Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.389
Cevap
62
Favori
907.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ustam parmaklarına sağlık, her soruya yanıt veriyorsun..
    Ürün o evet. Kil'i nereden nasıl temin ederiz? önereceğin ürün ve uygulama önerin var mı?
  • irfan hocam kil nedir?
    ne işe yarar ?
    bilgilendirirseniz sevinirim:)
  • Kille ilgili detaylı bilgi

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=79

Elimde kil ve fısfısı var (Meguiars marka ikisi de), bir arkaşım almıştı aracını sattı, satayım diye bana bıraktı, aldığı fiyata satıyor...

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=980

Meguiars'ta Mike Philips'ten kil uygulama klibi

http://www.youtube.com/watch?v=yfEfLGL59GI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 22 Mayıs 2009; 16:25:31 >

• belco silkonlu cila aldım bu gün boyadan kay alırmı bu ürün ?
    güneş altında uygulamak dogru degilmiş

nasıl kullanmalıyım ? kaç dakika bekleyip parlatmalıyım pasta yapsam sonra araç ıslakken uygulasam nasıl olur ?
    malum meganda plastik çokk plastik kısımlara cama bni zararı olurmu ?
    aracı kurutun diyorda sanayideki boyacı ıslak daha iyi dagılır leke bırakmaz dedi ?
    http://www.hepsiburada.com/cbs-belco-silikonlu-polish-cila-250-ml-095606/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otm095606

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi triger -- 22 Mayıs 2009; 19:16:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: biuu

Kaliteli mi bilmem ama BİM ve Four You mağzalarında tanesi 1,5 -2 tl ye satıldığı yazılmış. Haftasonu bende araştıracağım.

Bimdekini sakın alma ben haftasonu aldım. Almaz olaydım. Kurulama yeteneği sıfır. Su izi çıkarma yeteneği sıfır. Başka bezde almamıştım yanıma 45 dakika arabayı kurulamak için uğraştım belki 30 kere sıktım. Nalet bişey. Orayı burayı silmek toz almak için kullanıcam dersen orasını bilemem. Bence paranıza kıyın kaliteli alın. 2 yıl önce eşim cam silmek için istemişti. Bir arkadaşından görmüş smart tı heralde markası tam hatırlamıyorum. 2 kere sıkarak tüm arabayı kuruttum ve pırıl pırıl oldu hiç leke bırakmıyor. ta o zaman 7.5 liraya almıştık heralde. Şimdi ondan aradım bulamadım. Eşimde kızdı arabayı siliyorum diye vermiyor artık. Git kendine yenisini al dedi. Artık kalitei bişey bulacağım başka çare yok :)

• İrfan hocam ve Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Bende bir tane MF bez var çok memnunum Tekzenden 5 TL ye almıştım.gayet te güzel kuruluyor ne iz bırakıyor ne birşey.Ama ben birkaç tane daha almak istiyorum ama 5 TL biraz yüksek geldi.5-6 tanesini 10 TL ye alsam iyi olur.Bakalım birazdaha araştırcam olmadı.Gidip Tekzenden 2-3 tane daha alcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: l.a.c.i.w.e.r.t

Bimdekini sakın alma ben haftasonu aldım. Almaz olaydım. Kurulama yeteneği sıfır. Su izi çıkarma yeteneği sıfır. Başka bezde almamıştım yanıma 45 dakika arabayı kurulamak için uğraştım belki 30 kere sıktım. Nalet bişey. Orayı burayı silmek toz almak için kullanıcam dersen orasını bilemem. Bence paranıza kıyın kaliteli alın. 2 yıl önce eşim cam silmek için istemişti. Bir arkadaşından görmüş smart tı heralde markası tam hatırlamıyorum. 2 kere sıkarak tüm arabayı kuruttum ve pırıl pırıl oldu hiç leke bırakmıyor. ta o zaman 7.5 liraya almıştık heralde. Şimdi ondan aradım bulamadım. Eşimde kızdı arabayı siliyorum diye vermiyor artık. Git kendine yenisini al dedi. Artık kalitei bişey bulacağım başka çare yok :)

