Şimdi Ara

Evleneceklere Özel Fırsatlar Buraya (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.770
Cevap
571
Favori
590.831
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

Beyler nişan için ortalama ne kadar masraf çıkar? Tecrübeli abilerden yardım bekliyorum.

Nisan pek tutmaz önemli olan nişanı nerde yapacağın ve birde yüzük alacaksın konya civarı düğün nisan salonu fiyatları Küçüklüğüne göre 1500/2500 civarı kalan yüzük de gramı na göre 1200 falan tutmuş du benim ki
    Yeni düğünden çıktım ve babamın durumu olmadigindan tüm düğünü ben yaptım onun için iş başa düştü ve her konu da uzman oldum araştırmalarım bana çok para kazandırdı çevredekilere şu an düğün konusunda yardım ediyorum soracağıniz varsa Herşeyi sorabilirsiniz Bi Allah razı olsun derseniz yeter bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Beyler nişan için ortalama ne kadar masraf çıkar? Tecrübeli abilerden yardım bekliyorum.

Hocam ben istanbuldayım. Nişan için mersine gittik. 8 kişiliş caravelle kiraladım. Yakıtı, yemeği felan derken aşağı yukarı 3000-3500₺ fazla para çıktı cebimden.
    Çok geniş bir şey sormuşsun. Herşeyi sıfırdan yapacaksak ailenin giyimi kuşamı, alyanslar, çiçekler, tatlılar, takı alacaksan bilezik kolye vs, nişan bohçası uzar gider bu. Ama temiz bi 5000'e yaklaşıyor.
    Aynı şehirdeysen bu kadar bile olacağını sanmıyorum, nişan merasiminin evde olacağını varsayıyorum.

• Hocam aile arası nişan yapacağız ama akrabalar tam eve sığmaz diye düşündüğümüz için bir kafe tarzı yer kiralayacağız. Kiralayacağımız yer de belli hatta ama belediyeye ait bir kafe olduğu için kiralama nasıl olur emin değiliz. Ya da kiralama yaparlar mı bilmiyoruz. Yüzükler için de 1000-1500 arası bütçe ayıracağız. 5000-6000 lira civarına çıkar mıyız acaba daha da gerekir mi? Birikimlere dokunmadan sadece kredi kartına taksit ile yapalım diyoruz. Gerekirse aylık atacağımız para kişi başı 1500-2000 olmaz da kişi başı 1250 lira atarız ama birikim bozulmaz.

@qeep 45 dk mesafede hocam nişanın olacağı yer. O konuda avantajımız çok. Nişanı gönlümüze göre ama uygun bütçeli yaparak düğünü rahat yapmak istiyoruz. En kötü düğüne kadar 30000 liramız olursa çok rahat olur bizim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanki Bana Pele -- 6 Aralık 2015; 23:29:39 >
  • http://dugun.com

Beyler nerden buldum bilmiyorum ama araştırma yaparken şöyle bir site buldum. İçinde düğün masraflarını kaydedebileceğiniz hesaplama aracından, düğün tarihine kadar yapacaklarınızı kaydedebileceğiniz ajandaya, şehrinizde bulunan gelinlik, takı, düğün salonu, nikah şekeri mağazalarından balayı planlarına kadar her şeyi bulabileceğiniz bir site. Mutlaka bakın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Badi Ekrem

Evet amaç evlenmek. Bin bir zorluk ile kazanılan maaş ile en iyi fiyat performansa sahip ürünleri almak, iyi ürünleri arkadaşlara da duyurabilmek. Buradaki konu da amacımız bu.

İyi günler. Saygılar.

bizim büyüklerin evlendiklerinde evlerinde eşyaları bile yokmuş, şimdiki çiftler direk dünya malını amaç edinmişler. hele birde ev kredisine girenler var, akıl fikir be.
  • Hocam şimdi burada polemiğe girmek hoş olmasa da, geçmişte yaşamış insanların şimdiki insanlar ile maddi imkanları arasında dağlar kadar fark var. Teknoloji ve maddiyat geliştikçe insanların konfora düşkünlüğü artıyor. Eskiden elle buğday biçilir, saplar elle patoza atılır kırılarak depolanırdı. O zaman adı çiftçilikti. Şimdide biçerdöver giriyor, sapı bir yere samanı bir yere atıyor, tertemiz çıkıyor. O zaman atalarımız elle yaptı biz kıymet bilelim mantığı ile bizde elle devam edelim. Maalesef gelişen teknolojiye, gelişen maddi imkanlara ayak uydurulmak zorunda. Bence insanlar maddi imkanlarına göre yaşayabilir, yeterki ihtiyaç olanı alsın. Alsın ve iyisini alsın.
  • Sanki Bana Pele kullanıcısına yanıt
    5000'i gözden rahatlıkla çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Toplam mi sadece ben mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Toplam mi sadece ben mi?

Nişan için kıyafetler, yüzükler, salon tutulacak, o kıyafetler giyiliyorsa fotoğraf da çekilecek, arabası, bahşişi, ıvırı zıvırı toplam 10k'yı da bulabilir ama 10K'yı geçmez.
  • RevivaL kullanıcısına yanıt
    Vay arkadaş. Girdik bir işin içine. Hayirlisiyla çıkalım inşallah.

