Şimdi Ara

RENAULT MEGANE 2 KULLANICI YORUMLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
2
Favori
151.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR MEGANE 2 HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ MERAK EDİYORUM ÇÜNKÜ BU ARACI ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM 2004-2005 modeline gücüm yetiyor...
    MERAK ETTİKLERİM
    B
    U ARAÇTA DİZEL Mİ BENZİNLİMİ DAHA İYİ YANİ

YAKIT TÜKETİMİ
    PARÇA FİYATLARI
    ARIZA SIKLIĞI AÇISINDAN KIYASLARSAK HANGİSİNİ TERCİH EDERSİNİZ..

BU ARAÇI NEDEN ALIYIM VEYA ALMAYIM DÜŞÜNCELERİNİZİ BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

• 2009 yılında ; 2008 Model 1.5 DCİ yı şehirler arası yolda 750 km kullandım. Şuan ise 2004 model 330.000 km deki 1.6 Benzinli modelini 3-4 aydır hafta içi her gün İstanbul trafiğinde kullanıyorum.

Dizel motorlu olanı sınıfında en az ama en az yakan araçlardan bir tanesi. Araç yakmıyor resmen aç bir Adanalının yemeden önce İçli Köfteyi koklaması gibi mazotu kokluyor. Gücü dengeli ve oldukça sessiz. Ama bir Multijet kadar kötü muamaleye dirençli değil. Benzinli olanı ise standart bir 1.6 Atmosferik araç kadar yakıyor. Hatta emsallerinden 0.5 litre kadar dahada az yakabilir. Tüm motorlarının çalışma karakteri oldukça temizdir.

Megane II ler çoğu Renault modelinde olduğu gibi yerden yüksek bir yapıya sahiptir. Yumuşak süspansiyonları ile bu yükseklik birleşince oldukçu konforlu ama virajlarda hızı sevmiyen bir sürüş elde ediliyor. Bence Ülkemizin Dakar için biçilmiş kaptan olan yolları için en uygun süspansiyona sahip. İç mekanı oldukça geniş olmakla sevdiğim bir kokpit dizaynı var. Vitesleri yumuşaktır ama vites yolları biraz uzundur. Arka diz mesafesi oldukça iyidir, bagajı ise gerçekten büyüktür.

Yedek parçadan ve usta konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Olumsuz yönlerine gelirsek şansız biri iseniz elektronik arıza yaşamanız bir japona göre çok yüksektir. Ayrıca Benzinli olanlarında bobin arızası çok yaygındır. Onuda Valeo marka bobinler takarak çözersiniz. Birde kapı kolları çok çabuk soyulur bu Megan II lerin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

2009 yılında ; 2008 Model 1.5 DCİ yı şehirler arası yolda 750 km kullandım. Şuan ise 2004 model 330.000 km deki 1.6 Benzinli modelini 3-4 aydır hafta içi her gün İstanbul trafiğinde kullanıyorum.

Dizel motorlu olanı sınıfında en az ama en az yakan araçlardan bir tanesi. Araç yakmıyor resmen aç bir Adanalının yemeden önce İçli Köfteyi koklaması gibi mazotu kokluyor. Gücü dengeli ve oldukça sessiz. Ama bir Multijet kadar kötü muamaleye dirençli değil. Benzinli olanı ise standart bir 1.6 Atmosferik araç kadar yakıyor. Hatta emsallerinden 0.5 litre kadar dahada az yakabilir. Tüm motorlarının çalışma karakteri oldukça temizdir.

Megane II ler çoğu Renault modelinde olduğu gibi yerden yüksek bir yapıya sahiptir. Yumuşak süspansiyonları ile bu yükseklik birleşince oldukçu konforlu ama virajlarda hızı sevmiyen bir sürüş elde ediliyor. Bence Ülkemizin Dakar için biçilmiş kaptan olan yolları için en uygun süspansiyona sahip. İç mekanı oldukça geniş olmakla sevdiğim bir kokpit dizaynı var. Vitesleri yumuşaktır ama vites yolları biraz uzundur. Arka diz mesafesi oldukça iyidir, bagajı ise gerçekten büyüktür.