Arkadşaım Tekzende Araç temizlik bölmünde var.Tam olarak ismini hatırlamıyorum ama direk gözüne çarpar zaten turuncu bir ampalajı var gerçekten çok güzel kuruluyor.Sıcak suyu koyup anında kirler akıyor gid

• @ triger

Merhaba

Ürünlerin etiketine bakarak uygulanışına göz atmak iyidir ama genel olarak aşındırıcı olan ürünler (Polishler) tercihen sünger ped veya MF bezle temiz yüzeye, küçük küçük alanlarda, ürünün iyice yedirilmesiyle uygulanır, kuruması beklemeden temiz bir MF bezle silinir. Ürünü yedirmezseniz (ürün yavaş yavaş azalacak, incelecek, daha şeffaf hale gelecek) çizikleri gideremezsiniz.

Koruma özelliği fazla olan (wax, sealant) gibi ürünler ise mutlaka kurutulur. İnce tabaka sürülür, kuruması beklenir (5-6 dk, kışın soğuk ve nemli havada daha fazla süre) temiz bir MF bezle silinir.

Güneşte uygulanmaz bu ürünler, zira ürün çok hızlı kurur, etkisini göstermez, ayrıca silmesi çok çok zor olur.

Bir ürünü farketmeden çok kuruttuysanız şunu hatırlayın:

"like dissolves like" - "benzer ürünler birbirini çözer"

Örneğin boyada, camda, fitilde kullandığınız bir ürün kurudu, sertleşti, bezle silinmesi çok zor hale geldi. O zaman yapılacak ilk iş oraya aynı malzemeden sürmektir. Polish örneği vereyim, polishler şişeleri içinde kurumazlar, içindeki bir takım çözücüler onları sıvı tutarlar. Uygulama esnasında ince tabaka haline geldiğinde o solventler uçar, ürün kurur, daha da beklerse taş gibi olur. Sertleştiğinde ya da silmeyi unuttuğunuz bir noktada bununla karşılaşırsanız yine o üründen oraya uygularsanız o solvent, kurumuş olan ürünü de çözecektir.

Yani benzin, mazot, tiner kullanmadan önce ilk olarak yine aynı ajanı kullanın.

Siyah plastiklerde polishler iz bırakır, özellikle pütürlü yüzeye sahip olanlarda. O nedenle bu tip yerlerin kenarı, fitiller vs. maskeleme bantıyla izole edilirse size 2. bir iş çıkmaz. Bantlamak 5 dk'nızı almaz. Keza nikelajlarınzıı da eğer makine kullanacaksanız koruma altına alın.

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

• teşekkür ederim hocam

bu ürünü alana kadar sizinle tanışmıyorduk malesef bu ürünü uygulayıp biraz tadını çıkarayım

bi dahaki sefere wax alıp uygulayacagım inş.
  • Rica ederim, kolay gelsin!
  • irfan abi 2. elbi araba aldim 5 ay oldu pasta cila islemi yapmak istiyorum,arabamda dairesel cizikler fazlasiyla war ye arka ruzgarlikta parmak kadar bir boya kopmus
    benim dusundugum ama karar veremedim
    ÇBS BELCO OTO PASTASI
    ÇBS AUTOLINE BELCO TEFLON POLISH
    SONAX 316200 ÇİZİK GİDERİCİ GÜÇLÜ CİLA
    SONAX HIZLI CİLA 288200

bu arada TURTLE WAX ÇİZİK ALICI PASTA CİLA denemesi yaptim arabanin birbolumde fark goremedim belkide beceremedim gunes altin da yaptim zaten

senin onerilerini bekliyorum abi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanbg -- 23 Mayıs 2009; 23:35:38 >
  • ben bugün aracıma sonax hızlı cila yaptım gayet güzel oldu ama kollarım koptu silmekten.Önce aracı sonax şampuanla yıkadım sonra kuruladım.Bölgesel olarak fıs fıfı sıktım ve magurus sünger vardı küçük onunlada sildim.Önce yağımsı bir tabak bırakıyor sonrada kuru bezle hemen arkasından sildim.Cila attığım yerlerde sürtünme baya bi azaldı.Elini değdirince fark hissediliyor.Camlara da yaptım umarım yanlışlık yapmamışımdır.

