Şimdi Ara

ASUS N56VZ-S4299H Siyah Ekran Sorunu - YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
8.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben bugün teknosa'dan ASUS N56VZ-S4299H ürünü aldım. (http://www.teknosa.com/urunler/125032417/asus-n56vz-s4299h-notebook)

Ürün sıfır kutudaydı, açıldıi kurulumu yapıldı orada, eve geldim 2-3 saat update'leri yaptım. Daha sonra ekran birden siyahlaştı, sadece mouse imleci gözüktü.

Windows 8 'i restartladım , metro ui arayüzü geliyor , masaüstüne döndüğüm an siyah ekran kaplıyor her tarafı , sadece mouse görünüyor.

20 - 25 kere restart attım elle ama sonuç değişmiyor, recovery yapmam için güvenli modda dahi başlatamıyorum, bataryayı takıp çıkarmam gerekiyor sürekli restart atmam için.

Daha henüz bugün aldım, ne yapmam gerekiyor sizce arkadaşlar?

• Recovery güvenli modda yapılmaz asus logosu geldiğinde f9 tuşuna basın bazen tek basmayla olmaz peşpeşe basın daha sonra tekrar recovery işlemiyle ilk güne yükler.Bu durum herhangi bir güncellemden kaynaklanmış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 18 Şubat 2013; 1:07:37 >
  • Recovery yaptım şu an, güncellemeye dayalı bir sorunsa tekrar olma ihtimali var, buna bir çözüm bulunamıyor mu?

aynı sorunu yaşayanlar var mı acaba?

Ayrıca aldığım laptopa özel bir sorun mu yoksa windows 8'in yazılımsal bir sorunu mu?
  • Bu sorunu yaşayan hiç mi olmadı arakdaşlar, kaç gündür güncelleme yapmaya korkuyorum, yok mu yardım edecek kimse
  • quote:

Orijinalden alıntı: swd2003tr

Bu sorunu yaşayan hiç mi olmadı arakdaşlar, kaç gündür güncelleme yapmaya korkuyorum, yok mu yardım edecek kimse

Ben güncellemeleri yaptıktan sonra böyle bir sorunla karşılaşmadım hocam. Açıkçası çok da yoğun kullanıyorum cihazı. Ancak aynı işlemleri bir kez daha deneyin. Tekrar aynı problem olursa BIOS güncellemesi yapın diye bir tavsiyede bulunabilirim. Bir şeye dayanarak söylemiyorum sadece benim başıma gelecek olsa böyle yapmayı düşünürdüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aynısı benim de başıma geldi şuan, cihaz 2 günlük. Dün kapatırken güncellemeleri yaptı, bugün windows yapılandırılıyor diye açtı. Metro arayüzde neye tıklasam ekran kararıyor ve cihaz kendine reset atıyor. Güncellemeden kaynaklı olduğu kesin de nasıl düzeltecem? Recovery nasıl yapılır onu da bilmiyorum, lütfen yardımcı olun, çok moralim bozuldu

• quote:

Orijinalden alıntı: teoman07

Arkadaşlar aynısı benim de başıma geldi şuan, cihaz 2 günlük. Dün kapatırken güncellemeleri yaptı, bugün windows yapılandırılıyor diye açtı. Metro arayüzde neye tıklasam ekran kararıyor ve cihaz kendine reset atıyor. Güncellemeden kaynaklı olduğu kesin de nasıl düzeltecem? Recovery nasıl yapılır onu da bilmiyorum, lütfen yardımcı olun, çok moralim bozuldu

Bilgisayarı yeniden başlatın ve Asus yazısı gelir gelmez arka arkaya f9 tuşuna basın. Sizi kurulum ekranına yönlendirecektir. Oradan sıfırlama seçeneğini kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bir süre bilgisayarınıza format atılacak ve herşey kurulu bir şekilde bilgisayar açılacaktır. Telaş etmeyin çok basit işlem. Ben bilgisayarda bir problem olduğunu düşünmüyorum windows 8 çok yeni bir işletim sistemi ve çok büyük uyum sorunları var.

• quote:

Orijinalden alıntı: juve__

quote:

Arkadaşlar aynısı benim de başıma geldi şuan, cihaz 2 günlük. Dün kapatırken güncellemeleri yaptı, bugün windows yapılandırılıyor diye açtı. Metro arayüzde neye tıklasam ekran kararıyor ve cihaz kendine reset atıyor. Güncellemeden kaynaklı olduğu kesin de nasıl düzeltecem? Recovery nasıl yapılır onu da bilmiyorum, lütfen yardımcı olun, çok moralim bozuldu

Bilgisayarı yeniden başlatın ve Asus yazısı gelir gelmez arka arkaya f9 tuşuna basın. Sizi kurulum ekranına yönlendirecektir. Oradan sıfırlama seçeneğini kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bir süre bilgisayarınıza format atılacak ve herşey kurulu bir şekilde bilgisayar açılacaktır. Telaş etmeyin çok basit işlem. Ben bilgisayarda bir problem olduğunu düşünmüyorum windows 8 çok yeni bir işletim sistemi ve çok büyük uyum sorunları var.

