağ elimizin altında kolay ulaşılabilir bir noktada olmalıydı.

Kılavuza baktım da, otomatik ya da yarı otomatik bir şanzumandan hiç bahsedilmemiş

Evet, Stop&Start kontrol düğmesi kesinlikle kolay ulaşılabilir bir yerde olmalı. Yeni C4 Picasso'yu ilk incelediğimde en rahatsız olduğum şeylerden birisi ECO OFF düğmesinin dokunmatik ekrandaki menüye eklenmesi olmuştu, sistemi devre dışı bırakmak için ekrandaki sürüş yardımları menüsüne girip oradan ECO OFF düğmesine basmak gerekiyordu. Umarım yeni 308'de de böyle değildir ve en azından eski yerindedir ancak bugün incelediğim aracın e-HDi motora sahip olması ve kullanma kılavuzunda belirtilen yerde öyle bir ECO OFF düğmesinin bulunmayışı beni korkutmadı değil...

Otomatik şanzımanlı yeni 308 şu anda ülkemizde satışta olmayacak sanırım, zaten fiyat listesinde de otomatik vitesli 308 yer almamakta. Dizel otomatik 308'in ülkemize 2015'te geleceği söylendi bugün bana.

Peugeot'nun Fransa ve İngiltere sitelerine baktığımda 308'in otomatik vitesli 2 farklı motor seçeneğine ulaştım ve bunların arasında 115hp'lik e-HDi motor yer almamakta.

1.2 e-THP 130 6-speed automatic stop-start

2.0 BlueHDi 150 6-speed automatic stop-start

http://www.peugeot.co.uk/media/peugeot-308-prices-and-specifications-brochure.pdf

• pejolardan nefret etsemde büyük emek harcanmış, teşekkürler sarp.
  • @powermoon

quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Emeğinize sağlık, aydınlatıcı fotolar.

Teşekkürler.

@Rainbow Dash

quote:

Orijinalden alıntı: Rainbow Dash

pejolardan nefret etsemde büyük emek harcanmış, teşekkürler sarp.

Gel sana da bir Peugeot alalım, belki fikrin değişir.

• arabayı bugün bende inceledim
    allure açık renk döşeme cam tavan bir araba idi
    anahtarsız giriş ve çalıştırma
    cam tavan (psanaromik)
    navigasyon ilave edilmiş
    fiyatı 77000 di
    bana çok pahalı geldi

active de vardı 1 adet 1.6 hdi 92 hp
    döşeme vites kolu kalite daha farklı idi dogal olarak
    onun fiyatı 61900 yani internet fiyatları ile aynı
    lansman fiyatınız yok mu dedim bunlar zaten lansman fiyatı dedi ki
    manuel 1.6 115 hp allure startstop+cam tavan + navi+anahtarsız giriş+metalik renk vs vs bana biraz fazla geldi
    satış rakamlarını çok merak ediyorum....
  • quote:

2013 ekim sonuydu.Yeni 308 i mi beklesem, hemen c4 mü alsam diye ikilemde kaldım. Dayanamadım gittim c4 confort-plus e-hdi mcp aldım. Bana maliyeti 57bin tl oldu. İyi ki ne yeni 308 i ne de aralık kampanyalarını bekleme hatasına düşmemişim diyorum. Eğer bekleseydim maddi olarak çok çok zarar içinde olacakmışım. 308 güzel bir araç, ancak genel olarak fiyatların yükselmesi ve dizel otomatik seçeneğinin henüz mevcut olmaması yüzünden "iyi ki beklememişim" diyorum.

Bu arada 308 deki cc kolu ne kadar demode kalmış, sattığım partner tepee de de aynı kol vardı ve kullanımı çok zordu

c4 güzel araç kardeş Allah kaza bela vermesin ben de ekim 2012de 53.000 e almıştım com.plus mcp. Pugun kardeşi sayılabilecek citroene dünyanın en kullanışlı cc sini koyuyorsun, direksiyonun üstünde nerdeyse tek tuşla araç kullanıyorum ve citroen mühendislerine dua ediyorum bol bol.Açıkçası pug da da direksiyonun üstünde olmasını beklerdim cc tuşunun.

• Arkadaşlar bugün Kayseri İnciroğlu Peugeot servisinde aracı inceledim ve test ettim. Aracı bayide ilk test eden benmişim. Bugün sabah gelmiş ve araç henüz 33 km'de idi. Test ettiğim model cam tavanlı gri, 1.6 HDI allure modeliydi. Araç her yönüyle mükemmel olmuş. Gerek malzeme kalitesi, gerek canlı görünüm ve performans harikaydı. Araç inanılmaz sessiz. Motor sesini yalnızca ilk çalıştırmada duyabilirsiniz. Yol sesi müthiş derecede yalıtılmış. Üstelik aracı tırtırlı ve mıcırlı kötü bir yolda test ettim. Kayseri'yi bilenler için söylüyorum, bayiden çıktım Boğazköprü kavşağından dönüp tekrar bayiye geldim. Hava kararmak üzereydi ve satış temsilcileri saat itibariyle işten çıkmak durumunda olduklarından uzatamadım testi. Fakat daha sonra tekrar test etmek için söz aldım. Bu arada LED farlar muazzam bir aydınlatma sağlıyor. Kendi aracımda (Golf 7) xenon far var ancak bu çok daha iyi aydınlatma sağlıyor. Kendi aracımla kıyaslayacak olursak, Golf'ten sessiz bir araç yapmış Peugeot.

Ben araca 10 üzerinden 8 veriyorum. Bir puanı çok pahalı olduğu için bir diğerini otomatiği henüz gelmediği için kırdım :)

Özetle: Konforlu, kaliteli, yakışıklı bir aracım olsun ve az yaksın istiyorsanız, Peugeot mühendisleri Yeni 308 ile bunu başarmış.

Saygılar.

Fotoğrafları hızlı hızlı çektim, o yüzden çok iyi çıkmadılar. Diğer fotoğraflar da arkadaşımın telefonunda, alınca onları da eklerim.

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanhirik -- 14 Şubat 2014; 1:43:11 >

• Bi-xenon farlarda, far yıkama yoksa 25W kullanmışlardır doģal olarak Golf7 den daha fazla ışık verir.

En boş donanımı berbat olmuş konsolu.

• siyah renk efsane yalnız
  • dün bayide inceledim aman allahım o direksiyon nedir öyle..çok komik olmuş eski bir peuget kullanıcısı olarak bir golf olamaz asla yada bir focus diyorum,olmamış diyorum satmaz bu araç fiyatı düşmedikten sonra..
  • Arkadaşlar pratikte bu araç ne yakar sizce ?
  • Yeni 308'in Türkiye'de yapılmış incelemelerinden biri;

http://ismailterzi.com/2014/02/15/peugeot-308-1-6-e-hdi/

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

Hocam bu kisim
    aracin neresei tam
    olarak cozemedim
    o sari sey nedir oyle.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Peynir Alti Suyu Tozu kullanıcısına yanıt
    stepne ve lastik şişirme pompası sanıyorum
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.