Şimdi Ara

3DS için Flash Kart Almadan Önce Burayı Okuyun!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
8
Favori
23.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • R4 kart hakkında bilgi sormayın. Çünkü daha önceki hazırlamış olduğum rehber yüzünden uyarı almıştım. O yüzden nedir? nasıl çalışır? gibi sorular sormayın.
    Google sizin arkadaşınız. :)

Bu hatayı alıyorsanız ya düşük versiyonlu 3DS,dsi yada ds lite,ds phat ile güncellemek gerekir kartınızı (PM ATMAYIN bu tarz soruları)

Sistem Versiyonu SYSTEM SETTING e girince üst ekranda gözükür.

En son sürüme resmi sitesinden bakabilirsiniz.
    http://www.nintendo.com/3ds/system-update

-------------------------
    Yeni bir 3DS Güncellemesi çıktığında KESİNLİKLE GÜNCELLEMEYİN! Bekleyin kartın güncellemesi çıktıktan sonra önce kartı sonra sistemi güncellersiniz. O zaman hiçbir sorununuz olmaz.

Şuanki sistemde Çalışan Flash Kartlar
    -------------------------------------------
    Flashcards Working:

(7.1.0-14) R4iGold 3DS / RTS (r4ids.cn) – (Revision 9, A & C, D Only) – no update from 6.2.0-X
    (7.1.0-14) R4iDSN 3DS (r4idsn.com) – (Revision 9, A & C, D Only) – no update from 6.2.0-X
    (7.1.0-14) Supercard DS2 (supercard.sc) – Firmware 1.25 Eng, Chs
    (7.1.0-14) R4i-SDHC 3DS RTS (r4i-sdhc.com) – no update
    (7.1.0-14) r4igold wood (r4igold.cc)- no update from 6.2.0-X
    (7.1.0-14) R4iTT Purple – RTS 2014 (r4itt.net) – no update
    (7.1.0-14) R4infinity 3 (r4infinity.com) – no update from 6.2.0-X
    (7.1.0-14) R4infinity Dual Core 2013 (r4infinity.com) – Firmware update 7.0
    (7.1.0-14) R4iGold 3DS 2013 (r4igold.cc) – Firmware update 7.0
    (7.1.0-14) r4igold v (r4igold.cc) – no update from 6.2.0-X

Çalışmayan Kartlar:
    -------------------------
    (4.4.0-10) R4iGold 3DS (r4ids.cn) – Revision 8 & Lower + Metroid Bugged Rev C (1.4.5 Patch for 8 & Lower and Troublesome C Rev’s)
    (4.4.0-10) R4iDSN 3DS (r4idsn.com) – Revision 8 & Lower + Metroid Bugged Rev C(1.4.5 Patch for 8 & Lower and Troublesome C Rev’s)
    (4.4.0-10) Supercard DSOnei & Mini (supercard.sc) – Update to support DSi 1.4.5
    (4.5.0-10) R4isdhc Dual-Core (r4isdhc.com)
    (4.5.0-10) 2012 New R4isdhc-silver (r4isdhc.com)
    (4.5.0-10) R4i-Gold Pro (r4i-gold.com)
    (4.5.0-10) M3i zero GMP-Z003 (m3adapter.com)
    (4.5.0-10) R4infinity Dual Core (r4infinity.com)
    (4.5.0-10) R4iGold 3DS (r4igold.cc)
    (4.5.0-10) R4iTT Purple – New Sticker (r4itt.net)
    (4.5.0-10) r4i3d (r4i3d.com) – 5.1.0-11 Update does not work
    (4.5.0-10) R4i SDHC-V3DSU (r4sdhc.com)
    (5.1.0-11) R4i-SDHC 3DS 4.5/5.0 (r4i-sdhc.com)
    (5.1.0-11) ace3ds – plus – 001A rev PCB (ace3ds.com)
    (5.1.0-11) r4imax (r4imax.com)
    (5.1.0-11) GEI HOT (ge.ndsi.in)
    (6.1.0-12) ace3ds plus (ace3ds.com)
    (6.1.0-12) R4I-GOLD NEW (r4igold.cn)
    (6.1.0-12) R4i LL New 3DS (ndsill.net)
    (6.1.0-12) R4infinity 2 (r4infinity.com)
    (6.1.0-12) R4iTT Purple – NEW 3ds Sticker (r4itt.cc)
    (6.1.0-12) Gateway Blue (gateway-3ds.com)
    (6.2.0-12) 2013 New R4isdhc-silver / RTS Lite (r4isdhc.com)
    (6.2.0-12) R4i-Gold Pro 2013 (r4i-gold.com)
    (6.3.0-12) R4iTT Purple – RTS new (r4itt.net)
    (6.3.0-12) 2013 R4isdhc Dual-Core (r4isdhc.com)
    (6.3.0-12) 2014 R4isdhc RTS Lite (r4isdhc.com)
    (6.3.0-12) 2014 R4i Dual-Core (r4isdhc.com)
    (6.3.0-12) 2014 R4i gold pro (r4isdhc.com)
    (6.3.0-12) 2014 R4isdhc Snoopy (r4isdhc.com)
    (6.3.0-12) 2014 R4isdhc Upgrade (r4isdhc.com)
    (6.3.0-12) Action Replay DSi (codejunkies.com)

