Şimdi Ara

40 tl üstü tüm ürünlerimizi 10 tl indirimle alabilirsiniz. (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.777
Cevap
35
Favori
117.655
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: abars

19hd nin ön siparişi kapandı mı? Fiyat 540 a çıkmış?

Bir de problemli cihaz çıkarsa servis ile uğraştırmadan birebir değişim yapıyormusunuz?

En başta fiyat konusunu belirttik, teslimat tarihi yaklaştıkça gün gün indirim azalıyor. Tabiki yeni aldığınız cihazda problem varsa birebir değişim yapıyoruz, yeni alınan cihazlarda servis işlemi söz konusu değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

A31 'in CPU'su işlemcisi 4+1 çekirdek şeklinde. Tegra3 'deki gibi 1 tane düşük güçlü çekirdek var. 4 ana çekirdek, 1 tane de yardımcı çekirdek var.

GPU'su SGX544 MP2, 2 çekirdekli GPU var. Ya ismi 544MP2 olarak kullanılmalı, yanına ilave olarak reklam / pazarlama gereği 8 mantıksal birim gibi açıklama yapılmalı, yada 8 çekirdek diye hiç bahsedilmemeli.

GPU için çekirdek denince kastedilen şey o GPU'yu oluşturan ana hesaplama unitesidir, o da SGX544 MP için 1 tane, SGX544 MP2 için 2 tane, SGX544MP3 için 3 tane vs. şeklinde olur.

Reklam gereği 8 çekirdek demek doğru olmaz yani.

Alakasız not: Televizyon bakarken ne alakysa buraya düştüm, ilanlarda 8 çekirdek GPU görünce MP8 diye bişey mi var dedim. MP2'yi sanki olduğundan fazlaymış diye gösteriliyor diye yazmak istedim. yukarda jay jay de yazmış zaten.

Açıklamayı şimdi okudum, çok tşk ederim... Ne anlama geldiğini, nasıl bir reklam stratejisi olduğunu az çok anladım...

• Bu 8 çekirdek olayını biraz araştırdım. A31 yapısı aşağıdaki şekilde

buda gpu ların karşılaştırması

Sanırım 8 çekirdek yakıştırması shader core sayısının 8 olmasından kaynaklanıyor ?

burada epey detaylı anlatılmış olay:
    http://usd99allwinner.wordpress.com/2013/01/03/allwinner-a31-with-powervr-graphics/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tabletpark -- 14 Mart 2013; 21:25:59 >

• Orda SS'de SE0 SE1 denilen şeyler SIMD Engine,

SGX xx MP1 'de onlardan 1 sıra var, 1 x 4 şeklinde. O yüzden PowerVR'ın detayında cluster denir.

MP2 olunca 2 çekirdek deniyor, orjinali 2 cluster. Her cluster da 4 tane SIMD Engine olduğundan 2 x 4 = 8 tane gibi atfediliyor.

Sonuçta bilen var bilmeyen var, araştıran var araştırmayn var. Bilen, araştıran, neyin ne olduğunu öğreneyim peşine düşmüş olan birisi, A31 de SGX544 MP2 kullanılıdığını öğrendi ise, bunun SGX544 MP3'den veya MP4'den daha düşük olduğunu bilir.

Ama sadece MP2 de 2 çekirdek MP3'de 3 çekirdek olduğunu bilen birisne, "bu yeni GPU'da 8 çekirdek var" denirse ve araştırmaz ise, MP2 / MP3 / MP4'den çok daha üstün olduğunu düşünebilir. Bende de direk görünce 8 çekirdek diyince MP8 diye anladım ala ala ortalığı kavuracaklar dedim. Baktım sonra 544MP2 var, hee reklam şeysiymiş dedim.

Bide niye buna bu kadar taktım bu kadar uzattım onu da bilmiyorum.

• quote:

Takın ki bilmeyenler bilginizden faydalansınlar benim gibi. Konulara yetkin kişilerin yorumları çok değerli bilgilerdir, paylaştığınız için teşekkürler.
  • quote:

Orda SS'de SE0 SE1 denilen şeyler SIMD Engine,

SGX xx MP1 'de onlardan 1 sıra var, 1 x 4 şeklinde. O yüzden PowerVR'ın detayında cluster denir.

MP2 olunca 2 çekirdek deniyor, orjinali 2 cluster. Her cluster da 4 tane SIMD Engine olduğundan 2 x 4 = 8 tane gibi atfediliyor.

Sonuçta bilen var bilmeyen var, araştıran var araştırmayn var. Bilen, araştıran, neyin ne olduğunu öğreneyim peşine düşmüş olan birisi, A31 de SGX544 MP2 kullanılıdığını öğrendi ise, bunun SGX544 MP3'den veya MP4'den daha düşük olduğunu bilir.

