Şimdi Ara

Nokia Lumia 820 ve 920 için WP8 Portico güncellemesinin yaygın dağıtımı başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
5.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia Lumia 820 ve 920 için WP8 Portico güncellemesinin yaygın dağıtımı başladı

Nokia'nın Lumia serisi yeni nesil akıllı telefonları için Windows Phone 8 Portico güncellemesi dünya genelinde dağıtılmaya başlandı. Kısa bir süre önce Amerika ve Kanada'da kullanıcılarla buluşan yeni yazılım güncellemesi, kademeli olarak dünya genelinde otomatik güncelleme olarak sunulacak ve Mart ayının sonuna kadar satılmış tüm Lumia 820 ve 920'nin yeni yazılım güncellemesine geçiş süreci tamamlanmış olacak.

Windows Phone 8 Portico güncellemesi ile birlikte çok sayıda güncelleme ve çeşitli yenilikler sunuluyor. Daha iyi mesajlaşma yetenekleri, arttırılmış Internet Explorer deneyimi, daha iyi görüntüleme performansı ve güç yönetimi ile birlikte cevapsız çağrılara mesaj ile yanıt verme, bağlantı geçmişine göre favori WiFi kaynağına otomatik bağlantı ve daha verimli Bluetooth bağlantısı da yeni yazılım güncellemesiyle gelenler arasında yer alıyor. 

Lumia 820 ve Lumia 920 modelleriyle dünya genelinde önemli bir satış başarısı yakalayan ve üst seviye akıllı telefon segmentine hareketlilik getiren Nokia, önümüzdeki aylar için yazılım güncellemelerine devam edecek. Şirketin belli aralıklarla cihazın genel kullanım deneyimini arttıran ve yeni özellikler getiren yazılım güncellemelerini Lumia sahiplerine sunması bekleniyor. Öte yandan yeni modeller için de hazırlık yapan Nokia'nın, Mobil Dünya Kongresi kapsamında Lumia ailesini yeni üyelerle genişletebileceği ifade ediliyor. 

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paylaşım için teşekkürler!

• Kısa mesaj fonksiyonlarının iyileştirilmesi (mesajların taslak olarak kaydedilebilmesi – çoklu mesaj gönderimi ve çoklu mesaj silinmesi)
    Arama yapanlara önceden oluşturulan kısa mesajların gönderilebilmesi
    Gelişmiş Internet Explorer web tarayıcı
    Kablosuz ağ bağlantısına dair birtakım değişiklikler (Bluetooth geliştirilmiş)
    Küçük bazı iyileştirmeler
    Baştan başlama sorunları çözülmesi
    Batarya yönetimi iyileştirmesi...gibi konularda gelecekmiş

Güncelleştirmenin Mart ayının ortalarına kadar tüm Windows Phone 8 modellerine geleceği bekleniyor.
  • notification center tarzi bişey gelmeden wp8 kullanilmaz

• işte bu LUMİA...

• Bildirim merkezi ilk buyuk guncelleme de gelcek deniliyordu ? Bundan sonra ki guncelleme mi oluyor yani ? Porticoda ki guncellemelerin hicbiri ciddi anlamda bir yenilik getirmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Bildirim merkezi ilk buyuk guncelleme de gelcek deniliyordu ? Bundan sonra ki guncelleme mi oluyor yani ? Porticoda ki guncellemelerin hicbiri ciddi anlamda bir yenilik getirmiyor

Bundan sonraki güncellemeye yetiştirmeye çalışıyorlar diye biliyorum ben.
  • Bazı konularda beni o kadar bağladı ki eksiklerini hiç hissetmiyorum. Bence oldukça profesyonel bir sistem wp8. İnşallah eksiklerini de aynı profesyonellikte kapatırlar.

• Ben de bunu bekliyordum... İnşallah Yakında en kısa sürede gelir Türkiye'ye...

• quote:

Orijinalden alıntı: ZenithSoole

Ben de bunu bekliyordum... İnşallah Yakında en kısa sürede gelir Türkiye'ye...

İnşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zenci Forvet -- 19 Ocak 2013; 1:22:55 >
  • WP gelişim sürecinde biraz daha hızlanmalı. Nokia'ya diyeceğim yok, adamlar güzel cihazlar çıkardılar güncelleme konusunda da iyi bir yol izliyorlar; fakat asıl iş burada Microsoft'a düşüyor. Marketi zenginleştirmeli oturup masaya uygulama geliştiricilerle anlaşma yapmalı gerekiyorsa. Keza Blackberry bu konuda iyi bir adım attı. Diğer yandan sistemde hissettiğim en büyük eksiklik ise Internet Explorer'da arka planda aç seçeneği ile sistemin otomatik ekran döndürmesi olayı. Tabi WP8 de ne durumda bilmiyorum şu an WP7.5 kullandığım için.
  • bu güncelleme lumia 620'ye de gelir mi acaba sanırsam lumia 620 rusyada wp8 portico ile satışa sunulmuş
  • En büyük eksik bildirimler. Bildirim çubuğu yok ve onun yerine bildirimleri göstermesi gereken Canlı Kutucuklar düzgün çalışmıyor. Bununla ilgili güncelleme yaz sonunda Windows Phone 8,5 ile gelecek. Bu akıllı telefonlar için çok büyük bir eksiklik ama o kadar güzel bir işletim sistemi ve cihazlar üretmişler ki insan katlanıyor. Bildirim olayı dışında muhteşem...

