Şimdi Ara

5 oyunla 18 işlemcinin oyun performansları (tomshardware)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
4
Favori
16.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 18 adet işlemcinin, 5 oyunla yapılan performans testi ortalaması(12.02.2013)

Link : http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-processor-frame-rate-performance,3427-9.html

burada oyunların işlemci test sonuçlarına diğer sayfalardan tek tek bakabilirsiniz.
    Link : http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-processor-frame-rate-performance,3427-6.html
    . . . . . . .

Link : http://www.tomshardware.com/reviews/crysis-3-performance-benchmark-gaming,3451-8.html

Link : http://thgtr.com/amd-fx-8350-incelendi-piledriver-bulldozerin-eksiklerini-tamamliyor-mu/14

16 adet işlemcinin, 6 oyunla performans testi (31.01.2012)

Link : http://thgtr.com/oyunlar-icin-200-alti-islemci-secimi/11

Link : Her ay güncellen en oyun İşlemci leri sırala ma linki (tomshardware.com)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 28 Nisan 2014; 11:49:51 >

• teşekkürler
  • Vishera serisinin aradaki farkı kapayıp Intel ile yakın performans rakamları vermesi güzel birşey, Skyrim dışında nerdeyse çok aşırı farklar yok, oynanabilir performanslar hep.

Vishera 6xxx-8xxx seri işlemciler özellikle çok amaçlı bilgisayarlar için çok iyi seçenekler. 6xxx da düşük fiyatıyla yüksek izlek sayısıyla geleceğe güzel yatırım -- zamanla i3 3220 yi geçecektir. (Zaten aralarında büyük farklar yok)

fx 8xxx yanlız i5 serisi ile aynı veya yakın fiyatlandırmaları olduğu için salt oyuncu sistemlerinde iyi bir tercih olmadığı da bu testlerde çok açık görünüyor

Phenom II x4-x6 hala süper işlemciler. Phenom II X4 böyle performans sunuyorsa satmaya devam eder. 190 TL fiyatları var zaten

i3 3220 birçok kendisinden pahalı AMD işlemciyle aynı / daha yüksek fps sunuyor oyunlarda -- Intel tercih eden arkadaşlar hiçbir türlü hata etmiş olmazlar

• AMD'nin oyunlardaki gelişimini çok iyi gösteren testler. Intel'in de keşke daha eski işlemcileri olsaymış.
  • sistem toplayacaklara iyi bilgiler verecektir. güzel paylaşım
  • tomsun test anlayışı enteresan
    2009 - 2010 - 2011 - 2011 -2012 yılının oyunlarından test yapıyor buna göre sonuç çıkartıyor komik :)

oyunların cpu optimizasyonu intel ile amd nin arasında yarattıı farkı geçtim ben bakınız avarage ile minimum fps arasındaki farklar...

metro 2033 (2009) avarage ile minimum arasındaki fark 44 fps :)
    starcraft ii ( 2010) avarage ile minimum arasındaki fark 25 fps :)
    dirt (2011) avarage ile minimum arasındaki fark 15 fps :)
    skyrim avarage ile minimum arasındaki fark 10 fps :)
    far cry 3 avarage ile minimum arasındaki fark 5 fps :)

bu dizilişte şöyle bir durum var aradaki fark azaldıkça intel ile amd arasındaki fark da düşüyor :) core optimizasyonu sadec amd ye yaramıyor iki işlemcide de akıcı görüntüyü de yukarılara taşıyor .
    ayrıca oyunların sürümleri günümüze yaklaştıkça oyun akıcılığı ve cpuların yarattığı farkların da azalması sonucu çıkarıyor i3 gibi çift çekirdekli işlemcilerde ise performansın gerilemesine neden oluyor.

