Şimdi Ara

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.422
Cevap
14
Favori
88.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dengeli şekilde yüklediğiniz taktirde ayağa kalkmadığınız sürece sıkıntı yaşamazsınız. Oturur pozisyonda sürerken arkada bagaj olup olmadığını hissetmezsiniz. Sadece ayağa kalkınca arkadan biraz savruluyor 15 kg ve üstü yüklerde.

Ben 11-12.000 km kadar NG650 kullandım fiyatına göre bana çok daha fazlasını verdi. İstanbul'da en ucuz Sirkeci Yurt Bisiklet'te ya da Bahçelievler Nihat Bisiklet'te bulabilirsiniz. Uçak konusunda bir fikrim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktape

Dengeli şekilde yüklediğiniz taktirde ayağa kalkmadığınız sürece sıkıntı yaşamazsınız. Oturur pozisyonda sürerken arkada bagaj olup olmadığını hissetmezsiniz. Sadece ayağa kalkınca arkadan biraz savruluyor 15 kg ve üstü yüklerde.

Ben 11-12.000 km kadar NG650 kullandım fiyatına göre bana çok daha fazlasını verdi. İstanbul'da en ucuz Sirkeci Yurt Bisiklet'te ya da Bahçelievler Nihat Bisiklet'te bulabilirsiniz. Uçak konusunda bir fikrim yok.

Hocam Beşiktaş sahilden Yurt Bisiklete nasıl giderim.
  • Sahilden devam et Sirkeci'ye git. Orada iskelelerin bulunduğu yere geleceksin. Altından metro yolu geçen üst geçitin oradaki ışıklardan karşıya geç. İskelelerin hemen karşısı McDonalds ya da BurgerKing var tam aklıma gelmedi hangisi olduğu şimdi onun hemen arkasında kalıyor. Orada zaten bisikletçileri göreceksin Yurt Bisiklet hemen karşına çıkar en ortalarında çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktape

Sahilden devam et Sirkeci'ye git. Orada iskelelerin bulunduğu yere geleceksin. Altından metro yolu geçen üst geçitin oradaki ışıklardan karşıya geç. İskelelerin hemen karşısı McDonalds ya da BurgerKing var tam aklıma gelmedi hangisi olduğu şimdi onun hemen arkasında kalıyor. Orada zaten bisikletçileri göreceksin Yurt Bisiklet hemen karşına çıkar en ortalarında çünkü.

Hocam tramvayla Eminönü'ne gidicem önce değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 24 Şubat 2015; 21:48:05 >
  • Pardon ben sana sormadım neyle gideceksin diye. Ben bisikletle gittiğim için hep araç yolundan tarif ettim sana. Evet metro ile Sirkeci veya Eminönü durağında ineceksin. Çok yakın yerler yürüme mesafesi ile 10ar dk civarında. Bisikletçiler çarşısı diye geçer oranın ismi indikten sonra metro görevlisine sorsan tarif eder.
  • Tamam hocam. Çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba, malum yaz geliyor ve evdeki 2 bisikletten birinin bana küçülmesi diğerinin de kalitesiz bir şey olması nedeniyle yeni bir bisiklet arayışına girdim ama bütçem çok az olduğu için 2. ell bakıyorum maalesef. 2014 Salcano NG 650 27" bir arkadaşım aldı çok hoşuma gitti, aynı bisiketin 2. el modellerine bakmaya başladım. 2009-2010 üretimi 6061 Alüminyum kadrolu modeller nasıldır? 2. el alırken nelere dikkat etmeliyim? Eğer 2. eli maksimum 350-400 liraya bulunacak başka tavsiyeleriniz varsa söyleyin lütfen, şimdiden teşekkürler.
  • prlk kullanıcısına yanıt
    Size de merhaba.
    NG650 başlangıç için güzel bisiklettir. 2.el alacaksan öncelikle teker göbeklerine bakmalısın. Bilyeli sistem olduğu için eğer bisikleti hor kullanmışsa göbekte boşluk olur ve sağa sola yalpa yapar. 2. olarak vites geçişlerine bakmalısın vites kolunda sıkıntı olmaması önemli. Frenler sıkıntılı olabilir sonuçta 4-5 senelik bisiklet olduğu için papuç/balata bitebilir onlar yenilenir.
  • merhaba arkadaşlar,

