Şimdi Ara

İnternet ve Cepten internet farkı nedeir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
4.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaşlar avea'da paketlerde internet ve cepten internet diye bir ayrım var. Nette bakındım ama pek birşey bulamadım. Acaba internet ile cepten internet arasında ki fark nedir?

• le_vlo L kullanıcısına yanıt
    Cepten internet dediği normal hattınızla kullandığınız internettir. Diğeri ise data hattı ile modem aracılığyla kullanılan internettir. Bu hatlarda sesli görüşme yapılamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Cepten internet dediği normal hattınızla kullandığınız internettir. Diğeri ise data hattı ile modem aracılığyla kullanılan internettir. Bu hatlarda sesli görüşme yapılamaz.

Cevabınız için teşekkürler ama benim sorduğum paketlerin ikiside normal cep telefonundan internete girilen paketler.
    İki resim ekledim.
     İnternet ve Cepten internet farkı nedeir? İnternet ve Cepten internet farkı nedeir?

Telefonu bilgisayara bağlayıp bilgisayar üzerinden internete girebilirsiniz.
  • Nette bir yerde cepten internetin hız sınırı olduğunu okumuştum ama normal internetin hız sınırının olmadığını acaba doğru mu? Bir bilginiz var mı?
    Türkiye'deki bütün mobil internet paketlerinde akk yani hız sınırı vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Türkiye'deki bütün mobil internet paketlerinde akk yani hız sınırı vardır.

Anlatamadım heralde. Örnek vermek gerekirse cepten internet max 3mbit hızı görürken. Normal internet bulunduğunuz yerde ne kadar hız alabilirse alıyormuş yani yerine göre 5 6 7 veya 8 mbit gibi. Yani akk ile alakalı bir soru sormadım ki zaten aldığın internet 1gb yada 2gb akksı ne kadar olabilir ki?
    Dediğiniz ayrım cepten ve normal internet şeklinde değil. Cepten internet ibaresindeki kasıt, ses hattı ile internet erişimidir. Standart internet paketlerinin haricinde dual carrier teknolojisini kullanan daha yüksek fiyatlı paketler var. turkcell'de turbo, avea'da hızlı diye geçiyor. Şebeke fazla para ödeyene öncelik veriyor. Standart paketlerde 7,2 mbit, hızlı paketlerde 43,2 mbit'e kadar hız veriyor.
    http://www.avea.com.tr/web/MobilInternet/Cep_Telefonumdan
  • Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim
  • Peki avea'dan memnun musunuz?
    Mobil internet ile pek işim yok. pttcell 14'lük tarife kullanıyorum. İşimi görüyor.
  • Cevabınız için teşekkürler. Peki şebeke çekmeme problemi yaşıyor musunuz?
    Maalesef evin içinde yaşıyorum sık sık şebeke meşgul deyip bağlantı kesiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler ilgilenip cevaplar verdiğiniz için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.