Şimdi Ara

win8'den w7'ye recovery ile dönmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
11.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler ben bir hata yaparak win8'e geçtim. Arayüzü felan filan güzel derken benim mesleğim gereği programlarımı kurdum

3d max , autocad , idecat , lumion , archicat felan filan.

Sanırsam bu programlar win8 ile ilişkisi yapılmamış. En ufak bir kutu çizimimde o kadar kasıyorki anlatamam. Sonra Tek çare win7'ye dönmekdi. Orjinal aldım. Ekran kartı vs.vs güncelledim ama yine kastı.

Diğer bir sorun ise benim laptobum msi. S-bar denilen dokunmatik yüzeyli animasyonu var. O komutlardan çoğu çalışmıyor. win8'e desteği vermemiş msi bir yönden de bu yüzden dönmek istiyorum. Turbo boost ve fan çalışmıyor.

Şimdi benim laptopda Recovery var. Win8'e geçtim. Dönmek istedim. Eminimki silmedim recovery'i Yada ben öyle sanıyorum. (Nerden bakacağım? Ve yüklerken w8'i recovery'e dokunmamıştık

Sonra işte ne olur ne olmaz diye tüm bilgileri taşınabilir HDD'ye attım.

Bilgisayara reset attım.

F3 recovery yazıyordu bastım.

Windows files vs.vs birşeyler yazdı. Starting Windows animasyonu geçti. Ve bir hata aldım Bilmem anlarmısınız ama umarım bilenler çıkar :

Your Operating System Driver's Label is not OS_Install.
    Please set it to OS_Install and try F3 recovery later.

Sonra ne yapacağımı bilemedim. Orjinal w7'me dönmek istiyorum. işlerim aksadı çok kötü durumdayım.

Ne yapmam lazım. Bilgisayara baştan w7 yükleyip orjinal mi yapayım ? Yoksa Recovery'lemi yapayım ama nasıl lütfen yardımına ihtiyacım var beyler

Edit : Laptobumun markası MSİ
    Özellikleri :

İ7 işlemci - 16GB ram - 3GB ekran kartı

• Söylediğin programları bende kullanıyorum, şuan mayada 1200 frame lik bir animasyonun renderını alıyorum, win7 de render alırken nete felan girmek çok zordu, şimdi çok raht başka uygulamaları yapabiliyorum. Sistemim i7, 32gb ram, ssd felan var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kakarikikiri

Söylediğin programları bende kullanıyorum, şuan mayada 1200 frame lik bir animasyonun renderını alıyorum, win7 de render alırken nete felan girmek çok zordu, şimdi çok raht başka uygulamaları yapabiliyorum. Sistemim i7, 32gb ram, ssd felan var.

ben yinede dönmek istiyorum. Nasıl dönebilirim bilginiz vrmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex3m

quote:

Söylediğin programları bende kullanıyorum, şuan mayada 1200 frame lik bir animasyonun renderını alıyorum, win7 de render alırken nete felan girmek çok zordu, şimdi çok raht başka uygulamaları yapabiliyorum. Sistemim i7, 32gb ram, ssd felan var.

Ben normalde boot cdsinden recovery yapıyordum, ama laptopta farklıdır, kurtarma ekranı aşamasına gelebiliyormusun?
  • Ben çıktığı günden beri windows 8 kullanıyorum,ilk defa windows alayım dedim pişman oldum.Şuan windows 7 kullanıyorum meğer ben acı çekiyormuşum haberim yok pc 10 kat hızlandı
  • akşamlar... ben yaklaşık 40 gün önce windows 8 i yükledim herşey sorunsuz gayet mükemmel çalışıyordu... 2 günden beri bilgisayarı açıyorum sadece üzerinde tarih saat olan açılış ekranı geliyor.. ondan sonrasına bir türlü gidemiyom.. hangi tuşa basarsam basayımm hiç tepki vermior ekran.. fare imleci bile görünmüyor... sadece tek tük parlaklık ayarı tuşları bazen çalışıyor... neyse ben madem öyle yeniden mi w8 ikursam dedim ve flashı taktım açılırken f12 ye basıorum farklı garip garip ötüş sesleri geliyor.. başkada birşey olmuyor... ne olur banna yardım et eğer biliyorsan sorunu... içindde tezim var hepsi boşa gidecekkk... virüs filan olabilir mi....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Ben normalde boot cdsinden recovery yapıyordum, ama laptopta farklıdır, kurtarma ekranı aşamasına gelebiliyormusun?