Ölü Kartlar yada 3DS için Artık Çalışmaz durumda olanlar:
    -----------------------------------------------------------------
    (N/A) R4 Origional (r4ds.com) – No update possible
    (N/A) DSTT (ndstt.com) – No update possible
    (2.0.0-2) AK2i – HW44 (acekard.com) – No update possible (this is the old Acekard HW)
    (2.0.0-2) IEDGE (edge-ds.cn) – No update in a while
    (2.0.0-2) Pandora-3ds (pandora-3ds.com) – No update in a while
    (2.1.0-4) iEvo – In DSi mode (cyclopsds.com) – No update in a while
    (2.1.0-4) DSTTi (ndstt.com) – No update in a while
    (3.0.0-5) GEI *Galaxy Eagle* (ge.ndsi.in) – No update in a while
    (4.0.0.7) R4i (r4i.ndsi.in) – No update in a while
    (4.0.0.7) EZFlash Vi (ezflash.cn) – No update in a while
    (4.0.0.7) R4iGold RTS (r4i-gold.cc) – No update in a while
    (4.0.0-7) DSTTi (ndstt.cc) – No update in a while
    (4.2.0-9) R4iTT Purple – 3ds Sticker (r4itt.cc) – New Card released
    (4.2.0-9) R4iTT Purple / Black (r4itt.net) – New Card released
    (4.2.0-9) R4i Gold 3DS (r4i-gold.hk) – No update in a while
    (4.2.0-9) R4i Silver – No New Sticker (r4isdhc.com) – No update in a while
    (4.3.0-10) ace3ds – non-plus (ace3ds.com) – Removed from site
    (4.3.0-10) Acekard 2i – HW81 (acekard.com) – No update possible
    (4.3.0-10) R4i Gold – non-3DS (r4ids.cn) – No update possible
    (4.3.0-10) EX4i Movie&GBA card (ex4ds.com) – No update possible
    (4.3.0-10) R4iGold RTS (R4iGold.cc) – No update in a while
    (4.4.0-10) Amaze3ds (amaze3ds.com) – New Card released
    (4.4.0-10) R4i-Gold 3DS (r4i-gold.com) – New Card released
    (4.4.0-10) GEI PRO (ge.ndsi.in) – New Card released
    (4.4.0-10) ace3ds – plus – 001 rev PCB (ace3ds.com) – New Card released
    (4.4.0-10) R4i-SDHC 3DS (r4i-sdhc.com) – New Card released

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bowser Zeki -- 24 Aralık 2013; 12:02:12 >

• Güzel açıklamışsın eline sağlık da aleti aldık kuş kadar ekranda oyun oynanmıyo be yav. Vita 5 inç lik ekranıyla elime 3ds yi almama izin vermiyo nası etsek. Evin reyyizi Vita şu an. Ama hakiki 3 boyut olayına saygım sonsuz. Orası ayrı.

Nortec keşke bir 3 ay sonra batsaydı 3ds xl leri getirdikten sonra.