ayrıca far cry3 ile metro 2033 örneğinde oyun grafikleri göz önüne alındığında ne kadar mesafe katedildiği halde core optimizasyonundaki başarı nedeniyle avarage fpslerin değişmediği ama min fpslerin çok daha hızlandığı gerçeğini de göz ardı etmeyin.
    buyrun metro 2033

buyrun far cry 3

Kısacası bu grafik gün geçtikçe intel ile amd cpular arasındaki farkın kapanması ayrıca akıcı oyun deneyiminin yukarılara taşındığı sonucunu çıkarıyor, bu tabloya bakıp i3 çok iyi işlemci gibi bir çıkartım yapmayın şu an i3 almanız durumunda 2 sene sonra bilgisayarınızın update istemesine neden olacaktır zira oyunlar ileri yönlü değil geriye dönük teknoloji desteği bulunduran yazılımlar, 4 sene önce çıkmış bir oyunun ondan 2 sene önceki teknolojiye göre yapıldığı bu nedenle de alt sınıftaki işlemcilerle daha iyi performans verdiğini unutmayın, 2 sene sonra çıkacak oyun ancak bu günün teknolojisindeki yaygın hale gelen 4 ve üstü işlemcili ( amd ve intel i5 & i7 )oyunların tam performans vermesi anlamını taşıyor.

Edit: Yanlızca cpu gücüne ve iyi kullanımının haricinde ekran kartlarının evrilerek cpu üzerinden aldığı yükte etkendir onu da söylememiş olmayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnTEC -- 12 Şubat 2013; 13:59:04 >

• Kim ne derse desin AMD
  • Ben bariz bir farkı ya Skyrim(Starcraft II de buna dahil galiba) gibi çok sınırlı çekirdek kullanan oyunlarda ya da MMORPG nin bazı türleri (WoW, Guild Wars 2) de gördüm AMD ile i5 arasında. Guild Wars 2 de 30+ fps fark edebiliyor, WoW da da fark var da 60+ olduğu için herşey hissedilmez, GW2 deki hissedilebiliyor

Gerisi için pek fark yok gerçekten
  • yazının kaynağı güvenilmez... boş geçin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnTEC

tomsun test anlayışı enteresan
    2009 - 2010 - 2011 - 2011 -2012 yılının oyunlarından test yapıyor buna göre sonuç çıkartıyor komik :)

oyunların cpu optimizasyonu intel ile amd nin arasında yarattıı farkı geçtim ben bakınız avarage ile minimum fps arasındaki farklar...

metro 2033 (2009) avarage ile minimum arasındaki fark 44 fps :)
    starcraft ii ( 2010) avarage ile minimum arasındaki fark 25 fps :)
    dirt (2011) avarage ile minimum arasındaki fark 15 fps :)
    skyrim avarage ile minimum arasındaki fark 10 fps :)
    far cry 3 avarage ile minimum arasındaki fark 5 fps :)

bu dizilişte şöyle bir durum var aradaki fark azaldıkça intel ile amd arasındaki fark da düşüyor :) core optimizasyonu sadec amd ye yaramıyor iki işlemcide de akıcı görüntüyü de yukarılara taşıyor .
    ayrıca oyunların sürümleri günümüze yaklaştıkça oyun akıcılığı ve cpuların yarattığı farkların da azalması sonucu çıkarıyor i3 gibi çift çekirdekli işlemcilerde ise performansın gerilemesine neden oluyor.

ayrıca far cry3 ile metro 2033 örneğinde oyun grafikleri göz önüne alındığında ne kadar mesafe katedildiği halde core optimizasyonundaki başarı nedeniyle avarage fpslerin değişmediği ama min fpslerin çok daha hızlandığı gerçeğini de göz ardı etmeyin.
    buyrun metro 2033

buyrun far cry 3

Kısacası bu grafik gün geçtikçe intel ile amd cpular arasındaki farkın kapanması ayrıca akıcı oyun deneyiminin yukarılara taşındığı sonucunu çıkarıyor, bu tabloya bakıp i3 çok iyi işlemci gibi bir çıkartım yapmayın şu an i3 almanız durumunda 2 sene sonra bilgisayarınızın update istemesine neden olacaktır zira oyunlar ileri yönlü değil geriye dönük teknoloji desteği bulunduran yazılımlar, 4 sene önce çıkmış bir oyunun ondan 2 sene önceki teknolojiye göre yapıldığı bu nedenle de alt sınıftaki işlemcilerle daha iyi performans verdiğini unutmayın, 2 sene sonra çıkacak oyun ancak bu günün teknolojisindeki yaygın hale gelen 4 ve üstü işlemcili ( amd ve intel i5 & i7 )oyunların tam performans vermesi anlamını taşıyor.

