- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
İstenmeyen SMS'ler tek tuşla engellenecek!
13 Cevap1607 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

13134 Mesaj
8 Mayıs 2013; 21:46:30 

Firmaların cep telefonu abonelerine direkt olarak gönderdiği ‘bıktıran’ reklam mesajlarına, tek tuş engeli geliyor. BTK Başkanı Acarer’in verdiği müjdeye göre Meclis gündemindeki tasarı yasalaşırsa, artık istemediğiniz mesajları bir daha görmeyeceksiniz

Cep telefonu kullanıcılarının sıkça başını ağrıtan istenmeyen kısa mesajlar (SMS), abonelere sunulan tek seçenekle çözülecek. Şu anda Meclis Genel Kurulu'nda bulunan elektronik ticaretle ilgili kanun tasarısında yer alan düzenleme ile kullanıcılar almak istemedikleri SMS'lerle karşılaşınca, karşılarına çıkacak "Bu kaynaktan/numaradan SMS almak istemiyorum" kutucuğunu işaretleyebilecek. İzinli pazarlamayı da kapsayan yasa tararısıyla ilgili olarak Sanayi Bakanlığı'nın ilgili taraflardan görüş aldığını belirten Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, "Biz de SMS konusunda sistemin nasıl işleyebileceği konusunda görüşümüzü bildirdik. Eğer tasarı şu anki haliyle yasalaşırsa, size bir SMS geldiğinde, ‘Bunu istemiyorum’ diye işaretleyebileceksiniz. Bu şekilde karşısına çıkan kutucuğu işaretlediğiniz zaman artık size o numaradan SMS gelmeyecek" dedi.

Haberin devamı için: http://www.sikayethaber...tusla-engellenecek/3724

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

176 Mesaj
8 Mayıs 2013; 22:53:52 

Fayda edeceğini sanmıyorum zira telefon numaramızı birilerinden çeşitli yollarla alan bazı uyanıklar farklı numaralardan reklam mesajı yolluyorlar. Buna engel olmak çok zor

İmparator

224 Mesaj
10 Mayıs 2013; 6:49:11 

10 yıllık hattıma son 1 yıla kadar en fazla haftada 2-3 reklam sms geliyorken, artık günde 30-40 civarında reklam sms geliyor.. rastgele numaralardan tut saçma sapan isimli numaralar da var..

Hiç bir yöntemle engelleyemedim, avea müşteri hizmetlerini aradım kapattık artık gelmeyecek dediler ama, onlar da beni yemiş resmen ayak üstü..

Parmakaları kırılsın bu sms gönderenlerin diyorum...

Ayrıca bu haber sanırım şubat ayında çıkmıştı yeni bir haber değil.. Ses seda yok :)

2358 Mesaj
10 Mayıs 2013; 18:53:30 

Kaçak gönderilen sms'leri polis operasyonu ile veritabanlarının bulunduğu bilgisayarlara el koymadan engellemek mümkün değil. Başlıklı gönderilenlerde ise operatörler çakallık yapıp sadece kendi üzerinden gönderilenleri engelleyip, çağrı sonlandırma ücreti almak için diğer operatörlerden gönderilenleri engellemiyor.

CEP TELEFONU KULLANICILARI REKLAM PANOSU DEĞİLDİR. SMS TACİZİNE VE BİLGİ İŞLEME DAYATMASINA HAYIR !!!

7870 Mesaj
10 Mayıs 2013; 20:22:30 

En başta Türkcell denilen aç gözlü adi firmanın istenmeyen Sms'lerini engelleme imkanı versinler. 2 saattir boyunu şöyle Sms geliyor hiçbir talebim olmadığı halde:

Turkcelllilere ozel CepteSoru bilgi yarismasi basliyor! 1300 kisa numarasindandan gelen sorulara verecegin her dogru cevap sana aninda 20TL/50DK konusma paketi kazandiriyor! Birazdan gelecek soruyu cevapla ve kazanmaya basla! http://ceptesoru.com

Ve sorular geliyor devamlı. Bu yapılan düpedüz tacizdir. Ayıp be!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sen öldüğün gün bende öldüm canım anneannem...

13134 Mesaj
10 Mayıs 2013; 21:58:58 

Maalesef bu mesajlardan bende kurtulamadım, inşaallah bir çözüm üretilir.

3221 Mesaj
9 Temmuz 2013; 21:39:12 

arkadaşlar bu haber ne durumda
sabah akşam aynı firmadan aldığım mesajlar var ve engelliyemiyorum,turkcell e mesaj attım ama cevap alamadım

536 Mesaj
9 Temmuz 2013; 21:53:19 

quote:

Orijinalden alıntı: gael

arkadaşlar bu haber ne durumda
sabah akşam aynı firmadan aldığım mesajlar var ve engelliyemiyorum,turkcell e mesaj attım ama cevap alamadım

http://www.turkcell.com...falar/SMSEngelleme.aspx

http://www.turkcell.com.../turkcell-mesajsec.aspx

http://www.turkcell.com...r/numara-engelleme.aspx

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

3221 Mesaj
9 Temmuz 2013; 22:33:46 

bu nedir ya budamı paralı iyi ne güzel cep numaramı firmalara belediyelere sat sonra para karşılığı engelleme servisi aç..

536 Mesaj
9 Temmuz 2013; 22:37:30 

quote:

Orijinalden alıntı: gael

bu nedir ya budamı paralı iyi ne güzel cep numaramı firmalara belediyelere sat sonra para karşılığı engelleme servisi aç..

akıllı telefon kullanıyorsanız filtreleme programı yükleyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

3221 Mesaj
9 Temmuz 2013; 22:39:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Monarch@

akıllı telefon kullanıyorsanız filtreleme programı yükleyin.

mesela hangi program var ,,google playde

3221 Mesaj
9 Temmuz 2013; 22:43:03 

buldum bikaç program ama tel no olarak engelleniyor
tel nosu olsa engellicem tel nosu yok direk firma ismi belediye ismi olarak yazıyor mesajlar..

13134 Mesaj
10 Temmuz 2013; 0:19:39 

Pahalı olmuş bence.

7870 Mesaj
2 Kasım 2013; 12:58:31 

Beyler şu Sms Engelleme servisi var malum:

http://m.turkcell.com.t...falar/SMSEngelleme.aspx

Peki, bu serviste numara belirlemeden yurtdışından gelen tüm SMS'leri engelleme kuralı belirleme şansımız var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sen öldüğün gün bende öldüm canım anneannem...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Mobil Operatörler » Turkcell » İstenmeyen SMS'ler tek tuşla engellenecek!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.374