Şimdi Ara

HTC ONE M7 [4.7 'Full HD LCD 3 (468ppi)|1.7 GHz quad-core|2 GB RAM|1080p/4.3 UP] (2482. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54.664
Cevap
200
Favori
2.091.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24802481248224832484
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FuXiN

@Forrestt estf. Can cektirmek için değil bilgi için ekliyorum :)
    http://www.trandroidev.com/showthread.php?t=8286

Bu konu içinde detaylı anlatım var. elimden geldiğince yardımcı olurum..

@Gurbetçi23 Lollipop lu sense bir gelsin bakarız ama Lollipop yüklü cihazlarda skorda artış gözükmekte. Art ve yeni kernelin etkileri müthiş

Hocam benim cihazda root yok şimdi root yapmadan bunu yükleyebilir miyim? Birkaç soru sorcam izninle pek bilgim yok da bu konularda:
    1)Bunu yüklemem garantiyi devre dışı bırakır mı?
    2)Bunu yükledikten sonra normal htcnin verdiği güncellemeleri alabilecek miyim?
    3)Multiwindow standart olarak var olacak deniyordu android 5te acaba multiwindow geldi mi?
    Cevaplar için teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• FuXiN kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konularla samsung kullanırken pek haşır neşir dim. Ama htc de hiç girmedim. Sanırım cihazı s off yapıp komutları girmemiz ve romu flashlamamiz yeterli oluyor. Ama bu s off nasıl oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pil kapasitesinin azalması pilin ömrünün azalması anlamına geliyor telefondan değil pilden kaynaklı ve zamanla tüm telefonlarda oluyor ben ala li 1.5 yıl oldu ve %5 kaybim var suan %6 dan direkt %1 e düşüyor .
    Yeni antutu guncellemesinden sonra yeniden test yaptım önceden 27k di guncellemeden sonra 22 k oldu . Sizde durum nasıl L olmayanlar. Bende suan %5 lik kayıp dışında pil sorunu yok rahat çıkarıyorum akşamı mobil veri %90 açık . servise göndermeyi düşünüyorum ama istemiyorum da a hafta telsiz kalmak . Suan telin pembe kamera , beats yazısı silinmesi , kamera çizilmesi , kasanın yanlarında tuttuğum yerlerde (hiç kılıf kullanmadım) köşelerde hafif soyulmalar oldu . Kasa açıklığı var . Birde pil değişimi isterim. Dana once 2 kez gönderdim teleservice e ilkinde anakart değişti ikincide mic değişti . Şimdi göndersem değişim talep etsem e8 çıkar mi ya da bazı arkadaşlar gibi bekleyip m8 mi istesem (garantisi ağustosta bitiyor)

Edit:
    Birde one m8 in fiyatı akakcede baya düşük 1750 den başlıyor 1800-50 devam ediyor . Şimdi m8 talep etsem olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugatti1907 -- 6 Aralık 2014; 12:01:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bugatti1907

Pil kapasitesinin azalması pilin ömrünün azalması anlamına geliyor telefondan değil pilden kaynaklı ve zamanla tüm telefonlarda oluyor ben ala li 1.5 yıl oldu ve %5 kaybim var suan %6 dan direkt %1 e düşüyor .
    Yeni antutu guncellemesinden sonra yeniden test yaptım önceden 27k di guncellemeden sonra 22 k oldu . Sizde durum nasıl L olmayanlar. Bende suan %5 lik kayıp dışında pil sorunu yok rahat çıkarıyorum akşamı mobil veri %90 açık . servise göndermeyi düşünüyorum ama istemiyorum da a hafta telsiz kalmak . Suan telin pembe kamera , beats yazısı silinmesi , kamera çizilmesi , kasanın yanlarında tuttuğum yerlerde (hiç kılıf kullanmadım) köşelerde hafif soyulmalar oldu . Kasa açıklığı var . Birde pil değişimi isterim. Dana once 2 kez gönderdim teleservice e ilkinde anakart değişti ikincide mic değişti . Şimdi göndersem değişim talep etsem e8 çıkar mi ya da bazı arkadaşlar gibi bekleyip m8 mi istesem (garantisi ağustosta bitiyor)

Edit:
    Birde one m8 in fiyatı akakcede baya düşük 1750 den başlıyor 1800-50 devam ediyor . Şimdi m8 talep etsem olur mu?