Neyse ben r4i kartı bir süre dha güncellemeyeyim. Bakalım nolacak.
  • Güzel rehber olmuş hocam ellerine sağlık. R4 kartlar hakkında bilgi sahibi olmayanların çok işine yarayacaktır.
  • Merhabalar 3ds aldım henüz hiç update etmedim bile. DSTWO Supercard veya muadili bir kart arıyorum. Ancak dstwo satan kişi/kurum bulamıyorum. Yardımcı olur musunuz?. Gittigidiyorda R4iTT NEW KART/R4i SDHC Dual Core+Upgrade Kart / R4i Kart Gold Pro satılıyor. Ben DSTWO arıyorum ancak bulamazsam bunlardan hangisini tercih etmeliyim yardım ederseniz sevinirim.
  • DSTWO Türkiye'de bulman zor. Alacaksan R4i Dual Core almanı tavsiye ederim, aylardır kullanıyorum tık demedi. R4iTT'nin alt versiyonunu mağazada gördüm çok kalitesiz ve uyduruk bir karta benziyor haberin ola
  • Kullandığınızın satış linkini verebilir misiniz?
  • R4itt kartım bugün geldi, son fw ile sorunsuz çalışıyor ama kafama takılan kon şu oldu. Oyunların olduğu kısıma girdikten sonra en üst menüye dönemiyorum. "B" tuşu geri olarak kullanılamıyor, orada kalıyor. Bir de oyun içinden "HOME" tuşunu kullanıp komple çıkmadan R4 menüsüne dönmenin bir yolu var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: imblind-notdeaf

Kullandığınızın satış linkini verebilir misiniz?

http://urun.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/r4i-sdhc-dual-core-upgrade-kart-v4-5-0-10-ve1-45-78826812

Ben bu satıcıdan almadım ama kart bu.

quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

R4itt kartım bugün geldi, son fw ile sorunsuz çalışıyor ama kafama takılan kon şu oldu. Oyunların olduğu kısıma girdikten sonra en üst menüye dönemiyorum. "B" tuşu geri olarak kullanılamıyor, orada kalıyor. Bir de oyun içinden "HOME" tuşunu kullanıp komple çıkmadan R4 menüsüne dönmenin bir yolu var mı acaba?

R4iTT kullanan arkadaş Home tuşuna basıp R4 menüsüne dönme diye bir şey yok. Kartlar DS modunda çalıştığı için Nintendo, Home tuşuna basınca oyunu kapatmaya göre ayarlamış o modu o yüzden değil R4 menüsüne ana menüye bile dönemezsin oyunu kapatmadan. Kartla alakalı bir durum değil yani konsolla alakalı. Ama kartın kendi içinde soft reset özelliği olması lazım, örneğin Dual Core'da bu L+R+A+B+↓ ya basınca tekrar oyun menüsüne döner. Karta göre değişir ama araştırman lazım sitesinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuN4TiC -- 9 Mart 2013; 17:29:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LuN4TiC

quote:

Kullandığınızın satış linkini verebilir misiniz?

http://urun.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/r4i-sdhc-dual-core-upgrade-kart-v4-5-0-10-ve1-45-78826812

Ben bu satıcıdan almadım ama kart bu.

quote:

R4itt kartım bugün geldi, son fw ile sorunsuz çalışıyor ama kafama takılan kon şu oldu. Oyunların olduğu kısıma girdikten sonra en üst menüye dönemiyorum. "B" tuşu geri olarak kullanılamıyor, orada kalıyor. Bir de oyun içinden "HOME" tuşunu kullanıp komple çıkmadan R4 menüsüne dönmenin bir yolu var mı acaba?

R4iTT kullanan arkadaş Home tuşuna basıp R4 menüsüne dönme diye bir şey yok. Kartlar DS modunda çalıştığı için Nintendo, Home tuşuna basınca oyunu kapatmaya göre ayarlamış o modu o yüzden değil R4 menüsüne ana menüye bile dönemezsin oyunu kapatmadan. Kartla alakalı bir durum değil yani konsolla alakalı. Ama kartın kendi içinde soft reset özelliği olması lazım, örneğin Dual Core'da bu L+R+A+B+↓ ya basınca tekrar oyun menüsüne döner. Karta göre değişir ama araştırman lazım sitesinden.

L tuşuna bastınmı ? R4 sistemini kullanıyorsa R yada L döner. Oyundaykende L+R+A+B+Start a basınca karta geri döner.

