Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.700
Cevap
111
Favori
485.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yakıt konusunda detaylı bilgiyi önceki sayfada yazdım. Ülkemizde kırsal mazot yok en590 düzenlemesi ile kaldırıldı. Shell sayfasında, diğer bütün ruhsat sahibi satıcılar da kendi web sitelerinde aynı açıklamayı yapmış ve yapmak zorunda farklı isimlendirilen mazotlar arasinda hiçbir fark yok otobus kamyon otomobil aynısını kullanıyor örneğin shell nitro+ ile full save ayni yakıt sadece nitro+ katkılar var hem 2 kuruş pahalı hem de daha az mazot almış oluyorsunuz ki katkıyı siz de arasıra alıp katabilirsiniz.
    İki çeşit mazot satan firmaların yapmak istediği, katkılı çok iyi katkısız kötü imaji ve pazarlama stratejisi. Zaten eskiden 15 kuruş fark vardi katkılı ve katkısız arasında epdk tavan fiyat getirdi şimdi 2 kurus fark var..
    Dediğim gibi 2 çeşit dizel satanlar dizellerini kuru vaatler ile savunuyor ama analiz sunmuyor! Örnek vermek gerekirse; Köpük oluşumunu önleyici üstün formül ibaresini tüm şirketler kendi marifeti gibi sunarken aslında bu rafineri çıkışlı tek tip dizelin olağan özelliği.

Burada önemli olan guvendiginiz kurumsal bir firmadan ve istasyondan almanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zubrowka -- 12 Mayıs 2015; 20:35:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: stranger0609

quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Dizel otomatik mi hocam??

Hayırlı olsun

Pardon belirtmemişim
    1.6 Dizel otomatik (daha doğrusu otomatikleştirilmiş)

herşey belli aslında 2008 ACTIVE 1.6 e-HDi 92hp S&S ETG6 Otomatik . yazmışsınız zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre.mert

Bizim araçlarımızda DDS sistemi mevcut. Yanlış hatırlamıyorsam 2014 sonrası tüm araçlarda (Türkiye için) mecbur kılındı zaten. Sistem herhangi bir değerin altına indiğinde uyarı vermeye değilde en son kalibre edildiği değerin altına indiğinde uyarı veriyor. Tolaransını bilmiyorum bende merak ediyorum. Bunun daha iyi olan sistemi hangi lastiğin indiğini gösteriyor hatta yol esnasında tüm basınçları kontrol edebiliyor. Bu bakımdan bana göre bizdeki sistem fasa fiso gibi geliyor lastik indi iyide hangi lastik arkadaş bazen gözle algılanamayacak kadar inince de uyarı veriyor sistem. Arabayı tavaf ediyorsun sonra lastikçiye gidiyorsun.

Bu bakımdan lastik basıncınızı başka bir değer ile değiştirdiğinizde yeniden kalibre etmeyi de unutmayın. İşlemin nasıl yapılacağı sol kapıyı açtığınızda sarı bir etiket ile yazıyor. Fabrika verileri için lastiğinize göre (16 veya 17inch) uygun bar da yine orada yazıyor.

Bu sistemle ilgili minik bir anım var birde araç alım aşamasında eşim için yaris test sürüşü yapmaya gittik pazarlamacı arkadaş ballandıra ballandıra anlattı aracı hoş Toyota zaten bence çok anlatmasına da gerek yoktu. Nihayetinde o zaman çok haşır neşir olmadığım bu lastik basınç sensöründen bahsetti. Hıım dedim hadi deneyelim bi anda sol ön tekerin havasını indirmeye başaldım arkadaş nooluuyyo derken. Ancak hiç bir alarm uyarı vesaire yok. Bir yerden kapıtılıyormu bilmiyorum ama yarisin ki çalışmıyordu yada o aracın ki.

Bizimki çalışıyor denedim.

Bugun aracı teslim aldım.Alırken anlattılar yanlış duymadıysam kalibrasyon yaptığın psidan 6 psi aşağı düşerse uyarı veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: asdasda01

quote:

Orijinalden alıntı: stranger0609

quote:

Dizel otomatik mi hocam??

Hayırlı olsun

Pardon belirtmemişim
    1.6 Dizel otomatik (daha doğrusu otomatikleştirilmiş)

herşey belli aslında 2008 ACTIVE 1.6 e-HDi 92hp S&S ETG6 Otomatik . yazmışsınız zaten

düzelttim mesajı da o yüzden :)
  • quote:

Ben bagaj havuzuna para vermedim bayiden hediye olarak aldım ama üzerinde 85tl gibi bir etiket vardı dışarıda daha pahalı sanki.