Yedek parçadan ve usta konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Olumsuz yönlerine gelirsek şansız biri iseniz elektronik arıza yaşamanız bir japona göre çok yüksektir. Ayrıca Benzinli olanlarında bobin arızası çok yaygındır. Onuda Valeo marka bobinler takarak çözersiniz. Birde kapı kolları çok çabuk soyulur bu Megan II lerin.
    Öncelikle çok teşekkürler yani dizel daha iyi diyorsunuz anladığım kadarıyla ... ya aslında 25000 tl bütçem var aşağı yukarı bi honda vtec de var aklımda ama bilmiyorum piasası yaygın özellikle yakıtı çok iyi olduğu için düşünüyorum ama kararsızım. lpg de diğer araçlara göre düşüktür sanırım yakıt tüketimi ama Fransız arabalarının sık arıza vermeside gözümü korkutmuyor değil

• quote:

2009 yılında ; 2008 Model 1.5 DCİ yı şehirler arası yolda 750 km kullandım. Şuan ise 2004 model 330.000 km deki 1.6 Benzinli modelini 3-4 aydır hafta içi her gün İstanbul trafiğinde kullanıyorum.

Öncelikle çok teşekkürler yani dizel daha iyi diyorsunuz anladığım kadarıyla ... ya aslında 25000 tl bütçem var aşağı yukarı bi honda vtec de var aklımda ama bilmiyorum piasası yaygın özellikle yakıtı çok iyi olduğu için düşünüyorum ama kararsızım. lpg de diğer araçlara göre düşüktür sanırım yakıt tüketimi ama Fransız arabalarının sık arıza vermeside gözümü korkutmuyor değil

• quote:

Orijinalden alıntı: PLAYER66

quote:

Alıntıları Göster
    Rica ederim, Şimdi Temiz bir dizel bulursanız çok menmun kalırsınız ama dizelin temizini bulmak benzinliye nazaran daha zor. Neticede çok km yapan kişiler dizel motor alıyor. Ve 2004-2005 model alacağınız bir Dizel Megane II kesinlikle 200.000 km çoktan devirmiş ve en az 2-3 kez km düşürme operasyonuna maruz kalmış olacaktır. Bu tamamen şans işi yani.

Arızaya gelincede Elbette Honda Megane II den daha az arıza çıkartacaktır ama Meganenı alırsanız temiz olmak kaydıyla her gün sanayi köşelerinde yatacak haliniz yok. Motor bloğu ve aktarma olarak Renaultlar o kadar da sorunlu araçlar değil neticede. Şunuda eklemek istiyorum Honda alırsanız daha performanslı, daha az yakan bir otomobiliniz olur. Ama megane II daha geniş iç mekanı, kazalarda daha güvenli yapısı ile öne çıkacaktır.

• quote:

Rica ederim, Şimdi Temiz bir dizel bulursanız çok menmun kalırsınız ama dizelin temizini bulmak benzinliye nazaran daha zor. Neticede çok km yapan kişiler dizel motor alıyor. Ve 2004-2005 model alacağınız bir Dizel Megane II kesinlikle 200.000 km çoktan devirmiş ve en az 2-3 kez km düşürme operasyonuna maruz kalmış olacaktır. Bu tamamen şans işi yani.

Arızaya gelincede Elbette Honda Megane II den daha az arıza çıkartacaktır ama Meganenı alırsanız temiz olmak kaydıyla her gün sanayi köşelerinde yatacak haliniz yok. Motor bloğu ve aktarma olarak Renaultlar o kadar da sorunlu araçlar değil neticede. Şunuda eklemek istiyorum Honda alırsanız daha performanslı, daha az yakan bir otomobiliniz olur. Ama megane II daha geniş iç mekanı, kazalarda daha güvenli yapısı ile öne çıkacaktır.

Alıntıları Göster
    2005 yılında 2005 model 1.5 dCİ sportway modeline sahiptim (sedan). Yakıt konusunda çok iyi, depoyu fullediğimde 1000 km gidebileceğini gösteriyordu yol bilgisayarı. Yakıtı koklar bu motor ancak kasaya biraz hafif gelebilir yokuşta geri viteste zorlanmakta.(1.5 crdi accent admire aynı yokuşta geri viteste tazı gibi çıkıyordu). Bagajı çok geniştir tam aile arabası. İç malzemede bol bol sert plastik var ancak kalitesiz diyemem. Altı airbag vardı sanıyorum. ESP yok, ABS standart. Sportway'da arka camlar otomatik değildi (Dynamique otomatik sanırım ve en full model). 270.000'i devirdim ve 2010'da sattım. Fiyatını hakeden bir araç. Ben şahsen öneriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 7 Şubat 2013; 22:10:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