• Ben zaten "HOME" tuşuna basıp oyundan çıkma olayından şikayetçiydim farkındaysanız. Oyundan hangi tuşa veya kombinasyona basıp çıkma olayını merak ediyordum. Bir de R4'ün üç simge olan

(bu oluyor) menüsünden oyun menüsüne girdik atıyorum, buradan bir üst menüye "B" tuşuna basıp dönebiliriz diye bekliyordum ama o da yok. Herhalde tam tarif edemediğimden cevap alamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 9 Mart 2013; 19:47:42 >
  • Benim kart 3dsde artık çalışmaz oldu. Mario Kart 7'yi online oynamak için illahi update istedi. Başta kartımı Dsi'da güncellemiştim ama 3ds güncellemesi olmuyordu ama forumdan bir arkadaş aynı şekilde yaptığını ve sorunsuzca 3dsi güncelledikten sonra çalıştığını söylemişti. Ben de yapayım dedim ve artık siyah ekran hatası veriyor. Dsi XL'ımda devam edeceğim galiba ds oyunlarına.

Kartım da r4ids.cn'deki ürün Dorasu ikonu vardı 1.4.5 dsi update anca çalıştı ve dorasu ikonu değişti ama artık görmüyor. 3ds updatei ise yapmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DasheriM -- 9 Mart 2013; 19:46:51 >

• quote:

Ben zaten "HOME" tuşuna basıp oyundan çıkma olayından şikayetçiydim farkındaysanız. Oyundan hangi tuşa veya kombinasyona basıp çıkma olayını merak ediyordum. Bir de R4'ün üç simge olan

(bu oluyor) menüsünden oyun menüsüne girdik atıyorum, buradan bir üst menüye "B" tuşuna basıp dönebiliriz diye bekliyordum ama o da yok. Herhalde tam tarif edemediğimden cevap alamadım?

Tüm tuşları dene tek tek

• Ben bu kartı aldım (4.5.0-10) R4i-SDHC 3DS 4.5 (2013) ama güncellemesini yapamadım. Yardımcı olur musunuz?
  • R4i gold kartta ayarlardan soft reset bölümünde tanımlanmış kombinasyonlardan birini seçerek oyun oynarken kartın menüsüne anında dönmek mümkün arkadaşlar.

R4i gold kartta en kolay kombinasyon (B+Y+touch) şeklinde olanı bu şekilde ayarlayıp keyfini çıkarın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakalak -- 15 Mart 2013; 8:55:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakalak

R4i gold kartta ayarlardan soft reset bölümünde tanımlanmış kombinasyonlardan birini seçerek oyun oynarken kartın menüsüne anında dönmek mümkün arkadaşlar.

R4i gold kartta en kolay kombinasyon (A+B+touch) şeklinde olanı bu şekilde ayarlayıp keyfini çıkarın

Hadi hem tuş hemde dokunmatiği kullanan bir oyunsa
  • Oyunları nereden edinebilirim?
  • quote:

Oyunları nereden edinebilirim?

ROM sitelerinden tabiki. Ama paylaşmak yasal olmadığı için kendiniz araştırın. Google amca boşuna yapılmamış dimi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: soniczeki

quote:

R4i gold kartta ayarlardan soft reset bölümünde tanımlanmış kombinasyonlardan birini seçerek oyun oynarken kartın menüsüne anında dönmek mümkün arkadaşlar.

R4i gold kartta en kolay kombinasyon (B+Y+touch) şeklinde olanı bu şekilde ayarlayıp keyfini çıkarın

üstad bu 3'lü kombinasyonu kullandığımız bir oyun varmı bilmiyorum varsa oyuna başlamadan önce bi zahmet ayarını değiştirelim.

oyundan çıkmak isteyen oyuncu kardeşlerimiz oyunu kaydedip bu kombinasyonu kullansın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: soniczeki

quote:

üstad bu 3'lü kombinasyonu kullandığımız bir oyun varmı bilmiyorum varsa oyuna başlamadan önce bi zahmet ayarını değiştirelim.

oyundan çıkmak isteyen oyuncu kardeşlerimiz oyunu kaydedip bu kombinasyonu kullansın.

Mario & Sonic Olimpiyatlarında oluyor genelde.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.