Evet. o ekran geliyor. Tam Recovery başla diyeceğim o yazı geliyor.

• quote:

Özellikleri :

http://forum-en.msi.com/index.php?topic=160963.0 adresinde probleminize ait 2 adet çözüm var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motan

quote:

Özellikleri :

http://forum-en.msi.com/index.php?topic=160963.0 adresinde probleminize ait 2 adet çözüm var...

Hocam rica etsem tercüme edermisiniz ? 2 çözümde DVD ile sanki ?

• quote:

1- Biostan dvd ile boot ayarını yapıp Win 7 dvd sini koyarak bilgisayarı başlatın. "Custom install" u seçin. Burada "Bios_RVY (Bu yüklemek istediğiniz windows tur)" dışındaki tüm bölümleri silebilirsiniz. Bölümleri istediğiniz gibi düzenleyin (Mesela ilk bölüm 200 gb, kalanı da 2. bölüm olarak). Hatayı nerede aldığımı tam hatırlamıyorum, ama siz hata alana kadar yüklemeye devam edin. MOTAN'ın notu: Bu 1. bölüm partition düzenlemek için..

2- Eğer bölümlemeler tamamsa devam edebiliriz; Bilgisayarınızı tekrar dvd den başlatın, zaman ve para birimini yazın ve "next" e basın, sol alt köşedeki "Repair your computer" e basın, birinci seçimi kullanın ve bölümünüzü seçin "Next" e basın (bazen hata alabilirsiniz, ama tekrarlamak yardımcı olacaktır), "cmd"/"Command Prompt" u seçin ve başlatın, windows u kurmak istediğiniz bölümü ayarlayın (Normalde C sürücüsüdür), "Notepad" yazın, notepadde File --> Open basın, şimdi winows içindeymiş gibi "my computer"i görüyorsunuz, windows sürücünüze sağ tıklayarak "Properties"i seçin, şimdi imleçin yanıp söndüğü yere "OS_Install" yazın (İsim alanı "General" sekmesi altındadır), bilgisayarınızı yeniden başlatıp F3 e basarak "repair" fonksiyonunu başlatın, windows yüklenmeye başlayacaktır...

Bir başka çözüm önerisi:
    Windows kurulumu sırasında Command prompt u çağırmak için Shift + F10 a basabilirsiniz. Burada "Label" komutunu kullanarak sürücü etiketini değiştirebilirsiniz (Windows bölümünüz varsa), :\>Label C: OS_Install yazın (Windows bölümünüzün C olduğu varsayılarak) ve devam edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Motan -- 21 Ocak 2013; 0:22:36 >

• quote:

quote:

1- Biostan dvd ile boot ayarını yapıp Win 7 dvd sini koyarak bilgisayarı başlatın. "Custom install" u seçin. Burada "Bios_RVY (Bu yüklemek istediğiniz windows tur)" dışındaki tüm bölümleri silebilirsiniz. Bölümleri istediğiniz gibi düzenleyin (Mesela ilk bölüm 200 gb, kalanı da 2. bölüm olarak). Hatayı nerede aldığımı tam hatırlamıyorum, ama siz hata alana kadar yüklemeye devam edin. MOTAN'ın notu: Bu 1. bölüm partition düzenlemek için..

2- Eğer bölümlemeler tamamsa devam edebiliriz; Bilgisayarınızı tekrar dvd den başlatın, zaman ve para birimini yazın ve "next" e basın, sol alt köşedeki "Repair your computer" e basın, birinci seçimi kullanın ve bölümünüzü seçin "Next" e basın (bazen hata alabilirsiniz, ama tekrarlamak yardımcı olacaktır), "cmd"/"Command Prompt" u seçin ve başlatın, windows u kurmak istediğiniz bölümü ayarlayın (Normalde C sürücüsüdür), "Notepad" yazın, notepadde File --> Open basın, şimdi winows içindeymiş gibi "my computer"i görüyorsunuz, windows sürücünüze sağ tıklayarak "Properties"i seçin, şimdi imleçin yanıp söndüğü yere "OS_Install" yazın (İsim alanı "General" sekmesi altındadır), bilgisayarınızı yeniden başlatıp F3 e basarak "repair" fonksiyonunu başlatın, windows yüklenmeye başlayacaktır...

