Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.790
Cevap
95
Favori
620.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.4 cvt (99 bg) otomatik yaris 6.0 tl/100 km yakıyor, 1.4 dizel corolla 6 ileri manuel vites 5.5 civarı. Benim 208 1,4 hdi 5r 3.8 lt/100 km :) yakıt konusunda mükemmel bir araç kullanıyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burdizayn

208 spoiler
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

Hocam fiyati nedir?
  • Arkadaşlar bugün beni Peugeot genel Müdürlükten aradılar motor soğutma fanı değişecek diye.ücretsiz olarak sizi arayan falan oldumu

• karayel52 K kullanıcısına yanıt
    Hocam aracınız kaç model, dizel mi benzinli mi ?
  • 2012 model 1.2 vti benzinli.benim Anlamadığım aracımda hiçbir problem yokki.:) Parça yurtdışından gelecekmiş 10 gün sonra değişecek
  • SAYGIDEĞER FORUMDAŞLAR ÖNCELİKLE İYİ GÜNLER, FORUMUNUZU BAŞTAN SONA OKUMAYA ÇALIŞTIM, BEN BİR 308 SAHİBİYİM FAKAT KULLANDIĞIM MOTOR ÇOĞUNUZUN KULLANDIĞIM 1.2 VTİ 82 HP İLE AYNI, ARANIZDAN 1 ARKADAŞ LPG DÖNÜŞÜMÜ YAPMIŞ SANIRIM, SİZLERDE YAPMIŞ OLABİLİRSİNİZ, YAPANLARDAN DETAYLI BİLGİ ALABİLİR MİYİM TEŞEKKÜR EDERİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: memurpower

SAYGIDEĞER FORUMDAŞLAR ÖNCELİKLE İYİ GÜNLER, FORUMUNUZU BAŞTAN SONA OKUMAYA ÇALIŞTIM, BEN BİR 308 SAHİBİYİM FAKAT KULLANDIĞIM MOTOR ÇOĞUNUZUN KULLANDIĞIM 1.2 VTİ 82 HP İLE AYNI, ARANIZDAN 1 ARKADAŞ LPG DÖNÜŞÜMÜ YAPMIŞ SANIRIM, SİZLERDE YAPMIŞ OLABİLİRSİNİZ, YAPANLARDAN DETAYLI BİLGİ ALABİLİR MİYİM TEŞEKKÜR EDERİM

1.2 vti zaten gayet ekonomik bir motor tüp taktırıpda yazık etmeyin bence arabaya. Ve şunuda söyliyeyim tüpdeyken Yokuşda arkadan itmeleri gerekir yolcuların:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • memurpower M kullanıcısına yanıt
    308de 1.2 turbo motor var sanirim. 208lerde atmosferik. Turbo motorlarin lpg olayini biraz arastirmak lazim uygunluk acisindan.

• Halilowich kullanıcısına yanıt
    308 lerinde 2014 yılı içerisinde 1.2 vti 82 hp olanları var hocam, turbosuz, ben biraz araştırıyorum, lavato ustasıyla görüştüm, gazcılara sorasn yaparız ederiz diyorlar, ben astarı yüzünden pahalı olmasın, istiyorum, yani motorumda bir sorun çıkarmasın, eski pejo 206 1.4 xr aracım 8 v idi, ve gaz takılıydı, araç performanstan birşey kaybetmedi, bu 1.2 vti motorun tork konvertır ile eski nesil 1.4 motor dan daha performanslı olduğunu bizzat yaşadım, evet ekonomik bir motor ama ülkemizde yakıt ekonomik değil maalesef, sizinde çevrenizde 208 veya 308 olabilir motoru 1.2 vti olan lpg uygulatmış olan varsamerak içerisindeyim ve araştırıyorum, araç performanssız yığılan bir araç değil, ama ayağı yerden kesmenin ötesinde benim her ihtiyacıma karşılık verebilen bir motoru var, lpg ile de performans kaybedeceğini ghiç düşünmüyorum gaz kullandım daha önce, zaten çok aşırı bir performans isteseydim buaracın turbolu ya da dizel modellerine yönelirdim, aşırısına da benim ihtiyacım yok, araba 250 yapsa napayım her yer radar maalesef

