Şimdi Ara

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.422
Cevap
14
Favori
88.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -b0Ni

quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

quote:

500 tl civarları birşey arıyorum bende. kampanya varmış kaçırmışım önerir misiniz bu modeli? 26-29 ne farkeder birde? nerden alabilirim son olarak

Farkediyor hocam. 26 küçük kalıyor yanında. Henüz ilk günüm ama öneririm.
    Hepsiburada'dan alabilirsiniz, 500 liraya.

hb kaldırmış n11'de var 600 lira. bunun v fren olanı da yok sanırım? hb tekrar koyar belki bekleyeyim

26' olanı mevcut hocam.

http://goo.gl/lnCQK

V Fren. 510 Lira.

Bizim aldığımız 29' kampanyası bir daha olmaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

500 tl civarları birşey arıyorum bende. kampanya varmış kaçırmışım önerir misiniz bu modeli? 26-29 ne farkeder birde? nerden alabilirim son olarak

hb kaldırmış n11'de var 600 lira. bunun v fren olanı da yok sanırım? hb tekrar koyar belki bekleyeyim

26' olanı mevcut hocam.

V Fren. 510 Lira.

saolun boyum 1.90 civarıda 26 nasıl olur bilmiyorum, en iyisi bir bisikletçiye gideyim ben

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

26' olanı mevcut hocam.

V Fren. 510 Lira.

saolun boyum 1.90 civarıda 26 nasıl olur bilmiyorum, en iyisi bir bisikletçiye gideyim ben

Ciddi misin? 29' lastik ve 19' 21' kadrolara bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

Arkadaşlar mevcut lastiğe kaç psi a kadar hava basabiliyoruz?

Ben 40-45 PSI hava basıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

quote:

Orijinalden alıntı: fairtail

quote:

Bisikleti babamla beraber kurduk arkadaşlar. Vites ayarı yapmama gerek var mı bilmiyorum ama vitesler seri şekilde atıyor. Jant akorunu yapamadım. Bir süre böyle kullanacam. Fotolara bir bakın kurabilmiş miyim?
    Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS

kurmuşsun işte daha ne olsun viteslerin seri attığını söylemişsin vites ayarına gerek yok o zaman çalışıyorsa elleme birde frenleri ayarlarsan başka bişeye gerek yok yalnız şunu söyleyim selesi rahat değil

Frenleri nasıl ayarlayacam? Ön fren anamızı ağlattı. Tekeri takmak için pabuçları çıkardık. Arka tekerin havası inik mi patlak mı anlamadım. Kutudan sadece fatura çıktı. Ne garanti belgesi ne de bakım kuponu çıktı. Zaten bir önemi kalmadı. Ayrıca siyah bir çubuk var. O nereye takılıyor?

Ön tekeri ters takmışsın. Arka fren kablosunu yanlış yerden geçirmişsin. Kablo dışarıdan dolanacak şekilde tekrar tak.

• quote:

Orijinalden alıntı: noktape
    Ön tekeri ters takmışsın. Arka fren kablosunu yanlış yerden geçirmişsin. Kablo dışarıdan dolanacak şekilde tekrar tak.

Fren kablosunu düzelttim de tekerlek nasıl ters olmuş onu anlamadım.
  • quote:

quote:

Fren kablosunu düzelttim de tekerlek nasıl ters olmuş onu anlamadım.

Teker dişleri öne doğru üçgen olacak şekilde yerleştir. Tam olarak ne tarafa takacağından emin olamadıysan tekerin yanak kısmında rotate => şeklinde bir yazı olur ona bakarak takabilirsin.
  • benim de salcano bisikletim var ama siz buna ne diyosunuz bilmem süspansiyonsuz galba ama iyi bisiklet. ben süspansiyonlu almak istiyorum ne gibi değişiklikler olur süspansiyonluda. yorumunuzu bekliyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

Bugün bir pompa aldım, Yama aldım, sadece dış lastiği sökmek için ayırıcı eksik.

Kendi tamirimi kendim yapacam artık

@noktape Hocam nasıl gelişme varmı bende ?