Bir başka çözüm önerisi:
    Windows kurulumu sırasında Command prompt u çağırmak için Shift + F10 a basabilirsiniz. Burada "Label" komutunu kullanarak sürücü etiketini değiştirebilirsiniz (Windows bölümünüz varsa), :\>Label C: OS_Install yazın (Windows bölümünüzün C olduğu varsayılarak) ve devam edin.

çok teşekkür ederim hocam yarın deneyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Rica ederim Eğer başarılı olursa lütfen haber verin ki aynı durumda olan pek çok kişi de yararlansın..
  • quote:

quote:

Rica ederim Eğer başarılı olursa lütfen haber verin ki aynı durumda olan pek çok kişi de yararlansın..

CD elime geçince deneyeceğim ama.

Not : 2. çözüm olmadı...
  • quote:

İlk çözümü anlatan zat bu yolla kendisi kurmuş, başkasından alıntı yapmıyor. Bu durumda başarılı olamazsanız ya o bir şeyleri yanlış anlatmış veya unutmuş, ya da siz bir şeyleri yanlış yapmışsınız demektir. Sonucu bana detaylı bildirin ki kendisine de durumu bildirelim..
  • quote:

quote:

İlk çözümü anlatan zat bu yolla kendisi kurmuş, başkasından alıntı yapmıyor. Bu durumda başarılı olamazsanız ya o bir şeyleri yanlış anlatmış veya unutmuş, ya da siz bir şeyleri yanlış yapmışsınız demektir. Sonucu bana detaylı bildirin ki kendisine de durumu bildirelim..

Şimdi şöyle anlatayım. Orda demişki windows kurulumu sırasında Shift + F10'a basabilirsiniz denmiş. Zaten bu hata yüzünden kuruluma geçemiyorum ki o shift + F10 tuşlarına nasıl basayım. Tamam hadi o yazı gelmeden öncede diyor olabilir. Onuda denedim. Hiçbir şekilde işe yaramadı. Tek çare w7 CD'si gelsin. Öyle denemek...

• quote:

quote:

quote:

Şimdi şöyle anlatayım. Orda demişki windows kurulumu sırasında Shift + F10'a basabilirsiniz denmiş. Zaten bu hata yüzünden kuruluma geçemiyorum ki o shift + F10 tuşlarına nasıl basayım. Tamam hadi o yazı gelmeden öncede diyor olabilir. Onuda denedim. Hiçbir şekilde işe yaramadı. Tek çare w7 CD'si gelsin. Öyle denemek...

Sizin bu söylediğiniz ikinci çözüm, ama bunu da sistem dvd si ile yapacaksınız, sistem içinden değil.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sizin bu söylediğiniz ikinci çözüm, ama bunu da sistem dvd si ile yapacaksınız, sistem içinden değil.

Pardon. Deneyince burdan alıntı yaparım gene...

• Windows 7 yüklü eski laptopun harddiski arızalandı, bu gün yeni bir harddisk alarak yeniyi kullandığım laptop'a ve laptoptakini de harddiski arızalı olan eskiye taktım. Taktığım diskte windows 8 yüklü idi Wimdows 7 CD si ile kurulumu başlattım harddisk seçim menüsüne kadar geldi ve hiç bir disk bulamadı. Windows'a yazdım benim yaptığım gibi Windows 7 cd si ile boot et dediler. http://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows_7-windows_install/windows-8-y%C3%BCkl%C3%BC-harddiske-windows-8/93567739-44b8-490f-bdbb-af8b44f5b9e4

Zaten aynısını yapmıştım. Gelelim bulduğum çözüme, Hiren's Boot CD ile sistemi CD'den başlattım, CD içindeki Minitool Partition Wizard ile diski biçimlendirdim ve sistemi kapattım. Windows 7 DVD'si ile yeniden kuruluma başladım harddisk ekranı gelince diski silip yeniden biçimlendirerek sistemi kurdum. Şu anda güncellemeleri yapıyor. Umarım birinin işine yarar saat 11,30'dan bu yana bununla uğraşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 24 Ocak 2013; 23:24:13 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.