Şimdi Ara

Dell 7520 Kullanıcılarına

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
1
Favori
5.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, bugün bilgisayarımı aldım. Freedos olarak gelen sisteme windows 7 32 bit kurdum. Fakat driver bulmada sorun yaşıyorum. Dell'in sitesinde 64 bit driverları var sadece. Bunu çözmeyi başaran oldu mu?

• 32 bit'le niye uğraşıyorsunuz ki? 64bit temin edip kurmaya bakın.netten torent veya link 64 win7 bulabilirsiniz?
    http://www.warezturkey.net/sistem/16698-windows-7-home-premium-sp1-3264-bit-turkce-msdn.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 12 Ocak 2013; 19:41:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engayland

Merhaba, bugün bilgisayarımı aldım. Freedos olarak gelen sisteme windows 7 32 bit kurdum. Fakat driver bulmada sorun yaşıyorum. Dell'in sitesinde 64 bit driverları var sadece. Bunu çözmeyi başaran oldu mu?

32 bit işletim sistemi ; işlemci, ekran kartı vs. gibi donanımlar hariç, ram in yarısını kullanır. 64 bit kullanman performans açısından biraz daha iyi olur.
  • teşekkür ederim arkadaşlar 64 bit kurdum ve bu sefer sürücüler sorunsuz bir şekilde yüklendi.
  • quote:

teşekkür ederim arkadaşlar 64 bit kurdum ve bu sefer sürücüler sorunsuz bir şekilde yüklendi.

Hocam biraz bilgilendirirsen bu konuda sevinirim. Asus ile bunun arasında kaldım da bunun ekran kartı daha iyi. Isınma sorunu falan var mı? Driverler konusunda sıkıntı falan çıkarmıyor değil mi?

http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-7520-s21f41-8gb-notebook-urun9096.html şunu almayı düşünüyorum 8 gb eklenmiş halini.

Biraz inceleyip bilgilendirirsen sevinirim. Isınma benim için önemli.. Windows puanı falan da paylaşıver sana zahmet olucak ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: momenthe

quote:

teşekkür ederim arkadaşlar 64 bit kurdum ve bu sefer sürücüler sorunsuz bir şekilde yüklendi.

Hocam biraz bilgilendirirsen bu konuda sevinirim. Asus ile bunun arasında kaldım da bunun ekran kartı daha iyi. Isınma sorunu falan var mı? Driverler konusunda sıkıntı falan çıkarmıyor değil mi?

http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-7520-s21f41-8gb-notebook-urun9096.html şunu almayı düşünüyorum 8 gb eklenmiş halini.

Biraz inceleyip bilgilendirirsen sevinirim. Isınma benim için önemli.. Windows puanı falan da paylaşıver sana zahmet olucak ama.

Merhaba, elimden geldiği kadar anlatmaya çalışayım.

Verdiğin linkten aldım ben de bilgisayarı. Aynen ben de Asus ile bunun arasında kalmıştım. Araştırmalarım sonucu ekran kartının daha iyi olması nedeniyle bu bilgisayarı aldım.
    Dün öğlen kutudan çıkardım windows 7 32 bit kurdum. Fakat Dell'in sitesinde bu sürüme ait driverları bulmakta sıkıntı yaşadım. Birkaç driverı yoktu. Bunun üzerine burdaki arkadaşların tavsiyesiyle 64 bit windows 8 kurdum. Bilgisayar sorunsuz bir şekilde kurulumu tamamladı. Driverları da Dell'in sitesinden indirip kurdum. Yaklaşık 1.5 gb a yakın driver indirdim.

Pes 2013 kurdum. Oyunun en yüksek grafik ayarlarında bilgisayar hiç kasmadan çalışıyor.

Bilgisayar aralıksız 8-10 saat çalıştı. Bu süre zarfında hiçbir aksilikle karşılaşmadım. Hatta bu bilgisayarın fanı mı yok dedim kendi kendime çünkü hiç ses yok, fan çok nadir çalışıyor, fanı çalışırken 1-2 kere yakaladım o da uzun saatler sonra. Yani ısınma denilen bir şey yok.

