Şimdi Ara

The Exorcism of Emily Rose (2005)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben bu filmi sinemadayken izlemek istemiştim ama zamanım olmamıştı. şimdi dvd sini kiralayıp izlemek istiyorum. yanlız, filmi arkadaşlarımla beraber, okulda izlemeyi düşünüyorum. malum öğretmenlerle birlikte bile izleyebiliriz. filmde iğrenç, çok kanlı sahneler var mı; yoksa sadece psikolojik korku ve birkaç korkunç yüz mü var? eğer çok vahşet içeriyorsa okulda izleyemem, o yüzden soruyorum. cevaplar için şimdiden teşekkürler
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• korkunç bi film değil bence rahatlıkla okulda izleyebilirsin,,,hatta kız arkadaşlarla bile izlenecek bir film
  • filmde hiç bişey yok milletin canı çok sıkılacak söyleyeyim..
  • Emily Rose'da yanına bi hatun oturt film bittiinde kucaında oturmuo olursa ben hiçbişey bilmiom...

Ciddiyim hatunlar korkar bak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Godlessfrog

Emily Rose'da yanına bi hatun oturt film bittiinde kucaında oturmuo olursa ben hiçbişey bilmiom...

Ciddiyim hatunlar korkar bak...

bizde okulda izledikte benim yanımda erkek oturuodu yaw

• izle yaa öyle çok korkunç şeyler yokkk aslında ben kendimi korkutabilmek için gece izledim falan böyle yüksek sesle ama yinede abartı korkmadım
    ama etkileyici sahnelerde var arkadaşlarında dediği gibi yanında bi kız olursa kucağına atlaması muhtemel olan sahneler
  • ztn genelde korku filmi değil çoğunlukla mahkemede geçiyor film
  • teşekkürler cevaplar için bi izleyeyim okulda o zaman
  • Boş bir film....
  • TAM DA ŞİMDİ FRAGMANINI İZLİYODUM
  • quote:

Orjinalden alıntı: fbozzy

izle yaa öyle çok korkunç şeyler yokkk aslında ben kendimi korkutabilmek için gece izledim falan böyle yüksek sesle ama yinede abartı korkmadım
    ama etkileyici sahnelerde var arkadaşlarında dediği gibi yanında bi kız olursa kucağına atlaması muhtemel olan sahneler

ewt çokda korkunç sahneler yok, ama bazı sahnelerde de etkilenmemek elde değil

bol kızla izlenmeli

• Pc de dvd de her neyse evde film izleyipde filmin korkunç olup olmadığına karar veremezsiniz. Sinemaya gidipte korkmayan kaç kişi var acaba??????????????
  • quote:

Orjinalden alıntı: werderweremem

Pc de dvd de her neyse evde film izleyipde filmin korkunç olup olmadığına karar veremezsiniz. Sinemaya gidipte korkmayan kaç kişi var acaba??????????????

oda doğru ama sinemada izlediğim korku ve vahşet filmindende gülerek çıktığım olmuştur yani
  • 2006 yılının en iyi korku-gerilim filmi olduğunu düşünüyorum.

Klişe bir senaryo olmasına karşın kaliteli oyuncu kadrosu ve mahkemede geçen sahneler ve sonu gerçekten ilginçtir.

Tavsiye ederim.
  •  The Exorcism of Emily Rose (2005)

quote:

esasen 1970'lerin ortasinda almanyada anneliese michel isimli genc kizin basindan gecen seytan cikarma ile ilgili hikayenin holywoodlastirilmis versiyonu olacak film...

gercek hikayede 1968'de epilepsi teshisi konan anneliese 1970-74 arasi kismi felc oldugu ya da etrafta seytani yuzler ya da hayaller gorudugu pek cok atak yasamaya baslar... kendisi ayni zamanda koyu katoliktir.. ruhuna seytan girdigine inanmaya baslar.. gittigi doktrolar ve ilaclara ragmen ataklarda azalma olmaz, tersine hem sayilari hem de sidetleri artmaya baslar... 74-75 arasi bir kac kez seytan cikarma icin kiliseden izin istenir...