• tamam yeni yapılmış bi yazılım ama şu güncellemelere bak bu özellikler artık çin malı telefonlarda var bence asıl wp sonraki nesilde gelecek nokia 5800 da yaptığını şimdi de lumia alanlara yapıyor bi ara ciddi ciddi gidip alacaktım iyi ki okuyup araştırmışım :)

• lumia 820 de mp3ü nasıl zil sesi olarakl ayarlıyoruz bilen varmı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

lumia 820 de mp3ü nasıl zil sesi olarakl ayarlıyoruz bilen varmı acaba

telefonu bilgisayara bağla, daha sonra müzik klasörünü ac, içinde ringtones klasörü olucak secicen müziği onun içine at

fakat şöyle bi durum var, bilgisayarın araçlar bölümünde gizli klasör ve dosya görünümü aç, cünkü ringtones klasörü gizli klasör olarak gözüküyo
  • Windows Phone 8’de “Diğer" Hafıza ("Other" memory) sorunu.

Arkadaşlar, imdaattt...

2 ay önce Nokia Lumia 920 (veya 820) almaya niyetlendim.
    Windows Outlook’la off-line senkronize olamama ve bizi bulutlarda senkronize etme zorlaması yüzünden çok kararsız kaldım ve uzun süre direndim ve almadım.

Nihayet 10 gün önce daha fazla dayanamayıp bir Lumia 820 aldım...

8 Gb dahili hafıza + 32 Gb SD kart taktım.

20-25 Uygulama yükledim, içlerinde oyun falan da yok. (~550 Mb)
    Nokia Maps’den sadece 2 ek harita indirdim (~850 Mb tuttu)

Dahili hafızaya tek bir müzik, foto ve video dahi yüklemedim.
    Müzik, foto ve videolarımın tamamı SD kartta yüklü. (~21 Gb)

Bugün Türkiye Haritasını (209,4 MB) yükleyeyim dedim ve şoke oldum.

Telefondan cevap:
    “Bu haritayı almak için telefonunuzda en az 1.052,6 MB boş alana ihtiyacınız var. Biraz yer açıp tekrar deneyin.”

- Yer açabilmek için birkaç uygulamayı sildim.
    - Internet explorer’daki tüm ön yüklemeleri sildim.
    - Telefonu açtım kapadım, pilini söktüm, taktım, açtım.

Her şey nafile, pek fazla bir şey değişmedi.

Son hafıza durumum şöyle:
    Müzik+Videolar: 1,40 MB (GB değil sadece MB)
    Resimler: 0 bayt
    Uygulamalar: 506,59 MB
    DİĞER: 4,31 GB (dikkatinizi çekerim: MB değil aslan gibi GB)
    Sistem: 1,82 GB
    Boş alan: 803,33 MB

Bu hesaba göre ~7,450 GB gibi bir toplam oluyor.

a)- “Diğer Hafıza” adı altında ne idüğü belirsiz ve 4,3 GB gibi inanılmaz bir ebatta ve de asla silinemeyen bir “korsan hafıza” var.
    b)- Ve de ~500 MB “kayıp hafıza” (8GB- 7,450)

Merak edip aşağıdaki Amerika forumlarını biraz karıştırdım ve canım sıkıldı.

http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/What-is-quot-Other-quot-under-Storage/td-p/1664080

http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp8-wpapps/lumia-820-other-takes-a-lot-of-memory/f81f94c6-fcf2-4753-acdb-c926ad9459a3?page=1

Bu konuda bilgisi olan var mı?
    Acaba bu Windows Phone 8 Portico güncellemesi derdimize deva olabilecek mi?
    Aksi takdirde, tüm Lumia 820 kullanıcıları, er veya geç bu "Diğer Hafiza" sorununa teslim olacak gibime geliyor.

• Arkadaşlar merhabalar,

Bende lumia 920 var bilgisayara ilk bağladığımda gayet güzel içine istediğim dosyaları attım ama 2. bağlayışımda telefonun içini boş gösterdi yani taktığımda telefonu tanıyor "bilgisayarım" da telefon işareti çıkıyor ama içine girdiğimde bomboş....aldığım yere götürdüm telefona format atılması lazım dedi ama ben herşeyi baştan yüklemekle uğraşmak ve ayar yapmak istenmiyorum... sorunu nasıl çözeceğimi bilen var mı??

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Arkadaşlar merhabalar,

Bende lumia 920 var bilgisayara ilk bağladığımda gayet güzel içine istediğim dosyaları attım ama 2. bağlayışımda telefonun içini boş gösterdi yani taktığımda telefonu tanıyor "bilgisayarım" da telefon işareti çıkıyor ama içine girdiğimde bomboş....aldığım yere götürdüm telefona format atılması lazım dedi ama ben herşeyi baştan yüklemekle uğraşmak ve ayar yapmak istenmiyorum... sorunu nasıl çözeceğimi bilen var mı??

Eğer telefona parola koyduysanız usb ye bağladıktan sonra parolayı girmeniz gerekmekte... Aksi takdirde güvenlik açısından telefon dosyalara erişimi kapatır... Usb ye bağlayın ve telefondan kilit kodunu girip açın dosyalarınız görülecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.