Şimdi Ara

Lenovo marka bazı laptoplarda fn tuşu sorunu için küçük bir çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
2.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi bazı lenovo laptoplarda 'yeni özellik' adı altında aslında saçmalıkta zirve yapmış bir olay var.Örneğin z500 de f1 f2 f3 tuşlarına basınca ses kapatıp açıyor,ses artıyor falan.Bu tuşların asıl işlevini kullanmak için fn tuşuna basılı olarak basmanız gerekiyor ve biosta bunun için ayar yok.Aylardır lenovo hiç bir şey yapmıyor.Tahmin ediyorum ki bu sorun mühendisleri,oyun oynayan kişileri çok etkiliyordur benim gibi.Tam çözüm olmasa da biraz yardımcı olacak bir çözüm var.

http://www.autohotkey.com/ Buraya girip sağ üstten programı indiriyoruz.Kurduktan sonra programı açtığınızda sağ altta çıkması gerekir.Simgesine sağ tıklayıp edit this script i seçin.Orda yazan her şeyi silip şunları yapıştırın ve kaydedin.

#InstallKeybdHook
    Volume_Mute::Send {F1}
    Volume_Down::Send {F2}
    Volume_Up::Send {F3}
    !F4::Send {F4}
    SC173::Send {F6}
    ^!Tab::Send {F8}
    <#p::Send {F10}
    return

Bu dosyayı masaüstüne kaydedin ve ihtiyaç olduğunda mesela her oyuna girerken dosyaya sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyin arka planda çalışsın en azından f1 f2 f3 f4 düzgün çalışıyor.Yönetici olarak çalıştırmazsanız arka planda çalışmaz.Bu çözümü yabancı bir siteden aldım bunu da belirteyim inşallah yardımcı olabilmişimdir.

• Ben ilk yaptığımda oyunun içinde gayet iyi olmuştu bu ama şimdi tekrar yapamıyorum çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsane9660 -- 25 Eylül 2013; 17:33:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.