2005 yılında 2005 model 1.5 dCİ sportway modeline sahiptim (sedan). Yakıt konusunda çok iyi, depoyu fullediğimde 1000 km gidebileceğini gösteriyordu yol bilgisayarı. Yakıtı koklar bu motor ancak kasaya biraz hafif gelebilir yokuşta geri viteste zorlanmakta.(1.5 crdi accent admire aynı yokuşta geri viteste tazı gibi çıkıyordu). Bagajı çok geniştir tam aile arabası. İç malzemede bol bol sert plastik var ancak kalitesiz diyemem. Altı airbag vardı sanıyorum. ESP yok, ABS standart. Sportway'da arka camlar otomatik değildi (Dynamique otomatik sanırım ve en full model). 270.000'i devirdim ve 2010'da sattım. Fiyatını hakeden bir araç. Ben şahsen öneriyorum

Alıntıları Göster
    6 senedir 2004 benzinli dynamique sedan modelini kullanıyorum içimde hala hiç satma isteği yok konforu,sürüş rahatlığı çok iyi sizi yormaz ve sürüşü zevklidir.donanım deseniz zaten birçok araçta olmayan donanımlar dynamique tekno+executive paketinde var yılda bir servise kampanya zamanında yağ değişimine giderim 160-170 tl periyodik bakımı tutar.görüntüsü hala dikkat çekici 2013 model araçların yanında bile ben buradayım diyor,tasarımı eskimiyor.sizin yapacağınız ise tamamen yetkili servis bakımlı özenli kullanılmış bir megane bulmak.yakıt konusunda da beni üzmüyor benzinli biniyorum lpg isterseniz lpg ye de son derece uyumlu bir motoru olduğunu söylerler

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

6 senedir 2004 benzinli dynamique sedan modelini kullanıyorum içimde hala hiç satma isteği yok konforu,sürüş rahatlığı çok iyi sizi yormaz ve sürüşü zevklidir.donanım deseniz zaten birçok araçta olmayan donanımlar dynamique tekno+executive paketinde var yılda bir servise kampanya zamanında yağ değişimine giderim 160-170 tl periyodik bakımı tutar.görüntüsü hala dikkat çekici 2013 model araçların yanında bile ben buradayım diyor,tasarımı eskimiyor.sizin yapacağınız ise tamamen yetkili servis bakımlı özenli kullanılmış bir megane bulmak.yakıt konusunda da beni üzmüyor benzinli biniyorum lpg isterseniz lpg ye de son derece uyumlu bir motoru olduğunu söylerler

Alıntıları Göster
    2005 model, 1.5 dci 105 beygir megane II sahibiyim. aslında babam şirket arabası kullandığından bu aracı ben kullanmaktayım. 165.000 km'de araç. dikkat edin 165.000. bugüne kadar hiçbir sorun çıkartmadı. yolda bırakmadı desek daha doğru olur aslında. yakıt olarak 5.1 litre ortalaması var şu an şehir içi. millet caddesi e5 sahil yolu güzergahları. bi xenonlu versiyona sahibiz dynamique olması lazım versiyonun. tek eksiği hill holder ve esp sanırım. bunun dışında araç son derece akıcı, güçlü ve ekonomik. 80.000-90.000 km civarı bulacaklarınızı alabilirsiniz gönül rahatlığıyla.

• quote:

Alıntıları Göster
    2 yıldan fazladır imzadaki aracı kullanıyorum. En boş model ancak ön iki cam otomatik, isofix, 6 hava yastığı, klima, abs, hidrolik direksiyon, fallow me home tipi güzelliklere sahip.

dizel dynamique tekno+executive paketli bir model ölesiye kullanılır diyebilirim. Bir de bu aracın özel bir versiyonu daha var ESPli, sadece 11mi 13tane mi ne Türkiyede. Hele ki o bulunursa mezara bile konur elden çıkarılmaz.

• quote:

Alıntıları Göster
    valla bende 2006 sedan sportway var benzınlı....ama sımdı alsam dızel alırım ve senın ıstedıgın yıl aralıgında 19 bın tl arasında fıyatları var alınası fıyat....

• quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

valla bende 2006 sedan sportway var benzınlı....ama sımdı alsam dızel alırım ve senın ıstedıgın yıl aralıgında 19 bın tl arasında fıyatları var alınası fıyat....

Alıntıları Göster
    megane a bindiğimde kendimi çok yüksekte hissettim araba alçak koltuklar yüksek geldi ve rüzgar sesini biraz fazla alıyor
    en sevdiğm yanı ise anahtarsız çalıştırma sistemi

• quote:

Orijinalden alıntı: esesnefer

megane a bindiğimde kendimi çok yüksekte hissettim araba alçak koltuklar yüksek geldi ve rüzgar sesini biraz fazla alıyor
    en sevdiğm yanı ise anahtarsız çalıştırma sistemi

Alıntıları Göster
    1.5 dCi 85 Hp olanlar ideal
  • Yakmıyor hocam peder beyde var 2005 1.5 dci babamın kullanımında bile 5,8 yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marcelin00

Yakmıyor hocam peder beyde var 2005 1.5 dci babamın kullanımında bile 5,8 yakıyor
    1 senedir 2007 1.4 megane sedan kullanıyorum ,neden bilmiyorum içinde kendimi çok güvende hissediyorum

Bana göre meganın 2 nin tek eksikliği çabuk soyulan kapı kolları bunun haricinde hiçbir sorun yaşamadım.Odukça memnunumm.

Aşırı büyük olduğu için satıp ufak punto vs ile takas yapıcam .Eğer büyük bir araba seviyorsanız focusdan sonra bence en iyisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Marcelin00

Yakmıyor hocam peder beyde var 2005 1.5 dci babamın kullanımında bile 5,8 yakıyor
    2007 HB kullanıyorum. 2 hafta önce lastikleri de değiştirdim yol tutuşu daha iyi şu an. Süspansiyon yumuşak olduğu için hızlı girilen virajlarda tedirgin ediyor ama bırakmıyor yolu. Normal şartlarda 80-90 km/h ile girmem gereken viraja fark etmeden 130 ile girdim, ne önden ne arkadan kayma eğiliminde bulunmadı.

Benim aracım 1.6 benzin+lpgli. 90km sabit hızla 6 litre Lpg tüketimi var. 130 civarında kullanırsam 8-8,5 arasında geziyor klima açık haldeyken.

Fren performansı da oldukça iyidir. Duruş mesafesi yanılmıyorsam 38 metre ki bu 2013 yılı itibariyle bile iyi bir değer.

Son zamanlarda her yerinden ses gelmeye başlamıştı onu da dün hallettim lastiklerin havasını 38 basmışlar takarken, olması gereken haline getirince sesler kesildi. Bunun dışında yol sesini pek çok rakibine göre az alıyor fakat bu sefer de rüzgar sesi rahatsız edici boyuta ulaşabiliyor. Bunun için de ön kapı fitillerine ince serum lastiği atmayı düşünüyorum.

Modeli düşük kilometresi yüksek bom boş kazık gibi Alman araçlarıyla aynı paraya alınabilecek konforlu bir aile aracı. Temizini bulursanız başınız ağrımaz..

• Megane 1 sorunsuzdu ama megane 2 için kulağıma kötü şeyler geliyor
    2004-2006 arasındaki meganeların malzeme kalitesi daha iyi duydum, benzinli motorları bu arabada çok performans vermiyor(kulaktan duyma) dci olanı mutlaka iyidir ama temizini bulmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

Trafikte görmekten nefret ettiğim bir fransız arabası. Görür görmez makası koyuyorum fransızlara inat.

demekki karşınıza çıkanlar ya 1.4 yada 1.6 lpg li araçlarmış, 1.5 100 bg dizeli şuanda bile birçok dizel motordan çok iyi.
  • quote:

Trafikte görmekten nefret ettiğim bir fransız arabası. Görür görmez makası koyuyorum fransızlara inat.

Sen harikasın muhtesemsin.

Makası koyuyormus.Arabanı ve ruh halini cok merak ettim.
  • quote:

dikkat et RS'ye denk gelme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

dikkat et RS'ye denk gelme

Alıntıları Göster
    3 yıldır 1.6 lpg li hb dynamique kullanıyorum, her açıdan parasını gerçekten hak ediyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.