Servise yollayıp talep etme sansimiz varmı gerçekten m8i.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuvole

quote:

Orijinalden alıntı: bugatti1907

Pil kapasitesinin azalması pilin ömrünün azalması anlamına geliyor telefondan değil pilden kaynaklı ve zamanla tüm telefonlarda oluyor ben ala li 1.5 yıl oldu ve %5 kaybim var suan %6 dan direkt %1 e düşüyor .

Edit:

Servise yollayıp talep etme sansimiz varmı gerçekten m8i.

Ben gonderirsem talep ederim çünkü daha once 2 kez gitti 3. Olucak ve 2 parça değişti 3. Kez gonderdigimde 4 parça daha değişim olucak. Zaten 1900 e almıştım suan m8 in fiyatından fazla. Talep etme hakkım oluyor herhalde o kadar parça değişimine .

• Bende yolladım servise bakalım keşke m7 ile değişim çıksa gerçi benim kasa dağılmıştı o değişse yeter bile. Ciddi kötü durumdaydı kasa, kasa değişimi istiyorum dedim bakalım. Bellide olmaz kasa,kamera,kulaklık, şarj soketi, belki ekran ve anakart. Hepsini değiştireceklerine yeni model teklifte edebilirler.

Bakalım kaç günde gelecek ve dedikleri kadar iyi işçilikle mi çalışıyorlar
  • Arkadaşlar Merhaba
    Bişey soracaktım
    HTC ONE Avrupa cihazıyla Amerika cihazı arasındaki fark nelerdir
    işlemcide kalitede fark ediyor mu
    bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim
  • bugatti1907 kullanıcısına yanıt
    aslında m8 ile değişim çok mantıklı

htc nin m8 sayfasına baktım satın al seceneginde (kontratsız satıs) sadece hepsiburada.com ve fiyatı 1899tl,benim fatura bedelim 1900tl

hepsiburada.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 6 Aralık 2014; 15:34:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

aslında m8 ile değişim çok mantıklı

htc nin m8 sayfasına baktım satın al seceneginde (kontratsız satıs) sadece hepsiburada.com ve fiyatı 1899tl,benim fatura bedelim 1900tl

hepsiburada.com

Hepsi burada da stokta yokmuş mediamarkt ta da yok. Bu arada siz söyleyince bende bi bakıp emin olayım dedim faturaya baktım ve hüsrana uğradim tam olarak 1849 tl ye almışım cok ta sorun değil aslında 2 ay sonra zaten düşer fiyatı. Stoklarda da yok suanda . Birde değişim için ne gerekli benimki değişim için geçerli bir sebep sanırım. Zaten ilk gittiğinde anakart değişti mic'i de servis bozmuştu zaten 2. Ye onun için gitti. Değişen parçalarda önemli parçalar zaten . Toplam 6 parça değişmiş olucak eğer 3. Ye giderse. Sorun değişim talep etsek olumlu çıkar mi? Bunu ogrenirsek çok iyi olur .

• bugatti1907 kullanıcısına yanıt
    hepsibruada.com da kursun gri rengi var hocam, değişim talebi için 4kere servise gidip 3kez parca degısımı lazım
  • quote:

hepsibruada.com da kursun gri rengi var hocam, değişim talebi için 4kere servise gidip 3kez parca degısımı lazım

Kusura bakmayın ben diğer renge bakmisim . Benim 2oldu 3. Ye kamera için gönderip 1 hafta sonra pil icin gondersem olur mu acaba 4. Ye gönderirken mi talep edeceğiz yoksa 4. Gidip gelip , 5. Ye giderken mi talep edebiliyoruz?

