Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.790
Cevap
95
Favori
620.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yanlış hatırlamıyorsam 3000 devirde 100 yapıyor
  • CEMS44 C kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler, özellikle uzun yolda yakıtı çok etkiliyor vites oranları. 7 ileri triptonik passat 7. viteste 2-2,5 litre benzin tüketiyor hız 150 nin üzerindeyken.
  • Navigasyon ve geri görüş kameresı için alternatif olabilir diye paylaşmak istedim.

http://www.axionag.de/products/axion/anv-2015eu-car-navigationsbox_en

Selamlar
  • arkadan gelen ses için servise gösterdim arabayı. rüzgar ve lastik sesi dedi usta. bu arada periyodik bakımı 293 TL ye yaptırdım.
  • ikinci el 208 1.6 thp 156 hp almak üzereyim, forumda kullanıcısı var mı? Artı ve eksileri neler? Araç 20,000 km'de 37,000 TL'ye anlaştık
  • Aracımı alalı 5 ay oldu çok ekonomik iyi ki de almışım, LPG taktırdım performansında en ufak değişiklik yok, 85 tl LPG ye 520 km şehir içi gidiyor daha ne isterim..
  • xrainx X kullanıcısına yanıt
    Aracınız düz vitesmi otomatik mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım düz vites yakıt ortalamam tüm kış boyunca şehiriçi 5,5'di.
  • xrainx X kullanıcısına yanıt
    Çok iyi gerçekten...benim otomatik vites 6,5lt ortalamam var şu an umarım 6 ya düşürebilirim

• Peugeot'un 208 için yaptığı 1,2 benzinli motor ve aracın hafifletilmesi işlemlerinden sonra bence sarfiyat konusunda harika işler yapmışlar, bunu aracı kullana kullana görüyoruz. Bu arabayı uzun yıllar kullanırız gibi geliyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xrainx -- 9 Mart 2014; 22:34:47 >
  • ABC otodan 208 1.4 dizel için 30 000 km bakımı için 569 tl fiyat aldım. birde %25 indirimim varmış

içeriğinde cam suyu var mış :) kadını orada bogasım geldi.

bu ne ya ? bakım içeriği fix menüde 269 yazıyor. bunlar kendilerince bişeler ekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xProdrivex

ABC otodan 208 1.4 dizel için 30 000 km bakımı için 569 tl fiyat aldım. birde %25 indirimim varmış

bu ne ya ? bakım içeriği fix menüde 269 yazıyor. bunlar kendilerince bişeler ekliyor.

Çok yüksek söylemişler.15 te 380 civarı demişlerdi kampanya pazarlıkla 280 e inmişlerdi.30000 de farklı ne yapılıyorda bu kadar fark oluyor.500 küsür opele mi özendiler bunlar.

• 208 a.2 Access 16,000 km araç hatasız , fiyat 29,000 TL nasıl ? ya da 1.6 thp olanı alıcam 37,000 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

Orijinalden alıntı: xProdrivex

ABC otodan 208 1.4 dizel için 30 000 km bakımı için 569 tl fiyat aldım. birde %25 indirimim varmış

Çok yüksek söylemişler.15 te 380 civarı demişlerdi kampanya pazarlıkla 280 e inmişlerdi.30000 de farklı ne yapılıyorda bu kadar fark oluyor.500 küsür opele mi özendiler bunlar.