not: katolik kilisesinin exorcism icin kati kurallari vardir.. bunlar 1614 yilindan beri rituale romanum adi altinda kabul gormus ve uygulanmistir...

almanyadaki katolik kilisesi en sonunda 75 eylulunde exorcism icin izin verir ve 2 rahip atar... eylul 75'den temmuz 76'ya kadar exorcism seanslari haftada 2-3 sefer devam eder... bu arada kzin durumu iyice kotulesmistir.. hic bir sey yememektedir.. ilac ile uyutulup yiyecek verilebilmektedir.. aliesinin evinde kalan annaliese kriz anlarinda bagirmaya baslayip evin icinde ciril ciplak kosturmakta, kendi cisini icmekte, orumcek ve diski yemekte, anlasilmayan lisanlarda ve ses tonlarinda konusmakta, yer yer kendine zarar vermete idi.. bazi durumlarda 2 ya da 3 erkek guclukle zapt etmeye baslamisti... bu arada seanslar devam ediyordu.. haliyle psikolojisi de iyice kotulesmisti.. duvarin karsisinda gunde 600-700 defa arka arakaya diz cokup kalkiyordu ki bu yuzden dizleri parcalanmisti..
    rahipler bu araa seanslari hep kaydettiler.. yaklasik 40 kaset dolmustu.. son seans 30 haziran 1976'da oldu.. daha sonra 1 temmuz ogle vakti anna son nefesini verdi...

olumunden sonra ailesi ve rahipler hakkinda dava acildi.. olum sebebi aclikti... dava uzun sure avrupada epey ses getirdi.. psikolog ve doktorlar dinlendi.. exorcisim kayitlari dinlendi.. psikologlar rahiplerin ve ailesinin bu duruma sebep oldugunu soylediler.. psikolog ve doktorlar doctrinaire induction aciklamasini getirdiler.. kisaca rahipler ve ailesi zaten epilepsi hastasi olan kiza belki de farkinda olmadan etkilemislerdi.. yaptigi hareketlere sebep cikartmislardi ve zaten gayet katolik olan kizcagiz da bu sebebe baglanmisti... sonucta mahkeme karari ile ailesi ve rahipler 6 ay ceza aldilar..

daha sonra alman katolik kilisesi bi aciklama yaparak anna'nin ruhuna seytan girmesi gibi bi durumun olmadigini soyledi.. hatta bu kararin ardindan vatikan rituale romanum'un tekrar incelemeye aldi ve 98 yilinda yeni versiyonunu yayinladi... yeni ismi de exorcismis et supplicationibus quibusdam oldu..."

quote:

anneliese michel'in bedenine giren cinlerle yapilan kousmadan kesitler. almanca.
    http://r@pidshare.com/files/10272914...el_90.wma.html
    cinler kendilerini kabil, hitler, iblis, fleischmann adinda almanyada yasamis bi rahib ve yehuda olarak tanitiyolar. arastirmalar sonucunda böyle bir rahibin gercekten 16. yy'da yasadigi ve cinlerin verdigi bilgilerle hayat öyküsünün örtüstügü ortaya cikiyor. cinler ayini yapan papazlara hiristiyanlarin muhazakar katolik inancina uymalari gerektigini falan ögütlemekle ilahi bi görevi üstlendikleri icin michelin bedenine girdiklerini söylüyolar. kisacasi alay ediyolar.
    cinler michelin yemek yemesine izin vermiyorlar sinekler ve örümcelekler disinda. kendi idrarini iciyor. kömür cignioyr. yerde yatiyor. döverek iskence yapiyolar.
    michelin rahatsizligi karabasanlarla basliyor. sonra korkunc suretler görmeye basliyor. böylece ilerliyor. evlerinde fareye benzer hayvanalr, camlarinda tuhaf sinekler ucustuguna, sesler geldigine ailesi de sahit oluyor.

Bunları okuyup da izlerseniz daha iyi olur. Film gerçek hikayeden alınmadır.

• Bugün izledim filmin %75i konuşma ve sıkıyor+hikayesi gercek mi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahırdaki sahneyi unutamadığım filmdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Ahırdaki sahneyi unutamadığım filmdir.

Kesinlikle katılıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.