Sedan araçlarımın tümünde bagaj havuzu kullandım ama Ben bu tip bir bagajda bagaj havuzu değil de şu çin naylonu denilen 5-6 mm kalınlığında şeffaf plastikler var ya alıp onlardan kesip kullanmayı düşünüyorum. Hatta koltukların yattığı haliyle koltuk sırtlarını da örtecek kadar alıp gerekirse kullanmak üzere iki kat olarak bagajda dursun diye düşünüyorum
  • Bagaj havuzu önemli mi ya

Ben hiç kullanmadım gerek de duymadım açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukyylcn

quote:

aliexpress sitesi için konuşmuştuk geçenlerde. 22 Nisan da verdiğim test siparişi az önce ulaştı. Sipariş vermek isteyenlerin bilgisine.

Ayrıca araçlarını yeni alan herkese hayırlı olsun. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

http://tr.aliexpress.com/item/Citroen-C4L-Peugeot-308-408-301-3008-stainless-steel-door-handle-cover-stickers-car/1679754074.html?recommendVersion=1

Bu üründen de 2 çift istemiştik bir arkadaşla beraber. Ben fikrimi değiştirdim. Yarım değil komple kapalı kapı kolu siparişi verdim bu bakımdan fazla.
    Düşünen olursa iletişim kurabilir.

Merhaba

Forumda konusu geçince bende 22 nisan'da sipariş vermiştim. Dün sağlam bir şekilde elime ulaştı.

Ben de bir kaç gün önce şundan sipariş verdim bekliyorum

http://www.aliexpress.com/item-img/der-Peugeot-2008-spoiler-Hinterbau-peugeot-logo-auto-speziellen-Flugel-dreieck-dekorativen-aufkleber-angebracht-Anderung/32311799378.html#

O alan siyah çok mantıksız duruyor hatta görünmüyor bile
    Güzel durur diye düşünüyorum

• quote:

Bagaj havuzu önemli mi ya

Hocam bazen akan kokan bir şey taşıyorsunuz, dökülüyor, halıyı temizlemek de kokuyu gidermek de problem olabiliyor.
    Hiç gerekmeyebiliyor ama bir kere problem yaşayınca KEŞKE dememek için işte
    Bir de bizim araçlarımız direk bagajla bağlantılı olunca Allah muhafaza kokan bir şey dökülürse çok rahatsızlık verebilir

Söz gelimi Cuma ya da Ctesi memleketime Aydına gideceğim
    Dönüşte annem turşu, zeytin, zeytinyağı.... vb koyacak bagaja
    Babam sağolsun deli bağlar gibi bağlar paketler ama :D
    Dökülürseee
    Önlem işte

• quote:

Bagaj havuzu önemli mi ya

Ben de.

• quote:

Orijinalden alıntı: eczanemaslak

2008 hayal kırıklığı
    15 gün önce aldığım 2008 active1,2 vti otomatik araç iki kere yokuşta vites kutusu arızası ikazı ile yolda kaldı.
    Servis ve Peugeot Türkiye ile görüştüğümde aracın dik yokuşlarda manuel vitesle çıkılmasının uygun olacağını söylediler.Ancak dik yokuşta geri çıkarken tek R seçeneğinin olduğunu ve ilk defasında bu şekilde aracın stop ettiğini söyledim.Bu araç böyle dediler.
    Sözün kısası bu araçla dik yokuş çıkamayacağımı,yokuş insem de geri geri çıkamayacağımı
    anlıyorum.
    Konuyla ilgili bilgisi olan veya kanuni olarak neler yapabileceğimi bilen arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

quote:

................... Şehir içi rampa yukarı 1 kere sıkıntı yaşadım oda ıslak zeminde kalkışta patinaj çekerken aldığım balata kokusu
    ...................ben çok dik yokluşlarda rampa başladığında vites ile oynamaması için manuale alıyordum zaten normal denebilecek yokuşlarda ise gaz pedalı ile çok oynamadan ani pedal hariketinden kaçınarak devam ediyorum. Rampa yukarı trafik var ise durkalk durumunda her koşulda manuale geçiyorum. (Yarım debriyaj ısınmasını engellemek için)
    ...................1. viteste yaklaşık 5000 devire ulaşıyor ve otomatik olarak 2. vitese atıyo. İşte tam bu noktada 2. viteste çekiş yetişemediği için şanzumanda tam bir şaşırma yaşanıyor ve vites, gazı köklesemde veya manuele alıp düşürmeye çalışsamda bir türlü 1. vitese inmiyor. Tam bir yığılma yaşanıyor maalesef. Bunu önlemenin tek yolu yokuşa 1. vites ile girerek max 3500 devire kadar yüklenmek ve yokuşu max 15-20 km gibi bir hızla 1 viteste tamamlamak.
    ................... Araçla kaç km yaptınız bilmiyorum aracınız çok yeni. Aracınıza alışamamış olabilirsiniz.
    Daha önce yarı otomatik araç kullanmışmıydınız onuda bilmiyorum bu konuda deneyiminizi.
    ....................sakin bir vakitte aynı rampada pedal tepkimelerini kontrol ederek denemeniz tecrube etmeniz olacak. Samimimiyetle söylemeliyim araç cidden nazlı bu konuda kendi istediğiniz gibi değil onun istediği gibi kullanmanız gerekiyor. Bu konuda çok katı.

Henüz 200 km kullandım
    Ve henüz yaşamadım bunları ama bunlar korkuttu bunlar beni doğrusu

Evet araca alışılamamış olabilir, evet bu aracın otomatiği konusunda eksik deneyim olabilir
    Ama bu araç için bu vites için ayrı bir kurs mu alınmalı sorusu geliyor insanın aklına

Evet çeşitli çözümlerden bahsediliyor ama
    Çözüm var ise problem var demektir
    İnşallah bunlar genel olarak aracın problemleri değil sadece yaşayan arkadaşın şanssızlığı olan problemlerdir

• Güzelmiş
    2008 yazısı biraz kötü durmuş ama güzel ve arabanın havasını değiştirecek bir ürün
    Ama biraz pahalı (şu an benim için)

http://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-2014-Peugeot-2008-High-quality-plastic-ABS-Chrome-front-fender-bezel-Front-Rear-bumper/32297243018.html?recommendVersion=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stranger0609 -- 12 Mayıs 2015; 22:40:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

Aracı canlı görmeyince ölçüler insana daha farklı geliyor.. Ben 2008'in daha crossover ölçülerinde yani en azından daha uzun olduğunu düşünürken, 208'den sadece 2 cm daha uzun olduğunu öğrenince açıkçası şaşırdım. Zaten yeterince kısa olduğunu düşünüyordum 208'in açıkçası artı 2cm uzunluk pek de içimi açmadı.. Ama konsoldaki malzeme kalitesi bence Captur ve Trax'den daha iyi olacak.. Fiyat burada çok önemli; Trax ve Mokka'nın bir avantajı yok yani vergi ve yakıt ekonomileri açısından geri de kaldılar. Captur fiyatı ve üzerine vergi artı yakıt ekonomisi ile şu anda sınıfında lider.. 1.2 motor hacmi 2008'de de olacak eğer full donanımı 50.000 TL'nin üzerinde olmaz ise Captur'dan daha hedefe yakın bir iş başarmış olur.

Cevap verildi mi bilmiyorum ama 2 cm değil 20 cm daha uzun

• Arkadaşlar cam açık seyahat edildiğinde içeri çok rüzgar alıyor
    Türkiye de hiç bir internet sitesinde 2008 için cam rüzgarlığı bulamadım
    Bizim 2008 lere diğer bir modelin rüzgarlığı uyar mı
    Söz gelimi 208 lerle cam yapısı aynıdır gibi 308 le aynıdır gibi bir bilgi var mı sizde
    Şimdiden teşekkürler
  • stranger0609 kullanıcısına yanıt
    Aynı gibi durmuyor bence hocam.

Zaten daha uzun.

Bu cam sesi gerçekten fena.

Benim 206 da öyle.

Hiç açamıyorum resmen.

Helikopter gibi ses geliyor
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    Çin sitelerinde veya ebay deki çinli satıcılarda var ancak
    Doğrusu çok da güzel gelmedi görüntüsü
    O helikopter sesini de nasıl başarmışlar hakikaten anlamadım
    Sanırım uzun denemeler sonucu elde edilmiş olsa gerek
    Uzun yolda çok sıkıntı.

Ben pek klima sevmiyorum.

Biraz hava alayım diyorum ama gürültüden kafa bırakmıyor

Nasıl bi türbülanssa artık
    Hakikaten garip bir ses ve hem 2008 de hem sizin araçta olması da ilginç
    Pat pat pat

Garip

Neyse bulamazsak uzakdoğudan sipariş edecez artık
    Merhaba bayide orjinal ruzgarlık mevcut 90tl gibi birşeydi fiyat.

• lostkate34 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.