Plastik levye ile iç lastik lazım bir de sana. Yamayı yanında taşımana gerek yok. Sele altı çanta al bir tane içine iç lastikle plastik levyeyi koyarsın bir de küçük alyan setleri var onlardan koyarsın. Pompayıda kadroya takarsın tamamdır. Lastikle ilgili olası bir sorunun bu şekilde önlemini alırsın.

Evet bugün dediklerinizi harika bir şekilde test ettim.

İç lastiği çıkardım, lastikte ek yerleri var ordan hafif yırtılmış nasıl olduysa artık ( Kesin dandik çürümüş lastik koymuşlardır, kutuyu servisde açtığımızda tamamen parçalanmış bir iç lastik çıkmıştı )

Yapıştırıcıyı sürdüm ama yama acaip sert ve büyük geldi. Bir türlü yapıştıramadım.

Sonra lastik birden o ek yerinden ayrıldı ikiye :D

Aldık tekeri bisikletçiye gittim 5 dak. sürmedi iç lastiği takıp vermesi 15 TL'ye maloldu.

Yama ile falan uğraşmam 2 tane iç lastiği stepne tutarım dediğiniz gibi.

Şimdi tavsiyeniz önemli iç lastik ne alalım , alırken neye dikkat edelim?

Benim jant 28"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldsoundman -- 14 Temmuz 2013; 0:05:13 >

• quote:

Bisikletimi bugün serviste montaj yaptırdım. Çok ilgili biriydi. Frenleri, vitesleri bayağı her şeyini test ettik.
    Bedavaya almışsın, NG650 500 liradan aşağı düşmeyen bisiklettir dedi.
    Lastikler 28'. Seleyi biraz alçalttım, şimdilik bir sorunumuz yok. Sürüş çok rahat. Eski bisikletimden sonra o kadar hafif geldi ki.
    Bayağıdır sürmüyordum, rampada zorladı ama düzde akıyor. Altımdan uçup gidicek sandım ilk bindiğimde.

Amortisör çok güzel çalışıyor, beğenimi kazandı. Jelli kılıf serviste yoktu. Şimdilik ön far aldım sadece.
    Diğer yeni alan arkadaşlara da hayırlı olsun. Kazasız belasız sürmeniz dileğiyle.

Buyrun fotoğraflar

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS

Hayırlı olsun,

Allah kaza bela vermesin. Çoğumuzun renkleri aynı galiba ( Siyah-yeşil)

• quote:

Orijinalden alıntı: ysfcan

benim de salcano bisikletim var ama siz buna ne diyosunuz bilmem süspansiyonsuz galba ama iyi bisiklet. ben süspansiyonlu almak istiyorum ne gibi değişiklikler olur süspansiyonluda. yorumunuzu bekliyorum

Amörtisörlü bisikleti almak istiyorsanız ;
    Çift amörtisörlüler için söylüyorum, İstanbul'da fazla gerek duyulmayan fazla enerji harcamanız gereken bir bisiklettir ortadan amörtisör fazladan ağırlık yapar. Artısı ise rahattır.
    Tek amörtisörlüler için söylüyorum, çift amörtisörlülere göre daha az enerji harcarsınız diğerine göre daha hafiftir. Eksisi ise darbeyi direk hissedersiniz. Bu da biraz toto ağrısına sebep olur.

Bu enerji harcama olayını şöyle izah edeyim. Çift amörtisörlü bisiklette 25 km/h ortalama ile gitmek için harcadığınız enerji ile düz kadro bisiklette 29 km/h ortalama ile gidersiniz.

• merhaba arkadaslar.. bende bisiklet bakiyorum..
    1700 tl ve asagisina bisiklet onerileriniz var mi... cift
    disk hidrolik fren dag bisikleti olsun boyum 182.
    benim icin onemli olan ilk once kadronun saglamligi
    ve kalitesi sonra donanim... 1700 liraya alabilecegim
    en saglam kalitelisi ve en donanimlisi hangisini
    onerirsiniz.... birde relaight talus 29 comp ve salcano
    insomnia 30. nasil.. linkleri veriyorum ....
    relaight fiyati 1700 tl
    www.raleighusa.com/arch...ntain/talus-29-
    comp-12/
    salcano fiyati 1350 tl
    www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=1082
    pazarlik yapilmis hallleri... orjinal fiyati ise relaight
    1920 tl saolcano 1635 tl
    bu pts almak istiyorum artik cok arastirdim ve
    kafam cok karisti.. relaight goruntusi cok
    mukemmel ozelliklerini sordugumda ise o para etmez
    diyorlar.. dedigim gibi benim icin oncelik saglamlik
    kalite dayanikli olmasi sonra ozellilere bakarim..
    yardimlarinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Bugün bir pompa aldım, Yama aldım, sadece dış lastiği sökmek için ayırıcı eksik.

