Şimdi Ara

2013'ün ilk çeyrek değerlendirmesinde Tim Cook'dan önemli açıklamalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
1.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2013'ün ilk çeyrek değerlendirmesinde Tim Cook'dan önemli açıklamalar

Apple'ın icra kurulu başkanı Tim Cook, 2013 mali yılının 1.çeyrek sonuçlarının değerlendirildiği telekonferansta; bir süredir teknoloji gündemini meşgul eden daha büyük ekranlı iPhone ve iPhone 5'e düşük talep olduğu yönündeki iddialardan Apple TV'ye kadar birçok önemli konuda açıklamalarda bulundu.

1998 yılında Apple'a katıldıktan sonra özellikle operasyon yönetimi konusundaki başarısıyla Apple'ın bugünlere gelmesinde büyük emek sahibi olan ve Steve Jobs'ın halefi olarak işaret etmesinden dolayı firmanın icra kurulu başkanlığı koltuğuna oturan Tim Cook'un telekonferansta yaptığı dikkat çekici açıklamalar şöyle:

1) Yoldaki ürünler hakkında:

"İnanılmaz ürünler üzerinde çalışıyoruz. Yol haritamız tam anlamıyla dolu. Bu elimizdekilerden memnun olmadığımız anlamına gelmesin."

2) Çin hakkında:

" Coğrafik bölümleme yaptığımızda en büyük büyümeyi Çin'de sağladığımızı görüyoruz. Bakıldığında elde ettiğimiz büyüme değeri 3 basamaklı, yani oradaki pazardan çok daha büyük. Bu durum bizleri inanılmaz derecede memnun ediyor. Açıkça görülmekte ki Çin, bizim ikinci bölgemiz ve orada gerçekten önemli bir potansiyel varlığını söz konusu. Bu potansiyeli değerlendirebilmek için çalışmalar yapıyoruz. Çok daha fazla Apple Store, Çin'de kapılarını teknoloji severlere açacak."

3) Daha büyük ekranlı iPhone hakkında:

"Bildiğiniz gibi iPhone 5, pazardaki en iyi görüntüleme deneyimi sunan 4 inçlik Retina ekrana sahip. Kimse Retina ekranın kalite seviyesine yaklaşabilmiş değil. Ayrıca kullanıcılara tek elle kullanabilme imkanı sunuyor ki kullanıcıların tek elle kullanabilmeyi ne kadar çok sevdiklerini biliyoruz. Bizler, doğru ekran boyutunu bulabilmek için çok düşündük ve emin olun en doğru seçimi yaptık."

4) iPhone 5'e olan düşük talepten ötürü siparişlerin azaldığı yönündeki iddia hakkında:

Dedikodular hakkında çok daha fazla zaman harcamak istemiyorum çünkü hayatımı bunu yaparak geçireceğime eminim. Ancak üretimle ilgili herhangi bir dedikodunun doğruluğunun geniş bir bakış açısıyla sorgulanması gerektiğini tavsiye ediyorum. Eğer herhangi bir veri doğru dahi olsa, o verinin bizim çalışmamızda ne ifade ettiğinin yorumlanabilmesi imkansızdır.

Bizim, herhangi bir şey için birden fazla kaynağımız bulunuyor. Verim değişebilir, tedarikçilerin performansları da değişebilir. Dolayısıyla tek bir veriden hareketle genel bir kanıya varmak, hele ki üretim konusunda, hiç doğru bir yaklaşım değil."

5) Apple TV hakkında:

"Bu konu, bizim için önemli bir ilgi alanı olmayı sürdürüyor. Benim inancım, bu alana çokça katkı yapabileceğimiz yönünde. Şu anda elimizde ipleri tutmayı sürdürüyoruz ve bunların bizi nereye götüreceğini göreceğiz.. Şimdilik bundan fazlasını söyleyemem."

6) Apple ürünlerinin halo etkisi hakkında

Bizi farklı kılan bir noktada şu: eğer bir tüketici iPad Mini alır ve aldığı iPad ilk Apple ürünü ise, onlarla yıllar sürecek bir müşteri-işletme bağı kuruyoruz. Yani insanlar, ilk Apple ürünlerini aldıktan sonra diğer ürünlerimize de yöneliyor. Bu halo etkisini iPod ve Mac ile görmüştük. Şimdi de iPad ile görüyoruz.

• 720p bile değil ekranı hala retina hala kalite seviyesi diyor lan hahaah

• "Bildiğiniz gibi iPhone 5, pazardaki en iyi görüntüleme deneyimi sunan 4 inçlik Retina ekrana sahip. Kimse Retina ekranın kalite seviyesine yaklaşabilmiş değil."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SystemApps -- 24 Ocak 2013; 5:27:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

"Bildiğiniz gibi iPhone 5, pazardaki en iyi görüntüleme deneyimi sunan 4 inçlik Retina ekrana sahip. Kimse Retina ekranın kalite seviyesine yaklaşabilmiş değil."