bimaş marka eski bir bisikletim var birkaç eksiği var, tamire gidecek. Bisiklet ile önümüzdeki dönemlerde turlara katılmak istiyorum şehir içinde. Bisiklet iş görür mü yoksa yeni bir bisiklet mi tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brzm

merhaba arkadaşlar,

bimaş marka eski bir bisikletim var birkaç eksiği var, tamire gidecek. Bisiklet ile önümüzdeki dönemlerde turlara katılmak istiyorum şehir içinde. Bisiklet iş görür mü yoksa yeni bir bisiklet mi tavsiye edersiniz?

Hocam eğer turlara katılacaksanız benim tavsiyem yeni bir bisiklet almanız. Rockrider 500 modeline bi bakın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brzm

merhaba arkadaşlar,

bimaş bendede vardı bimden mi aldın diye dalga geçerlerdi
  • Konu ile alakası yok ama bisiklet almayı düşünüyorum boyum 1.92 .. 16 inch tekerleklere sahip kadro boyu 21 - 22 olan bı bısıklet alsam sıkıntı yasarmıyım .
  • SponT4ne S kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Ben konuyu açarken bisiklet hakkında olsun da ne olursa olsun her türlü konuyu konuşalım gibi bir düşünce ile açtım. O yüzden tabi sorabilirsiniz sıkıntı yok

16 inç derken sanırım yazım hatası yaptınız 26 inç teker ve 21 inç kadro boyu olan bisikleti kullanabilirsiniz. Fakat biraz öne eğilebilirsiniz.
  • Eyvallah sağolasın küçüklükten sonra yeniden böyle bi hevese kapıldım .. Acıkcası ben bu bısıkeltı aldıgımda 150 kılometreyı gecık bı yol yapıcam bana 800 850 cıvarı bisiklet önerisinde bulunabilirmisin :)
    Rica ederim.

Aslında uzun yol yapacaksanız 28-29" jantlı bisikletlere bakmanızı tavsiye ederim. Bunlar uzun yolda çok iyi gidiyor. Bir de güzel bir lastik taktığınız zaman cidden sürmekten zevk alıyorsunuz.

Şu bisikleti peşin fiyata 850 civarı alabilirsiniz.
    http://www.salcano.com/bisiklet.php?cesit=12

Bir tık üstü olsun derseniz bunun peşinini 950 lira gibi bir fiyata alabilirsiniz.
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-300_s.html

• Teşekkür ederim ama dağa çıkıcagımız ıcın sıkıntı olur bu tür bisikletler kamp falan yapıcaz .d Bisikletın benı tasıması gerekırken sonra ben onu taşımak zorunda kalmıyım .
    O zaman şu bisikletin 20" kadro boylu olanını alabilirsiniz. Astro'lar Toyota araba gibidir. F/P olarak güzel bir başlangıç olur.

http://www.salcano.com/bisiklet.php?cesit=8
  • Bisikletim çok iyi son model sayılır ama şehir içinde kullanıyorum mtb var bende :( keşki şehir bisikleti alsaydım kardeşim ya carraro big 1027 2014 modeli var orjinal M kadro elimden çıkarabilirsem şehir bisikleti alıcam :| bisiklet alırken iyi duşunun araziye girmiyosanız mtb almayın boşuna sayfada satabilicegim bölüm var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emircanizmir -- 29 Mart 2015; 21:09:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emircanizmir E kullanıcısına yanıt
    Forumun ikinci el bölümü var. Oraya ilan açabilirsin.
  • Arkadaşlar maks. 500tl bütçem var(maalesef o bile biraz zor, aklınızda daha ucuza varsa lütfen öncelik olarak onu önerin), genelde okula gidip gelmek için kullanacağım bir bisiklet tavsiye eder misiniz? Yaşım 16 boyum yaklaşık 1.80, kilom yaklaşık 60. Yollarda pek sorun yok, arada bir yokuş, çukur falan çıkıyor karşınıza. Teşekkür ederim yardımcı olacak herkese.
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.