• toplam 4 sanırım tüketici hakem heyetine basvurup para iadesi de isteyebilirsiniz.

ekleme:telefonda sorun yoksa büyük ihtimal değişim yapmazlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 6 Aralık 2014; 16:43:23 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sheythan...

dostlar merhaba

26 kasım tarihinde Teleservice Maltepe'ye kargoya verdiğim HTC One M7 telefonum, tam 9 gün sonra, kargo gönderimleri dahil bugün itibari ile elime ulaştı. Kamera değişmiş,pembelikten eser yok, arka kapak değişmiş, ön hoparlörler ve kapakları değişmiş, kulaklık jack'ı değişmiş, ölü piksel den ötürü ekran değişmiş ve pili değişmiş. Mükemmele yakın bir işçilik ile telefonun kasasını kapatmışlar ve en ufak bir açıklık anormallik yok. Gerçekten çok memnun kaldım, gönderecek arkadaşlar rahat olsunlar. Sanki sıfır bir telefon almış gibiyim.

Telefonumdan çok memnundum, sevemediğim plastik E8 ile değişim kararı çıksaydı üzülürdüm. Biliyorum özellikleri, fiyatı daha iyi ama M7 bence halen piyasadaki en klas ve dizaynı özel telefon. o yüzden bir süre daha kullanacağım.

bilginize.

o kadar para verip aldığınız telefonunuz htcnin hatalı kamera yuzunden içi acılmayan telefonun acılıp tekrar kapanınca cok mutlu olmus olmalısınız :)

ekleme:değişim kararına hiç üzülmenize gerek yoktu,1500 e satar 2 tane htc one alırdınız.

:) evet dostum o açıdan haklısın. aslında olması gereken birşey için sanki hediyeymiş gibi seviniyoruz :)
    ama ben bu cihazı zaten 7-8 ay önce 800 e almıştım, tüm sorunlarının halledilmesi hoşuma gitti. pil,ekran,arka kasa,ön höparlörler,kamera hepsi değişince sevindirik oldum.
    e8 i alsaydım satmayla uğraşacaktım, yine piyasadan m7 alırdım. alacağım telefonda da aynı sorunlar olabilirdi. amacım kar etmek değil, elimdeki telefonun dizaynına hayranım. şimdi romlayıp, viper'la pil ömrünü 2 güne çıkarırım. 2 sene daha götürür bu cihaz beni. e8,m8 hiç biri gözümde değil. orantısız uzun gibiler ama m7 yi kim dizayn ettiyse mekanı cennet :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeljko Obradovic

quote:

Orijinalden alıntı: FuXiN

@Forrestt estf. Can cektirmek için değil bilgi için ekliyorum :)
    http://www.trandroidev.com/showthread.php?t=8286

Bu konu içinde detaylı anlatım var. elimden geldiğince yardımcı olurum..

@Gurbetçi23 Lollipop lu sense bir gelsin bakarız ama Lollipop yüklü cihazlarda skorda artış gözükmekte. Art ve yeni kernelin etkileri müthiş

Hocam benim cihazda root yok şimdi root yapmadan bunu yükleyebilir miyim? Birkaç soru sorcam izninle pek bilgim yok da bu konularda:
    1)Bunu yüklemem garantiyi devre dışı bırakır mı?
    2)Bunu yükledikten sonra normal htcnin verdiği güncellemeleri alabilecek miyim?
    3)Multiwindow standart olarak var olacak deniyordu android 5te acaba multiwindow geldi mi?
    Cevaplar için teşekkürler.

Root yetkisi yetmiyor ne yazık ki. S-off olmak lazım.
    1 evet garanti dışı kalır ama orijinale donmemk mümkün.
    2 google play versiyonu olan için alırsınız. Sense aruyuzu bahsediyirsaniz alamazsınız. Çünkü firmware,base ve boot değişik.
    3 çoklu pencere benzeri bir şey ben görmedim. Yalniz şöyle bir şey var mesela oyunda sınız yada tarayıcı açık arama mesaj geldiğinde pop-up gibi bir ekran geliyor ufak. Oyundan uygulamadan çıkmadan baka biliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Forrestt.

