Şimdi Ara

BİMCell Microsim Desteklemiyor-Para İadesi Yapılır Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
5.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bimcell hattı almıştım geçenlerde, bugün Microsim'e kırdırdım fakat çalışmadı. Bim'deki elemanlara sordum, bilmiyorlardı, merkezi aradı biri, microsim olarak kullanılamayacağını söylemişler, sadece normal hat.

Şimdi bu microsim olayı ne geçmişin ne de geleceğin teknolojisi, şu anda da gayet popüler bir şey. Destekleinler demiyorum, en azından insan uyarı koyar Microsim olarak kullanılamaz diye. Haliyle 29tl hat ücretini ve 5tl microsim ücretini çöpe atmış oldum. Para iadesi alabilir miyim? Daha önce böyle bir şey tecrübe eden oldu mu?

Eğer yoksa arayım ben de, durumu izah edeyim, buraya ekleyeyim sonucu.

Not: Bimcell altbaşlığı yoktu ve Bimcll Avea hizmeti olduğu için Avea altbaşlığını seçtim.

• Bana da microsimleri olmadığını söylediler hattımı taşırken. Normal simi aldıktan sonra eve gelip bir güzel kesip biçtim onu. Dün hattım Bimcell'e taşındı ve sorunsuz kullanmaya başladım. Bence kesim işlemi sırasında hat zarar görmüş olabilir. Bimcell'i S3 ile sorunsuz kulanıyorum şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MadWolf -- 2 Şubat 2013; 12:48:52 >
  • bi bardak su içeriz.ne para iadesi.bimcell li ayfon kullanamaz,mobil imza ve avea cüzdanla ilgilenmemeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: usta83

bi bardak su içeriz.ne para iadesi.bimcell li ayfon kullanamaz,mobil imza ve avea cüzdanla ilgilenmemeli
    Diğer microsim ile karşılaştırdım (vodafone hattımı kırdırmıştım daha önce) ve boyutları aynı, zedelenme yok. Düzgünce yerleştirdiğime de eminim, bugün arayayım bi onları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: interramcho

Diğer microsim ile karşılaştırdım (vodafone hattımı kırdırmıştım daha önce) ve boyutları aynı, zedelenme yok. Düzgünce yerleştirdiğime de eminim, bugün arayayım bi onları.

Alıntıları Göster
    Bimcell e geçtikten sonra bende evde kendim kestim hattı.Şuana kadar bir sorun çıkmadı?
  • quote:

Fiziksel bir zarar olmasa da kesilirken çipine zarar verilmiş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MadWolf

quote:

Çipi de inceledim,bir sıkıntı yok gibi duruyor. Anlayamadım pek ama sanırım Bimcelli başka operatörü geçirip o operatörden faydalanmayı deneyeceğim artık.
  • quote:

quote:

quote:

Çipi de inceledim,bir sıkıntı yok gibi duruyor. Anlayamadım pek ama sanırım Bimcelli başka operatörü geçirip o operatörden faydalanmayı deneyeceğim artık.

Alıntıları Göster
    banada musteri hizmetleri alip kestirin demisti. ayrica microsimin desteklenecek birseyi yok sadece normal kartin kucuk boylarda olani. kesilirken sorun cikmistir gibi geliyor. Evde baska bir telefon varsa normal simli, onunla kullanmaya calisin calisacak mi.

• quote:

Orijinalden alıntı: can1043

banada musteri hizmetleri alip kestirin demisti. ayrica microsimin desteklenecek birseyi yok sadece normal kartin kucuk boylarda olani. kesilirken sorun cikmistir gibi geliyor. Evde baska bir telefon varsa normal simli, onunla kullanmaya calisin calisacak mi.

Alıntıları Göster
    kesilirken sorun çıkmıştır. iphone + microsim yapılmış bimcell sim'i çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalamarr

kesilirken sorun çıkmıştır. iphone + microsim yapılmış bimcell sim'i çalışıyor

Alıntıları Göster
    iPhone telefon kullanıpta hattı bimcell almak ferrariye tüp taktırmak gibi birşey olsa gerek.
  • quote:

Bana da microsimleri olmadığını söylediler hattımı taşırken. Normal simi aldıktan sonra eve gelip bir güzel kesip biçtim onu. Dün hattım Bimcell'e taşındı ve sorunsuz kullanmaya başladım. Bence kesim işlemi sırasında hat zarar görmüş olabilir. Bimcell'i S3 ile sorunsuz kulanıyorum şu anda.

kardeş sim kartı nasıl kestin fotosunu çekip atabilirmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdal86

quote:

Bana da microsimleri olmadığını söylediler hattımı taşırken. Normal simi aldıktan sonra eve gelip bir güzel kesip biçtim onu. Dün hattım Bimcell'e taşındı ve sorunsuz kullanmaya başladım. Bence kesim işlemi sırasında hat zarar görmüş olabilir. Bimcell'i S3 ile sorunsuz kulanıyorum şu anda.

kardeş sim kartı nasıl kestin fotosunu çekip atabilirmisin

Alıntıları Göster
    konuyu hortlatmış gibi olacağım ama arkadaşım da iphone 5 te bimcell kullanıyor yaklaşık 3 aydır herhangi bir sorunu yok.