Teşekkürler dostum, aynen dediğin gibi yaptım ben de, biosu da güncelleyecem şimdi onu yapmamıştım öncesinde. Acaba hangi updateden oldu bu sorun onu anlamadım. Bakalım bekliyorum şimdilik.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: juve__

quote:

Teşekkürler dostum, aynen dediğin gibi yaptım ben de, biosu da güncelleyecem şimdi onu yapmamıştım öncesinde. Acaba hangi updateden oldu bu sorun onu anlamadım. Bakalım bekliyorum şimdilik.

Bende de N56VZ var ve Norton 360 antivirüs programı kullanıyorum. Ancak Norton ve Windows 8 arasında bir uyum sorunu var. Bilgisayar "Yeniden Başlat" dediğimde yeniden başlatılıyor yazısında saatlerce bekliyor ve kapanmıyor. Elle kapatmak zorunda kalıyorum ve düzeltilmesini bekliyorum. Demek istediğim kullandığınız programlar ile windows arasında çok büyük bir ihtimal uyumsuzluk oluyor. Zamanla güncellemelerle düzelir inşallah bizim bilgisayarlar bozulmadan :)

• Allah kahretsin ya, recoveryden sonra kendi cdsindeki ve asus driver sayfasından driverları kurdum, ilk reset atmamda yine siyah ekran, yine sıfırlıyorum şimdi. Hay ben şansımı .... ya. Fikri olan yok mu arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gurkanic -- 26 Şubat 2013; 2:20:33 >
  • quote:

Allah kahretsin ya, recoveryden sonra kendi cdsindeki ve asus driver sayfasından driverları kurdum, ilk reset atmamda yine siyah ekran, yine sıfırlıyorum şimdi. Hay ben şansımı .... ya. Fikri olan yok mu arkadaşlar?

değişim isteyin, sorun ne anlamadım ama kutuyu toplayın, laptopu orada gösterin, değişim istediğinizi bildirin. umarım yenisini verirler ve o sorunsuz çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorn

quote:

Allah kahretsin ya, recoveryden sonra kendi cdsindeki ve asus driver sayfasından driverları kurdum, ilk reset atmamda yine siyah ekran, yine sıfırlıyorum şimdi. Hay ben şansımı .... ya. Fikri olan yok mu arkadaşlar?

değişim isteyin, sorun ne anlamadım ama kutuyu toplayın, laptopu orada gösterin, değişim istediğinizi bildirin. umarım yenisini verirler ve o sorunsuz çıkar.

Değişimlik bir şey yok ki, bilgisayar da sorun yok. Windows 8 bir programla uyumsuz ama hangisi bilmiyorum. Driverları güncelleyince oluyor. Mesela son recoveryden sonra hiçbir güncellemeyi yüklemedim, sorunsuz çalışıyor şimdilik. O kadar para verip win 8li aldık, başımıza gelene bak. İşin kötüsü win 8'i de çok sevdim şimdi win 7'ye çevirsem, odun gibi gelecek, içime sinmeyecek :(

• quote:

Değişimlik bir şey yok ki, bilgisayar da sorun yok. Windows 8 bir programla uyumsuz ama hangisi bilmiyorum. Driverları güncelleyince oluyor. Mesela son recoveryden sonra hiçbir güncellemeyi yüklemedim, sorunsuz çalışıyor şimdilik. O kadar para verip win 8li aldık, başımıza gelene bak. İşin kötüsü win 8'i de çok sevdim şimdi win 7'ye çevirsem, odun gibi gelecek, içime sinmeyecek :(

pardon ben yanlış anlamışım.

tek çare güncellemeleri tek tek yüklemek gibi gözüküyor. her güncelleme sonrası reset ile sorunun hangisinde olduğunu bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorn

quote:

pardon ben yanlış anlamışım.

tek çare güncellemeleri tek tek yüklemek gibi gözüküyor. her güncelleme sonrası reset ile sorunun hangisinde olduğunu bulabilirsiniz.

Teşekkürler cevap için. Onu yapmak da mantıklı aslında ama nvidia'dan oluyor gibime geldi. Siz hangi sürümünü kullanıyorsunuz ve nereden indiriyorsunuz acaba? nvidianın sitesinden mi?

• evet, nvidia'dan manuel indiriyorum. bir de beta indirmiyorum, 310 sürümünü kullanıyorum. ama yanlış anlaşılma olmasın, win7 var bende. bir ara yüklemiştim 8'i, dediğiniz gibi bir sorunla karşılaşmadım ama ben deneyeli 1 ay olacak neredeyse, son güncelleştirmeler sebepli olabilir.

