Şimdi Ara

:: STEREO MÜZİK DİNLEMEK VE KAYIT İÇİN X-FI DEN DAHA İYİ KARTLAR VAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
1
Favori
16.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    :: STEREO MÜZİK DİNLEMEK VE KAYIT İÇİN X-FI DEN DAHA İYİ KARTLAR DA VAR
    olarak değiştirdim.

profesyonel ses kartı almayı düşünenler; bu kartlar size, oyunlarda müzikte ne getirir ne götürür..?
    burayı dikkatlice okuyun, sorularınızı sorun, bilgi sahibi olun.

Sizleri yönlendirmek gibi bir düşünce yoktur.Buradaki yorumları okuyarak profesyonel ses kartı ile ilgili merak ettiklerinizin bir bölümü ile ilgili aydınlanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 12 Haziran 2007; 23:54:31 >

• m-audio profosyonel bir ses kartı. çok iyi bir tercih yapmışşsın. creative falan onun yanında düşük kalır bence. performansını beğendinmi?.. yorumlarını buraya yazarsan sevinirim.. birde kaç paraya aldığını öğrenebilirmiyim? koolay gelsin..
  • Yorumlar sende.İyi bir tercih.Yorumlarını sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • aldığım kart bu .. http://www.compel.com.tr/m-audio/audio/audiophile192/index.php

daha bugün aldım peşin para 350 ytlcik

ama çok iyi bir seçim yaptığımı anlıyorum.. çok araştırdım, x-fi kartlarındaki sorunlar ve profesyonel kullanıcıların yorumlarını dikkatlice okuduktan sonra karar kıldım ve aldım..

performansını beğendim tabiki, taze taze ilk izlenimlerimi yazayım:
    audigy2 zs platinum pro'dan daha iyi bir performansı var sesde farkediyo çook temiz. ( Eski bir Club dj i olarak yazıyorum )

kesinlikle sistemi yormuyo, creativedeki gibi programlar modülleri yok ama...sadece driveri var ve taskbarda bir ikonu var monitor mixer, Patchbay/router, hardware settings, s/pdif, gibi gelişmiş ayarlara erişebiliyorum..

x-fi platinum ile aynı fiyata hatta daha ucuza geldi ( 350 ytl) fakat x-fi deki gösterişli ön paneli ve kumandası yok bunu belirteyim..bunun yerine müziği kaydetmek ve dinlemek için kullanılan devrelerinin çok kaliteli olduğunu söylüyorlar, ve creativenin ses kartı değil oyuncak ürettiğini de ekliyorlar ( ben söylemiyom valla )

müzik dinlemek için skystar 2 kullanıyorum , mp3 için sanırım winamp pro yükliycem.

evet arkadaşlar kart bu: fırsat buldukça izlenimlerimi aktaracağım. sizlerde yorumlarınızı eksik etmezsiniz umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 23 Mayıs 2006; 0:47:41 >

• hemen ekleme yapayım...
    bendeki Creative i-trigue L3800 ün ses kartına giden mini stereo jack'ı var çoğu multimedya hoparlör sistemindeki ile aynı yani, bu karta takamadım , çünki uymadı. özel bir jack yaptırmak zorunda kaldım. sağolsun aldığım yerdeki ibrahim abi ( reklam olmasın diye bilgisayarcının adını yazmıyorum. ) bana özel kabluyo önceden yaptırıp hediye etti.
  • selamlar kartın menüsü fila nnasıl resim koyarmısın mixerı filan merak ettim
  • yine farkettiğim bir olayı yazayım...
    bu kartta microfon preamfisi yok dolayısıyla microfon bağlıycaksanız preamfi almalısınız ayrıca..
    veya onboard ses kartının microfon çıkışını kullanacaksınız.. ben onboard ile bağladım sorun yok şimdilik..

gözlemlerim somutlaştıkça eklemelere devam edeceğim.

bu arada bu kartı kullanan üyeler gözden kaçırdığım konularda ekleme yaparlarsa sevinirim.
  • Selamlar

hayırlı olsun

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 24 Mayıs 2006; 17:53:33 >
  • hayırlı olsun kartın
  • quote:

Orjinalden alıntı: optic

selamlar kartın menüsü fila nnasıl resim koyarmısın mixerı filan merak ettim

istek üzerine sistem traydaki kartın menüsünü ekliyorum

sistem traydan çıkan bu..