Kendi tamirimi kendim yapacam artık

@noktape Hocam nasıl gelişme varmı bende ?

Plastik levye ile iç lastik lazım bir de sana. Yamayı yanında taşımana gerek yok. Sele altı çanta al bir tane içine iç lastikle plastik levyeyi koyarsın bir de küçük alyan setleri var onlardan koyarsın. Pompayıda kadroya takarsın tamamdır. Lastikle ilgili olası bir sorunun bu şekilde önlemini alırsın.

Evet bugün dediklerinizi harika bir şekilde test ettim.

İç lastiği çıkardım, lastikte ek yerleri var ordan hafif yırtılmış nasıl olduysa artık ( Kesin dandik çürümüş lastik koymuşlardır, kutuyu servisde açtığımızda tamamen parçalanmış bir iç lastik çıkmıştı )

Yapıştırıcıyı sürdüm ama yama acaip sert ve büyük geldi. Bir türlü yapıştıramadım.

Sonra lastik birden o ek yerinden ayrıldı ikiye :D

Aldık tekeri bisikletçiye gittim 5 dak. sürmedi iç lastiği takıp vermesi 15 TL'ye maloldu.

Yama ile falan uğraşmam 2 tane iç lastiği stepne tutarım dediğiniz gibi.

Şimdi tavsiyeniz önemli iç lastik ne alalım , alırken neye dikkat edelim?

Benim jant 28"

İç lastikte özellikle şunu yap diyebileceğim bir şey yok. Bisikletçiye gidip jantın ebatına göre bir tane al gitsin.

Yama yaparken yamayı yapacağın yeri ince zımparayla zımparaladıktan sonra yapıştırıcıyı sürüp yamala. Daha sağlıklı olur.

• quote:

http://www.buyincoins.com/item/33664.html

Kask olarak bunu aldım.

Hayırlı olsun
  • quote:

quote:

Kask olarak bunu aldım.

Hayırlı olsun

Sağolasın zaten senin önerinle aldım, inşallah sağlam çıkar.

• quote:

quote:

Bisikletimi bugün serviste montaj yaptırdım. Çok ilgili biriydi. Frenleri, vitesleri bayağı her şeyini test ettik.
    Bedavaya almışsın, NG650 500 liradan aşağı düşmeyen bisiklettir dedi.
    Lastikler 28'. Seleyi biraz alçalttım, şimdilik bir sorunumuz yok. Sürüş çok rahat. Eski bisikletimden sonra o kadar hafif geldi ki.
    Bayağıdır sürmüyordum, rampada zorladı ama düzde akıyor. Altımdan uçup gidicek sandım ilk bindiğimde.

Amortisör çok güzel çalışıyor, beğenimi kazandı. Jelli kılıf serviste yoktu. Şimdilik ön far aldım sadece.
    Diğer yeni alan arkadaşlara da hayırlı olsun. Kazasız belasız sürmeniz dileğiyle.

Buyrun fotoğraflar

Hayırlı olsun,

Allah kaza bela vermesin. Çoğumuzun renkleri aynı galiba ( Siyah-yeşil)

Teşekkür ederim. Dikkatli sürelim beyler. Bakan bir daha bakıyor, nazar değmez inşallah.

• quote:

quote:

quote:

Kask olarak bunu aldım.

Hayırlı olsun

Farkettim linki açınca
    Rica ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kask olarak bunu aldım.

Hayırlı olsun

Farkettim linki açınca
    Rica ederim.

Ben de alacağım bu kasktan ama kafama olur mu olmaz mı bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

quote:

quote:

quote:

quote:

Kask olarak bunu aldım.

Hayırlı olsun

Farkettim linki açınca
    Rica ederim.

Ben de alacağım bu kasktan ama kafama olur mu olmaz mı bilemedim.

Kask ayarlanabiliyor.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.