Sonaxın hızlı cilası ile ilk anlarda fısı fıs yaptım ama sonra cila şişeden çıkmadı.O kafasındaki beyaz plastiği nereye çevirirsem çevireyim şişeden cila gelmedi.Bende camsil şişesine az miktar döktüm onunla cila attım.

sayın @irfan hocam

bu yabancı sitelerden alışverişi bi de bize öğretsen.en azından farklı bir isimle ve olmayan bir kredi kartı nosuyla alışveriş yapıyormuş gibi yapsanda bu klavyedeki print screen tuşuyla fotolarını çekip painte atıp buraya eklesen bizde bi öğrensek olmaz mı?

http://www.cleanyourcar.co.uk/ özellikle şu sitede denesen ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberty_15 -- 24 Mayıs 2009; 0:43:17 >

• arkadaşlar bugün sırasıyla kil, Menzerna po 106 fa ve yağmurun azizliğine uğrayıp sadece kaputa Meguiars NXT Tech Wax 2.0 uygulayabildim.. dediğim gibi yağmurun başlaması ile işlemi yarıda kestim.. kili bütün araca uyguladım.. beni en çok etkileyen kil oldu şaşırdım inanın nasıl çıktı o kirler diye :) sonra polish işlemine geçtim.. yumuşak olan 15 cm lik sünger işe yaramadı.. bende dekorun turuncu olan sert pedine geçtim.. o daha iyi oldu.. ama istediğim sonuca ulaşamadım.. kaportadaki matlık gitti.. sanki hafif dairesel çiziklerde gitti.. ama makineyle cebelleşmek zorunda kaldım ve sanırım ürünü iyi yediremedim sorun burdan kaynaklandı.. napıyım kollarım koptu :) bir kaç foto ekleyim farkı belki görürsünüz.. 3. resimde bant çektim.. sol taraf uygulanmış, sağ taraf uygulanmamış kısım.. dikkatli bakılırsa bir fark var..

tabii İrfan bey daha farklı bir yorum yapacaktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delidolu123 -- 24 Mayıs 2009; 3:05:52 >

• @ hasanbg

Yazdığınız ürünlerin birini seçip başlamak lazım, her boya, her marka, her elde aynı sonuçlar alınmayabilir. Ne yazık ki pazardaki ürünlerde elle düleltme sağlayacak çok çok iyi markalar yok. Örneğin Meguiars SwirlX bu işte iyidir ama y.dışından almak şart, burada yok.

Başlangıç için ÇBS AUTOLINE BELCO TEFLON POLISH denenebilir, eski mesajlarımda yaptığım gibi mutlaka nokta test yapın, bantla küçük alanda ürünü deneyin bize foto yollayın ki neyi nasıl yaptığınızı görelim, bu işlerde görüntü yoksa elden birşey gelmiyor.

Küçük alanda (30x30 cm), MF bezle ürünü 3-5 dk yedirin, fark görmemenize imkan yok, yeterki doğru açıda ışığa bakın.

@ alpergndz

Sonax'ın aziziliği olmuş

CYC'ye üyeyim, istediğim ürünleri "buy" diğerek sepete atıyorum, check-out dediğimde kayıtlı üye olduğum için TR'ye posta parası dahil fiyatı görüyorum. Ödeme düğmesine bastığımda seçenek veriyor KK mı yoksa PayPal'mı diye, ben PP ile ödüyorum, tek tuşta iş bitiyor. Unutmazsam bir sonraki siparişte print screen yaparım.

@ delidolu123

Dediğim gibi kil uygulaması insanı şaşırtıyor ve çok çok işe yarıyor. Keşke küçük bir karede nokta tetsi yapıp foto çekseydin. İlk fotoda dairesel çiziklerin kaldığı görünüyor

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=971

Hafif dairesel çizikler için 106FA idealdir, ama ben de ilk uygulamamda hiç çizik giderememiştim, çöpe atasım gelmişti alet edevatı, moralini bozma, makineye alışma, ürün yedirmek için biraz daha antrenman şart. Küçük alanda önce sağ-sol, sonra yukarı aşağı ve çapraz vuruşlarla ürünün azaldığını ve yok olduğunu görmen lazım, ürünü yedirme aşamasında çizik giderme gerçekleşiyor. Bu iş için sadece kaput 1 saat vakit alır, sabır işi yani

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=352

------------------------------

Burada ise Megane Grande Scenic'te dün yaptığımız bir uygulamadan kareler var...