• arkadaşım bu kartı profesyonel kullanıcıların alması daha uygun olur kanaatimce yoksa film izlemek oyun oynamak isteyenler bence yine creative ses kartlarına yönelsin bu kart music edit-record işleriyle uğraşmak için
  • quote:

arkadaşım bu kartı profesyonel kullanıcıların alması daha uygun olur kanaatimce yoksa film izlemek oyun oynamak isteyenler bence yine creative ses kartlarına yönelsin bu kart music edit-record işleriyle uğraşmak için

+1 katılıyorum.
    cok para, hayirli olsun.
    ayrica arkadaslar bendede 160 YTL para var ne alayım diye kıvranıyorum. sıfır istiyorum :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerim -- 23 Mayıs 2006; 0:33:31 >
  • birde bunlar var...sanırım bayağı kasmam gerekecek bunlar acayip bişeye benziyo..

kafam karıştı gerçekten... kart değil uzay gemisi sanki

• quote:

Orjinalden alıntı: tamerim

quote:

arkadaşım bu kartı profesyonel kullanıcıların alması daha uygun olur kanaatimce yoksa film izlemek oyun oynamak isteyenler bence yine creative ses kartlarına yönelsin bu kart music edit-record işleriyle uğraşmak için

+1 katılıyorum.
    cok para, hayirli olsun.
    ayrica arkadaslar bendede 160 YTL para var ne alayım diye kıvranıyorum. sıfır istiyorum :(

ben sana yine creative öneririm dostum zs bulman artık çok zor x-fi extreme music al bence audigy serisi ile arasındaki ses kalite farkı gerçekten azımsanmayacak derecede

• quote:

Orjinalden alıntı: dgnzcn

birde bunlar var...sanırım bayağı kasmam gerekecek bunlar acayip bişeye benziyo..

kafam karıştı gerçekten... kart değil uzay gemisi sanki

hocam bunların altından nasıl kalkacaksın merak ediyorum doğrusu

• quote:

Orjinalden alıntı: åziz

Selamlar

hayırlı olsun

Ben bu yüzden satıyordum X-fi yi sinir oluyorum 250-350 YTL veriyoruz

mic. kulaklık takamıyoruz, TV kartını baglayamıyoruz optik giriş yapamıyoruz işin garibi verdiğimiz paraya iyi bir anakart alıp tüm bu girişleri yapabiliyoruz

Saygılar...

eywallah dostum..

umarım sende hayırlı satışlar yaparsın..bana kısmet olmadı inş. başkasına kısmet olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sezar

hayırlı olsun kartın

sağol kardeş inşallah sizlerede inşallah iyi bir kart nasip olur
  • quote:

quote:

quote:

+1 katılıyorum.
    cok para, hayirli olsun.

ben sana yine creative öneririm dostum zs bulman artık çok zor x-fi extreme music al bence audigy serisi ile arasındaki ses kalite farkı gerçekten azımsanmayacak derecede

X-fi ye param yetmez. ayrica kartın ustunde az cikisi var diye kimse istemiyor. karşılaştırmaları okudugumda uyduların sesini distorsiyona soktugunu ve bass ları yumusattıgı soyleniyor. ben boyle bi kart istemiyorum. bass karateristligi sert ve derin olmalı. yumuşak olmamalı bana göre degil o kadar direk ZS ye bakiyorum. bi yerde buldum fiyatı 190 a cekmişler alamıyorum şuan adınıda unuttum yerin bulacam ariyom valla dd ve dts cozuculu dijitalden analog a cevirişi süper. cunki bendeki anfi sadece analog 5.1 girişi destekliyor bu yuzden ZS sanırım benim için bulunmaz kaftan? ne diyorsun dostum?

• quote:

yok dostum tam olarak öyle değil, üzerindeki digital giriş çıkışlar ile 5.1 ses alabiliyorsun ve dts çözme işlemini hardware yapıyor software değil buda artıları...
    kartı henüz keşfedemedim tam olarak eax thx olayıda vardır belki ben bilmiyorum...
    keşiflerim sürdükçe eklemeler ile sizleri bilgilendireceğim..

• quote:

quote:

quote:

quote:

+1 katılıyorum.
    cok para, hayirli olsun.

X-fi ye param yetmez. ayrica kartın ustunde az cikisi var diye kimse istemiyor. karşılaştırmaları okudugumda uyduların sesini distorsiyona soktugunu ve bass ları yumusattıgı soyleniyor. ben boyle bi kart istemiyorum. bass karateristligi sert ve derin olmalı. yumuşak olmamalı bana göre degil o kadar direk ZS ye bakiyorum. bi yerde buldum fiyatı 190 a cekmişler alamıyorum şuan adınıda unuttum yerin bulacam ariyom valla dd ve dts cozuculu dijitalden analog a cevirişi süper. cunki bendeki anfi sadece analog 5.1 girişi destekliyor bu yuzden ZS sanırım benim için bulunmaz kaftan? ne diyorsun dostum?

hocam valla bende audigy2 var zsye modlu ben arkadaşımda x-fi yı dinledim ki kendisinde megaworks var hiç distorsiyon veya patlama cızırdama yapmadı birde üstüne üstlük arkadaş küçük bir ses şovda yaptı :)) ses cok net ve distorsiyonsuz bir sesti girişleri zs kadar cok değil orda haklısın ama ses kalitesi açısında audigy serisinden daha iyi buna emin olabilirsin zs yi sıfır olarak bulduysan 190 milyonda zs'ye verilmez yaw kanaatimce o fiyata platinum prosu alınıyordu dolar yüzünden tabii fiyatı cekmiş olabilir sende haklısın dostum ne diyeyim hayırlısı olsun

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.