Ben gayet memnun kaldım. Fiyat ve performans olarak bence mükemmel.

Bilgisayar hakkında daha fazla ayrıntı

windows puanları
    Bileşen Ayrıntılar Alt puan Taban puan
    İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz 7,1

Bellek (RAM) 4,00 GB 5,9
    Oyun grafikleri 3777 MB Toplam kullanılabilir grafik belleği 6,5
    Birincil sabit disk 163GB Boş (Toplam 195GB) 5,9

Sistem
    --------------------------------------------------------------------------------

Üretici Dell Inc.
    Model Inspiron 7520
    Toplam sistem belleği miktarı 4,00 GB RAM
    Sistem türü 64 bit işletim sistemi
    İşlemci çekirdek sayısı 2

Grafikler
    --------------------------------------------------------------------------------

Toplam kullanılabilir grafik belleği 4289 MB
    Ayrılmış grafik belleği 2560 MB
    Ayrılmış sistem belleği 0 MB
    Paylaşılan sistem belleği 1729 MB
    DirectX sürümü DirectX 11 veya üzeri

Ağ Bağdaştırıcısı Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 2230

• quote:

Fotoğraflı ve oyunlardaki sıcaklıkları da içeren(HW monitor ile bakabilirsiniz) bir inceleme yapabilir misiniz?
  • Eyvallah hocam sağolasın, Pes13 özellikle merak ettiğim bir şeydi. Grafik puanı kaç acaba onu belirtmemişsin?
  • Resimlerle birlikte merak ettiklerinizi hazırlıyorum birazdan paylaşırım..
  • quote:

Resimlerle birlikte merak ettiklerinizi hazırlıyorum birazdan paylaşırım..

Hocam merakla bekliyorum. bu arada Ekran kaliteside denildiği gibi kötümü..
  • Merhaba Dell 7520 S21F41 ile ilgili izlenimlerin şunlardır:

Normal durumdayken bilgisayarın ısınma durumları:

Peste 20 dakika oyundan sonra şu durumda :

Ekran kartı ve İşlemciler:

Dereceleri:

Üstadlar bu verileri tabii ki daha güzel yorumlayacaklardır. Benim gördüğüm ısınma sorunu yok. İnternette gezinirken ya da basit işlemleri yaparken fan doğru dürüst çalışmıyor bile. Pes oynarken fanın çalıştığını farkettim. Fakat sessiz bir şekilde ve bilgisayarı kasmayacak mahiyetteydi.
    Yorum sizin..

• Oyuna girmeden açın hwmonitoru,oyunda açık kalsın, oyun sırasındaki max. sıcaklıkları görebilelim.Bu şekilde daha sağlıklı olur.
  • Hocam Ekran kalitesi nasıl denildiği gibi kötümü fotoğraf çekip atabilirmisiniz eğer makineniz var ise..
  • quote:

Orijinalden alıntı: skydiving19

Hocam Ekran kalitesi nasıl denildiği gibi kötümü fotoğraf çekip atabilirmisiniz eğer makineniz var ise..

Ekran kalitesinde bence sorun yok. Sorun benim fotoğraf makinesinde

• quote:

quote:

Hocam Ekran kalitesi nasıl denildiği gibi kötümü fotoğraf çekip atabilirmisiniz eğer makineniz var ise..

aldığınız üründe klavye ışıklandırması var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: wasiligorbacov

quote:

aldığınız üründe klavye ışıklandırması var mı?

Sağ üst köşedeki 3 tuşta ve Caps Lock tuşunda var.
  • quote:

quote:

Hocam fotoğraf çekip koyduğun için çok teşekkür ederim ekran kalitesi bana normal geldi. :D 17'sinde bende alıyorum Umarım Pişman olmam. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mavi_siyah

şu model mi

http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-7520-s21f41-notebook-urun9015.html

Evet.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam fotoğraf çekip koyduğun için çok teşekkür ederim ekran kalitesi bana normal geldi. :D 17'sinde bende alıyorum Umarım Pişman olmam. :D

Alıntıları Göster
    ]

Bir şey değil. Bence pişman olmazsın

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.