Hocam bu konularla samsung kullanırken pek haşır neşir dim. Ama htc de hiç girmedim. Sanırım cihazı s off yapıp komutları girmemiz ve romu flashlamamiz yeterli oluyor. Ama bu s off nasıl oluyor

Samsung dediğiniz gibi kolaymış ama hic Samsung marka birnandroid cihazı kullanmadım neyse.
    Evet s-off htc bin koyduğu bir güvenlik duvarı diye biliriz.. Farklı metotlar var hboot sürümünüzü öğrenirsek ona göre bir bakayım. Eğer cihazınızın serisi yeni ise onlarda sikinti var biraz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.vinagre.android.emmc_check

Su uygulamayı kurun bana ekran görüntüsünü yollayın

• quote:

toplam 4 sanırım tüketici hakem heyetine basvurup para iadesi de isteyebilirsiniz.

ekleme:telefonda sorun yoksa büyük ihtimal değişim yapmazlar

Telefonda sorun var daha önceki mesajlarında bahsetmistim . İlk gittiğinde anakarti değiştirildi. 2. Gittiğinde (ilk gittiğindeki servis hatası yüzünden ) mic değiştirildi . Suan da pembe kamera var , kasada soyulmalar var , yine servis hatası yüzünden kasa açıklığı var, Pil %6 dan direkt %1 e düşüyor yani pil sorunu var. 4 e tamamlamak için (ve bu kadar sorun yüzünden hakkım olanı almak için ) 3. Gidişinde sadece kamera sorununu yazacağım geldikten 1-2 hafta sonra 4. Olarak pil , kasa açıklığı ve soyulmalar iiçin göndereceğim ve m8 ile değişim talep edeceğim . Sanırım yeteri kadar sorun var

• Bugun nexus 7 2013 wifi tabletime 5.0.1 guncellemesi geldi. Tablette ciddi performans artisi var multitasking gelistirilmis oyunlar daha hizli antutuda da eskiye gore 3-4k lik fark var. Hisli kapanip hizli aciliyor. Acikcasi M7 den de aynisini bekliyorum tablet telefona yetisti telefondanda gene aradaki farki acmasini umuyorum

Bide duzeltilmesi gereken kucuk seyler var gozlerinden kacmis sanirsam mesela telefon indirme yaparken bildirim cubugunda tema ne renk olursa olsun indirme bari hep mavi temayla ayni renk olsa acikcasi guzel olurdu cok kucuk bir detay ama nedense uyuz oluyorum android 2.x te bile ayni. Bide tema secenegi ciddi az mesela kendi koyduklari tema renklerini mixleme gibi bir secenek olsa veya renkleri biz ayarlayabilsek cok guzel olur. Eskiden tema degistirince ekran kagidi otomatik degisiyordu size sormaksizin simdi size soruyor bunu 1 ay icinde fixlediler ayni seyi bunl bahsettiklerim icinde yapsalar hic fena olmaz.

• Gurbetçi23 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu işleri denemediyseniz bulaşmayın garantiyi bozar bende garanti sorunu olmadığı için ayda 3-4 rom deniyorum. Cihaz geldiğinde kendiliğinden s-off tu bu yüzden rom yüklemek çok kolay oldu. Rom google romu sense romu değil stock nexus arayüzü ama benim hoşuma gitti.
  • Bu Sarz %10 civarlarina düşünce bi anda sifirlanma olayı bende de var bazen olmuyor ama bu aralar sık oluyor normal olarak Sarz yeterli oluyor hatta bazen belli bi sarzda uzun süre kalıyor, ancak bi anda sıfırlanması can sıkıcı servise trabzon dan ıstanbula da yollamak istemiyorum telefonsuz kalacağım üstelik kötü işçilik olursa da ayrı bi sıkıntı
  • Nuvole N kullanıcısına yanıt
    aynen gerekmedikce telefonunuz içini açtırmayın
  • 
Sayfa: önceki 24802481248224832484
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.