Satışlar düşünce haliyle bakımdan kâr yapıp müşteriye geçirmeye niyetlenmişler hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter26

208 a.2 Access 16,000 km araç hatasız , fiyat 29,000 TL nasıl ? ya da 1.6 thp olanı alıcam 37,000 TL

tamamen farklı araçlar.208 access giriş seviyesi ve güvenlik donanımları dahil boş.156 hp thp ise allure cam tavan dahil ağzına kadar dolu.içi çok kaliteli dış görünüş ince çizgilerle muazzam.motor 1,6 156 hp o aracı uçurur.tek handikap iki tapılı olması.
    1,2 vti access muhtemelen alındığı fiyata satılacak ama 1,6 thp en düşük 43 lü rakamlara alınmıştır.normalde 46 civarında satışı yapılmıştı ilk yılda.liste fiyatına baktığımda artık satışı durdurulmuş.sanırım tamamen gti ye döndüler.iki araç arasında 8 k fark var ve ben olsam kesinlikle 1,6 thp allure u alırım.iki araç arasında bariz kalite,estetik,donanım ve güç farkı var.0-100 7,4 sn bir araba
    thp araca çok iyi baktırmanı öneririm.muadilleri 42-43 bandında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 10 Mart 2014; 20:39:44 >

• Merhabalar, bende severek kullandığım 208 (1.4 e-HDI Auto5R Active) hakkında, donanımhabere ilk yazımı paylaşarak birşeyler söylemek istiyorum.
    En harika yanı şüphesiz yakıt tüketimi, belki inandırıcı gelmeyecek ama gerçekten Ankara şehir içi ortalamam 3.6* l/100km, genellikle kullandığım güzergah Demetevler - İstanbul yolu - Anadolu Bulvarı - ODTÜ istikameti ve iş çıkışı saatlerinde trafik yoğunluğu ile de karşılaşmaktaydım. Buna rağmen inanılmayacak derecede düşük bir tüketim (araç şu an 3000 km de) daha önce Jetta 1.4 122hp TSI da kullanmıştım onda da 6 - 6.5 civarlarında değerler elde ediyordum. Freni olabildiğince az kullanıp gaza dengeli basarak (her gün bıkmadan sıkılmadan azimle :)) bu değerleri yakalamak mümkündür.

* Caps için ( http://imgur.com/nSLc8YV )

İkincisi tasarımı, LED farları, iç gösterge paneli ve direksiyon muabbeti benim hoşuma gitti.
    Fakat geçenlerde silecek ile ilgili problemler yaşadım, silecek çalışırken hafif takılarak çalışıyor gibi oldu ve bu sorun devam etti. 2500 kontrolünde söylediğimde bana silecek suyunu saf yıkama suyu doldur talimatını vererek dalga geçer gibi bir çözüm ürettiler (bu kontrol de ne yaptılar detaylı olarak bilgilendirilmedim tek dedikleri şey seviyelere baktık :) . Ardından geçenlerde Ankara'ya yağan yağmurda takılmalar dikkat çekici bir hale gelince bu sefer tekrar servise gittim ve hatanın süpürgelerden olacağını söylediler. Garanti kapsamında değilmiş bu parça ve daha 1 yıllık aracın silecek lastiklerini değiştiler (60 TL) daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmadığım için bende şaşırdım acaba başka birşey olmuş olabilir mi?
    Eğer problem süpürge ise her yıl bunu değiştirecek miyiz böyle? Sizde de böyle bir sorun oldu mu?
    Bir de emniyet kemeri takılan yuva bazen kemeri çıkartmaya çalışırken sıkışıyor sanki buton içeride kalacakmış gibi oluyor bu sorun da kronik mi acaba çözüm önerisi olan?
    Sonuç olarak araç; yakıt, rüzgar ve motor gürültüsünün önlenmesi, tasarım, tork, Auto 5R şanzıman kolaylığı (pek beğenen yok bunu ama :) açısından tatmin etse de parça kalitesi ve servis kafalarda soru işareti bırakıyor.
    İlk yazım olduğu için bu kadar uzun tuttum herkese kazasız belasız sürüşler arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: core2dal