Ama sadece MP2 de 2 çekirdek MP3'de 3 çekirdek olduğunu bilen birisne, "bu yeni GPU'da 8 çekirdek var" denirse ve araştırmaz ise, MP2 / MP3 / MP4'den çok daha üstün olduğunu düşünebilir. Bende de direk görünce 8 çekirdek diyince MP8 diye anladım ala ala ortalığı kavuracaklar dedim. Baktım sonra 544MP2 var, hee reklam şeysiymiş dedim.

Bide niye buna bu kadar taktım bu kadar uzattım onu da bilmiyorum.

Öyleyse 8 S-Core demek ve karşılaştırma açısından test sonuçlarını vermek ve coreler hakkında temel detay vermek daha iyi olacaktır, bu yönde değişiklik yaptıracağım görsellerde. 2 Çekirdekli olmasına rağmen 3d performansı malimp4 ve tegra3 den 2 kat kadar daha iyi fakat pazarlama stratejisi açısından kötü bir durum 2 çekirdek olması :), 2 çekirdek olarak lanse edilse sanırım kimse ilgi göstermez helede bu ekrana 2 çekirdekmi olur denilirdi

tüm bilgiler için teşekkürler. konuya takmanız bizim içinde ilgi gösterenler içinde faydalı oldu. takipçi olmanızı umuyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tabletpark -- 15 Mart 2013; 8:02:27 >

• PowerVR SGX544 zaten tek basına 4 cekirdekli bir GPU. MP2 olunca bundan 2 adet kullanılmıs oluyor ve dolayısıyla 8 cekirdek oluyor. Mesela Mali 400 tek cekirdekli ve sonuna mp4 gelince toplamda 4 cekirdekli olmus oluyor. Bu ayrımı bilenler icin bir yanıltma söz konusu degil aslında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi de, 544MP2 yerine karşına direk 8 çekirdekli GPU görsen sende ala ala bi tuhaflık mı var acaba demez misin. Sonra araştırıp sadece 544mp2 varmış ha kk o zmn dersin. Gerçi Allwinner'ın kendisi de 8 çekirdek diye kullanıyor da, önemli değil zaten bence. 544MP2 iyi yeterli zaten.

SOC / chipset / cihaza göre değişir tabi ki de, A31 A7 temelli bi SOC. 4 çekirdekli olunca benchmarklarda doğal olarak bunun farkı gözükür. 2 çekirdekli A9 'dan daha yüksek sonuç üretir, rk3066'dan mesela. Ama iş Single-thread ve fazla multi-threaded olmayan durumlar, cihazların genel kullanımı olunca sanki A9 ların, 2 çekirdekli de olsa 3066'nın mesela daha iyi deneyim vermesi gerekir gibi geliyor bana. Hem frekansı daha yüksek hem de A9 olunca multi-thread olmayan her tür yük için daha verimli olması lazım.

Anca nasıl karşılaştırılır, iki cihazı subjektif olmayan, fazla kişiselliğe bırakmayacak, ama iyi multi-thread desteği olan benchmarkla değil kullanıma göre karşılaştırmak lazım sanki.

• quote:

İyi de, 544MP2 yerine karşına direk 8 çekirdekli GPU görsen sende ala ala bi tuhaflık mı var acaba demez misin. Sonra araştırıp sadece 544mp2 varmış ha kk o zmn dersin. Gerçi Allwinner'ın kendisi de 8 çekirdek diye kullanıyor da, önemli değil zaten bence. 544MP2 iyi yeterli zaten.

SOC / chipset / cihaza göre değişir tabi ki de, A31 A7 temelli bi SOC. 4 çekirdekli olunca benchmarklarda doğal olarak bunun farkı gözükür. 2 çekirdekli A9 'dan daha yüksek sonuç üretir, rk3066'dan mesela. Ama iş Single-thread ve fazla multi-threaded olmayan durumlar, cihazların genel kullanımı olunca sanki A9 ların, 2 çekirdekli de olsa 3066'nın mesela daha iyi deneyim vermesi gerekir gibi geliyor bana. Hem frekansı daha yüksek hem de A9 olunca multi-thread olmayan her tür yük için daha verimli olması lazım.

Anca nasıl karşılaştırılır, iki cihazı subjektif olmayan, fazla kişiselliğe bırakmayacak, ama iyi multi-thread desteği olan benchmarkla değil kullanıma göre karşılaştırmak lazım sanki.

O eleman "demez" hocam. Mesajlarına şöyle bir bakarsan, ne demek istediğimi anlayacaksın. :) Teknoloji gurusu yazıyor imzasında ya, ben en çok ona gülüyorum.