/>

Öyle tabiki. Gerçekten inanılmaz bir deneyim sunuyor. Şimdi Android fanısınız diye inkar etmenin anlamı yok. Yiğidi öldür hakkını öldürme demişler.

Long Live Apple, Long Live Apple and Long Live Apple.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

720p bile değil ekranı hala retina hala kalite seviyesi diyor lan hahaah

Çözünürlük ile Piksel Boyutu aynı şey değil Bilgisiz Insan.
    Sony yetişti bu arada fakat Apple Ekran olarak gerçekten kaliteli Ürünler üretiyor
    Super Amoled bana göre Facia kimine göre Yenilik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vahocan -- 24 Ocak 2013; 6:50:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vahocan

quote:

Çözünürlük ile Piksel Boyutu aynı şey değil Bilgisiz Insan.
    Sony yetişti bu arada fakat Apple Ekran olarak gerçekten kaliteli Ürünler üretiyor
    Super Amoled bana göre Facia kimine göre Yenilik..

• quote:

önemli olan çözünürlük değil bende iphone yok ama arkadaşınkini orta parlaklıkta s3ü son parlaklıkta ekranı çok övülen lumia 920yi son parlaklıkta ortaya koyduk iphonedaki parlaklık ve keskinlik hiç bir telefonda yoktu
  • adamlar her röportajda büyücü gibi masal anlatan dede gibi konuşuyor,ürün ortaya çıkınca ya ekran büyümüş ya işlemci büyümüş ya kırk yıllık teknoloji yeni dahil etmişler.

• Ekranın 720p olmaması, mesaj gönderirken, menülerde gezinirken vs önemli olmayabilir, ancak video izlemede kesinlikle önemlidir. HD içeriği, daha düşük çözünürlük ekranda downscale yapmanız gerekir ve bu görüntü kalitesinden feragat demektir. Tim Cook cevabı geçiştirmiş.
    Akıllı telefon dediğimiz cihazlarda "Content consumption" cihazları ise, evet, 720p önemlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan0075 -- 24 Ocak 2013; 9:08:22 >
  • quote:

dostum iphone 4 bile şuan en kaliteli en parlak ve canlı ekrana sahip iyi bir kıyaslama yaptığında bunu sende göreceksin
  • quote:

Saygılar abi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ozaman git ve 720p olan bir telefon al.

• Fark ettimde hiç bir yerde şu habere değinmiyorsunuz. Her zaman Apple ın başarıları..
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25416447

• Ben iki elle kullanmak istiyorum belki. Yap 5" bir iPhone. Apple'ın bu politikasını sevmiyorum. Herkesin ihtiyaçları aynıymış gibi hareket ediyorlar. Mesela iPhone 6 iki farklı boy ile çıkarsa büyük olanın daha fazla satacağından eminim.

• quote:

sen neyin kafasındasın biraz araştır boş konuşma
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

"Bildiğiniz gibi iPhone 5, pazardaki en iyi görüntüleme deneyimi sunan 4 inçlik Retina ekrana sahip. Kimse Retina ekranın kalite seviyesine yaklaşabilmiş değil."

/>

sanki super amoled ekranlar daha iyi boş boş konuşmayın
  • Arkadaşların yorumları okudum arkadaş diye lafa başladığımdan hepsine yardımcı olmak için iphone alıp kullanmalarını öneririm. 25 yaş ve üstü belki 27 daha uygun olur bilemiyorum işle meşgul bir insansanız, online içerikle çok işiniz oluyorsa güvenlik sizin için çok önemliyse hız stabilite zaten satın aldığınız bir üründen ilk beklentilerinizse. bir telefondan bekleyeceğiniz en iyi ses kalitesine sahip olmasını istiyorsanız vs. vs. mutlaka iphone alın diğer telefonlara vereceğiniz paraya yazık. ha yok ben tablet ve telefon bir arada taşımak istemiyorum bana büyük ekran lazım ben telefonda işe giderken kitap okumak istiyorum vs. gibi beklentileriniz varsa oda rakibi olmadığından ötürü samsung note 2 alın derim ben.

• Her gün aynı tartışma bir bitmediniz lo
  • quote:

Bu arkadaşı alalım dışarıya.
  • apple eleştirilmesi gereken en önemli yeri ekranın küçük kalıyor olması. ekran daha büyük olabilir ya da arkadaşların dediği gibi bi 4.7... inçlik yaparsın birinide 4 inçlik yaparsın isteyen istediğini alır.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.