Merhabalar, bende severek kullandığım 208 (1.4 e-HDI Auto5R Active) hakkında, donanımhabere ilk yazımı paylaşarak birşeyler söylemek istiyorum.
    En harika yanı şüphesiz yakıt tüketimi, belki inandırıcı gelmeyecek ama gerçekten Ankara şehir içi ortalamam 3.6* l/100km, genellikle kullandığım güzergah Demetevler - İstanbul yolu - Anadolu Bulvarı - ODTÜ istikameti ve iş çıkışı saatlerinde trafik yoğunluğu ile de karşılaşmaktaydım. Buna rağmen inanılmayacak derecede düşük bir tüketim (araç şu an 3000 km de) daha önce Jetta 1.4 122hp TSI da kullanmıştım onda da 6 - 6.5 civarlarında değerler elde ediyordum. Freni olabildiğince az kullanıp gaza dengeli basarak (her gün bıkmadan sıkılmadan azimle :)) bu değerleri yakalamak mümkündür.

* Caps için ( http://imgur.com/nSLc8YV )

İkincisi tasarımı, LED farları, iç gösterge paneli ve direksiyon muabbeti benim hoşuma gitti.
    Fakat geçenlerde silecek ile ilgili problemler yaşadım, silecek çalışırken hafif takılarak çalışıyor gibi oldu ve bu sorun devam etti. 2500 kontrolünde söylediğimde bana silecek suyunu saf yıkama suyu doldur talimatını vererek dalga geçer gibi bir çözüm ürettiler (bu kontrol de ne yaptılar detaylı olarak bilgilendirilmedim tek dedikleri şey seviyelere baktık :) . Ardından geçenlerde Ankara'ya yağan yağmurda takılmalar dikkat çekici bir hale gelince bu sefer tekrar servise gittim ve hatanın süpürgelerden olacağını söylediler. Garanti kapsamında değilmiş bu parça ve daha 1 yıllık aracın silecek lastiklerini değiştiler (60 TL) daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmadığım için bende şaşırdım acaba başka birşey olmuş olabilir mi?
    Eğer problem süpürge ise her yıl bunu değiştirecek miyiz böyle? Sizde de böyle bir sorun oldu mu?
    Bir de emniyet kemeri takılan yuva bazen kemeri çıkartmaya çalışırken sıkışıyor sanki buton içeride kalacakmış gibi oluyor bu sorun da kronik mi acaba çözüm önerisi olan?
    Sonuç olarak araç; yakıt, rüzgar ve motor gürültüsünün önlenmesi, tasarım, tork, Auto 5R şanzıman kolaylığı (pek beğenen yok bunu ama :) açısından tatmin etse de parça kalitesi ve servis kafalarda soru işareti bırakıyor.
    İlk yazım olduğu için bu kadar uzun tuttum herkese kazasız belasız sürüşler arkadaşlar.

Ben de hergün demetevler-odtü arası gidiyorum, belirteyim dedim.
    O güzergahta ben de benzinli 1.2 ile 5.5 falan tutturuyorum yol boşsa, pek şehir içi sayılmaz ama

• Evet ODTU yolunda gözüme çarpan başka 208 lerde oluyordu muhtemelen geçişmişizdir :D evet şehirler arası gibi sayılabilir hatta boş olan saatlerde start stop bile kullanmadan eve gittiğim zamanlarda oldu :) 1.2 vti etg allure almayı düşüyordum fakat metalik gri yada beyaz renkte 2013 model araç bulamadığım için 1.4 hdi aldım. Ama 1.2 test aracını deneme fırsatım oldu orada da motorun ekonomikliğini gördüm. Peugeot 107 nin 1.0 ına göre daha çevik geldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende hafta sonu servisten bagaj havuzu aldım...şimdi daha düzenli ve temiz duruyor...internetten baktıklarımlada aynı fiyat gayet uygun...
  • Merhaba arkadaşlar bende iki gün önce 208 1.4hdi manuel kopekbalığı grisi active urban soule aracımı aldım. Aracın tüketimi çok etkileyici sessizliği çok güzel. ilk fırsatta jantlarımı 16" yapacağım. bayiden jant için fiyat alan var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.