eğer ekran kartı sebepli ise intel ve nvidia driver'larını tekrar kurmak düzeltebilir.
  • arkadaşlar ben de ekran karı driver ını güncellerken sistem çöktü reset lemek zorunda kaldım. herhalde birşeyleri yanlış yaptım dedim bir daha nvidia driver ını güncellerken sistem tekrar çöktü tekrar resetlendi cihaz. yarım günü alıyor resetlenmesi. şimdi asus update devamlı uyarı veriyor ekran kartı driver güncellemesi var diye ama sistem çökecek endişesi ile bir şey yapamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClinicalSC

arkadaşlar ben de ekran karı driver ını güncellerken sistem çöktü reset lemek zorunda kaldım. herhalde birşeyleri yanlış yaptım dedim bir daha nvidia driver ını güncellerken sistem tekrar çöktü tekrar resetlendi cihaz. yarım günü alıyor resetlenmesi. şimdi asus update devamlı uyarı veriyor ekran kartı driver güncellemesi var diye ama sistem çökecek endişesi ile bir şey yapamıyorum

Aynen dostum, hala aynı sorunları yaşıyorum ben de. Sana önerim biosu güncelle. Korkudan güncelleme yapmıyorum ya var mı böyle bir şey ! Pcdeki her şey eski sürüm, ara sıra donmaları da ayrı bir olay ve bilgisayar daha 5 günlük ! :(
  • Beyler herkese merhabalar tekrardan, konuyu açtıktan sonra buradan gerekli yardımı alamayınca, teknosaya gittim birebir görüşmek için.

Öncelikle şunu belirteyim; teknik servis elemanları kesinlik işin ehli insanlar değiller, bizden çok bilgileri yok, yaklaşık 1,5 saat görüşmem ve tartışmam sonunda adamın bana söylediği şey şu oldu:

" win8 i sakın güncelleme, oyun felan da yükleme şimdilik... sonra yaparsın. "

Seni oraya koyan adam ne amaçla koydu orasını çok merak ediyorun sayın teknik servis uzmanı..

Neyse iş başa düştü, eve döndüm ve Asus yetkililerini aradım, önce istanbulla görüştüm, onlar böyle bir sorunun hiç yaşanmadığını söyleyince yurtdışına bağladılar sorun için.

Çat pat ingilizceyle derdimi anlattım ve sorunu bulduk:

Nvidia güncellemesi.

Kurulum yapıldıktan sonra windows update ile gelen nvidia güncellemesi bir öncekini silmediği için çakışıyor ve ekran kartı sorun verip karartıyor ekranı.

Asus yetkilileri bana önce nvidia driverlerını silmemi daha sonra v.9... küsür sürümlü bir nvidia driverını yüklememi söylediler.

Dediklerini yaptım ama bahsettikleri sürüm yerine en yeni sürümühttp://www.geforce.com/drivers 'dan bulup güncelledim ve sorun ortadan kalktı. O kadar para verdiğin laptopun aldığın gün böyle sorunlar yaşatması çok sinir bozucu ve üzücü ama naparsın bu tür ürünlerin böyle muallaktalar işte..

Neyse arkadaşlar umarım size yardımcı olabilmişimdir. Sorun yaşayan arkadaşlar üzülmesinler, dediklerimi yaptıktan sonra canavar gibi çalışmaya devam ediyor.

Herkese saygı ve sevgiler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: swd2003tr

Beyler herkese merhabalar tekrardan, konuyu açtıktan sonra buradan gerekli yardımı alamayınca, teknosaya gittim birebir görüşmek için.

Öncelikle şunu belirteyim; teknik servis elemanları kesinlik işin ehli insanlar değiller, bizden çok bilgileri yok, yaklaşık 1,5 saat görüşmem ve tartışmam sonunda adamın bana söylediği şey şu oldu:

" win8 i sakın güncelleme, oyun felan da yükleme şimdilik... sonra yaparsın. "

Seni oraya koyan adam ne amaçla koydu orasını çok merak ediyorun sayın teknik servis uzmanı..

Neyse iş başa düştü, eve döndüm ve Asus yetkililerini aradım, önce istanbulla görüştüm, onlar böyle bir sorunun hiç yaşanmadığını söyleyince yurtdışına bağladılar sorun için.

Çat pat ingilizceyle derdimi anlattım ve sorunu bulduk:

Nvidia güncellemesi.

Kurulum yapıldıktan sonra windows update ile gelen nvidia güncellemesi bir öncekini silmediği için çakışıyor ve ekran kartı sorun verip karartıyor ekranı.

Asus yetkilileri bana önce nvidia driverlerını silmemi daha sonra v.9... küsür sürümlü bir nvidia driverını yüklememi söylediler.

Dediklerini yaptım ama bahsettikleri sürüm yerine en yeni sürümühttp://www.geforce.com/drivers 'dan bulup güncelledim ve sorun ortadan kalktı. O kadar para verdiğin laptopun aldığın gün böyle sorunlar yaşatması çok sinir bozucu ve üzücü ama naparsın bu tür ürünlerin böyle muallaktalar işte..

Neyse arkadaşlar umarım size yardımcı olabilmişimdir. Sorun yaşayan arkadaşlar üzülmesinler, dediklerimi yaptıktan sonra canavar gibi çalışmaya devam ediyor.

Herkese saygı ve sevgiler :)

Hemen deniyorum dostum, teşekkürler.

• Ee hocam sizinki de yani :)
    Tabi onceki driveri kaldircan
    Bu upadte isini mumkunse nvdiadan kendiniz indirip yapin,win updatedan yapmayin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.