Şimdi Ara

Giyilebilir aksiyon kamerası GoPro Hero 3 Black Edition hakkında her şey (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
422
Cevap
21
Favori
67.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tozparcasi

gunesin altinda direk tutmanizi tavsiye etmem. ben kokpitte kullaniyorum go pro 3 ve gunese maruz kaldiginda renkler soluklasiyor ve lens de golgelenme yapiyor. direk lens e gelmeden gunes isigi sicak bir ortamda calistirabilirsin cok problem olmuyor

Kokpitte çektiğiniz videoları merak ettim :)
  • konu bayağı pasif
    bende bu hero3 kameradan almıştım.
    bir senedir durup duruyordu.
    geçenlerde bir akrabanın düğününde kullandım. diğer kameralara taş çıkarttı gerçekten.
    biraz tuhaf karşıladılar oyuncak gibi pek kale alan olmadı ama el kameralarından çok geniş açılı ve çok daha net.
  • Herkafadan bir ses cikmis herkes bir sey anlatmis,Gopro oyle aman aman bi camera falan değil yahu bu kameranin demiyelim kutunun en buyuk ozelligi gensi acisi olmasi hepsi bu.Yok çekimi süpermiş yok soyleymis felan hikaye.Canon s95 e cam vantuzu alin 4 dolar a cin den takin arabanizin camina yapin çekimi bakin bakalim çekim olarak gopro mu mükemmel çekim yapıyor yoksa Black zlak vrak edition gopro mu? Sony HDA AS 15 bile her turlu tokatlar bu cihazi.Ayrica avrupada su an eski uretim cihazlardaki isinma ve bug sorunun dan oturu black zirek tirink edition modeli 270 Euro lara rahatlıkla bulunuyor.
  • Arkadaslar merhaba.ben gopro hero 3+ black edition modelini yurt disina giden birinden aldirtacam. Ben normalde 4 pervaneli helikopterlerde(quarcopter) havadan cekimler icin kullanacam.hali hazir da kullandigim helikopterin uzerinde bir kamera var.
    Malum bu hobilerde en onemli kilit nokta pil.helikopterde lipo pil var.

Ben diyorumki 3.7 v 1s lipo pili her yerde bulurum.2500 mah bir pil 45 gr agirliginda.ben bu pilin soketini gopro nun pil takilan yere gore modifiye etmeyi dusunuyorum.pil buyuklugunde bir kart gibi bir sey yapip soketlere temaz edecek bir nokta olusturup lipo pili orda kullanip daha sonra da baska bir lipo sarj makinesinde lipo pil sarj edecem

Soyle bir deneme yaptim.1000 mah bir lipo pili 2.5 saat boyunca 30 tane ledi paralel olarak calistirdum.isiklar 2.5 saat yandi. Sonucta lipo pillerin anlik akim cekim degerleri olan c degerleri yuksek alinip kullanilabilir.

Boyle bir sey deneyen yada dusunen varmi. Daha uzun pil kullanimi ile ilgili bilgilerinizi ve yorumlarinizi istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BiggestNiko

Herkafadan bir ses cikmis herkes bir sey anlatmis,Gopro oyle aman aman bi camera falan değil yahu bu kameranin demiyelim kutunun en buyuk ozelligi gensi acisi olmasi hepsi bu.Yok çekimi süpermiş yok soyleymis felan hikaye.Canon s95 e cam vantuzu alin 4 dolar a cin den takin arabanizin camina yapin çekimi bakin bakalim çekim olarak gopro mu mükemmel çekim yapıyor yoksa Black zlak vrak edition gopro mu? Sony HDA AS 15 bile her turlu tokatlar bu cihazi.Ayrica avrupada su an eski uretim cihazlardaki isinma ve bug sorunun dan oturu black zirek tirink edition modeli 270 Euro lara rahatlıkla bulunuyor.

Bence siz elma ile armutu biraz karıştırmışsınız, bu dünyanın en iyi aksiyon kamerası. Yani aksiyon= paraşüt, dalış, serbest düşüş, motor sporları, uçak, kayak, vs...

Şu an seyrettiğiniz pek çok aksiyon filminde dahi bu kamera kullanılıyor.

Youtube açık olsaydı, daha net açıklayabilirdim, ama 3. dünya ülkesi olduğumuz için, imkanlar kısıtlı.