• Bimcell mikrosİm destekliyor fakat taraftar hatları bimcell ve pttcell için mikro veya nano sim kart üretilmiyor sebep logoları sim karta sığmadığı için ama düzgün kesilirse çalğşğr kesilmezse cihaz açmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: juske

Bimcell mikrosİm destekliyor fakat taraftar hatları bimcell ve pttcell için mikro veya nano sim kart üretilmiyor sebep logoları sim karta sığmadığı için ama düzgün kesilirse çalğşğr kesilmezse cihaz açmaz
    Ben de kestirdim ancak çalışşmıyor iphone 5 te sanırım düzgün kesemediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: iciguven

Ben de kestirdim ancak çalışşmıyor iphone 5 te sanırım düzgün kesemediler

Alıntıları Göster
    bende bugün kestirdim simi çalışıyor sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: intifada54

bende bugün kestirdim simi çalışıyor sorun yok

Alıntıları Göster
    yeniden sim kart alıp kestirdim yine çalışmadı, zaten kartın o çip dediğimiz kısmının kenarları falan gidiyor kesilirken, bu nasıl iş anlamadım neden nano sim üretmek çok mu zor sanki bimcell neden üretmiyorsa, bimcelle 2 ayda ödeyecem para kadar kart ve kesme parası ödedim bir sürü de zaman kaybı, şu sim kartları neden standart tek tip yapmıyorlar onu da anlamış değilim her telefon ayrı tip destekliyor
  • quote:

yeniden sim kart alıp kestirdim yine çalışmadı, zaten kartın o çip dediğimiz kısmının kenarları falan gidiyor kesilirken, bu nasıl iş anlamadım neden nano sim üretmek çok mu zor sanki bimcell neden üretmiyorsa, bimcelle 2 ayda ödeyecem para kadar kart ve kesme parası ödedim bir sürü de zaman kaybı, şu sim kartları neden standart tek tip yapmıyorlar onu da anlamış değilim her telefon ayrı tip destekliyor

Alıntıları Göster
    SIM kart tipi farklı ise kesilirken zarar görüyor olabilir. Belkide üreticiler yeni kartlarda kesilmesini önlemek için özellikle zarar görmesi için yeni önlemler alıyor olabilirler.

• Dün aldığım yeni hatlı bimcell sim kartı kestim fakat s3 de çalışmadı. Ne yapmalıyım? Acaba bimcellden Avea ya gitsem hat geçişi yaptırıp
    Microsim alabilir miyim?
  • quote:

Her telefon farklı büyüklükte ve donanım dizaynı her birinin farklı. Daha küçük sim kart yuvası sayesinde donanımda daha fazla yer açılıyor. Benim tahminim bu yönde. 3 tip var: Normal, microsim, nanosim. Bence operatörler 3 tür sim kart çıkarmalı.
  • quote:

quote:

Her telefon farklı büyüklükte ve donanım dizaynı her birinin farklı. Daha küçük sim kart yuvası sayesinde donanımda daha fazla yer açılıyor. Benim tahminim bu yönde. 3 tip var: Normal, microsim, nanosim. Bence operatörler 3 tür sim kart çıkarmalı.

Alıntıları Göster
    Hocam sim kartin boyu ne ki ne kadar yer kaplasin plastikten kissalar telefondaki daha cok yer acilir kucuge karsi degilim ama bunun bir standardi olmali mesela su yildan itibaren microsim kullanmak yeni telefon tasariminda zorunlu olmali. Yoksa zaman ve para israfi ayrica esneklik yok ben mesela tabletteki sim kartimi cebe takamiyorum ikisi de ayni yilicinde cikan cihazlar nasil ab microusb ile sarz zorunlu dedi sarz cihazi pisligi ortadan kalkti bundada oyle olmali yoksa satisina izin verilmemeli bir micro sim icin is kaybina mi zamanima mi yanayim yoksa harcadigim paraya mi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.