• Arkadaşlar herkese selamlar..Bu hafta ikinci el bir 208 hdi access satın aldım ve hemen araştırmalara girdim...malum daha dolusunu gönül isterdi ama bütce de önemli bir mesele..gelelim aklımdaki sorulara ve fikir alışverişine..Birincisi bu araca cruise control mümkün gibi görünüyor yalnız anladığım kadarı ile 2 yolu var. ya takılıp servis cihazı ile aktif edilecek ya da daha üst bir donanımın beyni araca yazılımsal olarak entegre edilip aktif edilecek ki bu durumda zaten araç garanti dışı kalıcak..bir ikincisi torpido aydınlatması..kimisi için önemsiz olabilir ama araştırmalarım sonucu 207 307 308 ve 407 lerın torpido lambaları cuk diye oturuyor araca size de 12 volt cıkışından elektrik almak kalıyor:) bir diğer ve kafamdaki en önemli proje aslında ki bu konuda çok yardıma ihtiyacım olacak..smag ekran bu araca takilabiliyormu sorusu?servis herşeye hayır dediği gibi buna da hayır dedi tabiki ama yurt dışında sitelerde 300 dolara satın alabiliyorsunuz burdaki çıkma ekranlar ise 1000 ile 1500 tl arası fiyatları dolanıyor ya da androidli smagler internette yurt dışı sitelerde satışta...ben daha once vag grubu bir araç kullandıım için (ki vaglari bilirsiniz konfor beyni desteklerse araca yapamayacağınız yoktur) ve araştırmalarım sonucu kanaatim şu yönde : Sonuçta 50 cent etmeyen bir parçadan maliyet için kaçan peugeot bu araçların tüm alt yapısını standart olarak hazırlıyorsa(örn 308 lerin bir çoğunda ayak aydınlatmasının soketleri hazırdır ama kafası güzel mühendisler iki lamba koymayı çok görmişlerdir) smag ın soket girişleri ile anam babam şahin çıkması o rezil teybin çıkışları da aynı olması gerekir..sonuçta parlama uyarısı ve dış hava sıcaklığı gibi bilgileri bu ekrandan alabiliyorsak illa ki beyin ile bir entegre durumu söz konusudur diye düşünüyorum..en en fazla yakıt tüketimini sonradan takılan smag da alamayız ama önemli değil çünkü göstergede zaten bunları detaylı görebiliyoruz..Bursa da aradığım yedek parçacı elinde ekran olduğunu ve daha önce boş bir araca taktıklarını ve düzgün çalıştığını söylüyor ama tabiki uçuk bir fiyat istedi ve açıkçası ankarada yaşayan biri olarak o kadar parayı verip hadi gönder demeyi(ya çalışmazsa)gözüm ısırmadı..şimdi sorularım şunlar..kafamdakileri yapmak teoride mümkün gibi görünüyor ama pratikte ne kadar mümkün olur?bir de ben hayatımda bu kadar cimrili görmedim motor üst plastik koruma kapağı(hdi yazan) utanmadan serviste ekstra satılırmı arkadaş tatada bile var yaaa:)) (hoş tata deyip geçmeyin adamlar o fabrikadan evoque ve jaguarları da çıkarıyor :D ) okuduğunuz ve cevaplarınız için herkese teşekkür ederim...not: boş araçlara krom kapı kolu almak isteyen arkadaşlar bazı sitelerdeki uçuk fiyatlara aldanmayın 407 nin krm kapı kolu misler gibi oluyor araca gidin alın derim cok güzel oluyor sadece yapışkan bandın tamamını cıkartıp silikolatın ve bir gece beklesin hepsi bu :) bu arada accesslerde arka kapılarda malum hoparlor yok acaba tesisati bazı peugeotlarda oldugu gibi çekilimidir ki döşemeyi söktüren var mı?

çok konuştum yawww herkese hayırlı forumlar:))

• Arkadaşlar selam,

Benim daha doğrusu bizim 208'lerle ilgili bir konu biraz beni rahatsız ediyor. Şimdi yine müzik kapalı iken, araç ilk kalkışta (kırmızı ışık yeşile döndüğünde mesela) veya durma noktasına yaklaşırken frenlemede malumun üzere araca kuvvet (G kuvveti) biniyor ve esneme oluyor sanırım. Bu sırada sağ ön ve bazen sol ön camlardan domurtu/tıkırtı sesi duyuyorum. Camı biraz indireyim, ses kesiliyor. Yani camın oturduğu fitil kısmı veya kalıp bölgesi ile ilgili bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum.

Özellikle müzik tamamen kapalı iken, aracı yavaş yavaş kalkış esnasında 1'e takıp hareket ettirirken sende bu tarz tıkırt/domurtu sesi duyuyor musunuz?
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Ben böyle bir ses duymadım aracımda...

• gokcenbg G kullanıcısına yanıt
    O ayak aydınlatma konusu sanırım bu araçta da öyle diye duymuştum. Eğer yerini bulabilirseniz paylaşır mısınız, bizde bir ampul takalım hocam ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: S@lih

Ben böyle bir ses duymadım aracımda...

Her zaman olmuyor valla.
  • Merhaba arkadaşlar bende 208 1.4 HDi c active var.son bir kaç gündür ekranda sistem hasarlı yazıyor neden acaba bileniniz varmı yada başına gelen varmi?

• Arkadaşlar 130.beygirlik dizel bir araçtan geçmeyi düşünüyorum alacağım araç 208 1.4 68 beygirlik olan active modeli, performans olarak birşey beklemiyorum da 68 beygir de kalkma yokuş gibi durumlarda boğulma olur mu. Alacağım araçta dikkat etmem gerekenler ne. Kronik bir problemi var mi. Yardımcı olursaniz sevinirim.

• jacques1791 kullanıcısına yanıt
    boğulma yada yokuşta zorlanma gibi bir durum yaşamazsınız.rampada kendi sınıfındaki atmosferik benzinlilerden daha iyi

• Merhaba,

Şu anda Peugeot 206 Sahibiyim ancak satıyorum aracı. Bugün itibari ile opsiyon çektik kaporamızı verdik bakalım lav Kırmızı 1.2 ETG Allure modeline. Hayırlısıyla 1 aya kadar teslim alacağız bakalım. Ama halen değiştirme şansımız var elbette

Cam tavanlı modele sahip arkadaşara bir kaç sorum olacak. Tavanda sızdırma sıkıntısı yaşayan oldumu acaba. Birde yazın güneş altında rahatsız ediyormu ışık ve ısı geçirgenli bakımından. Aynı şekilde kışında soğuk. Cam tavanlı test aracı göremedim ama genelde cam tavanlar açılır az önceye kadar bu soru hiç aklımada gelmemişti. Bu aracın tavanı açılıp kapatılabiliniyormu birde ışık izolasyonu iDahili bir perde mekanizmasına sahipmi?

İyi günler.
  • emre.mert E kullanıcısına yanıt
    Cam tavan açılmıyor.perdesi var.ambians aydınlatmalı oluyor.opsiyon fiyatı uygun.bence ekletin

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.