*Braveman kendi pili fullhd çekim ile 40-60 dk arası gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerospace -- 5 Nisan 2014; 20:53:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

*Braveman kendi pili fullhd çekim ile 40-60 dk arası gidiyor.

işte benim dediğim de benim yazdığım lipo pil ile modifiye edilince o süresinin 3 katına çıkartılabilir.
  • bir gopro hero 3 acıp kapanınca ve kayıda başlayınca cihazda uyarı sesleri geliyor. bunları kısıp yada kayıt aşamasında ve stany bye modlarda uyarı ışıklarını kapatabiliyormuyuz.

pil süresini daha verimli kullanma açısından. böyle özellikler ayarlar menusunde varmı . yoksa sadece fotograf ve video ile ilgili çekim ayarları mı var ayarlar menusunde
  • Her eve lazim

• Sony actioncam hdr-as30v , 100v nin yanında buna para verilmez,popüler kültür çok şişirdi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzelmiş

• gopro hero 3+ black edition da balık gözü özelliği dışında normal fotoğraf makinelerde olduğu gibi resim yada video çekmek mümkün mü . yoksa ne yaparsanız yapın yine gopro hero 3+ black edition balık gözü gibi mi çekiyor. bu önündeki lens ile mi ilgili yoksa cihazın çekim özelliği ile ilgilimi.

bu konuda bilgisi olan varsa kesin bilgi olarak paylaşırsa gopro almak için kafamdaki engelleri kırmış olacam.

youtube deki videolar da genelde hep yakından çekim olduğundan balık gözü gibi duruyor cekimler.

ben helikopter de kullanacam. yükseklerden resim yada video cekmek ve sonra izlemek harika bir duygu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveman

gopro hero 3+ black edition da balık gözü özelliği dışında normal fotoğraf makinelerde olduğu gibi resim yada video çekmek mümkün mü . yoksa ne yaparsanız yapın yine gopro hero 3+ black edition balık gözü gibi mi çekiyor. bu önündeki lens ile mi ilgili yoksa cihazın çekim özelliği ile ilgilimi.

bu konuda bilgisi olan varsa kesin bilgi olarak paylaşırsa gopro almak için kafamdaki engelleri kırmış olacam.

youtube deki videolar da genelde hep yakından çekim olduğundan balık gözü gibi duruyor cekimler.

ben helikopter de kullanacam. yükseklerden resim yada video cekmek ve sonra izlemek harika bir duygu.

Merhaba
    Gopro Hero 3 BE kullanıcısıyım dediğiniz özellik yani normal çekim BE de var.Doğtal olarak + da da olur diye düşünüyorum.Fakat BE de her çekim modunda yoktu yani şuan makine yanımda olmadığı için farazi bir örnek vereceğim mesela 1080 60 FPS de narrow ( normal çekim modu ) yok iken 720 50 FPS de narrow mod var.

• Ust duzey sporcular gelirleri dogrultusunda alır ancak. Diger durumda hem gereksiz hem pahalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: TremoR666

Merhaba
    Gopro Hero 3 BE kullanıcısıyım dediğiniz özellik yani normal çekim BE de var.Doğtal olarak + da da olur diye düşünüyorum.Fakat BE de her çekim modunda yoktu yani şuan makine yanımda olmadığı için farazi bir örnek vereceğim mesela 1080 60 FPS de narrow ( normal çekim modu ) yok iken 720 50 FPS de narrow mod var.

black edition hero3+ markanın en üst modeli olduğundan bunda o özellik dediğiniz gibi olması gerekir diye düşünüyordum. sizden de teyit alınca daha iyi oldu.

ama dediğiniz gibi hangiçekim modunda var bilmek lazım. normal cekim görüş açısı narrow mod diye geçiyor anladığım kadarıyla.

youtube da 4 pervaneli helikoptere takıyorlar gopro hero 3+ . ama hepsi ingilizce . adam gibi bir türkçe çekim özelliklerini veren video bulamadım. mesala çekim yaparken türkçe konuşan biri olsa. sizlerinde böyle bir özelliği tanıtan video link bilip paylaşırsanız çok iyi olur.

cihazın ses ve uyarı ışık ayarları komple kapatılıyormu. pilden kazanmak için standbye ışığı kapatılıyormu. kayıt esnasında sürekli yanıp sönüyor bildiğim kadarıyla.

cihazı kullanan birisi olarak aklınıza gelen cihaz ile ilgili ekstra hatalar ve güzel özellikleri paylaşırmısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: braveman

quote:

Merhaba

black edition hero3+ markanın en üst modeli olduğundan bunda o özellik dediğiniz gibi olması gerekir diye düşünüyordum. sizden de teyit alınca daha iyi oldu.

ama dediğiniz gibi hangiçekim modunda var bilmek lazım. normal cekim görüş açısı narrow mod diye geçiyor anladığım kadarıyla.

youtube da 4 pervaneli helikoptere takıyorlar gopro hero 3+ . ama hepsi ingilizce . adam gibi bir türkçe çekim özelliklerini veren video bulamadım. mesala çekim yaparken türkçe konuşan biri olsa. sizlerinde böyle bir özelliği tanıtan video link bilip paylaşırsanız çok iyi olur.

cihazın ses ve uyarı ışık ayarları komple kapatılıyormu. pilden kazanmak için standbye ışığı kapatılıyormu. kayıt esnasında sürekli yanıp sönüyor bildiğim kadarıyla.

cihazı kullanan birisi olarak aklınıza gelen cihaz ile ilgili ekstra hatalar ve güzel özellikleri paylaşırmısınız.

cihazın ses ve uyarı ışıkları kapatılmıyor diye biliyorum.4 pervaneli helikopterle ilgili olarak face de bir sayfa vardı oraya üyeyim ama şu an ismini bilmiyorum eve geçtiğimde özelden msj atarım. Narrow normal çekim modu evet. Hata olarak pek hata sayılmaz ama makine ısınıyor fakat çekimi etkileyen bir sakıncası yok.+ kullanmadım BE kullanıcısıyım makine gayet iyi ve başarılı.Ben genelde su altı çekimlerinde kullanıyorum benim için fazlası ile yeterli bir makine.Bir kaç tane de youtube da ilk aldığımda koyduğum videolar var hatta burada da paylaşmıştım.

• quote:

cihazın ses ve uyarı ışıkları kapatılmıyor diye biliyorum.4 pervaneli helikopterle ilgili olarak face de bir sayfa vardı oraya üyeyim ama şu an ismini bilmiyorum eve geçtiğimde özelden msj atarım. Narrow normal çekim modu evet. Hata olarak pek hata sayılmaz ama makine ısınıyor fakat çekimi etkileyen bir sakıncası yok.+ kullanmadım BE kullanıcısıyım makine gayet iyi ve başarılı.Ben genelde su altı çekimlerinde kullanıyorum benim için fazlası ile yeterli bir makine.Bir kaç tane de youtube da ilk aldığımda koyduğum videolar var hatta burada da paylaşmıştım.

sizin videolara baktım. sizin kullandığınız BE modelindeki ısınma günceleme ile biraz daha düştü idda ediliyor. youtube gopro hero 3 BE için sürekli cekim modunda şarj olurken ken ısınma ile ilgili video var. 50 C değere cıkmış .http://www.youtube.com/watch?v=e0Zla9dbhic

wide - normal ve narrow normal çekim olarak internette youtube bir video buldum http://www.youtube.com/watch?v=9KItJRr9Hlo
    bu video da çekim kalitesi gayet güzel gösterilmiş. narrow mod ile cekim yapabilmek için görüntüyü biraz daha yakından cekim yapıyor gözüküyor. çekim kaliteleri çok güzel .

tekrar teşekküeler

• Uygun satan varsa pm atsın lütfen , elinize sağlık şahane olmuş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc.kork

Sorun çözülmüştür teşekkürler...

nasıl çözüldü hocam anlatın da belki lazım olur

ben de almayı düşünüyorum da :D

bir de nereden edindiniz fiyatı nasılken aldınız?
  • Bende şunu sormak istiyorum;

GoPro3+ Black Edition için bütün çekimlerinde yeterli olacak SD kart hızı kaç olmalı ?

Sandisk'in 30mb class 10 olan modeli yeterli mi ?

Yoksa 50mb modeli mi seçilmeli ?

Yoksa daha yüksek olan 90mb modeli mi ?

Biri bilgi verirse bu hafiza kartlarıyla ilgili sevinirim. Bu arada 64gb modelini düşünüyorum, 128gb biraz pahalı gibi geldi bana tavsiyelerinizi bekliyorum....
  • merhaba
    aslında bütçene de bağlı bu iş yazdıklarından istinaden 50 mb alman mantıklı gibi gelicek.Sanırım çok da profesyonel bişi de çekmeyeceksin.Aklında kalmasın ne en dibi ne en yükseği alıp sıkıntıya düşme 50mb al gitsin bende 32 gb class 10 var gayet de yeterli oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.