Edit: Yanlızca cpu gücüne ve iyi kullanımının haricinde ekran kartlarının evrilerek cpu üzerinden aldığı yükte etkendir onu da söylememiş olmayım.

core i3 e çift çekirdek diyorsun 4 çekirdek isteyen oyunlarda amd nin 6 çekirdeğini geçiyor bu nasıl iş birde ilerde çıkacak oyunlar diyorsun zaten ilerde çıkacak oyunlarda amd nin şu anki işlemcileride intelin şu anki işlemcileride tam randımanlı performans vermez zaten yeni nesil işlemciler çıkar o yüzden boşa konuşuyorsun bence

• Bu yazımın üzerine önce crysis sonra far Cry 3 Update çıktı onların sonuçlarına bak 6300 Nerede i3 Nerede. Sonra bana 4 hafta sonra cevap verirsin 2 tane daha çıkmış olur :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • far cry 3 zaten arkadaşın paylaştığı linkte var i3 ile aynı performansı vermiş ozaman fx 6300 de çift çekirdek oluyor senin mantığına göre crysis 3 e bakarsan farklı farklı değerler var
  • O eski 1.02 veya üstü versiyon testine bakacaksiniz crysis 3 konusuna koymuştum sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Kim ne derse desin AMD

• Skyrim'de affinity / benzşim'i 1 çekirdeğe ayarlarsanız stutter olmuyormuş.

Vanilla Skyrim'de hala x87 kullandığı için beni test kriteri olarak almayın, SSE destekli custom modlarıma bakın diyormuş.
  • testlerdeki ürünler yetersiz. 12-13 tane amd işlemcisi varken yalnız 1 tane K serisi intel işlemci var. en azından 2600K-2700K-3770K olmalıydı testlerde.ve bir de üst seviye işlemci. 39** serisi.
  • Güzel test. Teşekkürler...

Seçim yapmakta kararsız kalanlar için iyi bir karşılaştırma...
  • Arkadaşlar , online/multi oyunlar için amd mi ? intel mi? bir de burda soruyum bir kaç yerde denk gelebilirsiniz, ilerde anaakrt-işlemci ya da sadece işlemci değiştirme durumum olursa nasıl bir yol izleyim acaba?

Örneğin (diğer bileşenler aynı/denk diyelim)

İntel i* (i5) ?
    VS
    amd fx **** (8350) ?

Genelde karşılaştırmalar singleplayer oyunlar üzerinden yapılıyor. İşin online boyutu (çok kullanıcılı alan) ise çok farklılaşıyor. Burada galiba çekirdek gücü ön plana çıkıyor. Tam bilmiyorum, test eden var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BORUBEY06

Arkadaşlar , online/multi oyunlar için amd mi ? intel mi? bir de burda soruyum bir kaç yerde denk gelebilirsiniz, ilerde anaakrt-işlemci ya da sadece işlemci değiştirme durumum olursa nasıl bir yol izleyim acaba?

Örneğin (diğer bileşenler aynı/denk diyelim)

İntel i* (i5) ?
    VS
    amd fx **** (8350) ?

Genelde karşılaştırmalar singleplayer oyunlar üzerinden yapılıyor. İşin online boyutu (çok kullanıcılı alan) ise çok farklılaşıyor. Burada galiba çekirdek gücü ön plana çıkıyor. Tam bilmiyorum, test eden var mı?

Eğer MMO lar olarak baz alırsak,birçok MMO çok çekirdek desteği sunmuyor.Sunda bile maksimum 2 çekirdek tüketenleri gördüm.6 veya 8 çekirdeklik destekler gelse zaten tadından yenmez.BF4 te Fx8350 ile sıkıntı yaşayanı görmedim.Aynı şey 4670k veya 4770k içinde geçerli.Ne tür online oyunlar oynayacaksınız ? MMO veya bildiğimiz Titanfall,Bf4 gibi oyunları mı ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.