• quote:

Vay arkadaş. Girdik bir işin içine. Hayirlisiyla çıkalım inşallah.

Hayırlı olsun. Ben mesela evlilik için 30 bin liradan 10 bin lira arttırırım dedim ama hala borç ödüyorum. Evlilik için 30 bin lirayı da gözden çıkar
  • Sanki Bana Pele kullanıcısına yanıt
    22 mayısta nişan yaptık iliğim kemiğim kurudu desem yeri var

2500 tl 2 bilezik 12.5 gram x2

su yolu denilen set aldık normal fiyatı 4000 civariydi tanıdık üretimini yapan yerden 2.050 tl ye aldık sıfır işçilik ile

elbiseyi fatih te cengiz Aktürk denilen soyguncu mağazadan aldık 1.300 tl

100 tl ayakkabı

nişan çiçeği yapay aldık 250 civarı

mekan kişi başı yemekli 30 tl den kayinpeder tuttu. 150 kişiydi davet listesi anam sağolsun biraz aşmış 175 kişi falan oldu :)) bu benden çıkmadı şükür

saat ve nişan bohçası istemedi benim hatun elbisenin fiyatı için kiyamet koparınca bohçadan ve saatten vazgeçti :))

mekanda verdiğim bahşişler 100 lira civarı servis tuttuk 150 lira verdim oda tanıdıktı sadece mazot parası aldi 100 lira ben fazladan 50 daha verdim

dahada aklıma gelmiyor gelirse eklerim

nişan için kardeşim 10 bin lira kredi çekmişti nişan sonu nerdeyse sifirlandi para

yani bu nişan kadar aptal salakca bir adet gormedim ulan zaten düğün yapicaz ne gerek var nişana

Onun bütçesini ayarlıyoruz zaten. Plan su mesela. Birikimlere dokunmak yok. Nişan alışverişi kredi kartıyla taksitlerle olacak. Gerekirse birikime daha az atacağiz ama hiç ellemeyecegiz.

• by_MuKa kullanıcısına yanıt
    Elbise masrafını yarı yarıya duselim. Seti annem alacak beni bağlamiyor. Sadece akraba arası olacağı için mekana da gerek yok. İyi iyi beğendim pek masraf yok

• quote:

Onun bütçesini ayarlıyoruz zaten. Plan su mesela. Birikimlere dokunmak yok. Nişan alışverişi kredi kartıyla taksitlerle olacak. Gerekirse birikime daha az atacağiz ama hiç ellemeyecegiz.

Doğru yaparsın. Birikimlere hiç dokunmayın, takılacak olan takılara da.

Şimdiden tebrikler.

Şu da var; sizleri gördükçe ben bedavaya evlenmişim. Nişan yapmadık sadece söz yaptık o da aile arasında. Yüzük, bilezik filan alındı. Bohça olayına anlaşmalı olarak girmedik. Kız set istemedi değer kaybı olmasın diye onun yerine bilezik aldık, düğün yapmadık milleti eğlendirmeyelim diye, düğün parası cebimize kaldı gibi devam eder

Valla bizimkiler oğlum sonra laf gelmesin ne gerekiyorsa yapalım diyor Ha bizimki de söz gibi olacak. Dayı amca dede falan gelecek ekstradan yoksa çalgılı cengili nişan yok. Sadece sayı artar diye belediyenin işlettiği hoş bir kafe var. Ona bakacağız. Ayasuluk kafe diye Selcukta. İsteyen bakabilir

• İyice araştırmak lazım. En ince ayrıntıya kadar. Ben hesapladım, herşeyi dahil ettim. TL olarak 14500 gibi bir rakam ediyor :
    Düğün gibi bir masrafa girmeyeceğim ama bunun masrafına katlanacam gibi . Nikah töreni ile kurtaracaz
    Her şey dahil su üstü villa + transfer + uçaklar + vergiler filan..
  • merhaba arkadaşlar,

uzun zamandır takip ediyo olsam da artık buraya yazma vaktimiz geldi bizim de :)

kısmetse eylül gibi olucak düğünümüz. şimdiden beyaz eşya tv alayım diyorum. şu an için fiyatlar uygun mudur? ya da yılbaşı sonrasında daha iyi kampanyalar olur mu?

televizyon 2000-2300 civarı

buzdolabı 2000-2000 civarı

çamaşır makinesi max 1500

bu fiyat aralığında önerebileceğiniz f/p ürünler var mı?
  • san_jose kullanıcısına yanıt
    Teknolojik ürünleri şimdi almak bana doğru gelmiyor. Sonuçta hemen hemen 1 yıl var ve teknoloji ilerliyor. Özellikle televizyon konusunda mutlaka evleneceğiz zamanı bekleyin.
  • san_jose kullanıcısına yanıt
    Hocam sana tavsiyem alma şimdiden. Teknoloji bu sürekli gelişiyor. Bugün 2300 lira vereceğin TV evlenmene yakın 1500 olur uzulursun. Elektronik en sona kalsın mümkün olduğunca. Ha 4000 liralık ürünü 2500e bulursan kaçırma tabi.

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.