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=1065

• arkadaşlar siteye resim nasıl yükleyeceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yssural -- 24 Mayıs 2009; 12:11:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yssural

arkadaşlar siteye resim nasıl yükleyeceğiz

yssural...imageshack e resimleri upload ediyorsun orda Direckt linki kopyalayıp [simage]LİNKİ BURAYA YAPIŞTIRIYORSUN[/simage] bu kadar

http://imageshack.us/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 24 Mayıs 2009; 13:32:30 >
  • srcn09 yardımın için teşekkürler .
    Arkadaşlar arabam geçen hafta geldi, yeni olduğu için kil uygulamadım ve sırasıyla;
    -sonax konsantre oto şampuanı
    -meguiars M21 sentetik sealant
    -meguiars M40 vinly and rubber cl. lastikler için
    4 saat sürdü sonuç ortada, umarım bu ürünleri uygulamak isteyen arkadaşlara yardımcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yssural -- 24 Mayıs 2009; 14:48:20 >

• Allah kaza bela vermesin, yanıyor ışıltıdan

Koyu renkler bu tip uygulamaları bir başka gösteriyor, güle güle kullan.

M21'i farlar, stoplar, yan camlar, kapı eşikleri ve jantlarda da güvenle kullanablirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: irf@n

Allah kaza bela vermesin, yanıyor ışıltıdan

Koyu renkler bu tip uygulamaları bir başka gösteriyor, güle güle kullan.

M21'i farlar, stoplar, yan camlar, kapı eşikleri ve jantlarda da güvenle kullanablirsin.

çok teşekkürler iyi dilekleriniz için. Pek çok şeyi sayenizde sizden ögrendim, aslında bu sizin eseriniz sayılır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yssural -- 24 Mayıs 2009; 15:25:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguz1978

İrfan Hocam Selamlar.
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Uzun zamandan beri formu takip ediyorum ve inanın benim gibi insanlara çok güzel yol gösteriyorsunuz. Yaklaşık bir ay önce 0 araba aldım. Aracı aldığım yere boya koruma yaptırdım. Bende aracımın boyasını korumaya devam etmek için ebay’den Meguiar’s markasına ait birçok değişik ürün aldım. Aldığım ürünler ve fiyatları aşağıda, yaklaşık 50 Dolar posta ücretiyle beraber 100 dolar civarında bir para ödedim. Aldığım mağazanın linkini ekliyorum, ilgilene arkadaşlar buradan bakabilir.

http://stores.shop.ebay.com/J-B-Tool-Sales__W0QQ_armrsZ1

İrfan Hocam benim öğrenmek istediğim baya koruma yapımlı bir araca ne kadar zaman sonra Meguiars NXT Generation Tech Wax ürününü uygulamalıyım. Sanırım Meguiars Ultimate Quik Detailer her yıkamadan sonra uygulamada bir sakınca yok Teşekkürler

Meguiars Natural Shine Vinyl & Rubber Protectant #G4116
    Item# 400046661975 $5.99 USD
    Meguiars Supreme Shine Microfiber Towel #X2020
    Item# 400033093146 $5.79 USD
    Meguiars ScratchX Scratch Remover 2.0 NEW #G10307
    Item# 350201843322 $8.79 USD
    Meguiars NXT Generation Tech Wax 2.0 #G12718
    Item# 350194099476 $15.95 USD
    Meguiars Even Coat Microfiber Applicator Pads #X3080
    Item# 350190528098 $3.99 USD
    Meguiars Microfiber Wash Mitt #X3002
    Item# 350186572591 $4.95 USD
    Meguiars Ultimate Quik Detailer 22 Oz. #G14422
    Item# 350130423964 $8.99 USD

e-baydan alınan ürünler gümrükte sorun çıkartıyormu.

Ayrıca e-bay da toplu alımları nasıl gerçekleştiriyorsunuz. Satıcı ile irtibat kurarak mı, yoksa böyle bir alış şeklimi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxman -- 24 Mayıs 2009; 19:16:45 >

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.