Bilgiler için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu konu hakkında Teknobiyotik Facebook sayfasında bir şeyler yazmıştım ben de, sinirlenip hepsini silmiş oradaki eleman. İşin içine çekirdek girince, psikoloji değişiyor bizim insanımızda. Haliyle bunu değerlendirmek istiyor ithalatçılar da.

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

İyi de, 544MP2 yerine karşına direk 8 çekirdekli GPU görsen sende ala ala bi tuhaflık mı var acaba demez misin. Sonra araştırıp sadece 544mp2 varmış ha kk o zmn dersin. Gerçi Allwinner'ın kendisi de 8 çekirdek diye kullanıyor da, önemli değil zaten bence. 544MP2 iyi yeterli zaten.

O eleman "demez" hocam. Mesajlarına şöyle bir bakarsan, ne demek istediğimi anlayacaksın. :) Teknoloji gurusu yazıyor imzasında ya, ben en çok ona gülüyorum.

Bilgiler için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu konu hakkında Teknobiyotik Facebook sayfasında bir şeyler yazmıştım ben de, sinirlenip hepsini silmiş oradaki eleman. İşin içine çekirdek girince, psikoloji değişiyor bizim insanımızda. Haliyle bunu değerlendirmek istiyor ithalatçılar da.

İşlemci 2 çekirdek orası kesinleşti :)

Yalnız Jay Jay arkadaşımızında söylediği gibi bu işlemci 2 çekirdek olarak lanse edilse ön yargı oluşurdu direk üreticide yapısal temeline dayanarak 8 çekirdeği yakıştırmış ürüne. Bizlerde haliyle bu şekilde tanıtmak isteriz. Fakat bunun açıklamasını görsele ekleteceğim temelde 8 çekirdek bilgisi vermiş olmayalım.

Yalnız şu var işlemci 2 çekirdek fakat yapısı itibariyle 8 çekirdek gibi performans veriyor, 4 çekirdekli malimp4 den ve tegra3 den neredeyse 2 kat daha iyi test sonuçları.

• Momo7'de halledemediğim 2 problem var. Birincisi arka kamerayı bir türlü açamıyorum (Serviste yeni rom atıldıktan sonra). İkincisi ise tableti uzun süreli kullanmadığım zamanlarda kapanıyor ve açmak çok uzun sürüyor. Ben pili bitene kadar açık kalsın istiyorum. Bunun bir ayarı var mı, uyku ayarı gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

Momo7'de halledemediğim 2 problem var. Birincisi arka kamerayı bir türlü açamıyorum (Serviste yeni rom atıldıktan sonra). İkincisi ise tableti uzun süreli kullanmadığım zamanlarda kapanıyor ve açmak çok uzun sürüyor. Ben pili bitene kadar açık kalsın istiyorum. Bunun bir ayarı var mı, uyku ayarı gibi.

pm den mesaj yazdım size sorunun çözümüne yönelik olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

u30gt2 cıkmıs acaba turkiyeye nezaman gelir...

http://www.donanimhaber.com/tablet-pc/haberleri/Cube-Full-HD-ekranli-U30GT2-tabletini-satisa-sundu.htm

Cube ürünlerini getirmeyi düşünmüyoruz başka bir ithalatçı getiriyor zaten.
  • ployermomo19hd ile cube ürünü aynı gibi. farı varsa yazarmısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: saay

ployermomo19hd ile cube ürünü aynı gibi. farı varsa yazarmısınız

islemciler tamamen farkli. ekran formati farkli. u30gt2 ile momo20hd ekran olarak ayni fakat yine donanimlar farklidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saay

ployermomo19hd ile cube ürünü aynı gibi. farı varsa yazarmısınız

Yaw farkı değil aynı olan kısmı yok neredeyse , tek benzeyen yanları ikisi de tablet ikisi de android :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,
    * Normal USB girişli (otg kablosu olmadan)
    * 7" IPS ekran
    * İnce hafif
    * 250-350 TL

bir tablet önerebilir misiniz? Daha çok oyun ve film için alınacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatros7777

Merhabalar,
    * Normal USB girişli (otg kablosu olmadan)
    * 7" IPS ekran
    * İnce hafif
    * 250-350 TL

bir tablet önerebilir misiniz? Daha çok oyun ve film için alınacak.

o şekilde bir tablet bulamassınız en azından bu donanımlara sahip olmaz. çok eski ilk modellerde mevcut idi bunlar. özellikle hem ince hem normal usb soketi aynı anda mümkün değil. micro usb ile mini usb arasında bile 1mm oynar en azından.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.